Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 13:54   #3681
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post

Sluz niti ne mora biti vidljiva u proljevu.
I ne samo to, nego pojava sluzi pa čak i malo krvi nije išta čudno, to je samo iziritirana sluznica.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 21:59   #3682
Foli kako je pasić?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:01   #3683
Pozdrav svima i bas vam hvala na savjetima

Moja Foli je danas dobro,nema proljev i kao sto petra kaze sva je ko zvrkic :klap:, juce sam se bas prepala tog proljeva jer za male stence moze biti jako opasan ali danas je hvala Bogu sve ok.

Quote:
Na proljev ne idu jaja, pogotovo ne keksići. Keksići nisu hrana, a pogotovo ne kod proljeva.
.
Tako mi je veterinar rekao ali bar sada znam da to nije ispravno,ali kada sam rekla keksici mislila sam njena hrana,pa ste me mozda pogresno shvatili, ali u svakom slucaju lijepo je kada ima neko da mi da savjet. Ovo je prvi psic u mom zivotu tako da moram sve pitati

Quote:
NE ili FUJ joj reci samo baš kad hoće pojesti, da ne bi dobila krivi signal što je uopće kakala.
.
Mislim da sam tu gresku vec napravila ali to je jedna pametnica pa cemo nas dvije to zajedno popraviti ,jos je mala tako da treba dosta strpljenja sa njom.
Quote:
Prerano je i došla kod vas. Je li cjepljena do kraja prije izvođenja u šetnje?
Dobila je jednu vakcinu kod uzgajivaca, na drugu sam je ja vodila jos nam je ostala jedna za par dana i protiv bjesnila. Poslije ide svake godine protiv bjesnila ali neznam za druge vakcine valjda ce nam reci veterinar
A jesam je malo prosetala ispred zgrade ali ne vjerujem da je sta pokupila to je bilo prije desetak dana valjda bi se do sada vec pokazalo. Kaze veterinar da je vazno da nema kontakta sa drugim cukama,macama itd. A nismo imali nikakvog kontakta sa drugim zivotinjama .
Foli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:23   #3684
Quote:
Foli kaže: Pogledaj post
Poslije ide svake godine protiv bjesnila ali neznam za druge vakcine valjda ce nam reci veterinar
Osim bjesnoće, bilo bi dobro da je nastaviš jednom godišnje cijepiti protiv zaraznih bolesti, a to ne napomene svaki veterinar. Veća je vjerojatnost da će uhvatiti neku zaraznu nego bjesnoću.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:11   #3685
Drago mi je da je pasić bolje

Da protiv zaraznih je najbitnije. Treba tražiti i za korona virus, ako ga ima. Mi ga nismo uspjeli uloviti ovu godinu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 14:48   #3686
pozdrav , imam jedan problem sa svojom maltezericom.. udomio sam je prije par dana i primjetio sam da joj se dlaka malo linja, apetit joj je jako los, pojede mozda 50ak grama one limenke (govedina+nešto) ujutro i navece isto tako, dehidriranu hranu odbija skroz (2 puta ju hranim dnevno) .. zna li tko u cemu bi mogao biti problem ..?
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 15:16   #3687
Quote:
luka_08 kaže: Pogledaj post
pozdrav , imam jedan problem sa svojom maltezericom.. udomio sam je prije par dana i primjetio sam da joj se dlaka malo linja, apetit joj je jako los, pojede mozda 50ak grama one limenke (govedina+nešto) ujutro i navece isto tako, dehidriranu hranu odbija skroz (2 puta ju hranim dnevno) .. zna li tko u cemu bi mogao biti problem ..?

Napiši više detalja. Od koga ili otkuda si je udomio, zbog kojih okolnosit je morala otići, koliko je stara, kakve si informacije o njezinom zdravlju i navikama dobio...

Ono što sigurno trenutačno proživljava je stres, budući da je potpuno promijenila sredinu, ljude, navike, pretpostavljam i hranu ...

Inače, psi su skloni odbijati dehidrat bilo da probaju konzervice, kuhano, sirovo... Tako da je to najmanji problem u svemu ovome što si napisao. Da vidiš kako je mene moja vozala s dehidratom čim je prvi puta dobila kuhano. O hrani imaš nekoliko tema, pa baci pogled. I možda se tebi čini da jede malo. Uostalom, izvaži je sada, pa onda za jedno tri četiri tjedna. Ako jede malo, to će se se vidjeti na težini.

Ja bih nekoliko dana pratila njezino ponašanje i puštala nju da mi pruža informacije o sebi i svom ponašanju. Za to vrijeme i ona će upoznavati novi okoliš, tebe i tvoje ukućane i kad stekne određeno povjerenje, onda se može krenuti s korekcijama u ponašanju, odnosno, polaganom mijenjanju onih navika koje ti nisu prihvatljive.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 16:45   #3688
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Napiši više detalja. Od koga ili otkuda si je udomio, zbog kojih okolnosit je morala otići, koliko je stara, kakve si informacije o njezinom zdravlju i navikama dobio...

Ono što sigurno trenutačno proživljava je stres, budući da je potpuno promijenila sredinu, ljude, navike, pretpostavljam i hranu ...

Inače, psi su skloni odbijati dehidrat bilo da probaju konzervice, kuhano, sirovo... Tako da je to najmanji problem u svemu ovome što si napisao. Da vidiš kako je mene moja vozala s dehidratom čim je prvi puta dobila kuhano. O hrani imaš nekoliko tema, pa baci pogled. I možda se tebi čini da jede malo. Uostalom, izvaži je sada, pa onda za jedno tri četiri tjedna. Ako jede malo, to će se se vidjeti na težini.

Ja bih nekoliko dana pratila njezino ponašanje i puštala nju da mi pruža informacije o sebi i svom ponašanju. Za to vrijeme i ona će upoznavati novi okoliš, tebe i tvoje ukućane i kad stekne određeno povjerenje, onda se može krenuti s korekcijama u ponašanju, odnosno, polaganom mijenjanju onih navika koje ti nisu prihvatljive.
evo ovdje sam malo vise napisao pa se slobodno ukljucite
https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post52023969

dobio sam je od poznanika jer oni vise nisu imali volje za psa,jer im je velika briga (tako su mi rekli), oni su mi dali tu hranu i ja sam je nastavio hraniti njihovom hranom
luka_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 01:21   #3689
Ako želiš biti odgovoran vlasnik pasa i čovjek, imaš zadatke. Za razliku od ovih kojima je pas postao teret, nemam riječi za tako nešto. Bit će i oni teret nekome jednog dana, jer odgajaju druge oko sebe kao odbacivači.

Skupljaj si novce da očistiš zube psu, od zuba mnoge bolesti dolaze pa i reumatske.
Do tada možeš prati tube psećom pastom(ni slučajno ljudskom) i malom dječijom četkicom. Ja sam čak iz Slovenije dobavila preko Eukanubinih zastupnika dvoplošnu četkicu za male pse.
I četkica i pasta dugo traju.
Možeš psu kupiti i VMP vitamine da se malo oporavi.
Pređi na neku kvalitetniju hranu da ojača organizam, recimo možeš acanu sa zobi.
MOžeš prvo vrijeme kuhati malo piletine i riže da joj se otvori apetit.

Opadanje dlake kod maltezera je čini se često piletina u prerađenoj psećoj hrani uzrok. Ovo mi reče jedna vlasnica malt. a ujedno je i veterinarka. Zbog toga smo se maknuli sa piletine iz briketa.

Trenutno moja izbirljivica jede intestinal Hills hranu, zbog trovanja od prije neki mjesec. I za čudo luda je za tom hranom. A onu najbolju nije htjela.

Mani se tih konzervi i pašteta. MOj pas bježi od te hrane, kao kad mu trebam prat zube četkicom. Neće je i bog. A vjerojatno blago zna što mu stvara muku u stomaku.

Dodaj na brikete mrvu sira svježeg, ili malo kuhanog žutanjka (ne bjelanjak). Možeš i malo piletine u brikete kuhane, ili malo riže, ab jogurta.
Kupuj manja pakiranja hrane dok nenađeš što psu paše i postupno mjenjaj hranu. Kad se prelazi na drugu dodaje se kroz deset dana 1 desetina nove, pa 2 desetine i tako dok ne pređeš na novu toalno.

I budi dobar prema njoj jer blago zna da ju je netko odbacio, to je strašan šok. A to su živoinjice koje traže puno brige i ljubavi.

Svašata sam čula, da ljudi maltezere drže na balkonu u snijegu. Pa te životinje se tresu na 15 stepeni, majko božija.
Mojaj je jako privržena nama. MJesto joj je uz nas i kad spavamo. Spava uz naš krevet. MIslim dobro, ušulja se među nas.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:19   #3690
Mi još uvjek tražimo malu bijelu pahulju...
na njuškalu baš ne volim kupovati štence ali sam naletjela na ovoja link

http://www.njuskalo.hr/psi/maltezeri-oglas-10757876

idealan pesek al imam osječaj da je tip preprodavač s obzirom da sam pogledala i ostale njegove oglase i nudi nekolko vrsta peseka

interesantno da sam poslala više od desetak upita, tražim fotke i kod kojeg su veterinara prijavljeni, ali nema odgovora...valjda je problem što tražim fotke

ako netko ima kaku preporuku ili zna za dobro leglo nek se javi
žirek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:38   #3691
ne znam što bi trebalo značiti to što moraš znati kod kojeg su veterinara prijavljeni...
traži pse sa rodovnikom i uzgajivača koji nema leglo jednom mjesečno.
i pripremi se na veću cifru.

ovako ćeš dobiti maltezera od 12kg.
radije udomi psa iz azila koji je u tipu maltezera, imaš ih hrpe.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:09   #3692
Bully12, post sam ti premjestila na temu Pas u automobilu, jer ćeš tamo vjerojatno brže dobiti odgovor.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:13   #3693
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
radije udomi psa iz azila koji je u tipu maltezera, imaš ih hrpe.
Timba, malčicu pretjeruješ. Štenadi u tipu maltezera, pa čak i starih oko godinu dvije tri ima izuzetno malo po azilima. Ovime ne odričem savjet da udomi napuštenog psića, ali da će baš naći bijelu maltezerastu pahuljicu u azilu, teško. No, možda vidi neko drugo preslatko malo čupavo stvorenjce i padne ljubav na prvi pogled, e tu već postoje jako velike šanse.

Također savjetujem da se ne kupuje od preprodavača, pa čak i s rodovnicom, jer sam se u kvartu nagledala tako nabavljenih maltića kada je novim vlasnicima trebalo jako dugo vremena da ih izliječe od raznoraznih problema, što je poslije rezultiralo time da se izgubilo dragocjeno vrijeme za socijalizaciju, pa su ti psići za cijeli život ostali zakinuti za dio zdravog psihičkog života (strahovi, nepoznavanje pravila ponašanja u odnosu s drugim psima...)
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:17   #3694
rekla sam u tipu maltezera, ne točno maltezere, ilitiga onih koji sliče maltezeru
ne moraju biti u azilu, ima ih i na privremenom.
ima ih malih i čupavih koliko hoćeš. Većina ih se udomi no treba biti brz kada se pojavi koji za udomljavanje.



https://www.forum.hr/showthread.php?t=839130

evo ona je toliko slatka da je to za poludjeti
jedino što nije bijela

Zadnje uređivanje fermina-daza : 28.10.2014. at 12:20. Reason: spajanje postova - koristiti editiranje
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 11:02   #3695
ljudi, kako prepoznat da pas nije cisti maltezer, nego recimo mjesanac westy terijera i maltezera..?
Goone174 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 12:36   #3696
Tako sto cistokrvni maltezer ima rodovnicu, a ovo ostalo nema.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:10   #3697
bravo, mislio sam po izgledu
Goone174 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 16:41   #3698
nema po izgledu. jedini dokaz da je pas čistokrvan je rodovnik (njegov vlasiti, ne samo mamin i tatin)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 17:30   #3699
a ima veterinarsku knjizicu u kojoj pise da je maltezer, i datum rodjenja pise i ona sva cjepiva .. je to dovoljan dokaz?
Goone174 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 19:01   #3700
Ne. Knjižicu ispunjava veterinar koji nije kinolog. I da je, jedini dokaz da je pas čistokrvan je rodovnik. Knjižica tj putovnica je za identifikaciju, cijepljenje i ostalo
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.