Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2006., 03:06   #1
Little Miss Sunshine

Odlican film, vrijedan pogledati ako dode u HR i da sad ne otkrivam toplu vodu evo copy/paste o cemu se radi:

Meet the Hoover family: Olive, a seven-year-old, slightly pudgy, aspiring beauty queen; her father, Richard (Greg Kinnear), a struggling motivational speaker who can’t help but push; and her mom, Sheryl (Toni Collette), who has to bring her Proust scholar/brother, Frank (Steve Carell), home after his failed suicide attempt. Frank has to stay with Sheryl’s Nietzsche-worshiping son, Dwayne, who has taken a vow of silence until he is old enough to be a fighter pilot. Then there’s Grandpa (Alan Arkin), recently kicked out of his nursing home for snorting heroin. When they are all forced to hop into the old VW bus to take Olive to the Little Miss Sunshine beauty pageant, this is either a portrait of the most dysfunctional family you’ve ever seen or the absolutely hilarious tragicomic journey of a family whose lives are in for a change. With an exceptional cast, whose “effortless” performances are pure pleasure, this madcap comedy literally transports a Capraesque lunacy to the present. And like the films of that master of farce, this delicious, abundant, comic storytelling sends up American values even as it draws out the humanity hidden in the most misfit of families.— Geoffrey Gilmore (USA, 2006, 101min., color, rated R)
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:10   #2
Definitivno jedan od ponajboljih filmova godine...
Oduševila me glumačka postava u kojoj su apsolutno svi odlični...

Obavezno gledati!
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 12:20   #3
Steve Carell kao propali samoubojica? Obavezno moram gledati
__________________
"The devil made me do it." I have never made one of them do anything. Never. They live their own tiny lives. I do not live their lives for them.
Atila~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:50   #4
Quote:
Atila~ kaže:
Steve Carell kao propali samoubojica? Obavezno moram gledati
On je uvjerljivo najbolji lik u cijelom filmu...

Za Oscara!
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 03:36   #5
Ni Alan Arkin kao djed nije za baciti
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 17:31   #6
Quote:
diadora kaže:
Ni Alan Arkin kao djed nije za baciti
On je također genijalan... Predviđam blagu nominaciju za sporednog glumca upravo njemu...

Zapravo, najlošiji od svih je onaj klinac koji polovicu filma ne priča, ali uspoređujući njegovu glumu sa nekakvim prosjekom i on također može proći...

A Greg Kinnear i Toni Collette su predobri!
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 01:34   #7
Dolazi, biće na ZFF-u!!
hrvl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 02:20   #8
...simpatican, ali potpuno americki film, koji kritizira americke vrijednosti i kulturu i pomalo je, IMHO, distanciran od onoga sto muci nas europljane (ma sto god nam to bilo zajednicko...)...nema mnogo toga sto ga razlikuje od svake druge obiteljske komedijice o pravim vrijednostima nasuprot onome sto nam namecu mediji i drustvo - ipak, samo zbog ponajbolje Kinnearove uloge, preporuka
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 02:08   #9
Meni je film malo precjenjen, gledajuci film ne mogu se oteti dojmu da bi se film lako mogao uklopiti u nedjeljnu HRT2 popodnevnu shemu.
Prica je originalna i nisu previse forsirali humor, i sigurno da se svatko moze pronaci u nekome od likova majici, ocu, kceri, djedu, ujaku, sinu...

Zanimalo me i hoce li Steve Carell opet glumiti nekog cool losera (kao u 40year Old Virgin)....iiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....hoce.... Doduse nekako sam se i zamislio kad je tip stigao snimati film dok snima Office, ali eto nije trebao praviti puno grimasa pa je ispalo OK

Svakako, originalan film, jako dobro poslozen, ali cini mi se nedorecen (iako vidim smisao toga) i dalje je nedorecen....
Dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 04:10   #10
pocela ga gledat, veeceras cu pogledat drugi dio...
foxylady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 08:19   #11
e ovak... totalno sam pod dojmom, iako sam film pogledala iz dva dijela. poseban i originalan!!! zanimljiva tematika! jebena glumacka postava, ne mogu odlucit tko mi je veci lik u filmu... toliko tragicnih i komicnih trenutaka istovremeno! bas sam se fino nasmijala... moram priznat da sam film sasvim slucajno odabrala, bio je jedini u folderu koji nisam pogledala. neki dijelovi me podsjecaju na srpske filmove. u svakom slucaj, preporucila bi svima da ga pogledaju
foxylady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 14:11   #12
zakon film, s jakom porukom na kraju.. baš je stvarno.. obični ljudi bi uvijek trebali pokazat snobovima zube, i demonstrirat im koliko su zapravo jadni
jednaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:42   #13
odličan film
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:49   #14
Originalno, odlicno.

Mozda je ciljana poanta malo izlizana.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 13:47   #15
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
...simpatican, ali potpuno americki film, koji kritizira americke vrijednosti i kulturu i pomalo je, IMHO, distanciran od onoga sto muci nas europljane (ma sto god nam to bilo zajednicko...)...
gdje zavrsava europa a pocinje amerika?
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 14:00   #16
sad cu ja prva drvlje i kamenje

nepotrebno nepotrebno nepotrebno. i iako ima dvijetri zgodne replike i pojedinacno cak nelose glumacke interpretacije (greg je fin), ja ostala uzasnuta tim...ničim. ne znam to ni opisat. bolilo me. bit će da je do mojeg europskog mentaliteta

i da ne postoji onaj uzasan film mirande july, ovaj bi film prosao mnogo gore kod mene. ovako miranda ipak ostaje neprikosnovena
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 14:37   #17
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
gdje zavrsava europa a pocinje amerika?
...tamo gdje pocinje americki san, ideja o uspjehu iz sebe samog...
...koja se, nazalost, lagano siri i k nama - ali kod nas je josh uvijek izbor malih missica vise kuriozitet, nego praksa...

__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 14:38   #18
najjeziviji dio filma su mi one male napirlitane misice na pozornici, sa svojim vampirskim ukočenim osmjesima, strava
__________________
sig je nebitan. iskuliraću.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 14:42   #19
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
...tamo gdje pocinje americki san, ideja o uspjehu iz sebe samog...
...koja se, nazalost, lagano siri i k nama - ali kod nas je josh uvijek izbor malih missica vise kuriozitet, nego praksa...

bez brige, mi zato imamo euroviziju za klince i onaj katlenic supernova talent show za klince. dakle reklo bi se sejm šit

nazalost.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 14:44   #20
...da, nazalost...

...ali imamo josh nesto od one tradicionalne obitelji, i onog moramo se pomagati mentaliteta...a to na neki nacin, IMHO, priziva ovaj film...a i onu dobru staru budi svoj, jer su oni na kraju, ma kakvi bili, svoji...

...ne znam, mozda sam u krivu, ali meni je to TA razlika...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.