Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 16:22   #1
Njezin strašni sklad, Audrey Niffenegger

Samo da vas obavijestim, ukoliko niste znali, da je svjetlo dana ugledao novi roman autorice nezaboravna svjetskog hita "Žena vremenskog putnika" u hrvatskoj verziji, naravno

p.s. javite dojmove kada pročitate!
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 17:38   #2
http://www.profil.hr/knjiga/njezin-strasni-sklad/34152/
jesi ga kupila? ja cu ga stavit na bozicnu listu zelja zajedno s vremenskim putnikom sram me sta jos to nisam procitala
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 18:24   #3
Quote:
Original Doll kaže: Pogledaj post
http://www.profil.hr/knjiga/njezin-strasni-sklad/34152/
jesi ga kupila? ja cu ga stavit na bozicnu listu zelja zajedno s vremenskim putnikom sram me sta jos to nisam procitala
Nisam. Razmišljam još Baš gledam tu i "Dar" od Ahern. Narudžba iznad 199kn je besplatna, a to je taman tu negdje... primamljivo jako
Ženu putnika imam i poprilično mi se svidjela. Kupila sam je na nekakvoj akciji za 50kn. Tako da mislim da ću radije pričekati neko vrijeme, tko zna, možda za Božić bude na popustu? Ionako imam već nekoliko knjiga koje nikako da pročitam.. Kad su mi oči veće od želudca pa samo kupujem, kao da namjeravam otvoriti vlastitu knjižnicu Ali ne mogu si pomoći kad mi nešto zapne za oko. Jače je od mene
p.s. kad bi o sramu pričali... koliko knjiga ima zbog kojih se mogu pokrit po glavi što ih još nisam pročitala. Jednostavno nikako da dođu na red
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 18:34   #4
Quote:
Athalie kaže: Pogledaj post
Nisam. Razmišljam još Baš gledam tu i "Dar" od Ahern. Narudžba iznad 199kn je besplatna, a to je taman tu negdje... primamljivo jako
Ženu putnika imam i poprilično mi se svidjela. Kupila sam je na nekakvoj akciji za 50kn. Tako da mislim da ću radije pričekati neko vrijeme, tko zna, možda za Božić bude na popustu? Ionako imam već nekoliko knjiga koje nikako da pročitam.. Kad su mi oči veće od želudca pa samo kupujem, kao da namjeravam otvoriti vlastitu knjižnicu Ali ne mogu si pomoći kad mi nešto zapne za oko. Jače je od mene
p.s. kad bi o sramu pričali... koliko knjiga ima zbog kojih se mogu pokrit po glavi što ih još nisam pročitala. Jednostavno nikako da dođu na red
joj ista stvar s menom. ja sam si stavila VR.putnika na listu želja, a sad i ovu drugu.... A Dar cu definitivno prvu nabaviti..... isplati se cekat bozic je su uvijek nekakve akcije, popusti, paketi, itd..... a mozda ju i dobis za bozic, hehehe
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:32   #5
I, forumasi, je neko poceo citat ovo? Ja znatizeljna...
Original Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 10:06   #6
Ja sam pročitala. Da ne pišem ispočetka, citirat ću što sam napisala u "Što trenutačno čitamo":
Quote:
Agatha kaže: Pogledaj post
Audrey Niffenegger - Her Fearful Symmetry
Sasvim sam slučajno ovu knjigu i [Gaimanovu]Knjigu o groblju pročitala u razmaku od tjedan dana i shvatila da između njih postoji veza - obje su inspirirane viktorijanskim grobljem Highgate u Londonu. A. Niffenegger je, pripremajući se za svoj roman, godinu dana tamo radila kao volonter, i tada je kao vodič po groblju provela Gaimana koji se također pripremao za svoj roman.
Zanimljivo za čitanje, iako mi se naknadno učinilo da je autorica imala nekoliko dobrih ideja, ali da ih nije dobro povezala međusobno. Jedan od likova kao da uopće ne spada u roman, nego u zasebnu kratku priču sasvim drugog žanra, a tu je samo zato što živi u istoj zgradi kao glavni likovi.
Još uvijek mislim tako -- knjiga je definitivno zanimljivo pisana i inspirirala me da posjetim groblje Highgate, koje stvarno ostavlja bajkovit dojam. Jedno poglavlje pred kraj me rasplakalo. Ali i dalje mislim da je autorica imala dobre ideje, ali ih nije spojila na pravi način, i da bi možda bilo bolje da je umjesto romana napisala nekoliko kratkih priča.
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.