Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 00:51   #1321
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da svako vlasiste drugacije reagira. Meni je Schwarzkopf odlican, jos do sada nisam imala problema s tom markom (bojam se s njom i otkako sam otkrila seboreju), samo je vazan taj sampon. Nadji nesto sto ti odgovara i drzi se toga (po mogucnosti nesto sto nije agresivno tipa Ducray). Znam da postoje i biljne boje za kosu samo sto ih nisam probala i ne znam vrijede li.
znam da...Balea MED ph 5.5. ("najneutralniji" za kojeg znam) u koji dodam par kapi ulja od čajevca,ili Alverde šamponi (ionako sam prešla isključivo na njihovu kozmetiku).

U vezi biljnih boja,vidjela sam odlične recenzije za neku slovensku marku,ali mislim da nisu dostupne kod nas
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 01:00   #1322
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
I primijetila sam da nista ne smijem stavljati na kosu (lak, pjenu) jer me odmah pocinje svrbiti.
uf,uf!!!!!! mrzim lak za kosu!!!! ako mi dodje u doticaj s kozom (pogotovo iza i ispod uha) odmah nastane ruzna crvena fleka koja pece za poludit


Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje,za cure koje imaju seboreju i na vlasištu...bojate li kosu?
imam seboreju,ali uspješno je "sanirana" naime,ja bi bojala kosu,ali me strah da mi se seboreja ne vrati po tjemenu zbog kemikalija i sl.?
Ili da probam sa kanom?
Ili da odustanem?
ja se farbam ali pazim da mi u to vrijeme vlasiste bude "cisto". u zadnje vrijeme mi se dosta pogorsalo (povezujem to s prestankom uzimanja hormonskih tableta) tako da se rijetko farbam. ali inace sve normalno...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 16:23   #1323
Da li je Vichy sampon za suhu kosu agresivan? kakav mu je sastav opcenito?
babastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 18:14   #1324
Jucer sam bojala kosu, frizerkina boja i opet je sve bilo ok. Dala sam joj svoj Vischyjev sampon i ok je. Ali joj nusam dala da mi ista stavlja, odmah bi mi reagiralo.
Meni recimo Vischy bas i ne odgovara, mislim ok je, ali me ipak svrbi nakon 1-2 dana. Iako sve to ovisi od osobe do osobe valjda.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 20:21   #1325
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Jucer sam bojala kosu, frizerkina boja i opet je sve bilo ok.
i ja
samo nisam htjela staviti onu masku za kosu što se dobije uz boju (neke morske alge,minerali ),već samo moj šampon nakon ispiranja boje.
za sad je ok
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 21:27   #1326
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
i ja
samo nisam htjela staviti onu masku za kosu što se dobije uz boju (neke morske alge,minerali ),već samo moj šampon nakon ispiranja boje.
za sad je ok
Super Ni ja ne stavljam nista, cak ni regenerator ako bas ne trebam, svega me strah jer sam seboreju taman stavila pod kontrolu.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:48   #1327
mislim da se ne trebate brinuti. ja nakon bojenja operem s blagim samponom i stavim normalno regenerator koji dobijem s bojom. vlasiste mi iduci dan bude malo crveno, ponekad malo pece ali za par dana bude super.
ne zelim stavljati nikakve agresivne sampone (ja koristim protiv peruti) nakon farbanja jer mi je ionako vlasiste vec nadrazeno pa mi ne treba jos i to
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 08:30   #1328
Može li seboreja biti povezana sa nekom hranom?
Meni je izbila prije par dana prvi puta u životu. U posljednjih godinu dana zamjenila sam bijelo brašno za crno, integralno, počela se kretati više, izbjegavati slatko, masno, šećer, slatkiše. U tih godinu dana nisam nikakvih problema sa zdravljem imala dok sam prije teške migrene imala po par puta u tjednu. I tako prije 2tjedna je krenulo: stres zbog fax, spavanje po par sati, stalno negdje trčanje tj. ubrzano, i tako navečer u petak skuham si tjesto od bijelog brašna i pojedem sa vrhnjem. Ujutro u roku 2sata me sastavila takva migrena kao nikad u životu. Do navečer, kad sam konačno došla k sebi služila sam da sam preopteretila organizam. Ali to jutro se javio i svrbež koji je zahvatio cijelo vlasiste, zadnji dio vrata, gornji dio leđa i prsa. Doktorica mi je rekla da izbjegavam općenito bijelo brašno jer mi očito šteti. Od subote sam se vratila na staro: hrana, aktivnost, min stresa. Poboljšanje sam vidjela kroz ovih par dana. Od doktorica sam dobila rinolan tako nekako sto sam i prije koristila za alergije. I preporučila mi je sampon Orozon da samo 1operem kosu s njim. Nisam ga kupila jer znam da bi time bilo još gore. koža mi reagira na kemikalije. Jučer sam otišla kod travara I pitala ga za savjet. Preporučio mi je 2cajne mješavine za čišćenje krvi i za koža oboljenja, čaj za vlasiste i mast. Cajevi koje moram piti moraju ostajati noć a za vlasiste sam priobala. također i mast. Vlasiste me ne svrbi toliko, a lice mi se nekako pročistilo. Crvenilo se jako smanjilo. Ima li koga da je pokušao na ovakav način riješiti problem?
nebica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 20:15   #1329
evo mene, malo sam se od dosade 'bacila' na proucavanje sastojaka sampona koje koristim. nakon detaljnog pregleda (na stranici http://www.ewg.org/skindeep/ koju u svom blogu spominje i jedan nas forumas http://seboreicnidermatitis.blogspot...1_archive.html) zakljucila sam kako korisitm poprilicno los sampon -
Advance Techniques Keep Clear 2-in-1 Anti-Dandruff Shampoo iz Avona. i ne samo da je los nego, usudila bih se reci, je i opasan za osobe s osjetljivim vlasistem jer sadrzi previse sastojaka koji mogu izazvati alergije
sad kad sam se malo pozabavila ovime sigurna sam da ga vise nikada necu kupiti!!!!
stavljam vam popis samo nekih sastojaka i link na opis svakog. ne znam koliko ce vam to sve skupa znaciti ali ja sam ostala zgrozena kolicinom sastojaka koji su stetni i koji mogu izazvati neku alergijsku reakciju! a da ne podsjecam kako sam donedavno hvalila ovaj sampon upravo na forumu
hvala CroMan132 sto je na svojem blogu pisao o ovoj stranici.

glycol distearate
quaternium-80
dimethylpabamidopropyl laurdimonium tosylate
ppg-12-buteth-16
propylene glycol stearate
benzoic acid
laminaria digitata extract
pelvetia canaliculata extract

sad idem prouciti fructis i ovaj koji sad koristim (od cicka) pa javim ako sto bude sumnjivo
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 00:29   #1330
Pozdrav ljudi.

Dugo, ali dugo sam se mučio sa seborejom i nikako da se smiri. Na vlasištu su mi bile takve užasne naslage koje kad bi skinuo s njima bi isapo i cijeli pramen kose. To vam govorim da vidite kako je teško bilo. I onda mi netko nakon raznih šampona preporučio Crni šampon Doktora Temta, ima ga u ljekarnama i, Bogu hvala, itekako je pomoglo, sada jedva da imam i peruti!
oktavian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 17:18   #1331
Seboreja na licu

I još što se tiče seboreje na licu...imao sam dosta jaku seboreju ispod očiju. I što mi je pomoglo?
Dva puta na dan, ujutro i navečer (razmak otprilike 12 h) se umivam blagim sapunom za lice, i ta seboreična mjesta, nakon sat vremena kad se koža dobro osuši, namažem tankim slojem Avene skin recovery kreme (pretpostavljam da možete koristiti i neku drugu kremu na kojoj piše da je za obnavljanje kože). A poslije večernjeg umivanja sa tih seboreičnih mjesta ručnikom sa gustim, sitnim, pomalo hrapavim tkanjem, nježnim i kratkim brisanjem skinem ljuskice koje tu inače nastaju i, kako sam već rekao, onda kad se koža osuši namažem ta mjesta tankim slojem te kreme. Važno je da ne upirete jako ručnikom u kožu jer će se onda ta mjesta jako zacrveniti. Ako su vam sad već ljuske na tim mjestima onda vam se mora zacrveniti kad ih skinete (to bih napravio kad nisam sutradan morao ići nikamo jer bude prilično crveno za vidjeti) jer je ispod mlada koža, pa drugi dan-dva nemojte uopće raditi taj "piling" ručnikom da vam se koža smiri nego samo mažite kremom.
Ta kombinacija sa tim LAGANIM "pilingom" je meni pomogla, al ne znam je li to sa zdravstvene strane ispravno i je li štetno za kožu pa ptajte svog liječnika.
Pazim i da ne jedem žestoku i masnu, nezdravu hranu, i čuvam se živciranja i stresa.
oktavian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:02   #1332
Meni seboreja pogađa vlasište, a da ne spominjem kako mi je kosa nakon dan i pol već masna. Svaki put, nakon kupanja i sušenja kose, na licu i uz početak tjemena mi se pojavljuje isušena koža, ljuskice.. Jedino što mi je pomoglo je Balea aqua serum te krema iz te linije. Oba proizvoda koštaju po 25kn i stvarno su odlični. Serum čak znam i u mokru kosu utrljati ( na područja za koja znam da će se ljuštiti nakon što osušim kosu).. Proizvodi nisu nimalo masni.
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 01:36   #1333
Molila bih PREPORUKU za sampon za blazi oblik seboreje na vlasistu.
koristila sam dosad KELUAL DS i T-gel OD nEUTROGENE,bili su mi jako dobri ali mi se tjeme naviknulo na oba dva , na Kelual nakon 3-4 mj i na Neutrogenu takoder.
Od obicnih sampona ne mogu nista koristiti, jako me svrbi i boli tjeme, valjda od hrpe silikona u istima i tjeme mi reagira.

Tnx
__________________
:)
zirovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 11:57   #1334
Vidjela sam u ranijim postovima da se spominjala "cudotvorna" krema Healthyderm. Uspjela sam ju nabaviti pa me zanima kako se maze (koliko debeli sloj, koliko cesto...). Hvala unaprijed
kalipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 14:16   #1335
imam seboreju i strasno m kosa ispada! imam još te tri dlke na glavi i otisla ja na pregled vlasista kod brke u apoteku. da on meni tri samponcica za 500kn. trosila ja to mjesec dana i sada bi trebala ići na kontrolu i strah me da će m opet uvaliti neke stvari. a li ima jeftinija opcija ako znate? preruke?
danijela.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:14   #1336
jel mi netko može ukratko objasnit razliku između seboreje i seboreičnog dermatitisa?
oboje postoji u obliku masne i suhe, oboje se peruta i u čemu je onda razlika?
i kakvo je onda stanje masna i suha perut? neki treći pojam?

koliko sam uspjela skontat kod seboreje je riječ o pojačanom radu žlijezda lojnica i zbog toga su moguće i gljivične infekcije, dok seboreični dermatitis nastaje zbog one gljivice i u 50% slučajeva je pojačan rad žlijezda lojnica.. samim time ispada da se i kod seboreje može pojavit ta gljivica što onda ispada da je to seboreični dermatitis, a u 50% slučajeve seboroičnog dermatitisa postoji povečan rad žlijezda lojnica što onda ispada da je rijče o seboreji... i ugl meni više nije ništa jasno!
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 21:58   #1337
Ukratko:

seboreja = prekomjerno izlučivanje loja - na vlasištu postoje: seboreja udružena sa suhim ljuskicama (pityriasis seborrhoides) i seboreja udružena s masnim ljuskama (pityriasis steatoides)

seboroički dermatitis = kronična upala kože seboroičkih područja (dakle, vlasište, lice, iza uške, između lopatica itd.), može i ne mora biti udružen sa seborejom, tj. pojačanim mašćenjem. Oko polovice osoba sa seboroičkim dermatitisom ima i seboreju i ona se smatra pogodovnim čimbenikom za nastanak bolesti.

Razlika je, dakle, u mehanizmu nastanka i kliničkoj slici, tj. izgledu promjena jer se osim perutanja kod SD nalazi i crvenilo, katkad i vlaženje, kraste.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 23:48   #1338
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ukratko:

seboreja = prekomjerno izlučivanje loja - na vlasištu postoje: seboreja udružena sa suhim ljuskicama (pityriasis seborrhoides) i seboreja udružena s masnim ljuskama (pityriasis steatoides)

seboroički dermatitis = kronična upala kože seboroičkih područja (dakle, vlasište, lice, iza uške, između lopatica itd.), može i ne mora biti udružen sa seborejom, tj. pojačanim mašćenjem. Oko polovice osoba sa seboroičkim dermatitisom ima i seboreju i ona se smatra pogodovnim čimbenikom za nastanak bolesti.

Razlika je, dakle, u mehanizmu nastanka i kliničkoj slici, tj. izgledu promjena jer se osim perutanja kod SD nalazi i crvenilo, katkad i vlaženje, kraste.
znači (da vidim jesam li dobro shvatila) i sorry što davim, nego pokušavam shvatit..

seboreični dermatitis nije znači lociran samo na vlasištu, nego mora bit i na drugim dijelovima tijela pored vlasišta da bi se reklo da netko ima seboreični dermatitis? ili i on može biti samo na vlasištu?

a što je onda ono kada kažu masna perut ili suha perut? jel to nešto treće ili se tu misli na suhu i masnu seboreju ili pak na suhi i masni seboreični dermatitis?

i seboreja nastaje zbog pretjeranog mašćenja, a seboreični dermatitis zbog one gljivice?
i onda kada netko tko ima seboreju dobije i onu gljivicu onda se to više ne zove seboreja, nego seboreični dermatitis?
i jel netko može imat masno vlasište koje se ajme brzo masti, a da nema seboreju?

i jel seboreja može biti uzrok povečanog ispadanja kose? ili seboreični dermatitis?

i jel može meni i dermatolog pogledat vlasište, onaj koji radi u bolnici tj jel i oni imaju te kamerice i reć mi što mi je ili moram ić na pregled vlasišta u ljekarnu?

i ajme ti hvala!
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 00:43   #1339
Idemo redom :
Quote:
xena01 kaže: Pogledaj post
znači (da vidim jesam li dobro shvatila) i sorry što davim, nego pokušavam shvatit..

seboreični dermatitis nije znači lociran samo na vlasištu, nego mora bit i na drugim dijelovima tijela pored vlasišta da bi se reklo da netko ima seboreični dermatitis? ili i on može biti samo na vlasištu?
SD češće započinje u vlasištu, a kasnije se pojavi i na drugim lokalizacijama. Dakle, može biti i samo na vlasištu.

I seboreja može biti na vlasištu (ljuskice, žućkasti čepići, pojačano mašćenje kose) i na drugim seboroičkim predjelima, npr. na licu. Osoba može imati lice masno i sjajno kao da je premazano uljem.

Također, kakav će oblik seboreje biti (suha ili masna seboreja), ovis o sastavu loja. Ako je loj više tekuć, tada će biti masna seboreja (osoba ima masnu kosu, kožu, ljepljive masne ljuske).

Dakle, i seboreja i SD mogu biti na različitim lokacijama, a razlika je u izgledu, odnosno ako uz ljuskice postoji i crvenilo u vidu crvenkastih žarišta, bolni crveni prištići, tada je to teži oblik bolesti i riječ je o SD, a ne (samo) o seboreji.
Quote:
a što je onda ono kada kažu masna perut ili suha perut? jel to nešto treće ili se tu misli na suhu i masnu seboreju ili pak na suhi i masni seboreični dermatitis?
Perut (prhut) predstavljaju te ljuskice. Nalazi li se perut samo u sklopu seboreje ili već u sklopu SD, ovisi o izgledu kože koja se peruta, kako sam već ranije opisao.
Quote:
i seboreja nastaje zbog pretjeranog mašćenja, a seboreični dermatitis zbog one gljivice?
i onda kada netko tko ima seboreju dobije i onu gljivicu onda se to više ne zove seboreja, nego seboreični dermatitis?
i jel netko može imat masno vlasište koje se ajme brzo masti, a da nema seboreju?
Seboreja = prekomjerno izlučivanje loja. Seboroički dermatitis = upala +/- seboreja. Bitna je, dakle, razlika u UPALI.

Masno vlasište = masni oblik seboreje.

Vi ste tražili decidirano da se napravi razlika između oba stanja, no vrlo često se ona preklapaju tako da se često seboreja i SD poistovjećuju.

Da, navedenu kvasnicu, P. ovale, većina stručnjaka smatra odgovornom za nastanak bolesti (SD). Točan uzrok SD još uvijek nije poznat, tj. ima više faktora (nasljeđe, seboreja-koja ne mora nužno postojati, podražaj itd.).
Quote:
i jel seboreja može biti uzrok povečanog ispadanja kose? ili seboreični dermatitis?
Stvar je zapravo da je seboreja često udružena s alopecijom (opadanjem kose), a smatra se da je to zato što muški spolni hormoni (androgeni) potiču jedno i drugo stanje (pojačavaju izlučivanje loja i opadanje kose).
Quote:
i jel može meni i dermatolog pogledat vlasište, onaj koji radi u bolnici tj jel i oni imaju te kamerice i reć mi što mi je ili moram ić na pregled vlasišta u ljekarnu?
Što se seboreje i SD tiče, obično dermatolozi to dijagnosticiraju "s vrata" bez neke posebne opreme.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 23.02.2012. at 00:50.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 00:56   #1340
jaoooo hvala sad mi je napokon sve jasno

ma moj problem je slijedeći..
znači meni se zadnjih par godina kosa ajmeee masti, u najboljem slučaju izdrži 18 h, najboljem... a do prije tih par godina se je isto ubrzano mastila, ali bi izdržala 48 h..
ponekad sam znala uhvatit na kosi one suhe pahuljice peruti, ali bi to otišlo nakon pranja... i to mi se dogodi možda 2-3 puta godišnje..
i onda kad sam prije 2 mj po stoti put promjenila frizerku ona mi je rekla da imam masnu perut i da to trebam riješavat jer mi može ispast kosa... a ja to znači nikad nisam vidjela, ikakvu perut i onda mi je ona rekla da ni ne mogu vidjet jer se to samo vidi kad mi je mokro tjeme i onda kad sam došla kuć, svi su mi gledali tjeme i nitko to nije vidio... ali eto, počela sam koristit šampone protiv prhuti, asebon i zatim neutrogenu za sve tipove prhuti .. s oba mi se je dogodilo da mi se je kosa isušila nakon samo 2 pranja, ali ono ful isušila, ko da sam se bjahala i tjeme me je izuzetno počelo svrbit pa sam prestala korstit te šampone i odlučila pričekat pregled vlasišta..

i onda kad sam napokon dočekala taj pregled, žena me je maximalno, ali maximalno zbunila...
znači, rekla je da mi fali selena i cinka jer mi korijen ne izgleda ko lukovica, nego neka tanka zmija (vidjela sam to na kameri)..
i da imam seboreju, suhu seboreju, ali da nemam povećano mašćenje... a to što je ona meni rekla nema mi veze sa zdravim razumom..
kako mogu imat seboreju, a da nemam pojačan rad žlijezda lojnica? zašto mi se onda tako brzo masti?
i kako mogu imat suhu perut kad mi se kosa ne peruta?
njezino objašnjenje je da imam masno vlasište, ali da žlijezde ne rade pojačano jer nije zahvaćena vlas jer mi je vlas suha...... hm?
znači, na kameri, vidjela sam da nešto imam... imam neke ljuskice, ko da su prozirne, recimo srebrnkasto- prozirne, jedva se razlikuju od okoline i imaju recimo neki oblik lista.. i cijelo tjeme se cakli od masnoće, cakli, uključujući i te "ljuskice"
i ja bi na konto toga rekla da imam masnu seboreju... koja uključuje pojačan rad žlijezda lojnica, a ne ono što je ona rekla, da mi normalno rade žlijezde..
i ono što me tu dodatno muči je to kako ću ja znat da sam riješila seboreju kada ja to ne vidim golim okom? i kako se uopće može riješit seboreja kada ne postoji ništa što može smanjit mašćenje kose? jer kao seboreični dermatitis je kronična bolesti, a seboreja nije, a meni nije jasno kako nije i seboreja kad se kosa ne može prestat mastit?

i da rekla mi je da mi se je seboreja proširila i na lice.. i vidjela sam na kamerici te iste ljuskice na čelu i malo na obrazima....
i pored toga mi je rekla da ja imam izuzetno osjetljivu kožu i da ne smijem koristi kreme za normalnu/mješovitu kakve ja inaće koristim... što mi nema smisla ako imam seboreju na licu, ako je to uopće moguće jer po toj logici bi mi onda trbeala odg te kreme, osobito one za masnu kožu, ako imam seboreju na licu... nego ispadne, barem meni, po nekoj logici da onda imam masnu kožu, što mi opet isto nema smisla jer imam jako velik problem sa kožom na licu, a to je izuzetna dehidriranost i niti jedna krema mi ne odgovara jer od onih za suhu se čvimbavim i sjajim, a one za normlanu/mješovitu me dovoljno ne hidriraju i onda stalno nešto kombiniram, mažem se po par puta dnevno jer mi ništa ne pomaže, s time da imam od dermatologa dg atopijski dermatitis, ali ne pridodajem tome značaj jer mi je to napisala kao dg zbog mojih silnih alergija na lijekove jer se je alergija uvijek manifestirala u vidu kožne rekacije...


a mojoj sestri, koja zna da ima probleme vlasištem jer ju često svrbi tjeme i ima neke ko bubuljice u vlasištu, krastice, ali to što nju muči, to nije nešto što se vidi na prvu golim okom jer kad joj gledam golim okom, stvarno se slabo vidi.. ugl njoj je rekla da ima seboreični dermatitis i masnu prhut i da joj žlijezde lojnice rade pojačano... i kod te dg sam isto skeptična jer mojoj sestri tjeme nije uopće crveno, nema nigdje drugdje na tijelu takve promjene i jer sam zamišljala da seboreični dermatitis ima puno goru kliničku sliku.... znači, zaključak, i za svoju sestru bi rekla da ima masnu seboreju ili seboreju sa masnom prhuti (ako uopće postoji takav termin)


da skratim, nemam pojma što da mislim
xena01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.