Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Nortonov najbolji film
Primal Fear 10 9.17%
The People vs. Larry Flynt 0 0%
Everyone Says I Love You 0 0%
Rounders 1 0.92%
American History X 42 38.53%
Fight Club 36 33.03%
Keeping the Faith 0 0%
The Score 3 2.75%
Death to Smoochy 0 0%
Frida 0 0%
Red Dragon 1 0.92%
25th Hour 7 6.42%
The Italian Job 2 1.83%
Down in the Valley 2 1.83%
Kingdom of Heaven 0 0%
The Illusionist 1 0.92%
The Painted Veil 0 0%
The Incredible Hulk 0 0%
Pride and Glory 0 0%
Leaves of Grass 3 2.75%
Stone 0 0%
Moonrise Kingdom 1 0.92%
The Bourne Legacy 0 0%
Glasovatelji: 109. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2014., 14:08   #41
Glasao za 25th Hour. A i više nego odličan je u American History X, FC-u, itd..itd..

Meni jako jako drag glumac, štoviše on mi je nekako od, relativno novije, garde uz Kevin Spaceya i Johna Cusaka najdraži glumac..

Malo offt opica.. što se podcijenjenosti tiče, smatram kako je primjerice Tim Roth koji je meni genijalac, nekako podcijenjen glumac..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:43   #42
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post

Malo offt opica.. što se podcijenjenosti tiče, smatram kako je primjerice Tim Roth koji je meni genijalac, nekako podcijenjen glumac..
Dobar je u seriji 'Laži mi', al nije mi nešto drag glumac.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 16:32   #43
od glumaca 90-e na dalje vam je podcijenjen primjerice John Turturro i Chris Cooper(većinom sporedni).
takođe sam mišljenja da Willem Dafoe i Viggo Mortensen zaslužuju više hvalospijeva.
starijih glumaca pogotovo s 70-ih ima poprilično - tipa Warren Oates , George C. Scott , Oliver Reed itd.......

film o kojem se baš previše ne priča.meni solidan
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 16:48   #44
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
od glumaca 90-e na dalje vam je podcijenjen primjerice John Turturro i Chris Cooper(većinom sporedni).
takođe sam mišljenja da Willem Dafoe i Viggo Mortensen zaslužuju više hvalospijeva.
[/IMG]
Šališ se, zar ne?
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 17:00   #45
sigurno se šalim , pošto je nekima di caprio podcijenjen

viggo-a je lansirao cronenberg u a ligu iako je u 90-im imao odličan indian runner sa spenn-om i malu ali jaku ulogu u karlitou.
da nije glumio u prstenovima bio bi još uvijek poprilično zanemaren glumac od strane publike.
dafoe-ve uloge u to live and die in la i light sleeper su mi najbolje njegove izvedbe.baš nešto nema previše fanova tih filmova : hmm :
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 17:12   #46
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
sigurno se šalim , pošto je nekima di caprio podcijenjen

viggo-a je lansirao cronenberg u a ligu iako je u 90-im imao odličan indian runner sa spenn-om i malu ali jaku ulogu u karlitou.
da nije glumio u prstenovima bio bi još uvijek poprilično zanemaren glumac od strane publike.
dafoe-ve uloge u to live and die in la i light sleeper su mi najbolje njegove izvedbe.baš nešto nema previše fanova tih filmova : hmm :
Di Caprio jeste podcijenjen, ili možda nisi gleda njegovu izvedbu u 'What's eating Gilbert Grape?
Dafoe i Mortensen su dobri glumci, ALI samo dobri glumci. Da možda imaju bolje projekte i da možda snime nešto po čemu bi ih se stvarno prepoznalo tek onda bih mogla reć da su to šta ti govoriš. Mogu oni bit ne znam koliko talentirani, al ništa od toga ako snimaš crappy filmove.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 17:32   #47
da bar trollaš ali očito NE.izjava da je di caprio podcijenjen glumac je očito fanclub
dafoe i mortensen su za njega tate-mate.kao prvo za jake uloge se mora imat karizma.a njegova je ostala još u dnevnik košarkaša(totalno se ispucao tamo).kasnije je to sve kopija
gilbert grape je vrlo dobar film ali ne samo zahvaljujući njemu.svagdje gdje mu neko sparira od boljih glumaca on nema šanse.
it's a fact.nekima je dovoljno i 10-ak minuta poput McC i čak osrednjem wahlbergu
nadam se da će imat prilike uskoro zaigrat u nekom filmu sa današnjim pravim glumcima poput fassbendera i shannona.pa da se iskaže : lol :

ove izjave da su norton i di caprio podcijenjeni su nesuvisle.

Zadnje uređivanje Caecus : 08.03.2014. at 17:39.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 17:39   #48
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
da bar trollaš ali očito NE.izjava da je di caprio podcijenjen glumac je očito fanclub
dafoe i mortensen su za njega tate-mate.kao prvo za jake uloge se mora imat karizma.a njegova je ostala još u dnevnik košarkaša(totalno se ispucao tamo).kasnije je to sve kopija
gilbert grape je vrlo dobar film ali ne samo zahvaljujući njemu.svagdje gdje mu neko sparira od boljih glumaca on nema šanse.
it's a fact.nekima je dovoljno i 10-ak minuta poput McC i čak osrednjem wahlbergu

ove izjave da su norton i di caprio podcijenjeni su nesuvisle.
Nisam nikakvi fanclub, već vidim ono šta ti ne vidiš. McC je sasvim dobro odradia svoj posa u zadnjem filmu. Ja ne govorim o filmu kao filmu već o glumcu kao glumcu U FILMU. Sve mi se čini da ti ne ocjenjuješ glumce već filmove u kojem isti glume. Samo tako mogu objasnit da su tebi osrednji glumci dobri. Ajde mi daj bar jedan dobar argument zašto ne bi bili podcijenjeni?
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 17:58   #49
Quote:
TolkienGeek kaže: Pogledaj post
Nisam nikakvi fanclub, već vidim ono šta ti ne vidiš. McC je sasvim dobro odradia svoj posa u zadnjem filmu. Ja ne govorim o filmu kao filmu već o glumcu kao glumcu U FILMU. Sve mi se čini da ti ne ocjenjuješ glumce već filmove u kojem isti glume. Samo tako mogu objasnit da su tebi osrednji glumci dobri. Ajde mi daj bar jedan dobar argument zašto ne bi bili podcijenjeni?
kao prvo : norton je strašan glumac i birao je dosta pažljivo uloge i glumio sa popriličnim facama(čak i sa brando-em).osim glume koja je neupitna dosta se i žrtvovao i ugledao se na starije glumce poput de nira pri šturim proučavanjem i analiziranjem samog lika i ulazak u njegovu psihu.on je već mlad sa primal fear -om dokazao da ima potencijala i da se na njega može opako računati.
imao/a je sličnu karijeru ko recimo christian bale i pokušavao bit što versatilniji što je dostiglo vrhunac u indie filmu american history x gdje se nametnuo kaye-u , maestralno dispozicijski transformirao i zadivio.
jednostavno otišao je one step up.takvom izvedbom osigurao si je mjesto u viskobuđetnim ostavrenjima koji su slijedili i suradnjom sa fincherom i spike lee-om.
od american history x on je medijski bio strašno popračen i uzvišen kao jedan od generacijskih top glumaca hvaljen sa svih strana
dakle , ja ne vidim kako on može bit podcijenjen i koji su to uvijeti???

Edward Norton "Under the Influence"
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 18:05   #50
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
kao prvo : norton je strašan glumac i birao je dosta pažljivo uloge i glumio sa popriličnim facama(čak i sa brando-em).osim glume koja je neupitna dosta se i žrtvovao i ugledao se na starije glumce poput de nira pri šturim proučavanjem i analiziranjem samog lika i ulazak u njegovu psihu.on je već mlad sa primal fear -om dokazao da ima potencijala i da se na njega može opako računati.
imao/a je sličnu karijeru ko recimo christian bale i pokušavao bit što versatilniji što je dostiglo vrhunac u indie filmu american history x gdje se nametnuo kaye-u , maestralno dispozicijski transformirao i zadivio.
jednostavno otišao je one step up.takvom izvedbom osigurao si je mjesto u viskobuđetnim ostavrenjima koji su slijedili i suradnjom sa fincherom i spike lee-om.
od american history x on je medijski bio strašno popračen i uzvišen kao jedan od generacijskih top glumaca hvaljen sa svih strana
dakle , ja ne vidim kako on može bit podcijenjen i koji su to uvijeti???

Edward Norton "Under the Influence"
Izgleda da ne mislimo na istu stvar kad se kaže 'podcijenjen', al nema veze. Od svega napričanog pomislih da svrstavaš Nortona u osrednje glumce. Zaboravi
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 18:13   #51
i norton i spike lee su veliki fanovi sidney lumeta.

Quote:
No contemporary actor except Philip Seymour Hoffman can play ethical confusion as eloquently as Norton can, because he captures its volatility. Sometimes it comes out as distance and impassivity, sometimes as molten rage.

O'Connor acknowledges Norton's reputation for upsetting certain directors (Tony Kaye in American History X) and certain producers (Marvel Entertainment, The Incredible Hulk) with the scope and intensity of his input.

But this director says, "Edward's very involved in a positive way. Most actors are just concerned with the role. He needs to know how his work fits into the piece as a whole. He needs to understand the whole puzzle and how his character tentacles out into the other pieces."
Quote:
Pride and Glory boasts the zest and grit of New York police-corruption movies from the 1970s and beyond, and Norton can ring off a whole list of them. "Amazingly," Norton laughs and says, "they're all by Sidney Lumet. For me, the Lumet movie that stands out from that bunch is Serpico, because that was the police-corruption film for its generation. Frank Serpico was the hippie cop who spoke to the counterculture." Norton saw Pride and Glory as a chance to explore "how words like pride and glory and patriotism are used to co-opt my generation into participating in things that it knows are not right. And when you frame something that way, to me it starts to rise above genre."
Quote:
When I ask Norton whether in some scenes he was consciously echoing Brando's Terry Malloy in On the Waterfront, he says he thinks Brando's character acted from personal betrayal and anguish; Ray is more "pro-active" about fighting corruption and is full of "rage."
Quote:
"Whenever I hear an actor say his character wouldn't do something, I have to laugh," says Norton. "Because for me, when I'm working on a character, and he starts to do contradictory things, that's when I know we're in the zone of truth."
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 18:28   #52
Quote:
Caecus kaže: Pogledaj post
i norton i spike lee su veliki fanovi sidney lumeta.
Jedan je od onih koji se razumi u umjetnost. Pametan i pažljiv pri odabiru uloga. Al me ipak nervira šta je snimia tako malo filmova.
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 00:50   #53
Nažalost osim Moonrise Kingdome zadnjih pet godina nije snimio ništa vrijedno spomena , premalo za glumca njegovog kalibra.
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.