Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2010., 07:37   #301
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Moj mali ih imao i nakon 10 dana išao u vrtić. kad puknu svi mjehuri dijete nije zarazno.
da ali je imunitet jako oslabljen poslije kozica pa se ne preporučuje dijete gurati u kolektiv
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 10:28   #302
Nisam imala izbora... Nema ga tko čuvati. Kupila mu tablete za imunitet i evo već 2 tjedna ide u vrtić i ok je.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 15:59   #303
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Moj mali ih imao i nakon 10 dana išao u vrtić. kad puknu svi mjehuri dijete nije zarazno.
nas nisu pustili u njemacku ambasadu da predamo za vizu dok mu sve krastice nisu otpale, rekli su da se i nakon sto popucaju plikici smatra prenosiocem
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 18:20   #304
Nama pedijatrica rekla da nakon 10 dana od izbijanja dijete više nije zarazno, pogotovo ako su pukli svi mjehurići. I nekoliko drugih klinaca je došlo u vrtić sa krasticama ... Nitko nije čekao da sve krastice otpadnu. Tako i ovdje piše : http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/949/
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:55   #305
Ajmo malo osvježit info...
Moja princes prije dva dana dobila kozice..pedijatrica rekla kupati u hipermanganu i dala neki sprejič za ublažavanje vraba, rekla da tekući puder po novom i ne treba nanositi na koze, ALI odem tu u lokalnu apoteku i teta kaže: ne hipermangan, to se više (navodno već godinu dana) ne radi već mi prodaje neki tekući puder, jedva je uvjerim da mi proda hipermangan (jer mi se nije dalo ponovno u apoteku) i zovem pedijatricu (kojoj jako vjerujem, i smatram je dobrom pedijatricom) da nisam ja nešto krivo čula i pobrkala jer sam izvan sebe, a ona mi potvrdi : hipermangan DA! E sad, vaša friška iskustva i preporuke vaših pedijatara molim........

ja inače slijedim upute pedijatrice, ali me zanimaju vaše info....
eh, da trudna sam točno 12 tjedana i nisam dosad prebolila kozice (i zbog toga sam izvan sebe)
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 16:20   #306
moj sin je prošlog Božića (tad je imao 1,5 godina) imao kozice. Nismo ga kupali u hipermanganu, već smo kupili za cca 100 kn u ljekarni neku kremu od URIAGE-a za kozice koju preporučam jer je odlična budući da spriječava svrbež i da vrlo brzo suši kozice - riješili smo ih se za neka 3-4 dana
lepijander is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 17:47   #307
i mi koristili uriage i svaka preporuka. Jesi zvala svog ginekologa, navodno se trudnice mogu cijepiti ali u roku 2 dana ili tako nešto. I ja sam trudna ali sam ih imala kao mala.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:23   #308
Čula sam se gin (prijateljicom) , jedino kaj mogu je čekati.... i napraviti krvni test imunosti da se vidi jesam li slučajno imuna (preboljela ih a da i ne znam), ona VZIG injekcija ne može jer je prošlo 96 sati od kada imam kontakt sa zaraženom osobom koja je zarazna po okolinu i dva dana prije izbijanja osipa...
nego, jel vaši pedijatri preporučuju hipermangan?
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 18:51   #309
Moj ne preporuča hipermangan. Rekla mi je da koristim Uriage gel.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 07:18   #310
Kozice

bok svima.imam 15 godina,i dobio sam vodene kozice...moja mama se raduje i dere ajde super bolje da si sad nego sa 30 god..to bas ne kuzim..samo da pitam nesto,imam puno tockica xD ali ne svrbe me,imam temperaturu sta ja znam 37-38,pa naglo padne do 36.7,ali kazu da je to normalno.znojim se stalno,takodjer kazu da je dobro.Samo da pitam,sta da kupim da one otpadnu,mislim sasuse se il nesto,trenutno me nista ne svrbi,valjda ce kasnije,ako nece super! Sretan Uskrs usput!
s3nsor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 08:33   #311
Quote:
s3nsor kaže: Pogledaj post
bok svima.imam 15 godina,i dobio sam vodene kozice...moja mama se raduje i dere ajde super bolje da si sad nego sa 30 god..to bas ne kuzim..samo da pitam nesto,imam puno tockica xD ali ne svrbe me,imam temperaturu sta ja znam 37-38,pa naglo padne do 36.7,ali kazu da je to normalno.znojim se stalno,takodjer kazu da je dobro.Samo da pitam,sta da kupim da one otpadnu,mislim sasuse se il nesto,trenutno me nista ne svrbi,valjda ce kasnije,ako nece super! Sretan Uskrs usput!
Definitivno bolje da se kozice prebole što prije u mladosti kada ti nemogu naštetiti. Najgore je dobiti ih u trudnoći jer postoji vjerojatnost da mogu naštetiti plodu..
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 08:44   #312
Aha,ma to mi je sad govorila mama.Nego da pitam,to je normalno sve,i netrebam se brinut? Po ocima ih nemam,po grkljanu nemam,i po testisima isto.Procitao sam da to treba pregledavat i da je to najvaznije.A moja temperatura je isto u redu?
s3nsor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 10:21   #313
Puderom ih valjda. Tako su meni radili, samo mi je jedan ožiljak ostao.
__________________
It shouldn't make you sad - it should make you happy to see, hear and realize that there's beauty in everything
Falco SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 13:14   #314
Hej ljudi !
Imam 24 god....i da...dobila sam vodene kozice...
Imala sam temperaturu prva 3-4 dana...drugi dan je bilo najgore...
svrbez nepodnosljiv....od muke sam uzela rucnik i ceskala se s njim po citavoj glavi...dok ove na tijelu koliko god tesko bilo..nisam dirala...bojim se oziljaka...
Danas je vec 12ti dan kako sam u kuci...kozice su se vec pretvorile u tvrde krastice...zanima me koliko ce im trebat sad da otpanu???...na licu su otpale dvije...i koza na tom mjestu grozno izgleda...crvena je i suha do bola...
i jos nesto..taj tekuci puder...kako ga skinut sa koze ?? voda bas i nepomaze..sve ostaje bijelo...kad se smijem okupat ko posten covjek???
ocajna sam vise od ovog zatvora....zelim iz kuce
izgledam ko dalmatiner sa bijelim tockicama...(uzas)....
koliko jos mogu ocekivat da cu biti u kuci ?....i ima li nesto sto bih mogla nanet na kozu nakon sto "krastica" otpane ?? :// help !
i da Sretan Uskrs svima koji ga slave ) eto tek toliko....
ladylala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 18:18   #315
nama hipermangan bio glavni,manja ih imala sa 5 mjeseci-koma,starija sa 3 i pol. po iskustvu sa bebom uriage nisam koristila sa starijom,nije uopće pomagao!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 20:31   #316
jel postoji kakvo cjepivo za vodene kozice? pitam za sebe, jer ih nisam prebolila i strah me ko starija to dobit, tako da imam paranoje kad se moja G. zarazi da ću završit u bolnici još imam i imunitet u banani. pa bi sebe cjepila i možda i nju. ne znam jel nju uopće pametno cjepit,il je bolje da ih ko mala dobije i preboli?
__________________
G. moja sreća :)
Velandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 22:34   #317
Quote:
Velandra kaže: Pogledaj post
jel postoji kakvo cjepivo za vodene kozice? pitam za sebe, jer ih nisam prebolila i strah me ko starija to dobit, tako da imam paranoje kad se moja G. zarazi da ću završit u bolnici još imam i imunitet u banani. pa bi sebe cjepila i možda i nju. ne znam jel nju uopće pametno cjepit,il je bolje da ih ko mala dobije i preboli?


Neka ih preboli kao mala...moja ujna i ujak su swoje dwoje djece doweli k meni da ih zarazim...jer nedaj Boze nikome owakwe muke kakwe sam prosla owih dana....
sebe cijepi...al nju nemoj...nek to preboli )
ladylala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 12:17   #318
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Definitivno bolje da se kozice prebole što prije u mladosti kada ti nemogu naštetiti. Najgore je dobiti ih u trudnoći jer postoji vjerojatnost da mogu naštetiti plodu..
Istina.Ja sam dobio vodene kozice u četvrtom razredu osnovne škole,a u isto vrijeme sestra koja ih nije nikad imala je bila u drugom stanju.Bilo smo u kontaktu i postojala je velika vjerojatnost da ih dobije,ali srećom nije.Danas kad je premašila tridesetu još uvijek ih nema,a da stvar bude zanimljivija i baka koja je davno umrla u poodmaklim godinama takodjer ih nije NIKAD imala.Postoji li mogućnost da netko ima imunost na vodene kozice budući da za to nisam čuo.Svi kad ima ispričam ovo se jako začude.
Mrkemič is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:34   #319
postoji cjepivo, pitaj kod pedijatra
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:10   #320
najbolji imunitet se stječe ako preboliš kozice..zato bolje ne cijepiti djecu, jer postoji mogućnost da u odraslijoj dobi dobiju kozice.

mene zanima da li je opasno ako dijete mlađe od godinu dana dobije kozice?
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.