Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 20:49   #381
Ja sam polozio neki dan stručni ispit.
Bilo nas je jedno 10, svi položili opći dio, dvoje palo posebni.
Opći dio ide po onim pitanjima, a posebni ovako po sjecanju:

kemija
STL, skladišta, ne koga se ne odnosi zakon o kemikalijama

strojarstvo
stroj, motor s unutarnjim sagorijevanjem

struja
pitao je kako se tocno zove onaj novi pravilnik i koje nn, kako se zove neki pravilnik o niskom naponu i koje nn, 5 pravila sigurnosti (ali je trazio isto kako se to zove po novom pravilniku), sto su to elektricne instalacije

uglavnom su ok ispitivaci samo ovaj na struji pita neke cudne stvari, ali bitno da se prica o bilo cemu i da se ne kaze da ne znas. onda on na kraju veli da je vise on pricao nego ti, ali da se vidi da si malo citao pravilnike
sa ispitivacem na strojarstvu ista stvar samo sto je meni njegovo podrucje manje apstraktno pa sam o tome i nesto znao.
ispitivacica iz kemije je bila ok, ali je jedan decko pao jer je inzistirao na tome da se i dalje koriti MDK i KDK.
drugi je pao struju, mislim da je sutio.
eto, nadam se da sam pomogao.

i da, bitno je da vide da se uci po novim pravilnicima i zakonima (npr. nije vise max. 10 sati tjedno, nego 8)
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 21:59   #382
Mislim da je ovo jedna od jadnijih tema koju sam čitao.
Ovo prepucavanje tko je sa kojim fakultetom koliko pametniji se veoma lako da riješiti.Otvoreno kažite za koji plaću radite i odmah se zna tko je pametniji,sposobniji i kome je diploma bila potrebna a tko će biti sa 7 diploma jadan.

Jednu stvar je jako bitno naglasiti.
Fakultet ZNR u ZG je jedan običan tečaj u odnosu na isti završen na Veleucilištu u Rijeci.
A koliko sam skužio uglavnom ga završavaju ljudi koji ga kombiniraju sa već stečenom diplomom ili koji baš i nisu neki studenti a treba im diploma da bi radili neki pošteniji posao.
U ZG godina kosta cca 15 000 kn i bas nikad nema frke oko prolaska i sl.
Bože,kad malo razmislim tko je od mojih poznanika završio tu visoku školu u ZG pomalo i ja počinjem sumljat u kvalitetu novonastalih prvostupnika ZNR.

Ali općenito je faks jako loš i u Ri.
Užasni napuhani profesori koji nemaju veze sa mozgom a oni koji i znaju nešto od toga šta znaju rade naučnu fantastiku i zagorčavaju život svakom studentu da bi se oni osjećali važnima i bitnima na fakultetu i u ovoj struci.

Ja i onako planiram posao tražiti van Hrvatske ali dosad sam imao 3 ponude za posao a još nemam diplomu.
Tako da nije baš da nema posla.
I opet naglašavam,razlika između ZNR na Veleri i istog studija u ZG je dan i noć.
__________________
nemoj ti meni tako drsko
da imam proljev sad bi te
...........POPRSKO..........
rodryguez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 11:53   #383
Kolike su plaće stručnjaka ZNR?
subito is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 22:57   #384
Quote:
rodryguez kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo jedna od jadnijih tema koju sam čitao.
Ovo prepucavanje tko je sa kojim fakultetom koliko pametniji se veoma lako da riješiti.Otvoreno kažite za koji plaću radite i odmah se zna tko je pametniji,sposobniji i kome je diploma bila potrebna a tko će biti sa 7 diploma jadan.

Jednu stvar je jako bitno naglasiti.
Fakultet ZNR u ZG je jedan običan tečaj u odnosu na isti završen na Veleucilištu u Rijeci.
A koliko sam skužio uglavnom ga završavaju ljudi koji ga kombiniraju sa već stečenom diplomom ili koji baš i nisu neki studenti a treba im diploma da bi radili neki pošteniji posao.
U ZG godina kosta cca 15 000 kn i bas nikad nema frke oko prolaska i sl.
Bože,kad malo razmislim tko je od mojih poznanika završio tu visoku školu u ZG pomalo i ja počinjem sumljat u kvalitetu novonastalih prvostupnika ZNR.

Ali općenito je faks jako loš i u Ri.
Užasni napuhani profesori koji nemaju veze sa mozgom a oni koji i znaju nešto od toga šta znaju rade naučnu fantastiku i zagorčavaju život svakom studentu da bi se oni osjećali važnima i bitnima na fakultetu i u ovoj struci.

Ja i onako planiram posao tražiti van Hrvatske ali dosad sam imao 3 ponude za posao a još nemam diplomu.
Tako da nije baš da nema posla.
I opet naglašavam,razlika između ZNR na Veleri i istog studija u ZG je dan i noć.
poštovani kolega (bez diplome) zaista mi nije jasno kako se uopće možete viditi u ovoj struci nakon ovako izrečenog stajališta?
kad pročitam tko sve može doći do diplome, mislim da je za sve nas ipak najbolje da se vi zaposlite vani želim vam punooo sreće
__________________
uništili su mi puno toga..ali mi krila ne mogu slomit...
vipovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 02:09   #385
__________________
nemoj ti meni tako drsko
da imam proljev sad bi te
...........POPRSKO..........
rodryguez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 15:53   #386
Položio sam neki dan ispit za specijalistu ZNR.
Zanim me dali moram polagati stručni ispit za stručnjaka ZNR kao da to nisam položio ili polažem samo neki dio ispita ?
oli1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 09:51   #387
pozdrav svima.
ako netko zna za kakav posao na poslovima zaštite na radu neka mi javi (na području Slavonije, a i šire). diplomirani sam inženjer sigurnosti, položen stručni ispit, 4 godine radnog iskustva u struci. hvala
striker5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 12:13   #388
Pozdrav svima.
uskoro cu morati i ja polagat ispit iz općeg i posebnog dijela za stručnjaka znr, pa bi molio Urion-a ili nekog drugog koji več ima pitanja od njega, da mi pošalje pitanja za ispit.

[email protected]

zahaljujem se unaprijed
uki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 17:51   #389
pozdrav svima, radim u jednoj velikoj ugostiteljskoj firmi s Jadrana (cca 600 zaposlenih) i polažem ispit (samo opći dio) za stručnjaka zaštite na radu, pa me zanima, da li postoji mogućnost da nas "ugostitelje" pitaju o dizalicama i armiranju ili o radu u rafineriji, ili se drže samo pitanja vezanih za ugostiteljstvo (kuhinje, praonice, kotlovnice i sl.)...

molim dobre ljude da mi pitanja pošalju na mail : [email protected]
aquarius46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 23:21   #390
Gdje si Urion ?
oli1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 12:10   #391
Quote:
rodryguez kaže: Pogledaj post
Fakultet ZNR u ZG je jedan običan tečaj u odnosu na isti završen na Veleucilištu u Rijeci.
a u St-u?
naime, ja imam završenu VSŠ (kemijski tehnlolog-160ECTS bodova), pa sam htjela ove godine upisati u st-u ZNR. jedno me zanima da li bi mi priznali neke predmete (matematiku i fiziku)
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:34   #392
i meni bi tebala pitanja za stručni ispit...

molim dobre ljude da mi pitanja pošalju na mail: [email protected]

unaprijed se zahvaljujem
moi.proff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 16:39   #393
Quote:
oli1968 kaže: Pogledaj post
Položio sam neki dan ispit za specijalistu ZNR.
Zanim me dali moram polagati stručni ispit za stručnjaka ZNR kao da to nisam položio ili polažem samo neki dio ispita ?
Quote:
oli1968 kaže: Pogledaj post
Gdje si Urion ?
Evo brzih odgovora na obadva pitanja.
Malo godišnji, malo okupacije na poslu poslije godišnjeg i evo već 2 mjeseca me nije bilo na forumu.
Poslao sam pitanja iz općeg dijela onima koji su ostavili mail adresu, nadam se da ste dobili.
Specijalist ZNR je kakav program? Da li je to specijalistički studij (po Bologni) ili nekakvo obrazovanje od jednog semestra?
Stručni ispit za stručnjaka zaštite na radu polažu oni kojima taj ispit treba radi djelovanja i ispunjavanja zakonskih formi ovisno o radnom mjestu. U Pravilniku o polaganju stručnog ispita točno je definirano tko može polagati ispit i pod kojim uvjetima (završeno obrazovanje, godine rada u struci...) i za koje radno mjesto (4 naziva - od voditelja službe do suradnika u službi).
Dakle, osnovno je da znaš za koje potrebe ti treba stručni ispit i drugo je da vidiš da li imaš potrebno formalno obrazovanje (s određenim školama i fakultetima možeš polagati samo opći dio, s nekima i opći i posebni; za neka radna mjesta ti treba samo opći dio, za neka i posebni dio).
Javi mi konkretnije podatke pa ću ti točno reći što trebaš i da li trebaš.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 16:54   #394
Quote:
vipovka kaže: Pogledaj post
poštovani kolega (bez diplome) zaista mi nije jasno kako se uopće možete viditi u ovoj struci nakon ovako izrečenog stajališta?
kad pročitam tko sve može doći do diplome, mislim da je za sve nas ipak najbolje da se vi zaposlite vani želim vam punooo sreće
Svaka čast Vipovka
A kolegi rodryguez (zapravo nismo još kolege jer on nema diplomu) preporučam da proba sve varijante, ali neka ne vrijeđa ljude koji su prošli određenu edukaciju jer su ipak uložili određenu energiju, znanje i volju da završe fakultet. Mene to osobno ne može uvrijediti - uz svoj tehnički fakultet sam završio i VSS za sigurnost i znam da bez obzira što su neki predmeti bili laganiji, bilo je i predmeta zbog kojih sam morao dobro zagrijati stolicu, a ima ih koji polažu određene predmete i po dvije godine (konkretno požar kod Šimare). Na kraju krajeva u samoj praksi se na kraju pokaže tko je za ovaj posao ili ne i tko ga je sposoban raditi.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 09:42   #395
pozdrav Urion !

Ovakva je situacija:
Imam završeni 6 stupanj FSB Zagreb – inženjer strojarstva. Imam 17 godina radnog iskustva.
Prije sam radio u jednoj strojarskoj montažerskoj firmi ( plin, voda, grijanje, hlađenje, klimatizacija i sl. kao poslovođa i voditelj gradilišta ). Firma je otišla na bubanj.
5 godina radim u strojarskom projektnom birou kao projektant-suradnik (nemam projektantski žig ). Ima nas dvojica ( šef i ja ). Stanje je sve lošije te moram ponovo mijenjati posao.
Ukazala mi se velika prilika za posao u jednoj, još uvijek dobrostojećoj firmi gdje je uvjet za dobivanje posla, kako su mi rekli, da završim program usavršavanja za specijalistu ZNR što sam i prije nekih mjesec dana završio u ustanovi ZAGREBINSPEKT OBRAZOVANJE. Usavršavanje je trajalo cca. 4 mjeseca (256 sati) sa predavanjima i ispitom.
ZAGREBINSPEKT ima slijedeća ovlaštenja: „Sva osposobljavanja i usavršavanja izvodimo prema verificiranim programima i rješenjima i to: Rješenje Ministarstva prosvjete i športa, od 2.siječnja 2002. i 28. kolovoza 2002. i Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa od 01. veljače 2007.“
Usavršavanje je namijenjeno i osobama koje imaju višu ili visoku spremu tehničkog ili drugog smjera, a koje rade ili će raditi na poslovima stručnjaka zaštite na radu ili voditelja službe zaštite na radu.
Ovlaštenici poslodavca u tvrtkama koje zapošljavaju do 50 zaposlenika, odnosno preko 50 zaposlenika ako nisu u obvezi zaposliti stručnjaka zaštite na radu kada se obrazuju prema ovom programu, ne moraju polagati ispit iz članka 19. Zakona o zaštiti na radu i mogu zatražiti ovlaštenje za osposobljavanje za rad na siguran način (prema Pravilniku o uvjetima za osposobljavanje radnika za rad na siguran način N.N., br. 114/02. čl.5 i 126/03.).
Sve sam to riješio bez znanja mog šefa da ne bi bilo još većih problema u firmi pa sam cijelu plaću od 3500 kn (koju sam tada još dobivao) dao za taj ispit.
Kada sam ovo položio rekli su mi da bi bilo dobro da položim i stručni ispit ! Eto ti ga na ! Inače firma se bavi medicinskom rehabilitacijom i ugostiteljstvom i ima zaposlenih ispod 200 ljudi. Nema adekvatno ustrojeno vođenje ZNR već to usputno rade ljudi iz tehničke službe.

Sad mi nije jasno slijedeće:
Prema Zakonu, Specijalist ZNR može obavljati poslove ZNR kao i osobe koje su položile opći dio stručnog ispita ZNR Ispada da položeni ispit za specijalistu ZNR ( cijena ispita 3500 kn ) jednako vrijedi kao i ispit iz općeg dijela stručnog ispita ( opći dio 800 kn a opći i posebni dio 1200 kn ). 3500 – 800 = 2700 kn. Uludo bačen novac ?

1. Kako se i tko utvrđuje i procjenjuje ( koja je procedura) da firme preko 50 zaposlenika nisu u obvezi zaposliti stručnjaka zaštite na radu već mogu samo zaposliti specijalistu ZNR (mene) na poslovima stručnjaka zaštite na radu.

2. U slučaju polaganja stručnog ispita iz ZNR moram li polagati ponovo opći dio ispita ili samo posebni dio ( struja, strojarstvo, kemija) ?. Pitao sam u Ministarstvu ali osoba koji sam kontaktirao nije mi baš dala jasan odgovor.

Svakako namjeravam položiti stručni ispit, nije to loša stvar a tko zna kad uđemo u EU šta će biti sa zakonima i koji ispiti će se tražiti. Kod nas se Zakoni često mijenjaju.

4. Koja je literatura najbolja za polaganje općeg djela a koja za posebni dio stručnog ispita ZNR i gdje je (povoljno) nabaviti ?

5. Molim te pošalji mi tvoja poznata pitanja za stručni ispit ZNR na adresu: [email protected] da se polako pripremam.
Najgore je to što mi je financijska strana katastrofa a radim ko konj pa je i vremena za učenje jako malo.

Izvini Uron na ovom dužem pismu ali sam htio pobliže objasniti moju situaciju.

Pomozi ako možeš. Hvala !
oli1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 13:52   #396
Smile stručni ispit

evo svježih dojmova s ispita:

OPĆI DIO:
zakon o znr:
povjerenik
sredstva rada
uređivanje i provedba znr (bolje znati jer voli detalje)

radno soc:
odmori i dopusti
vrste prekršaja poslodavca
šteta i naknada štete

proc opasnost:

sadržaj procjene
prilozi
plan mjera za smanjenje opasnosti

POSEDNI DIO:
kemija:
prijevoz opasnih tvari (adr, označavanje,osposobljenost vozača-uglavnom sve o tome)
skladištenje opasnih stvari
označavanje opasnih t

struja:
Zaštita od direktnog i indirektnog napona (uglavnom sve o tome)
granica opasnih napona
vrste uzemljenja


strojevi:
ozs za oči i lice
opće obveze poslodavca u svezi s radnom opremom (jako bitno pitanje, njega obozavaju razvlacit)
radna oprema kod koje se izdvaja prašina

kod svih smo izvlacili pitanja osim kod lika iz struje koji je bio i za procjenu, i ova iz kemije pita po svom. inace su ok, ne dave al opet kako te pogode pitanja. znaju pitat iste stvari (ovi kod kojih ne izvlacis pitanja) pa se u hodniku dok cekate malo izdogovarajte. sretno svima pa ako sam malo pomogao super. pozz
Mile321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 17:02   #397
Quote:
oli1968 kaže: Pogledaj post
pozdrav Urion !

Ovakva je situacija:
Imam završeni 6 stupanj FSB Zagreb – inženjer strojarstva. Imam 17 godina radnog iskustva.
Prije sam radio u jednoj strojarskoj montažerskoj firmi ( plin, voda, grijanje, hlađenje, klimatizacija i sl. kao poslovođa i voditelj gradilišta ). Firma je otišla na bubanj.
5 godina radim u strojarskom projektnom birou kao projektant-suradnik (nemam projektantski žig ). Ima nas dvojica ( šef i ja ). Stanje je sve lošije te moram ponovo mijenjati posao.
Ukazala mi se velika prilika za posao u jednoj, još uvijek dobrostojećoj firmi gdje je uvjet za dobivanje posla, kako su mi rekli, da završim program usavršavanja za specijalistu ZNR što sam i prije nekih mjesec dana završio u ustanovi ZAGREBINSPEKT OBRAZOVANJE. Usavršavanje je trajalo cca. 4 mjeseca (256 sati) sa predavanjima i ispitom.
ZAGREBINSPEKT ima slijedeća ovlaštenja: „Sva osposobljavanja i usavršavanja izvodimo prema verificiranim programima i rješenjima i to: Rješenje Ministarstva prosvjete i športa, od 2.siječnja 2002. i 28. kolovoza 2002. i Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa od 01. veljače 2007.“
Usavršavanje je namijenjeno i osobama koje imaju višu ili visoku spremu tehničkog ili drugog smjera, a koje rade ili će raditi na poslovima stručnjaka zaštite na radu ili voditelja službe zaštite na radu.
Ovlaštenici poslodavca u tvrtkama koje zapošljavaju do 50 zaposlenika, odnosno preko 50 zaposlenika ako nisu u obvezi zaposliti stručnjaka zaštite na radu kada se obrazuju prema ovom programu, ne moraju polagati ispit iz članka 19. Zakona o zaštiti na radu i mogu zatražiti ovlaštenje za osposobljavanje za rad na siguran način (prema Pravilniku o uvjetima za osposobljavanje radnika za rad na siguran način N.N., br. 114/02. čl.5 i 126/03.).
Sve sam to riješio bez znanja mog šefa da ne bi bilo još većih problema u firmi pa sam cijelu plaću od 3500 kn (koju sam tada još dobivao) dao za taj ispit.
Kada sam ovo položio rekli su mi da bi bilo dobro da položim i stručni ispit ! Eto ti ga na ! Inače firma se bavi medicinskom rehabilitacijom i ugostiteljstvom i ima zaposlenih ispod 200 ljudi. Nema adekvatno ustrojeno vođenje ZNR već to usputno rade ljudi iz tehničke službe.

Sad mi nije jasno slijedeće:
Prema Zakonu, Specijalist ZNR može obavljati poslove ZNR kao i osobe koje su položile opći dio stručnog ispita ZNR Ispada da položeni ispit za specijalistu ZNR ( cijena ispita 3500 kn ) jednako vrijedi kao i ispit iz općeg dijela stručnog ispita ( opći dio 800 kn a opći i posebni dio 1200 kn ). 3500 – 800 = 2700 kn. Uludo bačen novac ?

1. Kako se i tko utvrđuje i procjenjuje ( koja je procedura) da firme preko 50 zaposlenika nisu u obvezi zaposliti stručnjaka zaštite na radu već mogu samo zaposliti specijalistu ZNR (mene) na poslovima stručnjaka zaštite na radu.

2. U slučaju polaganja stručnog ispita iz ZNR moram li polagati ponovo opći dio ispita ili samo posebni dio ( struja, strojarstvo, kemija) ?. Pitao sam u Ministarstvu ali osoba koji sam kontaktirao nije mi baš dala jasan odgovor.

Svakako namjeravam položiti stručni ispit, nije to loša stvar a tko zna kad uđemo u EU šta će biti sa zakonima i koji ispiti će se tražiti. Kod nas se Zakoni često mijenjaju.

4. Koja je literatura najbolja za polaganje općeg djela a koja za posebni dio stručnog ispita ZNR i gdje je (povoljno) nabaviti ?

5. Molim te pošalji mi tvoja poznata pitanja za stručni ispit ZNR na adresu: [email protected] da se polako pripremam.
Najgore je to što mi je financijska strana katastrofa a radim ko konj pa je i vremena za učenje jako malo.

Izvini Uron na ovom dužem pismu ali sam htio pobliže objasniti moju situaciju.

Pomozi ako možeš. Hvala !
Probati ću ti pomoći odgovorima, ali i dalje sam malo zbunjen zašto si polagao tečaj (ja ga tako zovem) za specijalista ZNR ako si inženjer strojarstva?
Naime, postoji razlika između studija kojim stječeš zvanje specijalista zaštite na radu i jednosemestralnog obrazovanja za specijalista zaštite na radu. Ovo drugo se daje na mogućnost poslodavcima do 50 zaposlenih da uz položeni taj ispit i po meni potreban opći dio stručnog ispita, vode poslove zaštite na radu za sebe. Za firme preko 50 zaposlenih treba se zaposliti stručnjak zaštite na radu koji mora imati određenu školsku spremu i položen stručni ispit zaštite na radu. S obzirom da si strojarske struke bilo ti je dovoljno da položiš opći i posebni dio stručnog ispita i mogao si raditi sve poslove u zaštiti na radu osim voditelja službe. Tečaj koji si položio s obzirom na tvoju struku zgodno zvuči ali ti u praktičnom i zakonskom smislu ništa ne znači.
Ne želim ti sada vaditi mast, ali da si platio cca 1200 kn koliko košta stručni ispit imao bi ista ovlaštenja kao i sada kada si završio taj tečaj, a za firmu preko 50 zaposlenih opet moraš polagati opći i posebni dio stručnog ispita.

1. Firme preko 50 ili 250 zaposlenih mogu tražiti mišljenje i dozvolu Ministarstva o tome da ne moraju zapošljavati stručnjaka ZNR ili osnivati Službu ZNR (čl. 20, 21 Zakona o ZNR)

2. I dalje sam mišljenja da moraš polagati stručni ispit i ja bih ti preporučio i opći i posebni dio koji ti daje više ovlasti.

3. Kao što i svima odgovaram, po meni je najbolje učiti iz Priručnika stručnjaka zaštite na radu budući da je to sažetak svih područja koja su na ispitu (i opći i posebni dio). Kad se savlada sažetak onda se ide na Zakone i Pravilnike koje dobiješ na popisu kod prijave ispita. Ne moraš ih bubati napamet već pročitati s razumijevanjem i možda zapamtiti one najvažnije stvari.
Opći dio su Zakon o ZNR, Zakon o radu i Procjena opasnosti. Onaj tko se želi baviti poslovima zaštite te Zakone mora znati skoro pa napamet. Posebni dio su strojarstvo, struja i kemija i tu pitanja variraju budući da se i ispitivači mijenjaju. Zbog toga niti nemam konkretna pitanja iz posebnog dijela, ali ona se vrte na forumu. Za opći dio su standardna pitanja i poslati ću ih mailom.

Nadam se da sam ti pomogao, a ti slobodno pitaj ili raspravi sa mnom ono što ti nije jasno ili misliš da je drugačije.
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 12:36   #398
Zahvaljujem na svemu Urion. Javim se ak mi šta ne bude jasno!
Pozdrav
oli1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 14:04   #399
URION, molim te za savjet i malu uslugu !

Situacija je sljedeća...
Radim već 6 godina kao strojarski tehničar (u struci). U međuvremenu sam pohađao izvanredni studij sigurnosti i prije 3 mjeseca stekao zvanje prvostupnika inženjera sigurnosti, znači VŠS. Sad sam dobio ponudu za posao kao inženjer sigurnosti u jednom drugom poduzeću ali pod uvjetom da mogu za godinu dana položit stručni ispit za stručnjaka zaštite na radu (opći i posebni). Zbunio me pravilnik o polaganju jer za radno mjesto stručnjaka za koje se kandidiram traži 3 godine iskustva u struci i VŠS da bi mogao polagati ispit (ja nemam nijednu godinu iskustva u struci sigurnosti i zaštite jer sam tek nedavno završio faks).

Zvao sam ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva i razgovarao s dužnosnikom u njihovom odjelu za zaštitu na radu. Rekao mi je da mogu polagati ispit (opći i posebni) jer imam VŠS i jer radim već par godina. Potvrdio mi je da nije bitna struka u kojoj sam radio nego je samo bitno da je najmanje 3 godine (znači i sa radnim iskustvom kao strojarski tehničar mogu pristupiti ispitu).

Jesam li ja njega dobro shvatio ? Hoću li moći nakon položenog ispita raditi kao stručnjak iz članka 3. točke 2. i 3. pravilnika o polaganju ?
CroCurioso is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 14:14   #400
URION, molim te za savjet i malu uslugu !

Situacija je sljedeća...
Radim već 6 godina kao strojarski tehničar (u struci). U međuvremenu sam pohađao izvanredni studij sigurnosti i prije 3 mjeseca stekao zvanje prvostupnika inženjera sigurnosti, znači VŠS. Sad sam dobio ponudu za posao kao inženjer sigurnosti u jednom drugom poduzeću ali pod uvjetom da mogu za godinu dana položit stručni ispit za stručnjaka zaštite na radu (opći i posebni). Zbunio me pravilnik o polaganju jer za radno mjesto stručnjaka za koje se kandidiram traži 3 godine iskustva u struci i VŠS da bi mogao polagati ispit (ja nemam nijednu godinu iskustva u struci sigurnosti i zaštite jer sam tek nedavno završio faks).

Zvao sam ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva i razgovarao s dužnosnikom u njihovom odjelu za zaštitu na radu. Rekao mi je da mogu polagati ispit (opći i posebni) jer imam VŠS i jer radim već par godina. Potvrdio mi je da nije bitna struka u kojoj sam radio nego je samo bitno da je najmanje 3 godine (znači i sa radnim iskustvom kao strojarski tehničar mogu pristupiti ispitu).

Jesam li ja njega dobro shvatio ? Hoću li moći nakon položenog ispita raditi kao stručnjak iz članka 3. točke 2. i 3. pravilnika o polaganju ?
CroCurioso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.