Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2016., 20:26   #61
Kajperinja, nemoj me navlačiti za nos... od centra do Sisplaca imaš 15 minuta pješke. :P
Ako ti je teško ići na noge mogu te i ja prebaciti jer mi je teško slušati tvoja gunđanja.
Vodnjanka ima malo veće cijene, ništa pretjerano, hrana je domaća i izrazito dobra.
Vidim da vam se Jupiter sviđa, ali taj nivo gastronomije je meni trash, ništa autohtono, ništa lokalno, bez veze, kuhanje nivo male bebe u pjesku (ok, malo se sprdam).
Sorry Zlatice, takav je moj kriterij šta da radim... pizza, čevosi i čuftasta pljeska, lignje patagonke i slične kerefeke, pa ona palačinka snickers u kojoj ima pol kile cukra... omg... ja bi žalio svaku kunu dati kuharu za plaču.
shtifke is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 22:38   #62
Quote:
shtifke kaže: Pogledaj post
Kajperinja, nemoj me navlačiti za nos... od centra do Sisplaca imaš 15 minuta pješke. :P
Uopce mi nije namjera ikoga navlaciti za nos. Cinjenica je da si pod "Pula" naveo neka mjesta koja su vrlo udaljena od Pule.
Ne poznajem Pulu pa ne mogu ocijeniti stvarnu udaljenost, ali ako je ta Sisplaca vrijedna posjeta i stvarno mogu do nje za 15 min, to nije problem.
Ako treba pjesaciti pola sata, to vec je. (bar u povratku, ako nema gradskog prijevoza)
Quote:
Ako ti je teško ići na noge mogu te i ja prebaciti jer mi je teško slušati tvoja gunđanja.
Drzim te za rijec, tj. slovo.
Ne znam na koja gundjanja mislis, ali ...jedino gdje smo jeli je bio taj Jupiter i bilo je OK. NIcemu drugomu nisam prigovorila jer nisamo ni bili. Ali citam i trazim komentare...i iskreno nisam naisla na neku preporuku za hranu u centru (i blizu centra) Pule.
Quote:
Vodnjanka ima malo veće cijene, ništa pretjerano, hrana je domaća i izrazito dobra.
ok, to je onda mozda opcija osim onog placa.
Quote:
Vidim da vam se Jupiter sviđa, ali taj nivo gastronomije je meni trash, ništa autohtono, ništa lokalno, bez veze, kuhanje nivo male bebe u pjesku (ok, malo se sprdam).
Ne znam zasto je pizza trash i kako bi trebala izgledati neka lokalna autohtona pizza...pizza iz davnina ili sto...
Isli smo tamo jer nas nista drugo u centru nije privuklo. A nisam ni nasla neku preporuku.
Trash ili ne...pizza dobra.
Quote:
Sorry Zlatice, takav je moj kriterij šta da radim... pizza, čevosi i čuftasta pljeska, lignje patagonke i slične kerefeke, pa ona palačinka snickers u kojoj ima pol kile cukra... omg... ja bi žalio svaku kunu dati kuharu za plaču.
Dakle, osim Vodnjanke, nula bodova u gradu Puli?
Znas li nesto vise o restoranima u Balama? Osim spomenutog, koji nam je mozda pre skup. Ima ih jos 3, ako se ne varam.
A Buici?

Edit:
google kaze da nam treba 39-43 minute pjeske od smjestaja (nije strogi centar ali nije daleko od Arene) do tog Farabuta..a to je vec malo to previse.
Od Arene je 33-38 minuta pjeske, po google karti,
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 21.07.2016. at 23:06.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 23:50   #63
Quote:
shtifke kaže: Pogledaj post
Kajperinja, nemoj me navlačiti za nos... od centra do Sisplaca imaš 15 minuta pješke. :P
Ako ti je teško ići na noge mogu te i ja prebaciti jer mi je teško slušati tvoja gunđanja.
Vodnjanka ima malo veće cijene, ništa pretjerano, hrana je domaća i izrazito dobra.
Vidim da vam se Jupiter sviđa, ali taj nivo gastronomije je meni trash, ništa autohtono, ništa lokalno, bez veze, kuhanje nivo male bebe u pjesku (ok, malo se sprdam).
Sorry Zlatice, takav je moj kriterij šta da radim... pizza, čevosi i čuftasta pljeska, lignje patagonke i slične kerefeke, pa ona palačinka snickers u kojoj ima pol kile cukra... omg... ja bi žalio svaku kunu dati kuharu za plaču.


Ma nista sorry..ne mislim da je moj kriterij nizi od tvog. Naravno da su beccaccia, vodnjanka, farabuto bolji restorani od jupitera, pa to uopce ne treba spominjati. Ne treba mijesati babe i zabe. Ja u jupiteru jedem iskljucivo pizze, a sto se tice ostatka ponude, vjerujem da je kad pricamo o centru to jedini odabir, koji za value for money i nije tako los. Po tebi ispada da je to prcvarnica u rangu onih rupa u kandlerovoj. Nije vrh, ali nije ni dno.
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 09:58   #64
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Ma nista sorry..ne mislim da je moj kriterij nizi od tvog. Naravno da su beccaccia, vodnjanka, farabuto bolji restorani od jupitera, pa to uopce ne treba spominjati. Ne treba mijesati babe i zabe. Ja u jupiteru jedem iskljucivo pizze, a sto se tice ostatka ponude, vjerujem da je kad pricamo o centru to jedini odabir, koji za value for money i nije tako los. Po tebi ispada da je to prcvarnica u rangu onih rupa u kandlerovoj. Nije vrh, ali nije ni dno.
samo da se kratko vratim na temu (jer sam je pocela): dakle, bio je filmski festival, ljudi su se koncentrirali na centar grada jer su stalno bili između filmova pa tako i ja/mi. deset minuta pješke mi je oke, ali ići pola sata u oba smjera u restoran plus slow food mi je bilo puno previše.

jupiter ima ok pizzu, mjesto malo baca na treš i ima šmek masovnog turizma koji uključuje na meniju i 20 vrsta pizza i mesne plata i ribe i paste... ali pizza je bila vrlo ukusna. i iza ugla je svih događanja. sve ostalo u centru, (kraj čega sam prošla barem deset puta) izgledalo je znatno gore. uključujući i spomenuti Alighieri i Kantinu (e kad vjerujem Trip Advisoru //).

arboretum bio super iznenađenje, kada smo dvaput uspjeli uteći van grada na kupanje.

također: išli smo svaki dan na neku večericu u gradu. cijena nam je bila bitna. restoran srednje klase nam je bio prihvatjiv. nismo išli u batelinu i sl. a od onoga što sam vidjela u puli, na kraju nam je bio bed eksperimentirati.

inače stoji, nije mi u zagrebu problem otići autom do restorana i dalje od centra, ovdje mi nije bilo zgodno - pogotovo što sam imala apartman iza arene, a cijeli se kompleks zatvarao za promet oko 8...

topic o puli posve neažuran, zadnji post iz veljače 2014. onaj o istri nisam cijeli gledala, proucit cu ga ovih dana.
vertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:12   #65
Dizem temu u nadi da ce netko tko je jeo u Puli mozda napisati neku preporuku/savjet - gdje u Puli pojesti nesto solidno, a da nije pre skupo. Naravno i savjeti za fensi/skuplja mjesta su dobro dosli, nekome ce koristiti.
Osim pizzerije Jupiter i mnogobrojnih (nezanimljivih) restorancica u glavnoj ulici ne znam za neko mjesto u uzem centru (15-20min pjeske od Arene recimo) gdje bi otisli na neku rucak/veceru, pa ako netko ima sto za napisati...
Na drugoj temi je spomenut Plac e, pa ako je netko posjetio, molim dojmove.
Svojevremeno se spominjao i neki dobar kebab, pa je i svjeza informacija o tome dobrodosla.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:27   #66
Nije fensi i nije baš na poziciji ali meni u Puli definitivno Vodnjanka.
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:45   #67
Nitko ne piše o Vela neri u Ližnjanu, jela sam par puta tamo i bilo je jako dobro i skupo ali me ubilo vrijeme između predjela i glavnog jela. Rado bi čula još koje mišljenje.
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 13:30   #68
To bas ne bi bila Pula...ima tema o Istri.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 13:44   #69
Medeja? Jeste razmišljali o njoj?
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 14:38   #70

Na fejsu pise da je zatvoreno.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 19:40   #71
Vodnjanka je mozda 300 metara daleko od policije, to je siri centar i dostupno pjeske. Mislim da ljete imaju pauzu izmedu rucka i vecere pa provjerite.

Kantinu su preuzeli novi vlasnici i novi kuhar, mozda i odem iako mi je stara Kantina ostala u losem sjecanju.


Ne znam kakav je onaj restoran koji je u pocetku drzao Zembo, blizu Arene, bila sam davno, nije bilo lose iako ne pamtim ni da je bilo odlicno.

Mislim da smo lani na istarskom topicu pricali o klopiu centru Pule i nis pametno nismo zakljucili.

Ako mozete morate se maknuti van centra ili van Pule, iako je sezona.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 20:40   #72
Ima neki McDonalds u Centru.
shtifke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 01:06   #73
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Ne znam kakav je onaj restoran koji je u pocetku drzao Zembo, blizu Arene, bila sam davno, nije bilo lose iako ne pamtim ni da je bilo odlicno.
Eh, taj restoran, "Amfiteatar" je bio dobar, onda je bio jako loš jer je Zembo otišao pa se nedavno vratio...akoi je i dalje tu onda je odlično

P.S. Vodnjanku u Puli preporučujem
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 10:35   #74
Lanterna u Pješčanoj Uvali, moji dragi susjedi koji su ionako bili izvrsni napravili su novu dimenziju i novu ponudu.

http://www.regionalexpress.hr/site/m...oj-uvali-video
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:27   #75
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Lanterna u Pješčanoj Uvali, moji dragi susjedi koji su ionako bili izvrsni napravili su novu dimenziju i novu ponudu.

http://www.regionalexpress.hr/site/m...oj-uvali-video
Bio si? Kako je?
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 14:30   #76
Nisam bio na otvaranju, bio sam na putu. No od mojih suseljana čujem da je vrhunski a jutros sam sreo Žana i pozvao me onako, neobavezno pa ću javiti dojmove. Ne sumnjam uopće u kvalitetu...
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 18:09   #77
Za tjedan dana idem u Pulu.
Gdje se može pojesti nešto dobro a ne preskupo?
Restorani?
Pizzerije?
Spagheterije?

Ili negdje u blizini (Fažana?)
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 19:49   #78
Pizza u Tivoliju na Velom Vrhu. Za restorane nemam iskustva iz prve ruke, nikad ne jedemo na tu stranu.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2019., 22:50   #79
Fta ti ti znaci dobro, a ne preskupo?! Koliki ti je budzet?
Za pizze ti preporucam “Inforno” tik pored kartodroma preko puta ex Mercatora.
shtifke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 08:57   #80
Pogledaj i topic o Istri, ima i na njemu upisa o Puli.

Vodnjanka Pula je korektna, ne prima kartice, radi samo rucak ako sto nije promijenilo. Kazun drzi ekipa iz Volarije pa ni ca je bija. Taj nisam probala , nikako uletiti, stalno puni. Boccaporta nema stalnu kvalitetu, zna biti super a zna biti i lose. Kod Kadre dobri cevapi. Stari grad 2 solidno. Oaza zna biti i dobro i lose.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.