Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2003., 19:14   #41
Optimalna ili povisena vlaga zraka cuda radi za mene. Ako sam neko duze vrijeme u prostoriji sa suhim zrakom - uzas, koza se peruta, lojnice zatvaraju, strasno nesto.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 19:14   #42
Quote:
Winona kaže:
Dajte napisite kaj jos ?
Sol, secer i sve tome slicno: bijeli kruh, preradjene zitarice, puffed rice (oni keksi od napuhane rize), keksi, kolaci, chips, instant riza (ako vec jedemo bijelu rizu, bolje je skuhati onu "zdravoseljacku" nego instant rizu koja je gotova za pet ili deset minuta (jer je vec preradjena i dokuhavanjem ce biti spremna da se u tijelu pretvori u secer u minimalnom vremenu. Jos najbolje bi bilo jesti smedju rizu - onu integralnu.)


Zapravo vise volim razmisljati u terminima - "Sto DA?"
DA: crni kruh, voce, povrce, mahunarke, nemasno meso, voda, voda, voda, zeleni caj (umjesto crnog ili kave), biljni cajevi umjesto sokova (bez secera), orasi i bademi, riba (losos, sardine, incuni, skusa, haringe), borovnice, jagode (dvije vrste voca prepune antioksidansa)...


Sol, secer i mast su namirnice za kojima imamo potrebu kad smo pod stresom. Tako da je OPUSTANJE jedan veliki dio ocuvanja lijepog tena. (Metode opustanja: sve od citanja, setnje, fizicke aktivnosti, meditiranja, religije, uzivanja u hobijima, ljubimcima...)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 19:27   #43
Aha... opet sam nesto zaboravila: maslinovo ulje, ulje uljane repice, .... ma tko ce sve to nabrojati...

...onda: kreme sa zastitom od sunca. Pa mozda neki od modernijih (a preskupih ) sastojaka tipa linolenske kiseline, alpha lipoicne... treba pricekati koju godinu da se spusti cijena. U medjuvremenu su dobre i one sto imaju u sebi ulje kostica od grozdja... (Clinique Anti Age, Super City block, Vinefit od Lancome-a, Estee Lauder Day WEar... )

ili barem kreme sa antioksidansima (CoQ, vit A, vit E, vit C) ili oni za eksfolijaciju: salicilna kis, mlijecna (lakticna) kis...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 19:29   #44
Quote:
bigblue2010 kaže:
Optimalna ili povisena vlaga zraka cuda radi za mene. Ako sam neko duze vrijeme u prostoriji sa suhim zrakom - uzas, koza se peruta, lojnice zatvaraju, strasno nesto.
same here.

reci kak to rjesavas zimi ? Ja imam uvijek one posudice na radijatorima pune vode, obicno uzmem zimi neku jacu kremu no opet se osjeti.

Ovdje ljudi koriste one sobne ovlazivace zraka ( posebno u osbi gdje spava mala beba) aparate - u koje se ubaci etericno ulje po zelji - ne mora ali moze.

Ima netko iskustva s time ?

Stefitze hvala !

Znaci sve kaj je fino
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 19:33   #45
U sklopu centralnog grijanja/hladjenja imamo i regulator vlage, ali kada je jako hladno i grijanje radi non-stop, onda nije dovoljan. Za takve momente imam jos i mali ovlazivac na struju u koji se nalijeva voda, zbog bebe, a i meni dobro dodje.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 19:38   #46
Istina, klima je uzas. Nemam pojma sto da radim. Najgore mi je ovo razdoblje, pred kraj ljeta, koza toliko izmaltretirana od sunca, i sad po mlo ce pocet biti maltretirana od hladnoce (barem jutrom i veceri) i kroz cijelo to vrijeme jos i klima... ... mislim da sad moram pocet ozbiljnije s eksfolijacijom i malo masnijim kremama... Da se pripremim za zimu.

Nema na cemu, Winona.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2003., 20:02   #47
Quote:
bigblue2010 kaže:
U sklopu centralnog grijanja/hladjenja imamo i regulator vlage, ali kada je jako hladno i grijanje radi non-stop, onda nije dovoljan. Za takve momente imam jos i mali ovlazivac na struju u koji se nalijeva voda, zbog bebe, a i meni dobro dodje.
e bas sam na to i mislila. Znam da je Samantha otvorila topic o tome al se skoro nitko nije javio.

Ja razmisljam o kupnji takvog aparatica. Gdje to stavis, tamo gdje spavas ili ? Imas neku firmu za preporuciti ?

Ja sam vidjela jedna u koji se moze dodati etercnog ulja, lavande na primjer za opustanje pred spavanje....

Stefitze pod klima mislis li na klimu u regiji gdje zivis ili onu uredsku ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 00:35   #48
Meni je moja kozmetičarka spasila kozhu.. svake godine na prijelazu u zimu i zimi kozha mi se perutala i imala sam lishajeve.. nishta mi nije pomagalo, prema mojim saznanjima. Kozmeticharka mi je mrtva hladna uvalila staklene ampulice, zovu se Sinergie Floral.. i rekla da ih nanosim ispod kreme. Lice mi je od tada besprijekorno. Nanosim ih kad počne centralno grijanje. Nemam pojma šta ima u ampulici, ali pomaže. Tekućina je prozirna, uljasta, finog mirisa..
Ah da, kad nemam love da ih kupim, namažem lice bademovim uljem ispod kreme, i zadovoljna sam, iako mislim da su te ampulice najzaslužnije za rješavanje mojih problema..
Pogotovo kad počne centralno
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 13:39   #49
Sve je to ok,ali mislim da su GENI presudni.

Kod sebe najviše volim svoj ten,dokazano ,mislim da mi je to najbolji dio tijela - koža.

Sa svoje 32 godine nisam koristila puder u životu - nevjerojatno je i pušač sam,ali ni u jednom periodu života nisam imala frku s prištićima, flekama,naborima i te na licu i tijelu.

Druge moje frendice kupuju zaista kvalitetne i skupe proizvode,odlaze kozmetičarki - no jednostavno koža im je takva kakva je.

Ipak se ususdjujem reći da je genetika u pitanju.Ne kažem da neki preparati,pa i voda,puno voća,redovita njega - ne mogu pomoći, ali mislim da ne mogu učiniti revolucionarne pomake.

Moja susjeda,65 godina,bakica fantastičnoga tena koja se prala jedino u kamilici,cijeloga života,a kozmetičara vidjela nije, pušač je ofkorz ...

I sad to nije genetika?

Sutra malo.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:19   #50
nat da - genetika je to vise manje.

Sva sreca da nemam kozu na maminu familiju - masna, prosirene pore....

Sva sreca da imam kozu na tatinu familiju - cista, napeta, nemasna, presuha zimi

Ipak dobro sam prosla. Kad pogledam svoju baku ( s oceve strane) kojoj su sve frendice uredno davale 10 - 20 godina manje i bivale zaprepastene kad bi im rekla da je to moja BAKA ....onda je genetika na mojoj strani.

E da cijeli zivot je koristila kremice ( jeftine i jednostaavne) tipa Bepanten ? Uglavnom u onoj svjetlo plavoj dozi, blaga mirisa.

No bez obzira na tip koze - uvijek se lako prepozna njegovana od ne njegovane zene.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:33   #51
Mislim da je poanta topica upravo kako loš ten učiniti boljim Za vas s lijepim tenom je tu zabranjen ulaz
Naravno da je to stvar genetike. Ali žene koje imaju probleme s kožom znaju da ipak njega može malo pomoći. Neće učiniti ništa revolucionarno, ali će učiniti da se osjećaš bolje a i to je vrlo bitno za lijep ten. Također, kao što je Winona rekla, vidi se kad je koža njegovana i kad nije. S iznimkom savršenog tena koji uvijek izgleda savršeno. Ali na lošem tenu se itekako vidi da li je njegovan.

A što se tih ampula tiče, to je istina nešto super!! Ja sam probala od Elizabeth Arden, unbelievable!! Imala sam osjećaj kao da imam neku novu kožu! Isto je bilo "uljasto", hidratantno i fino je šnjofalo Nisu loše ni od Balee, jeftina verzija ali funkcionira.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:44   #52
Quote:
LadyInRed kaže:
Mislim da je poanta topica upravo kako loš ten učiniti boljim Za vas s lijepim tenom je tu zabranjen ulaz

vidi se kad je koža njegovana i kad nije.
Ok, sve istina.

Evo, ak' ce nest pomoci - piling od bjelanjka,meda,s vjerovali ili ne mljevenim kukuruzom,sve zmješano - ludilo - ma jednom u dva tjedna dovoljno

Svaku vecher skuhati kamilicu da odstoji preko noci.Ujutro - umivanje u njoj,čišćenje,a nakon toga ima u ljekarnama ona fina kremica sto se pravi,tj,prave ju tete s kamilicom i medom.

Ondak - pojavi li se koji miteserčić - a ne ide vam se kod kozmetičarke - to već znate JAKO DOBRO napariti lice,pa dijelove oko nosa ai na bradi sa dvije dezinficirane blazinice istiskati sam, ali ne kopati po licu.

I ako je koža jako,ali baš jaaaaaaaako suha - napraviti piling, dok vam se obrazi ne zacrvene , nakon toga se pet minuta pljuskati hladnom vodom da procirkulira krv još bolje, a nakon toga cijelo lice namazati bejbi uljem,ali tanki sloj.Djonson je sasvim ok - ima sad i onaj blagi,mirisni.

Pa piling po cijelome tijelu,pa se nauljiti sav:-)
Preporučljivo naravno, onima koji nemaju masnu kožu.


Sjetit cu se jos necega.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 14:46   #53
dajte jos malo o tim ampulama bas ste me zainteresirale. Znaci iako je uljne baze - ne zatvara pore ? I gore na to uobicajnu kremu ?

LadyInRed - cak i savrseno cisti ten moze imati problem - sjajna ili suha koza. Iako nema pristica, mitesera, kapilara, pora.

Kako se zovu te ampule, imate neki link?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:00   #54
Nataniel to se traži Hvala na savjetima, probati ću. Sve je iz kućne apoteke pa ne moram trošiti puno novaca

Winona probam naći na netu link, pa ti stavim
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 15:07   #55
Quote:
LadyInRed kaže:
Nataniel to se traži Hvala na savjetima, probati ću. Sve je iz kućne apoteke pa ne moram trošiti puno novaca


jep , a ak' si plavusha tom kamilicom ispiri kosu, pa ju josh umotaj u ruchnik, nek stoji tak' bar dvadeset minuta
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 20:57   #56
Quote:
nataniel kaže:
Sve je to ok,ali mislim da su GENI presudni.

Moja mama nikada nije imala problema s kožom, a ja sve donedavno.... Počela sam dobivati neke prištiće na čelu... Dovraga s genetikom
 
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 21:01   #57
od kad koristim kremu za lice od Avena, koža mi je savršena. Poludila sam i za njihovom vodicom, pa se u jutro i na večer poprskam nakon ljeta mi je lice znalo bit suho, ali ove godine ništa
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 22:29   #58
I ja zaboravih spomenuti termalnu vodu u spreju od Vichyja ili Avene. Kad god bih na moru osjetila zatezanje kože, špricala sam je. Naravno, i sad ću, kad prorade radijatori..
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2003., 23:43   #59
cure kako se tocno koristi ta termalna vodica ? Ja dobila nedavno od La Roche u spreju.

Imam isti problem zimi. Dakle dal nanesem kremu kao i obicno a izmejdu toga se tu i tam poprskam s vodicom ili vodica ide umjesto kreme ?

Kak to rjesite ak ste preko dana nasminkane ( puder ili korektor? )

Hvala !
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 01:01   #60
sve vi curke mudro zborite...
meni je koza suha,ali ljeti s njom nemam problema uopce...koza mi je divna,al zato zimi uzaaas...stavljam uvijek neko ulje ispod kreme al sam svejedno nakon 3 sata ko hrastova kora...moram jaako paziti
preporucujem...od "priroda lijeci" ljekarne,ima u vlaskoj i tomasicevoj u zg kremu oko ociju i kremu s c vitaminom sa spf18..oni rade..odlicne su,i naravno termalne vode u spreju.po noci stavljam kremu od e vitamina sto mi godinama rade u apoteci...otprilike to je to,naravno peelinzi,maske non stop..dajte malo jos tih recepata za home made maske i peelinge
i da naravno LUSH..imam super proizvode za sve tipove koze
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.