Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2006., 18:09   #21
Quote:
zg_sash kaže:
osim staza u HV , da li u izracun ulazi i sudjelovanje u narodnoj zastiti???
ide ako je upisano u bazu sudionika DR.
Samo moram provjeriti da li je narodna zaštita na popisu borbenog ili neborbenog sektora, a to mi je na poslu.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 18:39   #22
Ima li negdje online za pročitati kriterije, odnosno izračunati svoj udio?
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 19:01   #23
Quote:
mwm kaže:
Ima li negdje online za pročitati kriterije, odnosno izračunati svoj udio?
Nemam pojma. Ali ovo je društvo koje upravlja tim fondom pa se njima može poslati upit
http://www.erste-invest.hr/
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 19:09   #24
Quote:
spy kaže:
Nemam pojma. Ali ovo je društvo koje upravlja tim fondom pa se njima može poslati upit
http://www.erste-invest.hr/
Hvala.
 
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 19:19   #25
Quote:
mwm kaže:
Ima li negdje online za pročitati kriterije, odnosno izračunati svoj udio?
Nažalost, za sada ne. na službenoj stranici Ministarstva branitelja... je jedno vrijeme bio kontakt telefon, ali ja ga pametan nisam prepisao, a sad ga više nema. No, imam ja na poslu. Ako se sjetin ponesem sutra pa ću ga tu napisati.
Ali reci, šta te od kriterija zanima, nešto znam napamet, a ostalo mogu provjeriti sutra. No ionako će obavijesti, ako je vjerovati najavi, početi stizati nakon 12.04. na kućne adrese.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 20:14   #26
Quote:
vorpatril kaže:
Nažalost, za sada ne. na službenoj stranici Ministarstva branitelja... je jedno vrijeme bio kontakt telefon, ali ja ga pametan nisam prepisao, a sad ga više nema. No, imam ja na poslu. Ako se sjetin ponesem sutra pa ću ga tu napisati.
Ali reci, šta te od kriterija zanima, nešto znam napamet, a ostalo mogu provjeriti sutra. No ionako će obavijesti, ako je vjerovati najavi, početi stizati nakon 12.04. na kućne adrese.
Ma eto, zanimali su me neki drugi kriteriji. Hvala na trudu.
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 08:42   #27
thx , ali , sad si mi dao materijala za drugo pitanje: kako da znam da li je upisano u registar DR??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 08:44   #28
da li znate, je li udjel nasljediv? hoce li nasljednici dobiti udjel od branitelja koji su preminuli u medjuvremenu?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 16:55   #29
Quote:
zg_sash kaže:
thx , ali , sad si mi dao materijala za drugo pitanje: kako da znam da li je upisano u registar DR??

da saznaš je li ti sve upisano u registar nazoveš 01/3040-730, dobiješ Registar branitelja, izdiktiraš im MBG (gdje se krši Zakon jer je MBG tajan po odluci Vlade na čelu s I.Račanom, no to je druga priča). Onda ti oni kažu tvoje osobne podatke: ime prezime, adresu, kad to potvrdiš kaže ti ukupan broj registriranih dana. Probe radi, nazvao ja danas, rekao mi je broj dana, drugo nisam pitao. Međutim, kako sam već napisao gore, uskoro će početi stizati na kućne adrese obavijesti.
Tada u roku 60 dana imaš pravo prigovora ako je bilo koji od podataka netočan. Prigovori idu preko Ureda za obranu po mjestu stanovanja, ako si bio u HV ili Narodnoj zaštiti. A ako si bio u MUP-u preko najbliže policijske uprave.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 16:58   #30
Quote:
zg_sash kaže:
osim staza u HV , da li u izracun ulazi i sudjelovanje u narodnoj zastiti???

Narodna zaštita je u neborbenom sektoru, znači 1 bod po danu u sudjelovanju u naoružanim odredima narodne zaštite.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 17:15   #31
Quote:
kemik kaže:
da li znate, je li udjel nasljediv? hoce li nasljednici dobiti udjel od branitelja koji su preminuli u medjuvremenu?
Udjel u fondu može se nasljeđivati sukladno Zakonu u nasljeđivanju, što znači da mora biti predmetom ostavinske rasprave ili mora biti navedeno u oporuci.

Iako Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji kaže:

Članak 119.

Prava propisana ovim Zakonom ne mogu se prenijeti na drugu osobu.

Članak 120.

Prava propisana ovim Zakonom ne mogu se nasljeđivati osim novčanih primanja iz članka 115. ovoga Zakona.

a članak 115 je:
(1) U slučaju smrti korisnika prava iz ovoga Zakona, prava po ovom Zakonu utvrđuju se zaključno sa zadnjim danom u mjesecu u kojem je umro.

(2) Dospjela novčana primanja iz ovoga Zakona koja nisu isplaćena zbog smrti korisnika isplatit će se nasljednicima korisnika prava.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 18:55   #32
i dalje ne kuzim

imamo branitelja, koji bi sasvim sigurno imao pravo na udjel u fondu, a koji je preminuo 2004. bi li njegovi nasljednici sad imali pravo na udjel?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 19:10   #33
Quote:
kemik kaže:
i dalje ne kuzim

imamo branitelja, koji bi sasvim sigurno imao pravo na udjel u fondu, a koji je preminuo 2004. bi li njegovi nasljednici sad imali pravo na udjel?
Nažalost, mislim da je to jedan od problema koji će se morati rješavati u hodu. Naime, prema Zakonu o nasljeđivanju da se nešto nasljedi mora biti predmetom ostavinske rasprave. Kako još uvijek branitelji nisu dobili obavijest u udjelu u fondu, tako to nije moglo biti predmetom nasljeđivanja. No, u izradi su provedbeni propisi koje će dobiti Uredi za obranu i Policijske uprave, a zbog prigovora po primljenim obavijestima o udjelu u fondu pojedinog branitelja. Pretpostavlja da će to, a i druga pitanja biti razriješena u tim propisima.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 19:11   #34
a-ha. kuzim, naprosto to nije jos rijeseno.

hvala, vorpatril...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 09:07   #35
Na stranicama Jutarnjeg lista postoji online tablica za izračun.
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 18:14   #36
jeli tko saznao kolika ce biti vrijednost udjela
stayalive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 11:58   #37
Quote:
stayalive kaže:
jeli tko saznao kolika ce biti vrijednost udjela
Vrijednost pojedinog udjela još se ne može točno izračunati jer se još ne zna koliko ukupno udjela ima u fondu. Potvrde su poslane, za sada onima kod kojih je navodno sve u redu. Sada slijede prigovori onih kojima ipak nije sve u redu, zatim onih koji potvrdu uopće nisu dobili. Rok za podnošenje prigovora je 30. lipnja ove godine. Predviđeno je (a nadam se da će tako i biti) da se sve nepravilnosti i greške otklone do 30. rujna ove godine. Tek tada će se znati ukupan broj branitelja sa pojedinim (x), a sukladno tome i ukupnim (Y) brojem udjela u fondu.
Erste-Invest upravlja fondom i tako dobijena dobit (Z) se dijeli po sistemu kako je unaprijed odlučeno. Npr. ako je dobit (dividende) za proteklu godinu 120 mil kuna dijeli se na 3 dijela. 1/3 ide za stipendiranje djece branitelja, 1/3 ide za socijalne slučajeve, a 1/3 (a) su dividende koje bi se tri godine trebale isplaćivati vlasnicima udjela u fondu.
Računica bi tada izgledala ovako:
Z:3=a, a:y=b (ovdje b predstavlja vrijednost jednog udjela)
I na kraju b*x= c kuna
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 18:34   #38
1949 bodova ilitiga 19,49 udjela...

Koliko je to trenutno love, dionica ili čegaveć? (Da, znam da se ne može raspolagati 3 godine, ali čisto radi praćenja situacije...)
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:10   #39
Jalnuški, ako ti nisam na ignore onda pročitaj post iznad tvog.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:15   #40
Quote:
vorpatril kaže:
Jalnuški, ako ti nisam na ignore onda pročitaj post iznad tvog.


Hvala.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.