Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2018., 18:10   #1
Poklon za krizmu

Pozz
imam krizmu ubrzo te sam rekao kumu kako mi ne treba nikakav poklon ali on mi ga baš želi kupiti. Koji bi bio najbolji poklon koji će mi trajati dugo i ostati u sjećanju a da nije jako skup? Koji su vaši prijedlozi?
synther is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 21:37   #2
Quote:
synther kaže: Pogledaj post
Pozz
imam krizmu ubrzo te sam rekao kumu kako mi ne treba nikakav poklon ali on mi ga baš želi kupiti. Koji bi bio najbolji poklon koji će mi trajati dugo i ostati u sjećanju a da nije jako skup? Koji su vaši prijedlozi?
Tesko je naci nesto sto ce dugo trajati, a da nije skupo. Iako je netipicno za krizmu mozda neka dobra knjiga, no ne znam ako to zelis, ili mozda neka slika koja nije jako skupa, a da je lijepa i da ima neko tebi bitno znacenje.
oldsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 14:57   #3
imas u Verbumu Biblije za mlade. meni je to lijep poklon za krstenje ali svakako moze i za pricest i krizmu (naravno, ako nemas vec jednu doma). neka ti napise posvetu i to bude lijepa uspomena

a od ostalog ovisi sto volis - neku narukvicu (imas lijepe od medinskog nehrdajuceg celika) ili lancic... kozni remen / novcanik... fora kravata

mozda da napravi neki album/knjigu uspomena s tvojim (i njegovim) slikama.. od tvog rodjenja do danas..

ovisi sto volis...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 17:04   #4
Što će mu Biblija? Kad već nešto mora dobiti nek bude korisno. I slika je korisnija od Biblije, barem može visiti na zidu kao ukras.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 18:56   #5
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Što će mu Biblija? Kad već nešto mora dobiti nek bude korisno. I slika je korisnija od Biblije, barem može visiti na zidu kao ukras.
Što će na krizmu? Korisnije mu je ostat spavat kod kuće

Nego, slažem se s Biblijom ili ako hoćeš nešto korisno zna bit kakav sat, ne mora bit extra skup al da potraje, knjiga ako znaš da ćeš je pročitat il neš, da će bit korisna... Znam da su neki znali katekizam uzet, ali evo ne znam koliko bi to koristilo, Biblija je svakako korisna, a od drugih knjiga... A pročitat ćeš i stajati će ti...

Ne znam, od stvari koje će ti trajat eventualno sat, kajiš neki kožni, kvalitetnije, lančić neki ili sl ako ih nosiš ili misliš nosit, ne znam što drugo :/

EDIT: oh, sad vidim da je sve već predloženo... Samo, moj glas bi išao za pravu Bibliju a ne za mlade (odnosno normalnu jel, samo Bibliju - obe su prave...). Cijena je tu negdje, a krizma ti je, ne mislim da ćeš gledati slike iz nje baš
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 21:45   #6
Šta će mu sat, danas to rijetko od mladih nosi, ja sam ga dobio za pričest i možda ga pet puta godišnje stavim(ako i toliko). Biblija je još gori izbor, ja i valjda 90% mojih vršnjaka nakon krizme više nismo išli u crkvu osim kada je svadba il sprovod, znači boli kuki danas mlade za crkve i Biblije(kakvih već vrsta ima to ne znam).

Ja sam za krizmu dobio novce od kumova i ostale rodbine te još nešto nadodao svojih i kupio si dobar bicikl i bio sam presretan, sad mi je žao što si nisam čuvao za auto ali to je već neka druga priča...
ban zaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 12:54   #7
Quote:
gold bullet kaže: Pogledaj post
Što će na krizmu? Korisnije mu je ostat spavat kod kuće
Da se sad trebam krizmati, ne bih se krizmao, jer mi ionako kurcu ne služi što imam taj zavjet. To se išlo zato što svi idu.
Sječam se da nas je nakon krizme pop tjerao da idemo na misu ako želimo potvrdu da smo krizmani pod krinkom ''slijedeći put ćete dobiti potvrde''. Debilizam. Dan danas nemam tu potvrdu.
Mislim da sam od tada bio jednom na misi, i na 2 sprovoda su bile mise, a u župni crkvu sam ušao nakon dosta godina nedvno kad sam imao koncert/natjecanje u toj crkvi.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 15:19   #8
opcenito je lose raditi stvari samo zato sto ih svi rade ili zato kaj se jako brinete kaj ce selo reci, ak si vjernik onda ides na te stvari, ak nisi onda ne ne vidim problem
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 19:49   #9
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Što će mu Biblija?
Quote:
ban zaga kaže: Pogledaj post
Šta će mu sat
kako tko voli.. po meni je ilustrirana Biblija jako lijep poklon. imam jednu koju sam dobila od prijateljice u osnovnoj skoli i jednu od tate. jako su mi drage i procitala sam ih nekoliko puta.
isto tako, sat mi je lijep poklon. volim elegantne satove.

a novci.... ok,super je ako skupljas za nesto, kao ti za bicikl. ali vecina to potrosi na gluposti.
osim toga, autor je trazio prijedlog sto da mu kum kupi za poklon a da mu ostane kao lijepa uspomena:
Quote:
synther kaže: Pogledaj post
Koji bi bio najbolji poklon koji će mi trajati dugo i ostati u sjećanju a da nije jako skup?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 08:46   #10
Moja starija kčer je od svoje kume dobila na poklon zajedničko 3-dnevno putovanje u Budapest.

Meni je to super poklon, jer su zajedno provele neko vrijeme, dobro su se zabavile i imaju lijepe uspomene.

A i ponuda izleta je stvarno velika. Od jednodnevnih do višednevnih, ovisi o tome koliko novaca kum može/želi potrošiti.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 09:15   #11
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Moja starija kčer je od svoje kume dobila na poklon zajedničko 3-dnevno putovanje u Budapest.

Meni je to super poklon, jer su zajedno provele neko vrijeme, dobro su se zabavile i imaju lijepe uspomene.

A i ponuda izleta je stvarno velika. Od jednodnevnih do višednevnih, ovisi o tome koliko novaca kum može/želi potrošiti.
Ovo je svakako za preporučiti. Uspomena od putovanje ostaje za cijeli život. Ima jednodnevnih, jeftinijih putovanja do onih višednevnih skupljijh.

Definitivno odličan poklon
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 12:13   #12
Thumbs down

Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Moja starija kčer je od svoje kume dobila na poklon zajedničko 3-dnevno putovanje u Budapest.

Meni je to super poklon, jer su zajedno provele neko vrijeme, dobro su se zabavile i imaju lijepe uspomene.

A i ponuda izleta je stvarno velika. Od jednodnevnih do višednevnih, ovisi o tome koliko novaca kum može/želi potrošiti.
Davmih dana sam.i ja idto poklonila piutovanje za krizmu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 07:26   #13
čitam ovo i plaćem od smijeha - dar za krizmu bibija? a da u kupite i slike svetaca pa da ih zajedno objesite na zid poktaj teen idola i ssportaša??? LOL

znamo šta se danas kupuje - babe i rodbina sa sela zlato, a urbani snobovi - tehnikalije - mobitel , tablet, smartvač i sl)
__________________
"jinglebell, jinglebell, jinglebell rock
all I wanted is you to fuck..."
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 19:44   #14
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
čitam ovo i plaćem od smijeha - dar za krizmu bibija? a da u kupite i slike svetaca pa da ih zajedno objesite na zid poktaj teen idola i ssportaša??? LOL

znamo šta se danas kupuje - babe i rodbina sa sela zlato, a urbani snobovi - tehnikalije - mobitel , tablet, smartvač i sl)
da...? a sto bi ti kupio?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 22:48   #15
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Da se sad trebam krizmati, ne bih se krizmao, jer mi ionako kurcu ne služi što imam taj zavjet. To se išlo zato što svi idu.
Sječam se da nas je nakon krizme pop tjerao da idemo na misu ako želimo potvrdu da smo krizmani pod krinkom ''slijedeći put ćete dobiti potvrde''. Debilizam. Dan danas nemam tu potvrdu.
Mislim da sam od tada bio jednom na misi, i na 2 sprovoda su bile mise, a u župni crkvu sam ušao nakon dosta godina nedvno kad sam imao koncert/natjecanje u toj crkvi.
Ovako, krizmat, za krizmu koja je sakrament u Crkvi trebaš bit i Crkveno spreman i znači imati znanje određeno o svojoj religji i biti na svetim misama i sl. Kum služi da garantira za tebe da će ti pomoći odgajati te u vjeri.

To što je to za većinu mladih svečani oproštaj od Crkve je drugi problem.

Ti nisi trebao ići na krizmu ako nisi htio niti si morao. Bio si pitan u nekoliko navrata.
Također, nešto što ne znaš pa ne znam zašto ti pišem al eto: Potvrda o kojoj pišeš. Što je to? Ona kao diploma? To ti je uspomena i ničem ne služi. Ti si Crkveno primio krizmu i kao takav je imaš. Ako želiš nekome biti kum moraš imati primljen sakrament krizme. Kao i ako se hoćeš vjenčat / zaredit. U tom slučaju ideš u matičnu crkvu vadit potvrdu da si krizman posebno za taj i taj razlog.

Ipak, za to da budeš kum mora i župnik napisati preporuku kao a ako nisi baš u Crkvi on to može odbiti (ovisi od župnika do župnika) izdati.

Ako se krizma nekako se misli da ide u Crkvu i vjeruje a onda je Biblija super poklon. Ako ide na feštu onda traži poklon za feštu.

Ja ne vidim ništa krivo niti u jednom od ovih prijedloga. Neka dečko sam odluči. Ako mu se ne svidi ne mora ga prihvatit i dobro.

Kao da se neko useljava u kuću i ti kažeš da mu možeš pomoć ak mu šta ja znam kupiš hladnjak il štednjak il tv il neš tako pa neko dođe i kaže ma šta će mu to, pa valjda ima, nabavit će, ma ne treba mu, to je smiješno poklonit, bolje dat novaca il kupit lančić i sl.

Ok, možda si u pravu, autor nije izrazio svoje stajalište o vjeri ni o tome što ima i voli. Možda mu ne treba hladnjak za useljenje. Ali možda mu treba i imat će ga dugo i služit će mu. Nemojte sam osuđivat tuđe prijedloge. Svako uloži dio sebe u to, nešto iz svog iskustva, a posebno ak nemate svoje. Nije u redu.
Ok izrazit mišljenje tipa to mi se dopada, to ne al zezat nekog i pljuvat i sl nema smisla, barem meni... Eto, hvala

Nego iskreno meni osobno ovo za putovanje nije nešto, ali tko zna, možda se njemu svidi. Ovisi i koliko je dobar s kumom il je odabrao nekog samo
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 21:57   #16
svaka cast na tekstu! :klap: potpisujem!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2021., 08:31   #17
Bok ekipa 😃
Ove godine sam kum na Krizmi, dječaku, što bi mu mogao pokloniti? Koje novčane vrijednosti, barem okvirno?
Je li bolje kupiti nešto ili dati novac?
Što bi vi kupili da ste kum/kuma, ili koliko bi stavili u kuvertu?

Inače, dječak ima 14 godina, informatičar.

Slobodno komentirajte što ste vi dobili od svoje/svojeg kum/kuma.
Analitichar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2021., 08:53   #18
Quote:
Analitichar kaže: Pogledaj post
Bok ekipa 😃
Ove godine sam kum na Krizmi, dječaku, što bi mu mogao pokloniti? Koje novčane vrijednosti, barem okvirno?
Je li bolje kupiti nešto ili dati novac?
Što bi vi kupili da ste kum/kuma, ili koliko bi stavili u kuvertu?

Inače, dječak ima 14 godina, informatičar.

Slobodno komentirajte što ste vi dobili od svoje/svojeg kum/kuma.
Krizma a ima tek 14 zar se ne krizma sa 16
__________________
I am a bot, and this action was performed automatically. Please contact the moderators of this forum if you have any questions or concerns.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2021., 09:02   #19
Quote:
XmoronX kaže: Pogledaj post
Krizma a ima tek 14 zar se ne krizma sa 16
Ovisi u kojem dijelu Hrvatske. Kod nas se isto s 14, mislim da se u Dalmaciji kasnije.
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2021., 16:10   #20
Većina je satove kupovala od moje generacije. Razmisli, pitanje je koliko si u mogućnosti potrošiti.
selope is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.