Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2009., 14:25   #21
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Trnci: koliko često se javljaju i koliko dugo traju?
Bol sa strane kad gledaš? Može detaljnije o tome?
Kakvih problema ima otac?
Danas i jučer su mi trnci cjeli dan. Pogotovo kad dodjem na sunce, il recimo kad prođem rukom po glavi, stavim ruku na glavu, počešljam se i sl. Bol sa strane recimo, ja sam puno na kompjuterima, to mi je i posao u životu, moguće da me od toga boli glava i problem s očima. Danas me prestalo to boljeti, ovih dana me boljelo, znači primjer, gledala sam ravno u laptop i kad bi mi netko nešto govorio sa strane mene, ja kad bi pogledala sa strane (znači ne ravno) zaboljelo bi me u glavi, naprijed na glavi u ravnini očiju sa strane,znači malo više od ušiju, tu di nije kosa.. Otac ima problema s krvnim žilama koje su se proširile iz mozga. Neznam točno kako se to zove, al je jako opasno
mala15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 13:42   #22
To može bit i zbog problema s crevikalnim kralješcima ili možda upala živaca u glavi.... ovo obavezno zahtjeva posavjetovat se s neurologom
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 13:48   #23
Quote:
daso kaže: Pogledaj post
To može bit i zbog problema s crevikalnim kralješcima ili možda upala živaca u glavi.... ovo obavezno zahtjeva posavjetovat se s neurologom
strašite me..
mala15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 17:01   #24
chekiraj si kraljeznicu i dali morti suimas kaj ?? ..

ovo ti je copy pastano ali to ti je to ugl..

Smetnje koje osjećaš vrlo su vjerojatno povezane s promjenama na vratnoj kralježnici. Naime, usljed prevelikog opterećenja vratne kralježnice zbog prisilnog položaja vrata i premale mišićne snage dolazi do statičkih poremećaja vratne kralježnice. U početku nastaje spazam mišića koji može uzrokovati pritisak na izlazište živaca i trnjenje odnosno bol, a ako se muskulatura ne ojača s vremenom dolazi i do degenerativnih promjena vratne kralježnice te trajnih smetnji.
Preporučljivo je vježbati muskulaturu vrata uz blago istezanje. Ako vaše tegobe potraju potražite savjet fizijatra.
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 23:43   #25
Quote:
mala15 kaže: Pogledaj post
Danas i jučer su mi trnci cjeli dan. Pogotovo kad dodjem na sunce, il recimo kad prođem rukom po glavi, stavim ruku na glavu, počešljam se i sl. Bol sa strane recimo, ja sam puno na kompjuterima, to mi je i posao u životu, moguće da me od toga boli glava i problem s očima. Danas me prestalo to boljeti, ovih dana me boljelo, znači primjer, gledala sam ravno u laptop i kad bi mi netko nešto govorio sa strane mene, ja kad bi pogledala sa strane (znači ne ravno) zaboljelo bi me u glavi, naprijed na glavi u ravnini očiju sa strane,znači malo više od ušiju, tu di nije kosa.. Otac ima problema s krvnim žilama koje su se proširile iz mozga. Neznam točno kako se to zove, al je jako opasno
Pretpostavljam da ti otac ima aneurizmu, a ovo sigurno nema veze s tim.
Trnci i bol ukazuju na neurološki ili krvožilni poremećaj. Preporučio bih ti odlazak liječniku. Mi ovako možemo samo nagađati. To bi trebalo snimiti. Može biti i do vratne kralježnice. Uglavnom, otiđi kod liječnika i napravi neurološke i radiološke pretrage.

Quote:
mala15 kaže: Pogledaj post
strašite me..
Ne strašim te. Sama si došla sa svojim problemom. Moja dužnost je da te savjetujem da odeš k liječniku, ne radi mene nego radi sebe i u interesu svog zdravlja. Ako želiš zapustiti svoje zdravlje, bit će mi jako žao. Drž' se!
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 16:38   #26
Hvala svima na savjetima..inaće tata mi ima ozbiljnih problema, uskoro će na operaciju koja je jako riskantna..tolko je ozbiljno da može umrijeti svaki dan. Nevolim o tome govoriti,al eto..zato sam napisala to strašite me..jer se užasno bojim toga svega
mala15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 20:31   #27
Quote:
mala15 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na savjetima..inaće tata mi ima ozbiljnih problema, uskoro će na operaciju koja je jako riskantna..tolko je ozbiljno da može umrijeti svaki dan. Nevolim o tome govoriti,al eto..zato sam napisala to strašite me..jer se užasno bojim toga svega
Iskreno se nadam da će sve bit u redu. Može ti to sve bit i od stresa.
Svaka operacija je riskantna. Istina je da takva spada u riskantnije. Tati želim brz oporavak. Samo hrabro naprijed...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 22:01   #28
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Iskreno se nadam da će sve bit u redu. Može ti to sve bit i od stresa.
Svaka operacija je riskantna. Istina je da takva spada u riskantnije. Tati želim brz oporavak. Samo hrabro naprijed...
hvala
mala15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 23:52   #29
da ne otvaram novu temu pisati ću ovdje, nadam se da je to u redu
ovako, ja imam isto trnce po glavi, točnije lijeva strana glave i lica.na licu su najizraženiji oko oka i oko usnice, rijetko i obraz. ponekad se uz trnce osjeća i nekakva kao težina (prvenstveno oko oka). mogu micati očima, ustima, nabrati čelo, no taj osjećaj težine mi je i onda prisutan. unazad pola godine radila sam MR mozga koji je pokazao upalu lijevog frontalnog sinusa i etmodnih celula obostrano. imam rinitis zbog kojega vjerujem da ni sada sinusi ne miruju premda me ne bole. radila sam još i CDFi karotidnih i vertebralnih arterija koji je bio uredan. RTG vratne kralježnice koji je pokazao lordozu. EEG uredan. vidni i slušni evocirani potencijali uredni. pila sam dosta dugo vitamin b i stanje je bilo uredno. sad ga nepijem već oko 2 mjeseca. idem kod neurologa na kontrolu (zbog dijagnoze R42) za 10 dana, pa ako netko može prokomentirati moj problem i dati mi neki savjet, imam li razloga za brigu, od čega se ti trnci sada mogu javiti? HVALA
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 00:55   #30
dobro je što ste naručeni kod neurologa jer nije pametno odugovlačit kad je glava u pitanju, a do tad evo nešto za utjehu: trnci po glavi su često uzrokovani lošom cirkulacijom, krivim položajem vratne kralježnice, a mogu biti i posljedica stresa, depresije, anksioznosti (tada se mogu javiti i grčevi u području lica). s obzirom da ste spomenuli neki problem sa vratnom kralježnicom, vrlo je moguće da je kod vas to uzrok. javite kako je proša pregled, a ako trnci u međuvremenu budu predstavljali veći problem onda se javite svom doktoru opće prakse.
budalašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 15:00   #31
Quote:
budalašica kaže: Pogledaj post
dobro je što ste naručeni kod neurologa jer nije pametno odugovlačit kad je glava u pitanju, a do tad evo nešto za utjehu: trnci po glavi su često uzrokovani lošom cirkulacijom, krivim položajem vratne kralježnice, a mogu biti i posljedica stresa, depresije, anksioznosti (tada se mogu javiti i grčevi u području lica). s obzirom da ste spomenuli neki problem sa vratnom kralježnicom, vrlo je moguće da je kod vas to uzrok. javite kako je proša pregled, a ako trnci u međuvremenu budu predstavljali veći problem onda se javite svom doktoru opće prakse.
hvala na savjetima! evo uspjela sam doći ranije do neurologice. pregledala je sve nalaze, napravila neurološki status, sve je to uredno. kaže ona da nemam nikakvog razloga za brigu jer je najvažnije da je MR uredan, kao i svi nalazi za multiplu, tako da kaže da je vjerovatno riječ o upali živca na licu pa od njega trne, premda nije isključena ni kralježnica. ovih dana je bilo bolje. nadam se da će tako i ostati
betty_boop_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 09:18   #32
Utrnulost u predjelu glave i trnci ( za mamu, ne mene.. ) xD

Jutros mi je iznenada ( osjećaj kao da me je neko udario čekićom iznad vrata u blizini lijevog uha ) . Osjećala sam nekoliko trenutaka bol do te mjere da si moram držati glavu da bi zatim nekoliko minuta kasnije osjećala utrnulost i trnce u predjelu iza lijevog uha i prema doljnoj lijevoj strani glave. To mi se već događalo, a vezano je uz nagli pokret glave ( tj. kada želim negdje pogledati ).

2005.god radila sam TCD vertebrobazilarnog sliva.. Povišene vrijednosti SBSK nad desnom vertebralnom arterijom sasvim blago I nad lijevom. Uredni preotoci nad bazilarnom arterijom. Nalaz upućuje na spazam desne VA. Moguć utjecaj kompresivnog vratnog sindroma.

još sam radila EKSTRAKRANIJSKI OBOJENI DOPLER VERTEBRALNIH ARTERIJA

nalaz:

Asimetrija promjera žila, desna je uska hipošplastična, lijeva je srednje široka. Sa iste strane vidljiv je hemodinamski poremećaj u smislu povišenog cirkulatornog otpora, uredan protok sa lijeve strane.



zaključak:

Hypoplasio arteriae vertebralis dextri Ipsilaterni hemodinamski poremećaj..

Molim da mi netko stručan rastumači nalaz, i dali bi to moglo imati utjecaj na navedene simptome. Trebam li ponoviti sve nalaze ?

Imam i česte glavobolje. Unaprijed zahvaljujem.
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:47   #33
ja sam imao te trnce po glavi dok sam bio mlađi i sad ponekad ali rijeđe. uvjek bi se to događalo kada bi bio jako smiren, ili kada bi mi neko nešto pričao ili pokazivao recimo slike u slikovnici -onda bi mi kao mozak utrnuo ali to mi je uvjek bilo jako ugodno i smirujuće. Isto tako i danas kada sam odrasli mi se nekad desi da kad sam smiren a neko mi nešto priče da mi mozak "utrne" i opet je osječaj ugode i smirenosti prisutan

jel to opasno? ukazuje li to na neke nepoželjne stvari? npr odumiranje stanica u mozgu?

inače sam zdrav i dosta inteligentan
BatinaSkela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 22:19   #34
Trne mi glava

Pozdrav svima. Zadnje vrijeme dosta cesto mi se desava da mi trne glava. Ne znam kako bih to opisao. Vrh glave mi zna trnuti, znam cak osjecati kao da imam nesto na glavi, kapu ili nacale...upravo takav feeling. Isto tako sam primjetio da mi je zadnje vrijeme jako pocela smetati svjetlost, recimo kad vozim ili kad je lampa u kuci iznad mene, jako mi smeta. O cemu bi se moglo raditi? Imam li razloga za brigu?
Red_bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 17:38   #35
Utrnulost lica

Avgusta meseca prosle godine zaboleo meje donji deo slepoocnice za nekoliko dana poceo me je strahovito boleti porsinski deo koze lica jagodice a onda je bol prestala utrnula mi je gornja usnica i od tada pri blagom tapkanju gornjih delova lica sve mi bridi i bolucka.Obratila sam se lekaru on me je poslao neurologu koji kaze da to nije klasicna neuralgija vec da taj nerv nesto pritiska.Poslao me je stomatologu i na orl zubi su u redu a orl je primetio malo zatamnjenje sinusa pa me lecio antibioticima i nista ja sam i dalje utrnuta.Da li neko zna nesto o tome.POOZZZZ
bolivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 20:42   #36
pozdrav! imam 43 godine. Prije 5 dana počela sam osjećati trnce i kao zategnutost lijeve strane lica, područje sljepoočnice, oko oka, prema bradi. Nešto mi je zapulsiralo u sljepoočnici i onda su se javili trnci. Dva dan je bilo izraženije, onda dva dan gotovo neprimjetno i danas opet malo intenzivnije. Zbog jedne epizode vrtoglavice u 7. mjeseci, napravila sam tada neurološki pregled, EEG, MR mozga koji su bili uredni, a u 8.mjesecu i MR vratne kralježnice koji pokazuje uznapredovali degenerativni proces C kralježnice u segmentu C5-C6 i C6-C7 sa prisutnim dorzalnim spondiloftitima s DESNE strane i vidljivom stenozom desnog lateralnog recesusa. U 5. mjesecu su učinjeni CD karotida i TCD - uredni. Tlak uredan. Napominjem da patim od anksiozno-paničnog poremećaja, da sam 2 mjeseca na terapiji AD i da sam prošli tjedan imala virozu, koja je još malo aktualna. Strah me moždanog udara. Da li bi još neke pretrage trebala napraviti.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 20:55   #37
vidi sa LOM možda će te uputiti fizijatrici
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 21:04   #38
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
vidi sa LOM možda će te uputiti fizijatrici
krenula sam jucer namanualne tretmane, bas za kralježnicu.
mislis da bi te smetnje mogle biti od vratne.
otišla sam prije 2 sata i na hitnu, napravili osnovni neur. pregled ( dotakni nos, zažmiri, refleksi) i vele da nema akutnog neur. zbivanja

Znači valjda me nece mozdani!
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 22:54   #39
fala bogu da nema akutnog zbivanja, ali za fizijatricu- vidi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 08:14   #40
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
fala bogu da nema akutnog zbivanja, ali za fizijatricu- vidi
Krenula sam prekjucer s blagim osteopatskim tretmanima. Vele da sam sva iskrivljena, osim deg. promjena na vratnoj kralježnici, sva sam nekako ukuoso, zaštitna pozicije odmaka vrata u stranu (shift) ...
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.