Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2016., 23:11   #261
Ima Skarucna smjestaj?
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:29   #262
Sama Skarucna nema smjestaj, ali u okolici sigurno ima privatnih smjestaja.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 22:57   #263
Uf skupa je ta Skarucna. 270 kn za kosilo na hitro?! Bez cuge... A za ozbiljnije jelo 350 kn? Za te pare mora biti zbilja ozbiljna kuhinja u igri...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 00:38   #264
Iskreno ne znam sto nude za kosilo na hitro, plan mi je prvom prilikom i to probati posto mi nije daleko. Ali ako bi otisla recimo u Cubo, veceru za dvije osobe, znaci predjelo, glavno jelo i cugu platila bi 100njak eura. Oboje je skupo ako se usporeduje sa dnevnim menuom u nekoj kantini u blizini posla ili pizzom. Mi smo imali najskuplju opciju i koliko se sjecam jeli smo: njihov domaci kruh sa cvarcima i lukom, zatim je bilo par vrsta domaceg namaza od sira i pasteta, zatim salata od teletine u bucino, ulju, lukom i jajetom, dvije vrste juha, zatim dimljena pastrv, pa mislim ramstek sa krumpirom, salata, tri vrste deserta i sigurna sam nesto zaboravila. Kao sto rekoh, menu je temeljen na tradicionalnoj slovenskoj kuhinji i trenutno je njkompletnije sto sam probala. I cubo ne preporucam, vecerali smo danas kod njih seafood menu i imam neugodne nuspojave
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 11:28   #265
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Iskreno ne znam sto nude za kosilo na hitro, plan mi je prvom prilikom i to probati posto mi nije daleko. Ali ako bi otisla recimo u Cubo, veceru za dvije osobe, znaci predjelo, glavno jelo i cugu platila bi 100njak eura. Oboje je skupo ako se usporeduje sa dnevnim menuom u nekoj kantini u blizini posla ili pizzom. Mi smo imali najskuplju opciju i koliko se sjecam jeli smo: njihov domaci kruh sa cvarcima i lukom, zatim je bilo par vrsta domaceg namaza od sira i pasteta, zatim salata od teletine u bucino, ulju, lukom i jajetom, dvije vrste juha, zatim dimljena pastrv, pa mislim ramstek sa krumpirom, salata, tri vrste deserta i sigurna sam nesto zaboravila. Kao sto rekoh, menu je temeljen na tradicionalnoj slovenskoj kuhinji i trenutno je njkompletnije sto sam probala. I cubo ne preporucam, vecerali smo danas kod njih seafood menu i imam neugodne nuspojave
He, he, he... zaustavili smo se prije par godina u tom Cubu na kratkom ručku i dojmovi (bar ovi boldani na kraju) su isti. Sve to me podsjeća na djetinjstvo i legendarni vic koji kaže kako je neki nesretnik kada je kupio yugića imao problema jer se staklo na vratima nije dalo spuštati i dizati. Kada je otišao kod mehaničara i kada mu je taj otvorio vrata tamo je bio natpis: "kakva plata takva i vrata".

Tako je danas sa ovim restoranom, tu zalaze razni poslovneži, menadžeri, tranzicijski veljaki, petičneži, junaci pretvorbe i privatizacije. Rekao bih da taj restoran vjerno oslikava današnju stvarnost: kakvi "menadžeri" takav i restoran. Ako se vidite da ste jedan od gore spomenutih likova cubo je pravo mjesto za vas.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 16:27   #266
Nemam pojma koja mu je historija i vlasnik, jos manje prepoznajem raju koja dolazi jer me slovenska politika i ovdasnja javna scena zanima ko boja dreka susjedovog djeteta.
No, razlog zasto smo otisli sada bas tamo jest da se NE nalazi u centru grada, a posto je bio petak i ljubljana je puna turista nije nam se dalo voziti opet u centar grada. Ali "kakav manager-takav restoran"? to je filozofija koja se moze preslikati na apsolutno svaku zivotnu situaciju, recimo i na "kakav narod-takva drzava".
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 20:58   #267
Vlasnik od Cuba je Janković Jr bar je bio, njegov je i istoimeni hotel u centru kraj Drame. Odnosno, bar je bio

Danas Manna, konačno

Konobari nadljubazni, informirani, nenametljivi i uslužni, prostor lijepo uređen, a ima i par stolova vani. Trenutno se uređuje Eipprova ulica pa se ne može proći autom, ali mislim da će biti brzo gotovi.

Jela se hobotnica iz pećnice s mladim krumpirima i povrćem, posebno su stavili palentu sa skutom a za mene kvinoju s začinskim travama (predobro ). Za pozdrav iz kuhinje je bio predivni friški domaći kruh, kukuruzni, heljdin i s kapulom (ovog zadnjeg nisam probala ali prva dva su predobra) i fino pikantno maslinovo, a uz njega bogato orašasto bučino ulje.

Za desert smo uzeli čokoladnu kombinaciju, u kojoj su bijela pikantna zemlja s činimise čilijem, brownie na čokoladnoj zemlji, lava s izvana tamnom a unutra bijelom čokoladom i sladoled od malina.

Za aperitiv Isteničeva penina (zaboravila sam koja) a uz jelo kućna Malvazija, jako fina.

Sve to plus jedna salata i tip je došlo 70 eura i vrijedilo je. Još su mi konobari na kraju vrlo srdačno i simpatično čestitali rođendan



Mjesto na koje ću se sigurno vratiti
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 22:43   #268
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Danas Manna, konačno

Konobari nadljubazni, informirani, nenametljivi i uslužni, prostor lijepo uređen,
ak niste imali konobara u pedesetima s brcicima, onda jos nist niste vidjeli. lik je legenda

manna mi je medju drazim, ako ne i najdrazi restoran na ovim prostorima. drago mi je da se i drugima svidja
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 23:46   #269
Ne, bila su dva mlada* dečka.

* ajmo reć do 30, max 35
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 08:23   #270
Web stranica im je koma, teksotvi se preklapaju, titra i onaj tko je kuhare photosopiro je ocito taj program na njima ucio (nisam izdrzala da im ne saljem poruku da to srede!)
ali, posto smatram da su ovdasnji forumski kriticniji od najslavnijih kriticara, blogera i sl, a receznije su dobre ovaj tjedan sam sigurno tamo.
Nadam se da imaju komotan parking!
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 09:57   #271
Ako govoriš o Manni onda ovaj tjedan još ne možeš autom pred vrata zbog radova na cesti. Parkiraš kraj Harambaše i prođeš pješke par koraka uličicom uz Mercator.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 09:58   #272
Pozdrav, planiramo izlet na Soču, pa jel može preporuka za neki restoran na relaciji Most na Soči - Tolmin - Kamno - Ladra?? Nešto tradicionalno, obiteljski, pristupačne cijene?
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:06   #273
E ovo i mene zanima. Idem za kojih tjedan dana... Za Hišu Franko znam.

Zadnje uređivanje Mushmula : 24.07.2016. at 11:34.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 12:15   #274
Ako ćete poć malo uzvodno po Soči do sela Soča (još iza Bovca prema Vršiču) tamo je kmetija Jelinčič - nude domaće nareske i pastrve http://www.kmetijajelincic.si/ Imaju svoje ovce i rade vrlo hvaljeni sir koji se tamo može kupiti.

Za ovaj niži dio znam samo za Jazbeca u Idrskom http://www.booking.com/hotel/si/gostisce-jazbec.sr.html Tamo je bila domaća hrana, obilno i ne skupo, kad sam zadnji put tamo bila pred više godina.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 21:38   #275
Dubočica, Zaloška ulica 31, Ljubljana

Iako je bio vruć dan u njihovom vrtu pod starim kestenima i javorima bude ugodno. Jela se teletina ispod peke (mislim da je porcija 11 EUR) i špikani ćevapi (7 EUR; ako sam dobro zapamtila). Hrana fina, porcije obilate, teletina meka ko duša , ćevape tamo svi hvale, konobari ljubazni a radenska hladna

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 15:26   #276
Luda, ajme
Prekrasna hrana, dugo nisam tako dobro jela, preporuka najtoplija.
Rade od 18 sati, obavezno rezervirati, malo je mjesta unutra, tako da moraš biti ekstra srećković ako walk in uspije.
Uglavnom meni se stalno mijenja, mislim na svaka dva tjedna, a biraš između nekoliko ponuđenih predjela, glavnih jela i deserata, biraš želiš li tri ili pet slijedova. Tri su 20 eura, pet 30.
Osoblje mlado, ljubazno, objasne ti sve što ti donesu, nisu nametljivi.
Jela su kreativna, maštovita i super servirana, i svi su sljedovi redom bili odlični.
Kruh domaći, topao i svjež, savršen, couvert je complimentary. Primaju kartice.
Vodu (tap) stalno paze da imaš dosta na stolu. Prezadovoljni!
Myrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:01   #277
Turistična kmetija Jelinčič, Soča 50, 5232 Soča
http://www.kmetijajelincic.si/

Odmah pored smaragdnozelene rijeke nalazi se eko kamp i turistična kmetija, malo dalje je i kamp. Jako animal friendly, krasne domaće mačke se izležavaju na suncu, imaju pse, ovce, magarce... Rade svoj nagrađivani ovčji sir i skutu, može se kupiti u dućanćiću.

Od jela nude domaća jela iz gornje doline Soče: pastrve sa i bez sira, jotu, juhu od gljiva, goveđu, od skute, janjetinu, čompovu polentu s friko (palenta od krumpira s mješavinom sira i jaja), čompe s skutom... Za piće osim flaširanih nude domaći sok od jabuka i vodu s izvora (par m od terase, možete si natočiti i sami). Imaju i plate sireva i domaćeg nareska.



Porcija pastrve bez sira s prilogom 6,3 EUR, sa sirom 9,5 eur.

Lijepo je i fino. Toplo preporučujem. A ako volite kampirati i imate psa, to mjesto je za vas idealno jer imaju i svoje vježbalište za trening, a odmah pored se možete kupati (ako ste dovoljno hrabri jer rijeka je LEDENA).
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:09   #278
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Vlasnik od Cuba je Janković Jr bar je bio, njegov je i istoimeni hotel u centru kraj Drame. Odnosno, bar je bio
Samo da dopunim ovu informaciju, jučer mi je rečeno da je novi vlasnik Cuba neki Rus, koji ima i druge hotele u Sloveniji.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 17:09   #279
Joj Cats hvala ti za ovaj report iz Jelinčiča! Izgleda i zvuči fantastično!! I cijene su znatno jeftinije nego na ostalim mjestima po Sloveniji gdje smo ih jeli. Obično su 30-ak eur kg + prilog. Svakako ćemo ih posjetiti tokom idućeg tjedna pa javim kako nam je bilo. Možda i prespavamo u kampu...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 18:04   #280
Ajde, baš mi je drago! Pazi, ovaj vikend se neće moći preko Vršiča jer dolazi Putin.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.