Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2008., 18:40   #201
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Dođete do Poreča i onda brodom....kreće svaki dan između 7 i 8 a vraća se natrag oko 20 .....
jel ovo sigurno za ovaj brod da ima svaki dan iz venecije za porec
jako mi je bitno jer bi se trebao 22.07.vratit iz venecije put hrvatske,a prekasno dolazim u veneciju da bi uhvatio ikakvu vezu prema doma.ako postoji taj brod koja mu je cijena i odakle polazi iz venecije???
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 18:55   #202
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
jako mi je bitno jer bi se trebao 22.07.vratit iz venecije put hrvatske,a prekasno dolazim u veneciju da bi uhvatio ikakvu vezu prema doma.ako postoji taj brod koja mu je cijena i odakle polazi iz venecije???

22.07. imaš u 1700 za Pulu
http://www.venezialines.com/eng/routes.asp

Zadnje uređivanje fisi : 20.07.2008. at 18:57. Reason: a
fisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 20:49   #203
Venecija je jedini grad na svijetu koji sam posjetio i- zamrzio.
Užasna gužva gdje god kreneš (dobrim dijelom Ameri sa cruisera), često smrdi (zbog kanala), ne možeš se normalno kretat (zbog kanala), nenormalno visoke cijene (prošao sam puno toga ali Venecija je najskuplja destinacija koju sam posjetio), Piazza San Marco pretrpana odvratnim letećim nemanima (golubima), 4/5 trgovina su suvenir shopovi sa idiotskim rekvizitima za maškare (maškare inače držim za najniži oblik "zabave" poznat ljudskom rodu).......
Ima toga još što me iritiralo ali ne mogu se svega sjetiti (eh da, vožnja gondolom za 100Eura !!).
Po mom mišljenju, najprecjenjenija svjetska destinacija. By far...
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:05   #204
Quote:
Ed Wood kaže: Pogledaj post
...ne možeš se normalno kretat (zbog kanala),...
Zajebavaš se, jelda?


Quote:
Ed Wood kaže: Pogledaj post
nenormalno visoke cijene (prošao sam puno toga ali Venecija je najskuplja destinacija koju sam posjetio),..
Pa ne znam baš... evo i primjer - usred Venecije sam jeo pizzu koja je 1euro skuplja nego u nekom drugom gradu. Naravno nisam išao jesti na S.Marco nego 10min hoda dalje. I bila je to sasvim regularna pizzerija.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i

Zadnje uređivanje aaston : 21.07.2008. at 00:01.
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 23:32   #205
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
Mi putujemo vlakom za veneciju, onim u 23.30h. Imamo let iz venecije u 19.20 h pa me zanima ako mi netko moze reci kak oje najjednostavnije doci iz grada do aerodroma i koliko treba vremena.

Mi bi, naime, proveli taj dan u razgledavanju jer stizemo vlakom ujutro, a let imamo navecer pa da se znamo organizirat i stic na let na vrijeme. I cijene bi bile pozeljne- relacija od trga sv. marka npr do aerodroma marco polo i s kojim prijevoznim sredtsvom..)?

http://www.alilaguna.it/ Imaju direkt prijevoz do aerodroma za 12 eura po osobi. Pogledaj malo detaljnije jer imaju više opcija.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 00:13   #206
Quote:
Ed Wood kaže: Pogledaj post
Venecija je jedini grad na svijetu koji sam posjetio i- zamrzio.
Užasna gužva gdje god kreneš (dobrim dijelom Ameri sa cruisera), često smrdi (zbog kanala), ne možeš se normalno kretat (zbog kanala), nenormalno visoke cijene (prošao sam puno toga ali Venecija je najskuplja destinacija koju sam posjetio), Piazza San Marco pretrpana odvratnim letećim nemanima (golubima), 4/5 trgovina su suvenir shopovi sa idiotskim rekvizitima za maškare (maškare inače držim za najniži oblik "zabave" poznat ljudskom rodu).......
Ima toga još što me iritiralo ali ne mogu se svega sjetiti (eh da, vožnja gondolom za 100Eura !!).
Po mom mišljenju, najprecjenjenija svjetska destinacija. By far...
O ukusima se ne raspravlja, al nemrem vjerovat da je netko tako doživio ovaj prekrasan grad

Meni je Venecija predivna, iskreno jedan od ljepših koje sam vidio, a isto sam dosta prošao Ne znam imam li ja to sreće, al od 3 puta kad sam bio tamo, nijednom nije bilo smrada, gužva je bila za maškare, ali i to sam na jednom dijelu. Golubova isto nije tolko nenormalno puno. Što se tiče gondole, nitko ne tjera da se voziš. Imaš brodove koji prevoze po Canal Grandeu za 7-8 eura, a također je velik užitak tako vidjeti Canal Grande.

A što se tiče kretanja - ??
love2travel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 01:49   #207
Eto, čovjek napiše post koji se jednostavno mora komentirati...

Quote:
Ed Wood kaže: Pogledaj post
Venecija je jedini grad na svijetu koji sam posjetio i- zamrzio.
Užasna gužva gdje god kreneš (dobrim dijelom Ameri sa cruisera),
...
Čuj, "križ" je to koji mora nositi svaka razvikana turistička destinacija. Upravo kao i naš Dubrovnik.
Stvarno je drugi doživljaj kad ideš po praznom gradu.

Quote:
često smrdi (zbog kanala),
Često? Više puta si ga "posjetio i zamrzio", pa ti je "često" smrdilo?
Bio sam u VE stotinjak puta, i ne mogu reći da je često smrdilo.
Ali mogu u istom duhu napisati ovo: "ljeti je često bilo vruće!..."

Quote:
ne možeš se normalno kretat (zbog kanala),
Ipak, to je Venecija...i sad nekome smeta njen "trademark"...
Zapravo za mene vrlo legitimna primjedba, jer se ljudi doslovno mogu osjećati stiješnjeno i ograničeno. Jednako kao što se ljudi mogu žaliti na ograničenost Dubrovnika zidinama... Ali, de gustibus...

Quote:
nenormalno visoke cijene (prošao sam puno toga ali Venecija je najskuplja destinacija koju sam posjetio),
Ponovit ću se: "križ" je to koji mora nositi svaka razvikana turistička destinacija. Upravo kao i naš Dubrovnik.
U VE postoji masa mjesta "oderi turista", a na korisnicima je da pronađu nešto prihvatljivije - od hrane do odjeće i tehnike, što se može naći po istim cijenama kao i u npr. Milanu, Trstu ili Rimu. Istovremeno, skupoća je nešto čime se Venecijanci zapravo...ponose! Kao, "nije za svakoga", eksluziva i štajaznam..."Caffe Florian" na Trgu se reklamira baš kao "najskuplji na svijetu" - i čim to kažeš, npr. Rusi dmaho nahrupe u njega...kava mu nije ništa bolja od neke šljakerske rupe na dokovima Trsta, ali je poanta upravo u tome...

Quote:
Piazza San Marco pretrpana odvratnim letećim nemanima (golubima),
Njih zapravo nitko ne voli, ali ih svi trpe - opet, oni su "trademark"...

Quote:
4/5 trgovina su suvenir shopovi sa idiotskim rekvizitima za maškare (maškare inače držim za najniži oblik "zabave" poznat ljudskom rodu).......
Opet, to je samo tvoj dojam, i ako imaš najniže mišljenje o maškarama onda, pretpostavljam, Venecija ti je stvarno bila užasno mjesto...
Zapravo, tih šopova ima dosta malo (koliko bi ih moglo biti)...


Quote:
Ima toga još što me iritiralo ali ne mogu se svega sjetiti (eh da, vožnja gondolom za 100Eura !!).
Može i za 200 eura.
A može i za pedeset.
Ponuda/potražnja.
(Može i mukte. Prednosti određenog turističkog posla... )

Quote:
Po mom mišljenju, najprecjenjenija svjetska destinacija. By far...
Ima masa ljudi koji dijele ovo mišljenje. Istovremeno, to je tek jedna od sastavnica ukupnog dojma, i ljudi neće odmah zamrziti Veneciju zbog toga...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 08:23   #208
Quote:
lunalu kaže: Pogledaj post
Mi putujemo vlakom za veneciju, onim u 23.30h. Imamo let iz venecije u 19.20 h pa me zanima ako mi netko moze reci kak oje najjednostavnije doci iz grada do aerodroma i koliko treba vremena.

Mi bi, naime, proveli taj dan u razgledavanju jer stizemo vlakom ujutro, a let imamo navecer pa da se znamo organizirat i stic na let na vrijeme. I cijene bi bile pozeljne- relacija od trga sv. marka npr do aerodroma marco polo i s kojim prijevoznim sredtsvom..)?
Imaš bus sa Piazzale Roma za 3 eur (i ne naplaćuju dodatno prtljagu) i tamo si za 20-ak min.
phi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 09:57   #209
Obožavam Veneciju.
Bili smo bezbroj puta,obično odsjedamo ili na nekom od otočića Lagune,Jesolo ili zimi u samom gradu u u kvartu Arsenal kod rođaka naših prijatelja.
Svaki put ponovo uživamo u ljepoti i posebnosti Venecije.A reći da ti kanali u Veneciji idu na živce isto je kao otići na skijanje i reći da ti smeta - snijeg.Što se tičer gužve - dovoljno se maknuti sa "staze slonova" Rialto- San Marco i počinje uživanje.Tihe uličice,palaci,mostići,gostionice s lokalnim jelima i cugom...Cijene na turističoj ruti su visoke,ali isto tako se za 60e može pojesti jako fin ručak za dvoje (aperitiv,glavno jelo,vino,kava) i to na jednom od meni najdražih trgova CampoStMargarita,ili pojesti slanu ribu s kruhom za par eura u uličicama u Arsenalu...
A jedinstvene venecijanske maske...Ah,odite u radionicu u blizini sveučilišta ...Ludnica od ljepote i kreativnosti tradicionalne izrade i stila...
Ili naprosto pročitajte knjigu "Venecija je riba"-Tiziano Scarpa
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 10:34   #210
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
http://www.alilaguna.it/ Imaju direkt prijevoz do aerodroma za 12 eura po osobi. Pogledaj malo detaljnije jer imaju više opcija.



Hvala aaston
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 10:39   #211
Quote:
phi kaže: Pogledaj post
Imaš bus sa Piazzale Roma za 3 eur (i ne naplaćuju dodatno prtljagu) i tamo si za 20-ak min.
Hvala na info , olaksali ste mi jako puno....sad na miru mogu provest dan u veneciji he he ....
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 11:56   #212
zna li tko koliko dođe taxi s aerodroma u venezii do grada?

kad sam zadnji put bila vidjela sam i neke buseve, je li javni prijevoz ili šta?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 21:23   #213
idem do venezie automobilom na jedan dan.
gdje bi mogla parkirati automobil bez placanja, a da imam neku vezu sa gradom?

P.S, moze i tocna adresa jer imam GPS pa mogu doci do tocne lokacije.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 12:09   #214
Quote:
Ribica_lilly kaže: Pogledaj post
Dakle ovako, namjeravam skočiti do Venecije na jedan dan u 10 mjesecu, i tu nastaje problem. Gdje parkirati, kako doći od parkinga do Venecije (treba mi konkretan broj broda) i najvažnije, koliko košta taj parking i prijevoz brodom? Prekopala sam pol Neta i ništa konkretno i razumljivo nisam našla...

Sve je krcato informacijama o nekakvim turističkim karticama, što je pak to? Mooolim vas pomozite, totalno sam izgubljena sad...
U Veneciji je veoma lako naci parking.Kada si usla u Veneciju prvo krizanje idi desno i vodi te na parking.Cijena 25€ cijeli dan.Od parkinga mozes brodicem "vaporetom" na zeljeznicku postaju(PIZZA ROMA) koji vozi na lijevu tvoju stranu ili desno na PIAZZA SAN MARKO. Vaporeto te kosta 7/10 € po osobi za jednu voznju.
Zato ti se najvise isplati auto ostaviti u Trstu uzeti vlak (12.00€ povratna karta).Od postaje u Veneciji si za 20 min pijeske na trgu SAN MARKO .Neces pogrijesiti put jer na svakom krizanju ima putokaz.U Veneciji nesmijes hodati putom i jest sendvice,nesmijes hraniti golubove.nesmijes prositi,nesmijes sjediti na zemlji (STEPENICAMA).Zelis li saznati jos ponesto tu sam CAO!!!
padova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:14   #215
padova. post je zakon.
na zalost 25 ojra mi je puno, a i ne mogu ga ostaviti u trstu jer bi trebala spavati u padovi.
ima li negdje u blizini venezie bespatni parking? mestre ili slicno.
moze i ulica. imam GPS pa cu se nekako snaci.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:33   #216
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
padova. post je zakon.
na zalost 25 ojra mi je puno, a i ne mogu ga ostaviti u trstu jer bi trebala spavati u padovi.
ima li negdje u blizini venezie bespatni parking? mestre ili slicno.
moze i ulica. imam GPS pa cu se nekako snaci.
Ako spavas u Padovi auto ostavis tamo i ides i s vlakom iz Padove. Pola sata voznje. Odlazak i povratak 5€.Vlak ima svaki pola sata.
padova is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:53   #217
onda definitivno padova + vlak.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 12:06   #218
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
idem do venezie automobilom na jedan dan.
gdje bi mogla parkirati automobil bez placanja, a da imam neku vezu sa gradom?

P.S, moze i tocna adresa jer imam GPS pa mogu doci do tocne lokacije.
Imaš li ti ,dušo,neke klonove ili se teleportiraš po svijetul
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:08   #219
ne, ali imam opaki plan.
venezia jedan dan.
bologna jedan dan.
mozda verona jedan dan.
firenza jedna dan.
lucca i onaj san g... + sienna jedan dan.
maranello i ferrara jedan dan.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:22   #220
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
ne, ali imam opaki plan.
venezia jedan dan.
bologna jedan dan.
mozda verona jedan dan.
firenza jedna dan.
lucca i onaj san g... + sienna jedan dan.
maranello i ferrara jedan dan.
Definitivno ti treba teleporter.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.