Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 16:01   #1
Fiat Marea vs. Fiat Stilo

Ovako,
našo sam jednu Fiat Mareu, dobro očuvana, 2001. god, 1.9 JTD (105ks), sva meni potreba oprema,80 000 km za 42 000 kn i jedan Fiat Stilo, 2003 god,1.9 JTD (80 ks) isto dobro očuvan sa 100 500 km.
Koji bi vi auto uzeli i zakaj i koji je kasnije jeftinije održavati (gume,servisi i bla bla), te kakvi su se pokazali navedeni motori.
Hvala
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:06   #2
Stilo sa TIM motorom je mrtvorođenče.

Uzmi Mareu.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:09   #3
Marea je zivahnija, al ti je skuplja registracija. Stilo je sigurniji nesto jeftinija rega, duze ti traju gume, nije dinamican pretjerano, al je dovoljan. Trose tu negdje slicno. Pitanje dal su marei skidani kilometri. I po meni je skupa blizu 6000 eura, vrijedi max 5000 mozda i manje 4500.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:20   #4
Quote:
mairon 87 kaže: Pogledaj post
Marea je zivahnija, al ti je skuplja registracija. Stilo je sigurniji nesto jeftinija rega, duze ti traju gume, nije dinamican pretjerano, al je dovoljan. Trose tu negdje slicno. Pitanje dal su marei skidani kilometri. I po meni je skupa blizu 6000 eura, vrijedi max 5000 mozda i manje 4500.
To je iz salona koji relativno znam. Daju mi srevis (izmjena ulja i sl.) i garanciju 6 mj.
Potrošnja je tu negdje?
Mislim da Marea ima nekaj manje gume,col manje i 2 cm uže.Bar tak piše na index.hr baza automobila.
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:27   #5
Uzmi Mareu! Motor odličan, limarija odlična, unutrašnjost lipša puno nego u Stila, za vozit puno lipša nego Stilo! Ako putuješ imaš i veči portapak!
Bućman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:37   #6
obadva odlična podloga za tjun!
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:42   #7
Marea je veća, ali pitanje je kilometraže da li je tako malena. Pitanje je i za taj stilo kolika je stvarna kilometraža. O ukusima se ne raspravlja, ali mislim da će ti ogromna većina napisati da je Marea dosta ljepša. Kvalitet je ok i jednog i drugog, ali na strani Stila je mlađe godište. Procijeni sve pa sam kupi šta ti je bolje. Pripazi na cijenu, preskupa je Marea. Nisi napisao koliko košta Stilo.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 16:48   #8
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Marea je veća, ali pitanje je kilometraže da li je tako malena. Pitanje je i za taj stilo kolika je stvarna kilometraža. O ukusima se ne raspravlja, ali mislim da će ti ogromna većina napisati da je Marea dosta ljepša. Kvalitet je ok i jednog i drugog, ali na strani Stila je mlađe godište. Procijeni sve pa sam kupi šta ti je bolje. Pripazi na cijenu, preskupa je Marea. Nisi napisao koliko košta Stilo.
Pardon, Stilo je 45 000.I meni se čini da je cijena poprilična budući da auti nisu regani.Al ja bi dizel pa mi je bolje ovak prek kuće,bar imam kakvu takvu garanciju...a i mislim da bi cijena za keš išla bar 3000 kn dole.
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:01   #9
Povelike cijene, šta ja znam, probaj to malo još spustit, ali za praktično iste pare po meni je bolje imati novijeg Stila iako se meni više sviđa Marea. Ja bi to preskočio, preskupi su...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:02   #10
http://www.youtube.com/watch?v=PNivCPOhGL4
J... diesela!
Bućman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:02   #11
Ti auti vrijede oko 4.500 ojra...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:13   #12
Quote:
Bućman kaže: Pogledaj post
Jebeš tu tvoju - ovo je pila:

http://www.youtube.com/watch?v=2nZQm...eature=related

I mali off - obratiti pažnju na turbo rupu do cca 4000 o/min
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:16   #13
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ti auti vrijede oko 4.500 ojra...
Problem je kaj baš i nema primjeraka sa malom kilometražom na tržištu...
I meni je Marea bolja,komfornija itd...a mislim da je i održavanje nekaj jeftinije...
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:24   #14
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Problem je kaj baš i nema primjeraka sa malom kilometražom na tržištu...
I meni je Marea bolja,komfornija itd...a mislim da je i održavanje nekaj jeftinije...
Traži onda benzince. Najbolje ti je kakvu Mareu ili Bravu 1,6 2001 godište.Nisu skupi. Ali već si napisao da hoćeš dizela...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:32   #15
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Traži onda benzince. Najbolje ti je kakvu Mareu ili Bravu 1,6 2001 godište.Nisu skupi. Ali već si napisao da hoćeš dizela...
Ne bi benzinca radi potrsnje,jedino da bacim plin unutra,a to drasticno poskupljuje auto..
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:36   #16
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Ne bi benzinca radi potrsnje,jedino da bacim plin unutra,a to drasticno poskupljuje auto..
Ma nije to previše. Ne znam kako je sa plinom, imaš već tema ovde, tu ti se sjebu gumice ventila ili možda još nešto. Na otvorenom ne troše puno, a po gradu zavisi od vozača. Pogledaj još malo dizelaše, i Stilo je pojeftinio, imaš i karavana ako ti se ne gade, a pojeftini su. Ipak su mlađi nego maree ili brave pa se može naći i da nisu puno prešli. Obavezno onda na dijagnostiku da ti pregledaju pravu kilometražu. Znam da može za stilo, za maree i brave ne znam može li se ustanoviti na examineru, možda i može za ove zadnje iz 2001 ili 2002 godine...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:40   #17
Oprez, znam za tipa kojem su skinuli 80.000 na stilu 2002 godište, pa provjeri kod ovlaštenog servisera može ti to biti drasstično skidano, imaš to po raznim forumima, i ovdje ima puno tema o tome...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:06   #18
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jebeš tu tvoju - ovo je pila:

http://www.youtube.com/watch?v=2nZQm...eature=related

I mali off - obratiti pažnju na turbo rupu do cca 4000 o/min
tolko snage iz 2.0 motora... svaka čast meštrima koji su to složili

eh da mi je provozat tu pilu...

btw, već je bilo riječi o toj marei. ali svaki put s divljenjem gledam filmić i najljepši dio je kad prikaže dijagram i skok snage na nekih 4500 okr kad turbina počne punit a tlak punjenja 2.53 bara
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:52   #19
Quote:
charly2 kaže: Pogledaj post
tolko snage iz 2.0 motora... svaka čast meštrima koji su to složili

eh da mi je provozat tu pilu...

btw, već je bilo riječi o toj marei. ali svaki put s divljenjem gledam filmić i najljepši dio je kad prikaže dijagram i skok snage na nekih 4500 okr kad turbina počne punit a tlak punjenja 2.53 bara
Dapače da je karavan,nema problema.
Kaj se tiče kilometraž,to bi i kubil od ovlaštenog servisa.
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:17   #20
ak marea nije karavan nemoj,uzmi stilo ipak je iz novije generacije
veki1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.