Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2010., 23:27   #81
Quote:
Ivy_x kaže: Pogledaj post
Nego, interesira me što se točno postiže upisivanjem u knjigu žalbe? Tko to provjerava, ima li za restoran sankcija i kakvih?
U praksi nista. Teoretski bi ti trebali poslati pismenu ispriku na kucnu adresu (ako navedes adresu), a u jednom prastarom Globusu u tekstu o tome kao gosti ne znaju svoja prava bla bla pisalo je da ti moraju na kucnu adresu poslati vino iz vinske karte ako ga nije bilo kad si bio u restoranu, besplatno, dakako.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 23:33   #82
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
Mislim da svaki upis u knjigu žalbe moraju javiti inspekciji, a ovi imaju valjda sve zabilježeno, tj. stranice su numerirane itd., pa valjda ne mogu prevariti inspekciju.
Ja dosad nikad nisam vidio/čuo da je itko pisao u tu knjigu, i nikad nisam čuo da je bilo ikakvih sankcija. A valjda postoje, kajaznam, možda isto k'o i za pušenje.
Ne moraju javiti inspekciji nego to inspekcija pregleda pri svojim redovnim i slučajnim posjetima.
Ja čula i da se pisalo i da je bilo sankcija.

Ako se prijavljuje npr. pušenje, učinkovitije od knjige žalbe je ovo:
http://www.inspektorat.hr/prijavi-povredu-propisa/
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 00:11   #83
Plaćaju se tisuće kuna kazne samo za upis u Knjigu žalbe, tako da ukoliko vas prave majmunima u restoranu- slobodno ih na taj način opalite po džepu. Vlasnik će, iza toga, dobro razmisliti hoće li radnicima dopustiti neku svinjariju koju su vama priredili.
Iz tog razloga ugostitelji jaaako ne vole ako im se traži dotična knjiga.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 00:16   #84
Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Takvi koji vole potrošiti su odlični gosti i darežljivi. Ali problem su oni koji ne vole potrošiti, a ne znam kako su se stvorili u restoranu. Listaju po jelovniku i na kraju naruče samo juhu ili prilog i kad plaćaju vidim im grč na licu,.. još uvijek su gladni, a za tu lovu su mogli kupiti kilu mesa u mesnici.
joj koja si ti baba
pa kaj te briga koliko imaju i kaj su si mogli ili nisu mogli kupiti
jesu platili tu juhu ili taj prilog? jel te netko poslal u materinu? su ti popalili stolnjak?....
daj malo razmisli kak obavljaš svoj posao, ne djeluješ baš profesionalno
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 00:18   #85
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Plaćaju se tisuće kuna kazne samo za upis u Knjigu žalbe, tako da ukoliko vas prave majmunima u restoranu- slobodno ih na taj način opalite po džepu. Vlasnik će, iza toga, dobro razmisliti hoće li radnicima dopustiti neku svinjariju koju su vama priredili.
Iz tog razloga ugostitelji jaaako ne vole ako im se traži dotična knjiga.
to stoji
ali kad su rijetki gosti koji će tražiti knjigu žalbe samo da ne bi "ispali pizde"
bolje je poslije cendrat po forumu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 00:27   #86
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
to stoji
ali kad su rijetki gosti koji će tražiti knjigu žalbe samo da ne bi "ispali pizde"
bolje je poslije cendrat po forumu
Moram priznati da nikad nisam tražio tu knjišku (ne želeći raditi sranja restoranu itd.), ali nekako mislim da kad me neko svojim bezobrazlukom (za lošu hranu vjerojatno ne bih, kao ni do sad, reagirao), može očekivati da zatražim KnjŽ.
Do sad sam trpio, ali mi je dosta- i to mi je dosta od trena kad konobari počinju gostu držati lekcije iz ponašanja, a gro gostiju zna bolje kako se ponašati od konobara.
Jasno, u izvedbi je to nešto teže nego u teoriji- ali guess what! Za takav posao i trebaju samo oni koji znaju komunicirati s gostima- i znaju od njih izmamiti osmijeh i napojnicu, čak ako je hrana i bila (u najbolju ruku) osrednja.
A ne da iživciraju gosta, da mu ne padne na pamet više nikad tu doći?!! Pa to sam ovdje pročitao bar 10 puta, a tema je postavljena tek popodne.
Koji šamar za ugostitelje.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 00:39   #87
nisam ni ja tražila do sada
ali bilo je odlaženja zbog bezobrazluka, nečistog suđa (a kao doma ti je čisto? mrš),...
i ne plaćanja za posluženo smeće
pristojna sam jedino ako me netko pozvao, onda ipak mislim da treba taj netko reagirati

i ima nekoliko tih mjesta "moja noga više ne bu taj prag prekoračila"
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:40   #88
Osobno ne volim konobare koji su ful ljubazni sa starijima,a bahati prema nama mlađima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:52   #89
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Osobno ne volim konobare koji su ful ljubazni sa starijima,a bahati prema nama mlađima
...a ja one koji se krenu intimizirati,šprehat,šarmirat.
Naročito je to često kad poslužuju žensko društvo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 13:35   #90
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
...a ja one koji se krenu intimizirati,šprehat,šarmirat.
Naročito je to često kad poslužuju žensko društvo.
A, mora pokazat da je pravi galeb.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:50   #91
Iskustvo sa restoranom iz Splita. Restoran poluprazan, konobar veoma ljubazan, čak naporan sa svojim pitanjima "Je li sve u redu?" i nakon narudžbe npr. Coca-cole "Oprostite,ali moram Vas pitati hoćete li kockicu leda?" (naime, ovo drugo se ponavljalo nakon skoro svake narudžbe). Konobar veoma ljubazan, hrana stigla malo kasnije ali uz ispriku i na kraju došlo vrijeme za račun. Dajemo mu karticu nakon čega vraća sa računom i slipom. Razlika između iznosa na računu i na slipu je bila 40kn, primijetimo i obratimo mu pažnju na to, na što se (uz vidno manje raspoloženje) ispričao i istog trena iz blagajne donio 40kn u kešu. Nakon toga se dosjetio da može stornirati račun, stornirao ga je i donio novi, točan račun.

Na izlazu se s kiselim smješkom oprostio od gostiju koje dugo neće vidjeti. Ne kažem, svi griješe, mogao je i on, ali ovome se baš vidjelo da je namjerno.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 15:00   #92
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Kad uđem u kafić očekujem:
- da mi konobar kaže dobar dan nakon što ja njemu kažem dobar dan
- kad sjednem gdje želim da se pojavi u roku 2-3 minute i kaže: Izvolite a ne: Štaš? ili Kaj ćeš? pa da mogu fino reći Molim Vas to i to... Jer ni ja njemu ne kažem: Donesi mi kavu s mlijekom
- kad mi donese što sam naručila da čaše budu kristalno čiste, šalice bez ostatka ruža za usne a žličica sa ostacima prošle kave
- kad mi ostavi naručeno da mi da i račun za isto

...

Kada uđem u restoran (ne ćevapđinicu ili pizzeriju) očekujem:
- da mi se obrati konobar koji je u tom trenu najbliži ulazu
- nakon što si kažemo dobar dan, i kažem za koliko osoba trebam stol ako nekog još očekujemo a nismo napravili rezervaciju, on daje svoje prijedloge koje ja prihvatim ukoliko mi odgovaraju (ako želim tiši stol, ili neki sa boljim pogledom, ili dalje od kuhinje) ili ga zamolim da predloži još nešto ukoliko prijedlogom nisam zadovoljna
- da pribor za jelo bude vrhunski očišćen jednako kao i posuđe - i u boljim restoranima se desilo da sam vraćala beštek ili čašu - to mi je poseban užas
- da mi predloži jelo ukoliko ga to zamolim, ako ga ne tražim pomoć znači da ću se snaći sama ili da imam na umu što mi se jede tog dana
- da mi tijekom jela dođe i upita me da li je u redu, ali jednom, ne svakih pet minuta, ukoliko vidi da sam ostavila dosta hrane na tanjuru, da me upita što nije bilo u redu s jelom (e ovo još nisam doživjela iako sam to napravila nekoliko puta)

U restoranu uvijek ostavim napojnicu, čak i ako sam srednje zadovoljna, e sad o usluzi ovisi kolika će ona biti.
Ako je usluga bila besprijekorna, kao i hrana, jednostavno me sramota ne ostaviti dobru napojnicu ( cca 10% od računa)
Jedini post koji opisuje ispravan i zdrav odnos između gosta i konobara (a oslikava zdravu svakodnevnu komunikaciju u društvu). Ne treba ništa više dodati onom što je Francesca napisala. Bravo Francesca. Da nisi oženjena...

Većina ostalih topica naglašava bahato ponašanje. Takvim stavom i ljubazni konobari postanu neljubazni, odnosno poslužit će gosta preko volje.

Bilo bi dobro kad bi mogli razjasniti o kakvim se "restoranima" ovdje želi raspravljati.
Ne znam u kakvom restoranu radi @*ante*, ali ukoliko spominje sugeriranje stola od strane konobara onda pretpostavljam da je u pitanju kvalitetniji restoran. Mislim da neki ne znaju, pa ću napisati da je pristojno nakon ulaska u restoran (ne ćevapđinicu ili pizzeriju) koji nema domaćicu ili osobu za doček pristojno pričekati minutu-dvije najbližeg konobara, a ako treba i duže ukoliko se ostvari vizalni kontakt s konobarom te on da znak da nas je primjetio i da će nam se odmah posvetiti čim završi posao koji trenutno radi (pritom ne mislim na brisanje bešteka, nego usluživanje drugog gosta).

Pošto kod nas kronično fali restorana takve vrste, nije ni čudo da dosta ljudi niti ne zna za taj bon-ton koji je uobičajen za restorane zapadnog svijeta. No ukoliko se nađete u nekom kvalitetnom restoranu izvan HR vodite računa da iako nešto nije uvriježeno u HR, ne znači da to treba ignorirati pa čak iako je restoran poluprazan i ima slobodnog mjesta.

P.S.
Nisam konobar niti vlasnik restorana, a većini slučajeva (preko 90°%) odlazim u restorane za koje sam dobio ili pročitao preporuku. Moj komentar u ovom postu ne obuhvaća takozvane "restorane" koji u svojoj ponudi nude sve od pizze do friganih lignji iz JAR-a.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.

Zadnje uređivanje ile.ri : 26.07.2010. at 15:12.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 15:52   #93
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
Većina ostalih topica naglašava bahato ponašanje. Takvim stavom i ljubazni konobari postanu neljubazni, odnosno poslužit će gosta preko volje.
Volio bih da mi ukažeš na bahatost u mojim postovima. Hvala.
Quote:
... ali ukoliko spominje sugeriranje stola od strane konobara onda pretpostavljam da je u pitanju kvalitetniji restoran. Mislim da neki ne znaju, pa ću napisati da je pristojno nakon ulaska u restoran (ne ćevapđinicu ili pizzeriju) koji nema domaćicu ili osobu za doček pristojno pričekati minutu-dvije...
Ako je restoran takvog tipa da želi smještati goste po stolovima, onda kod ulaza mora biti osoba koja će dočekati gosta. Mora.

Jel tebi stvarno zvuči normalno da u finom restoranu (o takvom razgovaramo u ovom primjeru) gost čeka minutu-dvije bez da ga itko pozdravi i dočeka, nego da se može nadati samo vizualnom kontaktu sa (pre)zaposlenim konobarom? Halo?

Pazi, ovdje ne govoriš o minutu-dvije kad me na ulazu dočeka maitre d' i pošalje me za šank za par minuta dok mi se pripremi stol. Ovdje govoriš o tome da gost treba čekati da mu se netko uopće obrati. Fini restoran koji do te mjere štedi na radnoj snazi nije fini jer mogu se onda samo zapitati koliko se štedi na hrani.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 17:02   #94
Kud svi tud i mali Mujo...

Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
dugo radim kao gost

oznaku rezervirano stavljate kako bi smanjili manipulativni prostor i goste zgurali u čim manji kako bi imali lakši pregled i s time i lakšu poslugi , da , ponekad je i stvarno rezervirano , što je je
gost sjeda tamo gdje je slobodno , istina treba poštovati natpus rezervirano
Ljudi bez problema sjedaju za stol na kojem je oznaka rezervirano i onda se prave blesavi kada ih zamolim da se ustanu jer je taj stol rezerviran. Cak i da nije rezerviran (a natpis na njemu je) to je taktika posve drugacija od one o kojoj ti govoris. Za stol za 6 ljudi ce si sjesti dvoje ljudi, pit ce kavu espresso i tamo sjediti 2 sata. Za slucaj da dode ekipa od 6-7 ljudi, nema vise slobodnih velikih stolova, naravno da ce otici i potraziti drugo mjesto. To je svakodnevna situacija gdje mi sjede 3 covjeka za stolom za 8 ljudi i piju kave i onda kad dode ekipa koja je spremna potrositi vise, za njih nema mjesta. Radje cu svaki dan "popusiti" taj rezervirani stol, jer jebiga, na kraju dana se gleda samo i jedino profit.

Quote:
dr.sicky kaže: Pogledaj post
mene smeta kad izlazim u neki birc 3-4 puta tjedno i svaki put pijem jedno te isto piće a konobar nezapamti koje je to piće
Strahota.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
zanimljivo da će konobar prije uslužiti dvije sisate ženske, nego dva frajera
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ne, onaj ko je došao prije ima prednost.
Upravo tako. To sto mnogi "konobari" ne postuju tu prednost je samo pokazatelj koliko postuju ovaj posao.

Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ljudi moraju jedni druge oponašati kod narudžbe, što ćeš ti? a onda ću i ja to, ali mislio sam ono . Pa naruči što voliš, a ne naručiti nešto zato što će to jesti ili piti netko drugi za stolom.
Da i ja nesto napisem u vezi toga. Kad dodes u kafic/restoran, nemoj onda nakon pozivanja konobara, jos 5 sati razglabati sa frendicom kaj ces uzeti. Milijon puta mi se to dogodilo kada uzimam narudzbu "a jooooj, pa to bi i ja mogla. ili da uzmem ja ipak ovo svoje, kaj ti mislis" "ma uzmi ovo moje, pa vidis da u tome ima toga i toga i toga" blablabla. I onda nek ja stojim nad njima slusajuci njihova naklapanja.

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
- kad ne stisaju/izbace bucne goste (ukljucujuci cendrava derista)
U tom slucaju gost bude opomenut/zamoljen da ode. No, s druge strane, to je samo pokazatelj ljudske kulture.

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
- kad gostu kazu da je "niko" (Ja: "Imate sojino mlijeko?" Konobar u Tolkien's Houseu: "Ne, to vam tu niko ne bi pio.")
Koliko sam ja upoznata, Tolkien je pivnica. Pivnica. Ljudi koji tamo dolaze ne dodu piti sojino mijeko, a i pretpostavljam da ti to nije bilo receno nikakvim bahatim tonom, jer sam par puta bila tamo i otprilike znam postavu.
Takoder me zivciraju ljudi koji dodu u kafic i pitaju dali posluzujemo pizzu, krafne i ine gluposti. Ili gosti koji dodu u pivnicu i traze margarite, popis vina ili pak, u tvom slucaju, sojino mlijeko.

Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
- kad na trazenje njemackog piva nude Bavariu
Mozda se konobar zabunio? A boze moj...
S jedne strane bi htjela u pivnici dobiti sojino mlijeko, a s druge strane u kaficu velik izbor njemackih piva. Odi u Oliver Twist, popij Erdinger ili u spomenuti Tolkien na Krombacher i mirna Bosna.
__________________
Rizi bizi.

Silence is golden. Duct tape is silver.
Mystique3123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 17:22   #95
Quote:
Mystique3123 kaže: Pogledaj post
Da i ja nesto napisem u vezi toga. Kad dodes u kafic/restoran, nemoj onda nakon pozivanja konobara, jos 5 sati razglabati sa frendicom kaj ces uzeti. Milijon puta mi se to dogodilo kada uzimam narudzbu "a jooooj, pa to bi i ja mogla. ili da uzmem ja ipak ovo svoje, kaj ti mislis" "ma uzmi ovo moje, pa vidis da u tome ima toga i toga i toga" blablabla. I onda nek ja stojim nad njima slusajuci njihova naklapanja.
Čuj, ako ti se ne da slušati naklapanja gostiju, možda je bolje da promijeniš posao. Ili daš otkaz. Jer naklapanja gostiju su ono čega je uvijek bilo i čega će uvijek biti, tako da... j ga (ljudi, naime, u lokalu nisu u vosci u hangaru, spremni na rasport, nego žele opušteno popiti piće / pojesti jelo u restoranu... i opustiti se).
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 17:27   #96
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
P.S.
Nisam konobar niti vlasnik restorana, a većini slučajeva (preko 90°%) odlazim u restorane za koje sam dobio ili pročitao preporuku. Moj komentar u ovom postu ne obuhvaća takozvane "restorane" koji u svojoj ponudi nude sve od pizze do friganih lignji iz JAR-a.
Jasno da u restoranima na boljem glasu od pizzeria i ćevabdžinica čekam da mi konobar preporuči stol, kao i gro gostiju.
Ali, osim takvih restorana, ovdje pričamo i o npr. kafićima- te posebno o odnosu konobar- gost (ili kako je to autor teme, inače konobar, miroljubivo nazvao konobar VS. gost.... ono odma ti da do znanja da je gost protivnik, haha... nikad zarade tako)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 18:06   #97
Quote:
Mystique3123 kaže: Pogledaj post
...

Da i ja nesto napisem u vezi toga. Kad dodes u kafic/restoran, nemoj onda nakon pozivanja konobara, jos 5 sati razglabati sa frendicom kaj ces uzeti. Milijon puta mi se to dogodilo kada uzimam narudzbu "a jooooj, pa to bi i ja mogla. ili da uzmem ja ipak ovo svoje, kaj ti mislis" "ma uzmi ovo moje, pa vidis da u tome ima toga i toga i toga" blablabla. I onda nek ja stojim nad njima slusajuci njihova naklapanja.
a nis, onda lijepo velis da ces se vratit za minutu kad se gospodicne odluce. pa nije da dolazim u birtiju s nekakvim naumom o tome kaj cu piti. znas, rad s ljudima je zista strasan. ali ako ga ne mozes podnijeti sa smjeskom na licu, bolje da odustanes.

zamisli da svima nama koji radimo s ljudima sve pocne ic na zivce, onak... stravicno, i svi se lijepo otresemo na ljude za koje radimo, slozimo facu i odemo doma. da, mozda bi nam onda dolazili samo pristojni ljudi. m-hm. vec se vidim kako demonstrativno izlazim iz kabine i drzim lekciju govornicima koji ne znaju govorit. sva sreca da nisam stara baba pa da nisam prevodila ovo: http://www.youtube.com/watch?v=S3P_FnG5ooM


Quote:
Mystique3123 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja upoznata, Tolkien je pivnica. Pivnica. Ljudi koji tamo dolaze ne dodu piti sojino mijeko, a i pretpostavljam da ti to nije bilo receno nikakvim bahatim tonom, jer sam par puta bila tamo i otprilike znam postavu.
Takoder me zivciraju ljudi koji dodu u kafic i pitaju dali posluzujemo pizzu, krafne i ine gluposti. Ili gosti koji dodu u pivnicu i traze margarite, popis vina ili pak, u tvom slucaju, sojino mlijeko.
da, da... i mene angaziraju za prevodenje sastanka o javnoj nabavi, a onda govore o svjetskoj banci. sta ces, zivot je tezak.

/cisto radi malo smijeha, cula sam za goste u mr. chenu koji su se sablaznili kada im je konobar, na njihov upit je li juha skuhana sa flasiranom vodom, odgovorio da nije. /
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 18:10   #98
Pročitala sve postove i zaključujem kako naš *ante* baš i nije ljubitelj svog posla. Ove lekcije koje daje nama "gostima" su više nego strašne, a isto tako i ono što se može pročitati između redaka u njegovim postovima

Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Dugo radim kao konobar i u ovoj temi bih želio pisati što me ljuti kod gostiju. (Nadam se da će se kolege konobari pridružiti.)

Pozivam vas koji ste često u ulozi gosta, da napišete što vas ljuti kod konobara, da bi se svi mogli popraviti i da bi više uživali.
Radim u restoranu, gdje se gosti trebaju ponašati drugačije nego u kafiću, ali većina pravila vrijedi svuda.
Teško da je forum mjesto gdje ćeš bilo što promijeniti, a prvenstveno svoj odnos prema poslu i prema gostu. S obzirom tvoj stav (lekcije koje dijeliš nama gostima), ispada da si poprilično frustriran kad vidiš da je gost zakoračio u restoran u kojem radiš i da bi od gostiju želio napraviti gosta po tvom guštu. Sorry, to je neizvedivo

Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Dobri konobari će svakom gostu pružiti profesionalnu uslugu, ali ako je gost dobar tada će mu još, kako se kaže u konobarskom žargonu, i "popušiti".
Ove savjete pišem da bi vi bili dobri gosti i osjetili kako je to lijepo kad vam konobar popuši.
Po meni, ne postoje dobri i loši konobari, nego profesionalni konobari i oni koji to nisu. Profesionalni konobar zna kako se ophodi s gostom, dok oni drugi otvaraju ovakve teme

Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
ok, pišem dalje

Ako nemate dovoljno novaca ili ne volite trošiti, ne ulazite u restoran. Kupite u dućanu kruha i salame i dvolitrenu pivu i najedete se i napijete za malo novaca. Restorani su mjesta za gospodu. Kad mi dođu ljudi koji nemaju baš novaca, neugodno je i njima i meni.
Imajte na umu da konobari najviše vole gotovinu, i ako vam je prvo pitanje: "Primate kartice?" možda nećete biti najbolje posluženi. To kod mene nije slučaj, ali znam da kod mnogih konobara jest.
Restorani su mjesta za gospodu
Sram te može biti ovako nešto izjaviti Za tebe bi gost trebao biti i onaj tko potroši 50 kn i onaj koji potroši 500 kn, a ti bi još izvoljevao da ti plati u gotovini.


Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Gosta nudim isto kao da mi je došao doma, s najboljim stvarima koje imam u restoranu, i vidim da većina ljudi to voli. Mnoge stvari ne primjete u jelovniku i kad im kažem imamo to vidim da su sretni što brinem da se dobro ugoste.
Da li se tako ponašaš samo prema gospodi ili i oni koji su sjeli kamo tebi ne paše, plaćaju karticom na kojoj imaju love na knap dobivaju isti tretman?

Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Ako ima mjesta pokažem nekoliko stolova pa neka izaberu, ali priznajem, dva najbolja stola su stalno rezervirana za vrlo važne goste koji možda neće doći čitav tjedan, ali kad dođu, ne mogu oni sjediti kraj wc-a
Vrlo važni gosti Netko iz sabora, vlade ili lovatori? Bilo bi ti bolje da sve svoje domaćinske i ugostiteljske vrline iskoristiš na stvarnim gostima, a ne ovima koji bi možda mogli doći
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 18:22   #99
Quote:
ile.ri kaže: Pogledaj post
... bahato ponašanje. Takvim stavom i ljubazni konobari postanu neljubazni, odnosno poslužit će gosta preko volje.

Bahate, nekulturne i škrte goste poslužujem jer moram. To radim maksimalno po pravilima struke, da mi takav ne može prigovoriti da je bilo nešto loše.
Sasvim druga stvar su normalni, kulturni ljudi koje poslužujem s guštom. Volim taj svoj posao uspoređivati s primanjem gostiju u vlastiti dom. Bez obzira tko ti dođe gledaš da se ne sramotiš, ali nije ista atmosfera kad ti u kuću dođe najbolji frend ili npr. punica.
Zato je najbolje biti normalan, imati pozitivan, prijateljski stav prema konobaru, pa će svaki dobar konobar nastojati biti još bolji prema vama.
*ante* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 18:49   #100
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Pročitala sve postove i zaključujem kako naš *ante* baš i nije ljubitelj svog posla...

Griješiš, volim ovaj posao.
Ovu temu sam otvorio da pomognem gostima da bi im u restoranima bilo bolje, a volim i pročitati što to goste posebno smeta kod konobara.
*ante* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.