Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2007., 12:31   #61
Quote:
thunderstorm kaže:
Ja se ne sjećam da je bilo tak skupo.
Onih 70 ojra je stvarno bilo prije 2-3 godine i to nakon šta nam je gondolijer spustio cijenu
Spustio bi on i još malo ali tada mi nije padalo na pamet dati ni 50 ojra.

Za Japance vrijedi skoro pa dupla tarifa (jer su naivčine)

Idući put kad budem išao (valjda do ljeta hoću) uzet ćemo si điret u gondoli, koliko košta da košta. Ne želim umrijeti a da se nikad nisam provozao u gondoli ispod mostića, bez obzira na ''tričavih'' 70E
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:53   #62
ja sam zadnji put bio 1999. i onda je prosječna vožnja gondolom stajala 80-100 DEM, tak da je sad lako za očekivat istu cifru u €. hvala lijepo. most uzdisaja se lijepo vidi i s rive.

btw ono o vlaku za 30€ povratna na HŽovim stranicama stoji već dugo, a oni baš i ne ažuriraju prečesto stranice tako da i to treba uzeti s rezervom i provjeriti.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:41   #63
Quote:
KILLERDOG kaže:
ajde daj mi neki link za to izvan venecije
ja sam im slao mail i ovo ti je bio odgovor:
The cheapest accomdoations we ahve are in Venice Mestre (30 minutes by
bus plu boat from the city centre) please let us know if it is OK for
you

Looking forward to hearing from you.

Yours sincerely,

Consolata (Italia Lodging Booking Office)
----------------------------------------------------------
Italia Lodging Booking Office
www.italialodging.com
mailto:[email protected]
Tel: ++39 06 77250543
Fax: ++39 06 77591877
wash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:42   #64
ma to vrijedi jer sam išo u budimpeštu prije 2 tjedna s tim vlakom zato i znam za to
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:47   #65
pogledaj tu ja sam par puta našao dobar smještaj prek ove stranice

http://www.hostelworld.com/
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:04   #66
Quote:
KILLERDOG kaže:
ma to vrijedi jer sam išo u budimpeštu prije 2 tjedna s tim vlakom zato i znam za to
opa, pa onda bih i ja mogao skočit!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:08   #67
Quote:
KILLERDOG kaže:
ma to vrijedi jer sam išo u budimpeštu prije 2 tjedna s tim vlakom zato i znam za to
samo kaj za budimpeštu ima mjesta za jeftinije karte stvarno puno,dok za veneciju moraš unaprijed rezervirati kartu,ali opet je cijena super
wash is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:58   #68
vidiš to nisam znao ma cijena je čist dobra
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 10:53   #69
Bila sam u Veneciji početkom drugog mjeseca, 3 dana, 2 noći, u svojem aranžmanu, autom. Mislim da u Veneciji nije moguće ostati razočaran. Bili smo u hotelu na Giudecci, preko trga sv. marka, 5 min. vaporettom. Hotel sa 4 zvjezdice, 180 eura 2 noći za 2 osobe sa savršenim doručkom. Pogubili se 100 puta, otkrili 100 novih, savršenih mjesta, ulica, dućančića.... Potrošili puno novca za jako malo stvari, al nije mi žao ni kunice
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:24   #70
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post

Mislim da u Veneciji nije moguće ostati razočaran.
moguće je
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 13:27   #71
Quote:
wash kaže: Pogledaj post
samo kaj za budimpeštu ima mjesta za jeftinije karte stvarno puno,dok za veneciju moraš unaprijed rezervirati kartu,ali opet je cijena super
išla sam u oba smjera i za oba kupila kartu 5 dana ranije (inače kupujem 5 minuti ranije karte za vlak, al sam tribala presjedat na avion pa mi se nija dalo kockat )
al taj vlak uvik, al brate uvik kasni!
zadnji put mi je kasnio oko uru ipo - toliko sam čamila na kolodvoru u zagrebu čekajući. U 5 ujutro!
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:26   #72
Dragi i ja idemo 20. u Crikvenicu pa smo mislili od tamo ili iz Rijeke (vjerojatnija opcija) na oneaj jednodnevni izlet brodicem do Venecije.

Jel ima tko od vas primoraca da mi moze reci kako to organizirati i preko koje agencije?

I koliko ranije treba rezervirati kartu?
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 21:39   #73
Prvi izleti kreću tek tamo negdje u svibnju ili krajem travnja. Polazak je ili Pula, Rovinj ili Poreč, dakle zapadna obala Istre.
Prva promotivna vožnja bude u pravilu jeftinija (oko 250kn/osobi) a kasnije bude i 400kn. Dođeš tamo tek oko 10,11 ujutro i oko 17 već moraš nazad.

Ako imate auto i ako ne želite biti poprilično ograničeni vremenom, preporučam sjesti u auto i do Venecije.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 01:42   #74
Ako brod do Venecije košta 400 kuna, znači da su drastično pojeftinili - preko 500 kuna sa transferom iz Rijeke bilo je već prije nekoliko godina, iz samog Poreča npr. 450.
Izlet nikada nije bio zamišljen za "domaće goste", samo za strance. Nema vođenja na hrvatskom jeziku. Tj. ništa ne vrijedi što su vodiči naši, na brodu je masa stranih jezika, i za hrv. manjinu se nema vremena.
Najranije u VE si fakat tek oko 11, u luci San Basilio, cca pola sata hoda od S. Marka. Polazak natrag je u 17 - 17:30, s time da se gostima najčešće ne kaže vrijeme polaska, već "kada da obavezno budu u luci" - to je 30 minuta prije polaska, pa onaj koji si želi produljiti (neš ti produljiti...) ostanak u Veneciji neka se informira kod vodiča za konkretno vrijeme odlaska broda. Koji, btw. nikoga ne čeka.
Do Venecije, dakle, autom, busom, stopom, vlakom.
...
Tko se razočara Venecijom, sam si je kriv...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 07:12   #75
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Ako brod do Venecije košta 400 kuna, znači da su drastično pojeftinili - preko 500 kuna sa transferom iz Rijeke bilo je već prije nekoliko godina, iz samog Poreča npr. 450.
400, 450... ne sjećam se točno, ali cifra je tu negdje. Kako god okreneš preskupo za ono što ti nude.

A Venecija ko Venecija, ima i svoje naličje kao i sva druga mjesta. Ako netko očekuje mjesto iz bajke gdje je sve bajno i krasno - slijedi razočaranje. Osobno, Venecija mi je , bez obzira na smrad za vrijeme južine i gužve.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 21:58   #76
Sto mi onda preporucate, a da dragi ne mora voziti. Zao mi je da se pati tamo i nazad, ako se odlucimo prespavati, auto ce nam biti samo problem.

Dakle, biti cemo u Crikvenici- kako dalje?
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 22:15   #77
1 opcija: Pa ako ste baš zapeli javnim prijevozom onda busem do Rijeke, pa drugim busem do Trsta. Trst-Venecija vlakom. U Trstu su autobusni i željeznički kolodvor jedan do drugog.

2 opcija: busem do Rijeke, pa busem do polazišta katamarana za Veneciju (Pula, Rovinj ili Poreč)

Iako mi se svo ovo tramakanje pored auta čini suludo

Crikvenica-Venecija i nije baš neki vozački pothvat.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 10:40   #78
Svakako bi bilo autom do Rijeke, a onda dalje sve su opcije otvorene.

Koliko nam treba autom Rijeka-Venecija, i da dodemo do venecije gdje bi ga ostavili?
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:02   #79
Ri-Ve ti treba 3 sata lagane vožnje.
Ostavljaš li ga na onim parkinzima na Piazzale Roma odmah nakon mosta, dođe ti cca 20 eura na dan.
Meni pada na pamet ostaviti ga na parkiralištu nekog velikog šoping centra u Mestrima, pa onda onim shuttle busevima (koji valjda još postoje, i koji su valjda i dalje mukte...a sada ih ne mogu naći na guglu).
OK, scratch that.
Net veli parkirati u Mestrima u nekoj garaži za npr. 8 eura na dan.
Ili negdje na cesti pronaći mjesto koje se ne naplaćuje.
Pa onda vlakićem koji idu svake 2 i pol minute u Veneciju.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 12:01   #80
Hvala.. valjda cemo se uspjeti snaci ..
Scarllet O'Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.