Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u postojanje indigo djece?
Da, vjerujem da ona postoje 92 42.20%
Ne, to su izmišljotine! 71 32.57%
Ne znam, ne vjerujem previše u to 27 12.39%
Više vjerujem, ali sam oko nekih stvari skeptičan/na 28 12.84%
Glasovatelji: 218. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2007., 17:18   #461
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Kako ga sereš tupava budalo...





microcephalin gen (točnije MCPH1) je star oko 40 000 godina, ASPM je mlađi. I oni nisu nastali preko noći nego su se razvili od sličnih gena naših davnih predaka, i ne predaka ljudi nego predaka majmuna uopće.

Sad se lijepo najedi govana da imaš energije za sljedeće upise. :asshole: :asshole: :asshole:
Da, na prvi pogled djeluje tako jednostavno kako si objasnio. Letimičan pogled na wikipediju i dovoljno je da svoje znanje okarakteriziraš dovoljno velikim da bi zaključio tu temu i svaku moguću daljnju pomisao na nju. Informaciju sam pokupio u dokumentarcu na čiji link možeš vidjet u prvom postu.

Novootkriven može u ovom kontekstu imati sasvim drugačiji smisao. Da li je počeo drugačije reagirati, mijenjati se ili nešto slično ne znam. No to ne znači da to nisu drugačiji geni od onih koji su nam dugo poznati. Nekompetentni smo oboje na ovom području, dok ja prenosim informaciju ti napadaš mene, no zapravo se nisi udubio u područje i istražio fenomen, ogradio si se.

Reakcija kojom si instinktivno napisao tekst pokazuje kako nemaš nikakve kontrole nad onim što te okružuje.

Zadnje uređivanje normall : 20.08.2007. at 19:51.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 17:30   #462
@woolfwalter Znam, zezao sam se.

Nego, evo jednog potvrđenog linka. Ovo je vjerodostojnije od nečijeg kućnog videa sa youtubea:

www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=gene&cmd=retrieve&dopt=graphics&list _uids=79648
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 17:38   #463
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Da, na prvi pogled djeluje tako jednostavno kako si objasnio. Letimičan pogled na wikipediju i dovoljno je da svoje znanje okarakteriziraš dovoljno velikim da bi zaključio tu temu i svaku moguću daljnju pomisao na nju. Informaciju sam pokupio u dokumentarcu na čiji link možeš vidjet u prvom postu.

Novootkriven može u ovom kontekstu imati sasvim drugačiji smisao. Da li je počeo drugačije reagirati, mijenjati se ili nešto slično ne znam. No to ne znači da to nisu drugačiji geni od onih koji su nam dugo poznati. Nekompetentni smo oboje na ovom području, dok ja prenosim informaciju ti napadaš mene, no zapravo se nisi udubio u područje i istražio fenomen, ogradio si se.
znači, ti pokupiš što god vidiš ili pročitaš? inače, probaj onda malo istražit kako je indigo priča nastala, kako i gdje... i nemoj se iznenaditi.

što se tiče gena - genetski markeri današnjih ljudi vuku svoje korjene u relativno starjiu prošlost, i nikako nemogu nastati novi sami od sebe, mogu nastati miješanjem dvaju faktora genetskih obilježja pojedinaca. tu laž koju serviraju nemoj uzeti baš tako zdravo za gotovo. onaj koji nešto želi 'dokazati' pobrinuti će se i da ti podastre 'argumente'. današnji geni su kudikamo stariji od fame zvane 'indigo'.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 18:14   #464
A ok, kako god želiš.

Inače, samo obavijest za sve ovdje koji ovo čitaju - u 18:50 je na RTL-u prilog o srebrnoj ženi, onoj gospođi s argirijom. Za sve pobornike nadrilijekova, obvezno pogledati. I za one koji znaju da je to opasno, naravno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 19:14   #465
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
ova tema je stvarno prežvakana...

samo ću reći da ne uzimate sve zdravo za gotovo, poglavito ako pogledamo kako je indigo priča nastala, i gdje...

ovo je jedan strariji post iz indentične teme... post koji su preskočili i kojeg nikad nisu elaborirali, valjda zbog nemogućnosti da učine isto.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=8855425&postcount=92

tu se lijepo vidi pozadina te priče.
da glupo izgledaju ko i hm neki ameri

ali meni je pozadina više svijet propada i sad dolaze tu neka djeca koja će nas spasiti , a takvih je pol tema na rubu
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 19:17   #466
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
@woolfwalter Znam, zezao sam se.

Nego, evo jednog potvrđenog linka. Ovo je vjerodostojnije od nečijeg kućnog videa sa youtubea:

www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=gene&cmd=retrieve&dopt=graphics&list _uids=79648
mrak homo sapiens ali ja jednostavno vjerujem više u djecu nek u starce i tu sam malo subjektivna
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 21:48   #467
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Da, na prvi pogled djeluje tako jednostavno kako si objasnio. Letimičan pogled na wikipediju i dovoljno je da svoje znanje okarakteriziraš dovoljno velikim da bi zaključio tu temu i svaku moguću daljnju pomisao na nju. Informaciju sam pokupio u dokumentarcu na čiji link možeš vidjet u prvom postu.

Novootkriven može u ovom kontekstu imati sasvim drugačiji smisao. Da li je počeo drugačije reagirati, mijenjati se ili nešto slično ne znam. No to ne znači da to nisu drugačiji geni od onih koji su nam dugo poznati. Nekompetentni smo oboje na ovom području, dok ja prenosim informaciju ti napadaš mene, no zapravo se nisi udubio u područje i istražio fenomen, ogradio si se.

Reakcija kojom si instinktivno napisao tekst pokazuje kako nemaš nikakve kontrole nad onim što te okružuje.


Uglavnom htio sam reći da se ne može frekvencija nekog gena u populaciji koja broji skoro 7 milijardi jedinki (a prosječna starost roditelja neka bude 20 godina) promijeniti u par godina, iznenada. Svejedno da li se ponovo aktivira ili nastane mutacijama. NE MOŽE. Osim ako u svemu tome nisu mali zeleni imali svoje prste MOžda je u tome poanta

Ako misliš da kompetentnost znači da ni jedan ni drugi nismo molekularni biolog ili genetičar, u pravu si. Ali ipak sam puno bliže toj kompetentnosti od tebe. Kako misliš "udubiti u područje i istražiti fenomen"? Za mene to znači potražiti u npr. CC bazi podataka a ne na youtube-u ili galaksiji.com. Drugi jedin način bi bio imati svoj laboratorij, ljude... ili čekati da sekvencioniraju dovoljno organizama pa se igrati bioinformatike...

Reakcija pokazuje moj stav prema takvima kao što si ti, ništa više.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 22:37   #468
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post


Uglavnom htio sam reći da se ne može frekvencija nekog gena u populaciji koja broji skoro 7 milijardi jedinki (a prosječna starost roditelja neka bude 20 godina) promijeniti u par godina, iznenada. Svejedno da li se ponovo aktivira ili nastane mutacijama. NE MOŽE. Osim ako u svemu tome nisu mali zeleni imali svoje prste MOžda je u tome poanta

Ako misliš da kompetentnost znači da ni jedan ni drugi nismo molekularni biolog ili genetičar, u pravu si. Ali ipak sam puno bliže toj kompetentnosti od tebe. Kako misliš "udubiti u područje i istražiti fenomen"? Za mene to znači potražiti u npr. CC bazi podataka a ne na youtube-u ili galaksiji.com. Drugi jedin način bi bio imati svoj laboratorij, ljude... ili čekati da sekvencioniraju dovoljno organizama pa se igrati bioinformatike...

Reakcija pokazuje moj stav prema takvima kao što si ti, ništa više.
Nisam niti rekao da se nešto promijenilo u par godina. Zašto misliš da je nemoguće da dođe do promjene tog tipa u kako kažeš kratko vrijeme? Što je kratko vrijeme? Zašto otvaraš mogućnost da je to moguće ali samo sa zelenima? To je isto kao da si rekao da je to moguće. To što negiraš ''zelene'' ne znaći da ne postoje.

Po čemu si sad ispao kompetentniji? Ja sam možda u samom startu na neki način krivo preveo sa engleskog informaciju o ta 2 gena. Kaže u istoj rečenici kako su to novo-identificirani geni, ali u nastavku kaže kako su isti odgovorni za razvoj čovjeka još od najranijih dana.
http://www.youtube.com/watch?v=hMhdm6EpLZ4 (negdje šesta minuta)
Možda nisam sasvim točno interpretirao informaciju, no nisam se od nje ogradio i protumačio je kao potpuno netočnu. Na kraju krajeva niti ti nisi također ništa dokazao a stekao si prema mojim iskustvima negativna mišljenja, to je tvoja odluka. Odluka temeljenima na pretpostavki tvoje percepcije mojih vjerovanja pri ćemu si za te izvore već unaprijed odlučio da budu šarlatanski.

Kakav sam to ja da imaš prijezir prema meni?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 22:48   #469
Jos jedan spektakularni nonsens.
Tko vjeruje ovakvim glupostima vise? Gdje se uopce pronalaze takve informacije? U Areni, Mili..?

New Age pokret je takav jedan crap. Vrlo zatupljujuc pokret ako je suditi po pobornicima.
Scientologija je za vas akademska disciplina, nauka! NAUKA!
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 22:50   #470
Quote:
Karmela kaže: Pogledaj post
Jos jedan spektakularni nonsens.
Tko vjeruje ovakvim glupostima vise? Gdje se uopce pronalaze takve informacije? U Areni, Mili..?

New Age pokret je takav jedan crap. Vrlo zatupljujuc pokret ako je suditi po pobornicima.
Scientologija je za vas akademska disciplina, nauka! NAUKA!
ja sam načula za to prije 7 godina od nekih baba
e a ispunila sam i scijentološki test ali mi nisu stigli rezultati
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 22:59   #471
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Nisam niti rekao da se nešto promijenilo u par godina. Zašto misliš da je nemoguće da dođe do promjene tog tipa u kako kažeš kratko vrijeme? Što je kratko vrijeme? Zašto otvaraš mogućnost da je to moguće ali samo sa zelenima? To je isto kao da si rekao da je to moguće. To što negiraš ''zelene'' ne znaći da ne postoje.

Po čemu si sad ispao kompetentniji? Ja sam možda u samom startu na neki način krivo preveo sa engleskog informaciju o ta 2 gena. Kaže u istoj rečenici kako su to novo-identificirani geni, ali u nastavku kaže kako su isti odgovorni za razvoj čovjeka još od najranijih dana.
http://www.youtube.com/watch?v=hMhdm6EpLZ4 (negdje šesta minuta)
Možda nisam sasvim točno interpretirao informaciju, no nisam se od nje ogradio i protumačio je kao potpuno netočnu. Na kraju krajeva niti ti nisi također ništa dokazao a stekao si prema mojim iskustvima negativna mišljenja, to je tvoja odluka. Odluka temeljenima na pretpostavki tvoje percepcije mojih vjerovanja pri ćemu si za te izvore već unaprijed odlučio da budu šarlatanski.

Kakav sam to ja da imaš prijezir prema meni?

Napisao si da djeca rođena početkom 80-tih na dalje imaju 2 novoidentificirana gena, pa ako to nije jako brza promjena (nekoliko godina) onda ne znam što je.
Ne mislim nego znam. Ako isključimo izvanzemaljce I smatram da oni negdje postoje, bilo bi zapanjujuće da smo sami. Tako brza promjena bila bi moguća ako bi se oni umiješali i ako bi naravno bili jaako razvijeni, a kako je to vrlo maaaalo vjerojatno...

I da te gena jako favorizira selekcija opet bi trebalo nekoliko stotina do tisuća generacija da se dođe do tvojih 70% učestalosti. I da su već razvijeni ali inaktivirani kako ih misliš sve tako brzo aktivirati? Čime? Nekom kemikalijom, DDT-om, zračenjem iz Černobila...?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.

Zadnje uređivanje normall : 21.08.2007. at 11:17.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 23:01   #472
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
da glupo izgledaju ko i hm neki ameri
ali meni je pozadina više svijet propada i sad dolaze tu neka djeca koja će nas spasiti , a takvih je pol tema na rubu

mrak homo sapiens ali ja jednostavno vjerujem više u djecu nek u starce i tu sam malo subjektivna

ja sam načula za to prije 7 godina od nekih baba
e a ispunila sam i scijentološki test ali mi nisu stigli rezultati

woolfwalter:
Dodatne informacije
Spol:
Muški
Mjesto::
I am where I am
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 23:36   #473
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Napisao si da djeca rođena početkom 80-tih na dalje imaju 2 novoidentificirana gena, pa ako to nije jako brza promjena (nekoliko godina) onda ne znam što je.
Ne mislim nego znam. Ako isključimo izvanzemaljce I smatram da oni negdje postoje, bilo bi zapanjujuće da smo sami. Tako brza promjena bila bi moguća ako bi se oni umiješali i ako bi naravno bili jaako razvijeni, a kako je to vrlo maaaalo vjerojatno...

I da te gena jako favorizira selekcija opet bi trebalo nekoliko stotina do tisuća generacija da se dođe do tvojih 70% učestalosti. I da su već razvijeni ali inaktivirani kako ih misliš sve tako brzo aktivirati? Čime? Nekom kemikalijom, DDT-om, zračenjem iz Černobila...?
Eto bar me nasmijalo, onako otvoreno
Sve je to dio lekcija, kako za tebe tako i za mene.

Indigo fenomen i dalje ostaje na svakom od nas da proučimo i dovedemo vlastiti zaključak o toj pojavi.

Zadnje uređivanje normall : 21.08.2007. at 11:18.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 23:39   #474
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
woolfwalter:
Dodatne informacije
Spol:
Muški
Mjesto::
I am where I am


edit:
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:11   #475
nema nikakvog indigo fenomena. to su jednostavno nove generacije. je li vam poznata generacija X? svaka generacija nosi nešto svoje. indigo fenomen je spačka dvoje glupih newagera.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:16   #476
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nema nikakvog indigo fenomena. to su jednostavno nove generacije. je li vam poznata generacija X? svaka generacija nosi nešto svoje. indigo fenomen je spačka dvoje glupih newagera.
Zar to ne bi mogli gledati kao i na početak pomaka u znanosti?
Pa ako ćemo na svaku trenutno nedokazivu informaciju gledati kao netočnu nikada se niti nećemo pomaknuti od mrtve točke jer nije vrijedno istraživanja.
Što je bilo sa prvim ljudima koji su tvrdili da je zemlja okrugla?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:20   #477
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nema nikakvog indigo fenomena. to su jednostavno nove generacije. je li vam poznata generacija X? svaka generacija nosi nešto svoje. indigo fenomen je spačka dvoje glupih newagera.
ne generacija x ovi su još nešto mlađi

i zašto je to veliko iznenađenje ako je nove klince zahvatila evolucija, nije riječ o velikom broju djece

jel možda matorima bad što oni nisu mrvicu napredniji a nisu ni imali priliku biti?

edit: onda je sve spačka
aha ti to gledaš kroz provjerene znanstvene metode..
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:44   #478
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Zar to ne bi mogli gledati kao i na početak pomaka u znanosti?
Pa ako ćemo na svaku trenutno nedokazivu informaciju gledati kao netočnu nikada se niti nećemo pomaknuti od mrtve točke jer nije vrijedno istraživanja.
Što je bilo sa prvim ljudima koji su tvrdili da je zemlja okrugla?
A što ćemo gledati? Izmišljotine o aurama? Tlapnje New Agera?
Indoktrinirano klimanje glava novih majki koje opsesivno gledaju Oprah Show i zapuštaju svoju djecu?
Jesi li se zapitao je li promjena možda uzrokovana promjenama u društvu, a ne nedokazanim i naglim promjenama u genomu?
Jesi li čuo za teenagere? Pojavili su se kad se pojavio rock i bunt. Prije si imao djecu i ljude. Ono između su bili mladi ljudi koje nitko nije slušao i koji su šutjeli.
I onda su, prije više od 50 godina, ljudi brujali pizdarije. Pa je prošlo i navikli smo se.
Jesi li se promislio da su promjene u društvu izazvale slobode i napredak medicine? Emancipacija žena? Ostavljanje djece da ih odgaja televizija? Ključić oko vrata?
Roditelji odgojeni u novijem duhu? Što je s utjecajem socijalizma?
Zamisli kakve će biti generacije odgojene Internetom, nesputanim medijem? Djeca s pristupom svakakvim informacijama. Društvena revolucija.

Je li ti sad jasnije čemu služi Occamova britva? Promjene je tako lako objasniti postojećim faktorima za koje se zna da izazivaju takve promjene, no ti se hvataš nekih "svemirskih" stvari.

Prvi ljudi koji su tvrdili da je Zemlja okrugla bili su stari Grci. Te ideje su ponovno zaživjele u srednjem vijeku, no nije ih sputavala znanost (jer je tad bila u povojima) nego religija. Jednostavna povijesna činjenica koju svatko tko dođe na ovaj forum i krene govoriti o "ljudima koji su mislili da je Zemlja okrugla" zaboravi. Iz nekog razloga.


Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
ne generacija x ovi su još nešto mlađi

i zašto je to veliko iznenađenje ako je nove klince zahvatila evolucija, nije riječ o velikom broju djece

jel možda matorima bad što oni nisu mrvicu napredniji a nisu ni imali priliku biti?

edit: onda je sve spačka
aha ti to gledaš kroz provjerene znanstvene metode..
Prirodna evolucija ne ide na taj način jer je premalo generacija prošlo. Promjene postoje, no eno, opisao sam ih gore. Stvar je u društvenoj evoluciji i drukčijem odgajanju djece.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:48   #479
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post



Prirodna evolucija ne ide na taj način jer je premalo generacija prošlo. Promjene postoje, no eno, opisao sam ih gore. Stvar je u društvenoj evoluciji i drukčijem odgajanju djece.
Kako god ti kažeš Endi čak ni kad te netko dotakne s toplom rukom to je samo protok između živčanih stanica u mozgu.
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:54   #480
Točnije, živčani signal od receptora za toplinu do leđne moždine i mozga.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.