Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2012., 16:28   #81
Nisam ni ja nikakav stučnjak, ali evo, iz mojeg iskustva sa farbanjem namještaja.
Za iveral - kupi najfiniji brus i njim ostrugaj sve površine. Ne sa ciljem da skidaj boju nego masnoću i prljavštinu. Ne bi vjerovala kad se približiš namještaju koliko je prljav i mastan. Zatim sve te površine operi razrjeđivačem. Prije ikakvog farbanja potrebna je dobra priprema; dakle zaštita okolnog prostora od boje i nekakve letvice ili nešto na što ćes staviti stolice tako kad ih farbaš, možeš ofarbati stolice do kraja odnosno do poda.
Zatim dvije ruke idu baznom bojom za drvo.Kad se to posuši tako da nije nimalo ljepljivo, onda sa najfinijim brusom pobrusi sve nepravilnosti, tragove curenja boje dok one dlake od kista što ispadaju i na najskupljim kistovima, čačkalicama diži odmah do farbas.
Zatim idu dvije ruke boje za drvo. Ja kupujem na bazi vode jer manje smrdi. S tim da ako želiš bijeli namještaj, onda bih ti preporučila da iz palete sive uzmeš najsvjetliju. Ona je gotovo kao bijela, ali nije bijela ona već smiksana boja u kanticu. S ovom drugom navedenom dobit ćeš efekt ordinacije iz 80-ih godina. Baš seljački ispadne. Stol bih isto prefarbala, ali bih gore stavila izrezano staklo. I to bijelo, a ne obično prozirno jer ćeš dobiti zelenkasti odsjaj na bijelom stolu.

Tapeciranje je jednostavnije od peći palačinke, u youtube ukucaj neki tutorial. Ako mogu sve američke kućanice, možeš i ti. Good luck
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 20:53   #82
kako to izgledaju ordinacije iz osamdesetih? ne privlači me, moram priznati, bilo kakva siva, radije bih bijelo bijelo. ova završna boja za drvo, ima li je u spreju ili se mora nanositi kistom? mora li preko toga još ići lak?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 21:01   #83
Nisam sugerirala sivu, nego da iz paleta boja uzmeš najsvjetliju, a to je gotovo bijela. Ugl., ako mene pitaš za savjet, nemoj kupovati gotovu bijelu boji u limenci jer ne valja. Ja ne farbam nikakvih sprejevima, to se sve neravnomjerno raspršuje. Farbam kistom i onom spužvicom na valjku. Nikad ništa nisam lakirala.
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 21:26   #84
beatriz-zg, sori, ja se u to stvarno ne kužim, ali kako to da siva valja, a bijela ne valja? čula sam da recimo dulux boje valjaju, ali nikad nisam čula da unutar jednog "brenda" jedna boja valja, a druga ne. koje ti boje koristiš (mislim kojeg proizvođača)?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 21:37   #85
Ja sam mislila na one gotove boje nepoznatih proizvođača. Gotova bijela boja za drvo. Fabrajući njima dobila sam stolice koje, gotovo, pa plastične djeluju. Ne sviđa mi se kako to na kraju izgleda.
Po meni je bolje na odjelu boja i lakova, gdje se miješaju boje, uzeti najsvjetliju iz palete sive, bež. Svejedno je jel Dulux ili Swingcolor.
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 08:38   #86
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
dakle, uskoro se selimo, ali, nažalost, mnoge ćemo stare komade namještaja morati zadržati godinu - dvije dok ne skupimo novce za nove pa sam mislila neke od njih malo ušminkati.
imam stol i stolice od iverala stare kojih 10 godina, s tim da stolice imaju neki užasni izblijedjeli svijetlo plavi tapecung. njih bih svakako pretapicirala, ali bavim se mišlju da obojim i stol i stolice u bijelo.

Možeš ih obojiti u koju god boju želiš, ne kužim ovo bijelo ne može, bež može. Evo što smo mi napravili lani, jer smo također trebali privremeno rješenje do kupnje novog namještaja.











EDIT: Bila je gotova boja nepoznatog proizvođača, u živo je više bijelo, fotić je uvijek povlačio crveno od parketa, pa ispadne sve par nijansi tamnije.
Ne farbaj kistovima, nego valjčićima i doći će 10 puta ljepši nanos boje nego kistom. Osim ako ne želiš shabby, onda je kist obavezan.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.

Zadnje uređivanje Xanthe : 18.11.2012. at 08:55.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 10:42   #87
Xanthe, ovo izgleda super. jeste li slijedili istu proceduru kao beatriz-zg? možeš li se sjetiti koju ste bijelu boju vi koristili?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 10:54   #88
Da, osim kista, mi smo koristili valjčiće za farbanje svog namještaja i drvenih prozora.
Boja je bila ova, a lak je bio od istog proizvođača, također bijeli. Sretno!
http://www.supercolor.hr/Repository/...alin_und_v.jpg
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 11:05   #89
znači, vi ste nakon bojenja i lakirali? jeste li prije bojenja namještaj pripremali na isti način kao beatriz-zg (šmirgl papir+razrjeđivač)? koliko ste ruku čega nanosili, sjećaš li se? sori ako sam dosadna, ali nisam baš najspretnije stvorenje na svijetu i o svemu ovome nemam pojma pa se bojim da ću samo napraviti štetu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 11:12   #90
Ma nećeš, zaista. Na kraju skužiš da svi više vole izmišljati toplu vodu oko toga nego što je stvarno zahtjevno. Mi smo ošmirglali, ne znam koja granulacija je bila, mislim 100, ''pomeli'' prašinu sa metlicom, prebrisali lagano vlažnom krpom i farbali. Drugi sloj može već nakon 4-5 sati, ne znam točno kako piše na kantici, ali smo mi ipak to drugi dan prefarbali drugi put. Ošlajfali smo sa jako finim brusnim papirom (220 ), i prelakirali. I to ti je sve. Sjedištima na stolicama smo stavili debelu spužvu i klamali materijal cm po cm. Ručkice na ormariću smo skinuli, kitom za drvo popunili rupice i ušarafili nove ručkice.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 11:39   #91
znači:
1. dan - brušenje, čišćenje, nanošenje 1. ruke bazne boje za drvo (koja je bezbojna i služi kao podloga)
2. dan - nanošenje 2. ruke bazne boje za drvo
3. dan - brušenje i nanošenje 1. ruke prave boje za drvo (bijele)
4. dan nanošenje 2. ruke prave boje za drvo
5. dan - brušenje jako finim brusnim papirom i lakiranje
Jesam sve dobro shvatila?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 12:02   #92
Temeljna boja za drvo ide u 2 sloja, kažem, možeš isti dan obje ruke pofarbati, ako ti se osuši prvi sloj. Fino šmirglanje...ali nije to sad šmirglanje, samo prođeš kao da brišeš krpom.
Na tu temeljnu boju ide lak za drvo. Sve to ti je u bijeloj boji, i boja i lak. Mi smo stavljali 1 sloj laka, bilo je dovoljno. I to je to, sad sam se pogubila u ovim tvojim bojama, čini mi se da imaš i viška.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 12:12   #93
joj, sad sam se ja totalno zbunila, a mislila sam da sam sve dobro shvatila.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 16:22   #94
Trebam savjet. Kupila sam jučer pregradnu policu u Emmezeti (nikad više, al' ajd):


I dok sam skidala naljepnicu s gornje ploče na gornjem lijevom rubu, digla se boja Milimetarski papirnati sloj boje, točnije. Kako to obično biva, taj komadićak bez boje je okrenut prema prolazu i doslovno bode u oči. Sad me zanima čime to prefarbati? 2cmx1cm površine? Nekakvim posebnim bojama? Mogu li poslužiti one iz Mullera?
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 20:47   #95
Bojanje ormarića za cipele

Pozdrav!!

Imam bijeli ormarić za cipele kojem želim udahnuti živost tj. cijelom hodniku fali života...

Trenutno ima samo obični neki bijeli premaz, neznam da li je ikad sjajio, no izgleda grozno. Nisam sigurna je li iverica, djeluje mi črvršće/tvrđe no namjeravam ga prvo šmirglat.

Pošto je bijeli, zanima me koliko premaza temeljne boje trebam i trebam li ju uopće? Također, željela bih da izgleda lakirano, modernije. Pošto će biti zelene boje, postoje li boje koje automatski daju takav sjaj ili moram i lak kupiti?

Pročitala sam da je bolje bojati valjkom, odnosi li se isto i za lak ili lak kistom?

I pošto je boja baš u boji, je li potrebno dva premaza?

I posljednje pitanje: ono naknadno šmirglanje prije lakiranja da li je to preporučjivo u mom slučaju zelene boje?

Hvala svima!!!
GloriaFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 22:17   #96
iz svog iskustva sa bojanjem namještaja mogu ti reći da svakako trebaš šmirglati između svakog sloja, ispadne neusporedivo bolje nego kad se ne šmirgla. svakako bijelu temeljnu boju, barem jedan sloj. čak i više ako je podloga loša ili izrazito tamna. ja ne volim boje sa već pomiješanim lakom u sebi, izgledaju mi masno ja zato kupujem boju bez laka, pa nakon toga lakiram!
šalica-kave is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 08:35   #97
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Trebam savjet. Kupila sam jučer pregradnu policu u Emmezeti (nikad više, al' ajd):


I dok sam skidala naljepnicu s gornje ploče na gornjem lijevom rubu, digla se boja Milimetarski papirnati sloj boje, točnije. Kako to obično biva, taj komadićak bez boje je okrenut prema prolazu i doslovno bode u oči. Sad me zanima čime to prefarbati? 2cmx1cm površine? Nekakvim posebnim bojama? Mogu li poslužiti one iz Mullera?
A da ti ovo reklamiraš?
beatriz-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 15:38   #98
Vidim da za iveral koristite neku normalnu temeljnu za drvo. Prije je netko spominjao neki primer s kojim se može farbati a da se nemora prije prebrusiti. Pa ako netko zna koji je to točno primer bila bih zahvalna.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 15:42   #99
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Vidim da za iveral koristite neku normalnu temeljnu za drvo. Prije je netko spominjao neki primer s kojim se može farbati a da se nemora prije prebrusiti. Pa ako netko zna koji je to točno primer bila bih zahvalna.
mislim da je primer engleska riječ za temeljnu boju u svakom slučaju, brušenje uistinu nije problem. ne treba površinu ostrugati "do srži", samo lagano proći da se prljavštine odstrane i bolje bolje prijanja. nije problem, doista

u svakom slučaju, možes pitati u dućanu specijaliziranom za boje, oni sigurno znaju bolje!
šalica-kave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 21:36   #100
Ma pitam za taj "primer" jel znam da postoji takav za staklo, metal, plastiku, znači za glatke materijale koje želiš farbati. Ja imam neki talijanski ali to je iz onih hobi dućana, jako mala bočica, a i dosta je skup da bi s njime farbala ormar. Budem probala onda stadnardnom metodom brušenje+temeljna+lak.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.