Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2011., 01:25   #61
Quote:
king34 kaže: Pogledaj post
skineš sa android marketa, i stisneš dowload host (ili tako nešto u aplikaciji) i gotovo...i moraš imat rootan mob
Ok hvala probat cu
gawran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 05:32   #62
Thumbs up Samsung Galaxy Mini, kako updatetati Android?

pozdrav svima

ovako, imam mobitel navedeni u naslovu, Galaxy Mini GT-S5570, Android 2.2.1 Froyo, t-mobile.
ovo mi je prvi susret s smartphoneom, tako da nisam još pohvatao sve , i iz istih razloga, jer se ne kužim toliko u to, (još) nije rootan.

što me najviše zanima jest nadogradnja Androida kojeg imam trenutno na njemu, na verziju 2.3 Gingerbread il višu, ne znam ni sam dal može na višu, al primarno me zanima barem na Gingerbread.

e sad, googlao sam za Gingerbread i našao podatke da od travnja ove godine preko Kiesa kod nas u Hrvatskoj već postoji službeni update s 2.2. na 2.3., al meni Kies ne nalazi nikakave novije verzije osim ove koju već imam, tj. 2.2.1 Froyo.

sad imam dva pitanja;

1. dal netko zna jel uopće već postoji službeni update Androida za Samsung Galaxy Mini koji ja imam, a ako ne kad bi trebao biti?

2. kako rekoh, googlao pa našao neke linkove s postupcima kako da updateam ja sam, manualno na višu verziju, dakle, "neslužbeno" :redface:, ne preko Kiesa, već preko Odina, al nemam pojma dal se to isplati (tj. kolke su šanse da nešto ne sjebem žešće i uništim cijeli mob) i dal gubim garanciju ako to napravim?

jel mi može tko pomoći s informacijama?

hvala unaprijed...
__________________
imdb top 250 sucks
widman_x is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 25.10.2011., 20:49   #63
Nemam taj telefon ali, ako ti Kies neće - probaj otići na xda forum. Trebao bi biti podforum za tvoj mobitel. Tamo će negdje sigurno biti službeni Android 2.3, i to čak čisti - dakle bez T-mobile sranja. (ako ih ima ) Naravno pričam o oriđiđi samsungovom softveru, koji ćeš morati flashati preko nekakvog flashtoola.

Govorim napamet, ali ako ti Kies neće to bi ti trebala biti mogućnost. Osim oriđiđi frimwarea, tamo ćeš naći čak i CyanogenMod romove.

Sretno.


P.S: totalno sjebati mob je nemoguće 99.9%. Sve se lako može vratiti, a to neslužbeno nije problem. Probaj ipak s tim. Nemaš što izgubiti osim garanicje koja se vrati lako.
__________________
1994 was the worst year! Kurt Cobain died, and Justin Bieber was born... :(
Dare-Devil Inside is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 05:56   #64
hvala na odgovoru

Kies bi kao trebao pomoći, piše da je izašao Ginger za Galaxy Mini još prije par mjeseci, al nema nikakvog updatea, provjeravam svaki dan. ne kontam.

sori, al takav sam noob što se tiče tog rootanja, flashanja i svih tih stvari da me sramota, pa da te priupitam još par pitanja ako nije bed...

taj flash, što je to, jel to isto kao i rootanje, il?
ista stvar za ovo što si spomenuo, što prvi put vidim - CyanogenMod, što je to? i bed je što nisam na sajtu CyanogenModa našao galaxy mini, tako da nisam nit siguran da podržava moj mob.

i da, registriro sam se na xda forumu, al ne mogu se snaći, to je tolko informacija da ne znam od kud početi, ima tolko programa, tolko vrsta i podvrsta verzija androida, pa svaki thread ima nešto drukčije od onog što "mislim" da bi trebalo biti. još sam sad više izgubljen nego prije .

uglavnom, sve što bih trebao/želio je nadograditi 2.2.1 verziju koju trenutno imam na višu, a kolko sam vidio viša od te je 2.3 Gingerbread, za one još više od te nemam pojma koje su ni dal mogu do te razine nadograditi.

vidio sam neki program Odin kojeg stalo izbacuje google kad god tražim nešto vezanu uz nadogradnju. djeluje mi jednostavno, al ako ima nešto bolje od Odina onda nije bitan.

jel mi možeš, ako nađeš vremena, malo detaljnije opisati postupak kako bi bilo najefikasnije da napravim taj update, i na koju verziju na kraju, po tvojem mišljenju? vidim da se ti razumiješ u sve to, a kolko ti vidiš, ja skoro pa ništa .

hvala ti puno ako nađeš vremena da mi još malo pomogneš

btw, sviđa mi se tvoj sig

evo opet ja dosadan , al našao sam par threadova, čitam i ne mogu skužiti jel je to to.

pa ti dajem 3 linka za koja mislim da bi to trebalo biti to, a ti kad možeš pogledaj i reci što misliš.

ovo djeluje dosta jednostavno
http://droidangel.blogspot.com/2011/...k-android.html

ovdje su neke dvije solucije, malo kompliciranije
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1255305

ovdje pak je najednostavnija moguća solucija koju sam našao, al ne kontam jel preko nje rootam i onda imam gingerbread verziju, il je ovo postupak SAMO za rootanje
http://sharing-nass.blogspot.com/201...amsung-gt.html
__________________
imdb top 250 sucks

Zadnje uređivanje tomisličak : 27.10.2011. at 00:27.
widman_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 14:50   #65
Android FAQ (često postavljana pitanja) - Forum.hr

Root-anje Mini-ja sam uspješno obavio pažljivo slijedeći ove upute

Flash-anje još nisam prošao, ali ću napraviti (čim nađem vremena) po ovim uputama
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 22:53   #66
Sto bi trebao kad bi htio gledati filmove na mobu?
19hnkcv19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 00:33   #67
imam i ja taj mob, tako da cu se zadrzat na ovoj temi. krajnje je kompliciran za koristenje ali navikavam se.

pittanje: kako se prebacuju slike s njega na racunalo? kad spojim nista s ene dogada. jel to do bog usb ili nesto propustam? ako mi imate za dati neki usb driver bilo bi nice.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 08:06   #68
Jesi li namjestio na prijenos podataka (gore u notification baru kada spojiš mobitel- točka 6)?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 14:56   #69
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
imam i ja taj mob, tako da cu se zadrzat na ovoj temi. krajnje je kompliciran za koristenje ali navikavam se.

pittanje: kako se prebacuju slike s njega na racunalo? kad spojim nista s ene dogada. jel to do bog usb ili nesto propustam? ako mi imate za dati neki usb driver bilo bi nice.
I ja sam imao takvo mišljenje,ali kasnije ćeš ga promijeniti.U prvih 10 dana nisam koristio niti 5 posto mogućnoti-jer nisam znao ništa na njemu.
19hnkcv19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:00   #70
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
pittanje: kako se prebacuju slike s njega na racunalo? kad spojim nista s ene dogada. jel to do bog usb ili nesto propustam?
Bluetooth, anybody
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 17:42   #71
dodirnuti konekcijski znak i povuci prema dole pa izabrati. tko je znao? mozete se smijati na moj racun ha ha.

uglavnom rijeseno. hvala

sad me zanima kako podesiti email. koristim od t-com email. jel moguce podesit da ne izbrise sa servera emailove? ja bi i dalje da outlook na mom laptopu bude glavni.
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 18:20   #72
Nedavno sam kupila ovaj mobitel i zadovoljna sam. Zanima me da li netko zna kako ukljuciti 3g kameru??? Jer ne mogu koristiti na skype-u video pozive dok se ne aktivira 3g kamera...help!
-firework- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 19:02   #73
Nikako, jer Skype zahtjeva Android mobitel sa kamerom sprijeda, vjerojatno iznad ekrana (link)

Zadnje uređivanje tomisličak : 30.11.2011. at 14:32.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 13:58   #74
Pa znam, ali citala sam da ljudi pisu da skype odlicno radi na ovom telefonu..I ima kameru sprijeda samo je potrebno aktivirati,ali nezz kako.. trazila sam po internetu ali nigdje nema..

Zadnje uređivanje tomisličak : 30.11.2011. at 14:31.
-firework- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 14:04   #75
Gle, uspio sam instalirati Skype na Galaxy Mini ali ne vidim da igdje ima opcija "Enable video calling";

BTW, gdje na svom Mini-ju vidiš kameru sprijeda?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 14:14   #76
Pa ja i ja sam trazila ali nema, kamera ti je iznad ekrana ali se vidi samo na svijetlosti...

Zadnje uređivanje tomisličak : 30.11.2011. at 14:31.
-firework- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 21:16   #77
To nije kamera.
To su senzori za udaljenost (zadužen za gašenje ekrana kod razgovora).

Većina mobitela danas ima ili taj ili još i senzor za svjetlost- pa je lako zamijeniti to s kamerom.
Uglavnom se prednja kamera prepozna po tome što se vidi pod svim kutevima, i baš vidiš leću unutra (tj. vidiš "kružić unutar kružića").
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 25.11.2011. at 23:10. Reason: "je" u "su"
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 17:02   #78
Aha u redu,hvala!

Zadnje uređivanje tomisličak : 30.11.2011. at 14:30.
-firework- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 12:50   #79
Thumbs down

uzeo sam mob ima 15 dana...ugl problem nastaje kod razgovora..kad me neko zove ne cujem zvono, a u razgovoru ja drugoga cujem a on mene ne jbm ps mtr -.-""
delnican is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 14:11   #80
Da ti nije možda "ringer volume" (dvije tipke slijeva gore) podešen na 0?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.