Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2016., 00:09   #8261
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
O meni su ona dvojica mladjih deckiju vrlo usluzna i suoer komuniciraju s ljudima. Onaj stariji koji je nedavno dosao nisam siguran je li ziv uopce dok klizi po terasi necujno. On je neprimjetan sto u principu nije lose.
Mogao bi to biti taj koji mi je bio ok. Viši, smeđa kosa. A djevojka baš namrgođena, iako nisu bili nešto silno opterećeni u to doba. Gosti za četiri stola na terasi.

Nikako da odem do Medenka...
chandra is offline  
Old 26.07.2016., 11:08   #8262
Torterie Macaron Prolaz Cvjetni

Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Sladoled u torterie macaron. Pistacija okusom kako-tako, ali otopljena pa ponovo smrznuta. Fererito (ili tako nesto slično, čokolješnjak u stvari) potpuno bezukusan.
Za zaboraviti.
Potvrđujem iza okus maline - očaj. Olajavalo se Vincek, a rugala se sova sjenici. Nabijem ih na blind kušanje.
Pardonček.
dimlight is offline  
Old 29.07.2016., 14:38   #8263
Ljudi, ima li iceg pristojnog u Cakovcu? Hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 31.07.2016., 11:00   #8264
Bila sam u dva navrata u Slatkoj prici u Marticevoj - sladoled im je vodenast i nije nista posebno, a neki kolac od maline koji sam uzela je bio nekako bez okusa... sve u svemu nemaju moje preporuke osim za lijepi ambijent (ako je to nekome bitno).
Davno sam bila u sada zatvorenoj Slatkoj prici blizu Britanca i tad su mi bili neusporedivo bolji
__________________
Embrace and love your body. It is the most amazing thing you will ever own.
divazg is offline  
Old 31.07.2016., 18:15   #8265
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Ljudi, ima li iceg pristojnog u Cakovcu? Hvala!
ima mundoaka, al to valjda vec znas od slasticarnica postoji Merci koja je slatka, al nis posebno, al opet nesto vise od ostalih koje su onako klasicno bezveze / onakve kakvih ima svugdje i nisu vrijedne spomena. mislim na kolace, naravno.
idač is offline  
Old 03.08.2016., 18:26   #8266
Danas ulazim u Amelie, s namjerom da sladoled od borovnice (opet) uzmem, kad ono pistacija nenačeta I plava teta s dvije mušterije prije mene poprilično široke ruke kod grabljenja drugih kuglica sladoleda.

Pa reko ajmo još jednom probati, da vidimo hoće nam se posrećiti s pistacijom I je

Bilo je više pistacijaste ploče nego vanilijastog dijela, hjoj, koje savršenstvo

__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 03.08.2016., 18:37   #8267
Orijentova nocna straza (crni sezam) mi je odlicna! Istovremeno fino i zanimljivo. Odma' dve kugle, sto je za mene inace puno. Tekstura savrsena, bogata, kremasta, kao i kod drugih okusa koje smo uzeli. Ni traga onom brzom topljenju i pomalo vodenastoj teksturi kakvu smo znali povremeno zateci. S tim da mi se cini da su kuglice malo narasle, no ne dodjem precesto pa ne znam.
Izbor kolaca je trenutno nesto manji, naglasak je, kako i dolikuje, na sladoledu.
Kava fina i snazna, savrsena za malo zaliti sladoled. Keksici superprhki. Nismo se zadrzavali, no cini mi se da imaju pristojan izbor tiskovina.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 03.08.2016., 18:52   #8268
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Danas ulazim u Amelie, s namjerom da sladoled od borovnice (opet) uzmem, kad ono pistacija nenačeta I plava teta s dvije mušterije prije mene poprilično široke ruke kod grabljenja drugih kuglica sladoleda.

Pa reko ajmo još jednom probati, da vidimo hoće nam se posrećiti s pistacijom I je

Bilo je više pistacijaste ploče nego vanilijastog dijela, hjoj, koje savršenstvo
i ja sam jučer naletio na točno takvu pistaciju čak je odozgo bilo još malo što su iskipali iz prethodne ture i mislim si neće mi valjda to dati. i nije.
prvi put sam sad sladoled u Amelie probao. moram priznati da nisam bio toliko oduševljen jer je pistacija upravo takva kakvu ste već 795 puta opisali ovdje pa sam znao što očekivati i bilo je točno takvo. slatko koliko treba, dobio sam lijepu količinu nugata, bijeli dio bezveznjikav. uz to sam uzeo malinu. malina je isto sjajna. je, ima unutra i dio umjetne arome, ali je predivna. osvježavajuća, ošine te onaj oštri okus maline, a nije vodenasto. definitivno najbolji sladoled u Zagrebu, meni bolji od Orijenta.

je li probao tko onaj Amelie? djeluje mi slično kao ova fora s pistacijom - bijela masa prošarana umakom od šumskog voća i gore nugat od badema. mogli bi biti isto jako dobro.
x-type is online now  
Old 03.08.2016., 21:48   #8269
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Orijentova nocna straza (crni sezam) mi je odlicna! Istovremeno fino i zanimljivo. Odma' dve kugle, sto je za mene inace puno. Tekstura savrsena, bogata, kremasta, kao i kod drugih okusa koje smo uzeli. Ni traga onom brzom topljenju i pomalo vodenastoj teksturi kakvu smo znali povremeno zateci. S tim da mi se cini da su kuglice malo narasle, no ne dodjem precesto pa ne znam.
Izbor kolaca je trenutno nesto manji, naglasak je, kako i dolikuje, na sladoledu.
Kava fina i snazna, savrsena za malo zaliti sladoled. Keksici superprhki. Nismo se zadrzavali, no cini mi se da imaju pristojan izbor tiskovina.
Je li te jedna mlada cura posluživala? Gazdarice imaju svoju (minijaturnu) mjeru, onda je decko (malo vise od njih, onako da pokaže dobru volju) a onda su dvije cure. Meni je neki dan jedna toliko nagrabila da me bilo strah da ju ne našpotaju ako ju vide. Ili da ne bi rekli da moram platiti 3 a ne 2 kuglice.
TIT is offline  
Old 03.08.2016., 23:00   #8270
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Je li te jedna mlada cura posluživala? Gazdarice imaju svoju (minijaturnu) mjeru, onda je decko (malo vise od njih, onako da pokaže dobru volju) a onda su dvije cure. Meni je neki dan jedna toliko nagrabila da me bilo strah da ju ne našpotaju ako ju vide. Ili da ne bi rekli da moram platiti 3 a ne 2 kuglice.
Nije, seka je bila. Kratka plava kosa, simpaticna.

A dobro, ti strahovi su dio sarma.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 04.08.2016., 12:26   #8271
Što se centra grada tiče, kvaliteta je jako pala kad je riječ o sladoledu. Na kraju, vratila sam se Vinceku. Amelie mi nije usput, no ni slastičarnica Zagreb ni Cukeraj mi više nisu što su nekad bili, a moram priznati da mi i Vincekov kiosk na Zrinjevcu baš dobro sjedne svaki puta.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 05.08.2016., 09:29   #8272
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Što se centra grada tiče, kvaliteta je jako pala kad je riječ o sladoledu. Na kraju, vratila sam se Vinceku. Amelie mi nije usput, no ni slastičarnica Zagreb ni Cukeraj mi više nisu što su nekad bili, a moram priznati da mi i Vincekov kiosk na Zrinjevcu baš dobro sjedne svaki puta.
Ja sam već od malih nogu sanjao da otvorim slastičarnu u podrumu ispod promenadnog paviljona, sa stolovima i stolicama u krugu okolo.
Emericzy is offline  
Old 05.08.2016., 13:11   #8273
Za ljubitelje tartufa i sladoleda od istog .. naveo sam ga jucer u topicu Gastro ponuda u Istri (s fotkama); pa nadjete li se tamo (Krsan nedaleko Labina) nemojte obici restoran Stare staze.

Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ja sam već od malih nogu sanjao da otvorim slastičarnu u podrumu ispod promenadnog paviljona, sa stolovima i stolicama u krugu okolo.
Kad to ne bi bilo skladiste za kablove i za ... nista.

Ali dao si mi zamisljati te ovako natashokampushastog kako izlazis tek nekoliko sati navecer udahnuti friski zrak iznad zemlje awww.
Deedy is offline  
Old 05.08.2016., 13:38   #8274
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kad to ne bi bilo skladiste za kablove i za ... nista.

Ali dao si mi zamisljati te ovako natashokampushastog kako izlazis tek nekoliko sati navecer udahnuti friski zrak iznad zemlje awww.
Pih! Kao da kuhari i slastičari inače rade u nekim divnim uvjetima.
Emericzy is offline  
Old 05.08.2016., 13:58   #8275
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Za ljubitelje tartufa i sladoleda od istog .. naveo sam ga jucer u topicu Gastro ponuda u Istri (s fotkama); pa nadjete li se tamo (Krsan nedaleko Labina) nemojte obici restoran Stare staze.

Nemojte obici ili nemojte zaobici? Ne zelim cjepidlaciti ali na prvu mi se ovo ucinilo kao anti preporuka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 05.08.2016., 14:32   #8276
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Pih! Kao da kuhari i slastičari inače rade u nekim divnim uvjetima.
True

Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Nemojte obici ili nemojte zaobici? Ne zelim cjepidlaciti ali na prvu mi se ovo ucinilo kao anti preporuka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nemojte zaobici. Sori... sis cevapi od prstiju su odradili svoje.
Iz posta na istarskom topici se vidi da sam odusevljen.
Deedy is offline  
Old 05.08.2016., 14:48   #8277
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
True







Nemojte zaobici. Sori... sis cevapi od prstiju su odradili svoje.

Iz posta na istarskom topici se vidi da sam odusevljen.

Znam, procitala sam tvoj post na istarskoj temi, zato i pitam sto si zapravo htio reci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 15.08.2016., 00:28   #8278
U Orijent dolazim 30 godina ali sam neki dan prvi puta otisao da nisam nesto kupio...
Znaci kolaci smjesno mali al bez pretjerivanja ja to stvarno nemogu shvatit ...
zgsleeper is offline  
Old 15.08.2016., 06:16   #8279
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Što se centra grada tiče, kvaliteta je jako pala kad je riječ o sladoledu. Na kraju, vratila sam se Vinceku. Amelie mi nije usput, no ni slastičarnica Zagreb ni Cukeraj mi više nisu što su nekad bili, a moram priznati da mi i Vincekov kiosk na Zrinjevcu baš dobro sjedne svaki puta.
Bio sam prije par dana u Cukeraju u Petrinjskoj i sve što smo probali bilo je jako, jako dobro. Složio bih se s nekim ko je gore napisao da je Slatka priča u Kranjčevićevoj dobra samo zbog ambijenta. Često sam tamo išao jer mi je u kvartu, ali u budućnosti mi neće biti teško potegnuti do Petrinjske...
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 15.08.2016., 09:09   #8280
Jucer Amelie vranyczany torta odlicna.
antoana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.