Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2011., 13:15   #61
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
@patientia jel znaš možda cijenu rižinog i zobenog mlijeka u slovenskom dm-u? kod nas su 15 kn, zanima me jel tamo išta jeftinije?
Provjerila jucer, €1.80.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 21:57   #62
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Provjerila jucer, €1.80.
hvala, znači, cijene su tu negdje..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 22:05   #63
Ipak jedno 10% nize, pa jos ako uzmes povrat poreza. No, ako hoces puno jeftinije, zobeno i rizino mlijeko je jednostavno napraviti (puno jednostavnije nego sojino):
https://www.forum.hr/showthread.php?t=628491
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 15:05   #64
nisam ni primijetila da sam u sparu u brezicama 5.8. kupila sparovu kuverturu kojoj je istekao rok 4.8. , a uopce nije bila oznacena kao roba na snizenju. i sad ju otvorim da nesto napravim, al' malo mi je preblijeda. gricnem, tekstura promijenjena, mrvi se, a okus kiselkast i cudan. znam da mi nece nista bit', ali ispljunula sam i sad sam bas ljuta jer nemam drugu cokoladu. mozda da je zakamufliram u chocolate chip cookies? nadam se da je to izolirani incident, cini mi se da u zg sparu (svakih par dana sam tamo) dosta paze na te rokove i lijepe one naljepnice s popustom, a problema nisam imala ni s visegodisnjom kupovinom u osijeku. najradije bih im vratila tu coksu, al' jadno mi je kad je to manje od deset kuna.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 18:39   #65
Ak ti ni okus ne pase, vrati ju, imas racun, dat ce ti novu. Ja sam cak u austrijskom Merkuru uspjela kupiti japanske grickalice kojima je rok prosao par mjeseci prije. Pojela sam ih.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 12:41   #66
kako se moze dobiti kartica u slovenskom sparu ako imam samo hrvatsku adresu? ako tamo ispunim, dobijem li odmah zamjensku pa ne moram brinuti sto mi nece poslati plasticnu postom? pretpostavljam da karticu necu dobiti ako je zatrazim preko online formulara? http://www.spar.si/spar_si/cfm/index...ewCard.newCard hvala!

edit: aha, ako sam dobro razumjela, ako u ducanu ispunim formular, odmah dobijem karticu... Lahko pa ročno izpolnite obrazec, ki ga dobite v trgovinah. SPAR plus kartico dobite v Spar in Interspar trgovinah takoj po oddaji Pristopnice in jo že takoj lahko tudi uporabite.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 13:30   #67
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
kako se moze dobiti kartica u slovenskom sparu ako imam samo hrvatsku adresu? ako tamo ispunim, dobijem li odmah zamjensku pa ne moram brinuti sto mi nece poslati plasticnu postom? pretpostavljam da karticu necu dobiti ako je zatrazim preko online formulara? http://www.spar.si/spar_si/cfm/index...ewCard.newCard hvala!

edit: aha, ako sam dobro razumjela, ako u ducanu ispunim formular, odmah dobijem karticu... Lahko pa ročno izpolnite obrazec, ki ga dobite v trgovinah. SPAR plus kartico dobite v Spar in Interspar trgovinah takoj po oddaji Pristopnice in jo že takoj lahko tudi uporabite.
Ispunila sam obrazac koji sam isprintala sa njihove stranice, odnijela u interspar trgovinu u brežicama (nemože se poslati obrazac online) i odmah dobila karticu i još dodatne kodove koji se mogu nalijepiti na novčanik, mobitel, ak se nema kartica.
goga76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 23:26   #68
zna li itko kada se otvara hofer u brezicama?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 19:07   #69
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
zna li itko kada se otvara hofer u brezicama?
www.hofer.si
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 20:28   #70
evo ja zivim blizu slo i it, pa mi je sve blizu u Ilirsku skocim redovito jer mi je od kuce udaljeno 30 minuta, no ne toliko po spezu vec u Baby centar koji se strasno isplati prmjer kupili malenoj auto sjedalica cijena 200 eura, no posto imam klubsku karticu plus povrat ddv-a dosla me 119 eura, ta ista kod nas kosta malo manje od 2000 kuna. To je jedan primjer
u beba centar se zaletim jer cesto imaju dobre akcije, osoblje divno. Hofer ako idem po nesto ciljano, jednako sa kao i spar,
onda cesto skocimo i do Kopra ( i to starom cestom put je duzi 15 minuta, cesta jako dobra, no ne placam vinjetu od 15 eura)
u Kopru skocim u Tus radi H&M ( cesto imaju bolji izbor nego Trst), i jos nekih ducana u blizini je Muller, Baby centar,Pikapolonica, i jos ducani poput ( KIka, Obi, Mercator, Jsk, Takko itd... no u njih i neidem ) jer moja je ruta uvijek ciljana u par ducana u Tusu i Muller ( najblizi mi).
moja lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 19:40   #71
ja sam totalno nova u shoppingu u sloveniji pa samo da pitam jel ima neki dobar outlet u blizini granice sa hr oko zagreba za onak normalnu obleku nis fensi smensi gucci i gluposti nego normalno tipa tenesice adidas neke normalne majice jakne i to
naravno da sam tek sad shvatila da je ovo totalno kriva tema i da je ovo shoppnig klope tako da se ispricavam
malo sam si plavija danas nego inace

Zadnje uređivanje pepsich : 07.11.2011. at 19:47. Reason: jer sam glupa plavusa
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:44   #72
Nekada sam u Hoferu u deželi kupovala smrznuto povrće na maslacu. Veli mi danas teta u Lendavi da toga više nema i nema šanse da će toga ikad više biti. Jer netko to negdje vidio?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 10:11   #73
Koliko se mesa može uvesti po osobi? Znam da je za hranu max 1000 kn po osobi? I gdje je najbolje ići ako se dolazi iz ZG?

Nisam još išla u SLO, ali danas sam baš čula da se jako isplati, pa ako može par savjeta
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 20:36   #74
Za meso ti ne znam jer to ne kupujem vani ali ostalo se isplati
ja se znam zaletit u Brežice 2-3 puta mjesečno
čak ne po neki veliki špeceraj
netko tu pljuje po Hoferu ali osim izgleda dućana stvari su im ok
žitarice su izvrsna kopija oriđiđija,konkretno klinac mi veli da su mu bolji Hoferovi cookies a i cinnamons od Nestle a cijenu sam provjeravala prije koji dan i evo Nestle 375 g u Konzumu 27.99 kn a taj Hoferov 700 g za 2.69 pa si sad računajte
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 23:15   #75
Može rezime: koji špeceraj brendovi se nalaze u Brežicama?
Možete i pored svakog staviti svoju ocjenu od 1 do 5, čisto za orijentaciju.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:42   #76
Bila u
Lidl - isti izbor ko kod nas (nisam usporedjivala cijene)
Spar - n puta bolji nego nas, jeftiniji, veci izbor, bolja kvaliteta voca&povrca (iako to izbjegavam kupovat po ducanima)
vidila:
-Mercator
-Hofer
Msilim da ima vise nego dovoljno izbora u svima njima da ti se isplati zaletit od ZG
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 16:12   #77
Quote:
Sljiva kaže: Pogledaj post
Može rezime: koji špeceraj brendovi se nalaze u Brežicama?
Možete i pored svakog staviti svoju ocjenu od 1 do 5, čisto za orijentaciju.
ne da mi se davati ocjenu, ali napisat cu gdje kupujem i sto otprilike. tamo imas hofer, lidl, tus, spar i mercator. tamo idem, ne znam postoji li jos neki market. dm mi ima dobru ponudu.

u hofer odem svaki put, on mi je najvazniji, najvise kupujem svjeze i smrznuto voce i povrce. ne znam kako je drugim danima, ali ja idem subotom popodne i skuzila sam da popodne snize svjeze voce i povrce za 25-35% (a u startu je uglavnom jeftinije nego u sparu i mercatoru), sto me izadje jako jeftino. bude snizen i kruh, nije mi bio los onaj neki cvijet posut raznim sjemenkama. bila sam ovaj vikend i kupila lijepe sljive, rog paprike i jos kojesta. banane su im trenutno jeftine i lose, ali sad su dobili svjeze borovnice, prosle godine su mi bile fine. imaju sad u ponudi i bio limun, pise da je kora za uporabu. naravno, neke stvari radije kupim na placu, ali ovo je puno jeftinije.
od smrznutih stvari uzmem grasak, brokulu, maline (maline su mi ) i divlji losos. probala sam i smrznute pizze sa spinatom i povrtne lazanje, nisu lose.
od ribe osim smrznutog uzmem dimljeni losos, jako mi je fin, ovaj vikend ga nisam nasla pa sam bila tuzna.
od slatkisa vocne plocice u oblatni i tamne cokolade (choceur i moser roth, s tim da mi je ova druga bolja). nutoka je jeftina i dostojna zamjena za nutellu.
sojino mlijeko od vanilije mi nije bilo lose (iako mi je draze u dm-u od alnature).
mljeveni ljesnjaci i bademi su mi dobri: 200 g 2 eur. to kupim kad god imaju.
zimus sam uzimala i marcipan, nije nista ekstra, ali je ok. slovenski lidl ima marcipan otprilike istog okusa, po istoj cijeni.

u sparu kupim svasta, ali mi je najvaznije kupiti njihovu tunjevinu u konzervi i pirovo brasno. uzmem i ciste prirodne sokove.

u mercatoru imaju lijepu ponudu voca i povrca. tamo najmanje kupim, ali uvijek odem vidjeti cega ima od svjezeg i mlijecnog. volim kupiti i ponesto od cajeva. moram napomenuti da imaju zaista impresivnu ponudu veganskih mlijeka.

u lidlu kupim uglavnom nesto malo voca i povrca (imaju mango i avokado), svjeze lisnato tijesto i jd gross tamnu cokoladu. jeftinije nego kod nas.

u tusu nije lose, bas sam kupila neki smrznuti cordon bleu, probiotike i mozzarellu na dobrom snizenju.

kad idem u dm, kupim dosta hrane, sokova i cajeva.

najvise volim spar, hofer i dm. iza toga mercator, lidl i tus.

najbolje ti je pratiti akcijske letke na sajtovima pa ces vidjeti koliko te privlaci. i napravi si kartice za bodove, ja sam tako u sparu iskoristila neke jako lijepe popuste.

unaprijed provjeri radno vrijeme, rade krace nego u krskom. spar u brezicama subotom mislim da radi do 5 (dragi kaze da im je na sajtu drukcije naznaceno). dm isto relativno kratko radi. drugi ducani mislim da svi rade do 8. inace, u krskom su svi ti ducani plus mueller. u muelleru mi se cini da imaju nesto veci izbor hrane plus nesto malo alkoholnih pica. milka cokolade su im jeftinije. dm u krskom mi se cini za nijansu opremljeniji. za spar nisam sigurna je li opremljeniji, cini mi se malo veci, ali u sparu u brezicama mi nista ne fali.

po meni se ne isplati puno ici u krsko, sad kad su hofer otvorili i u brezicama. jedino ako bas zelis u mueller i ako ides prekasno pa ne stignes u sve ducane...
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 16:34   #78
Mi redovito kupujemo u Kopru u Sparu. NJihova robna marka je značajno jeftinija od većine stvari kod nas, a vrlo su solidne. Imaju i bio liniju jogurta, sireva i slično, skuplje je nego obična verzija, ali obični jogurti su njabolji od sbih kojih sam ikad probala. REdovito počistimo cijelu policu.
Ono što uvijek nadopunim jer puno koristim su pelati (0.39€), tuna, maslinovo ulje (uzmem ono prosječno od 7 €), mozzarellu, Barcaffe, mlijeko, salamu, sir. I još svašta čemu ne mogu odoljeti. Dobro je što se lijepi popust na Spar kartici, a tax free je super. Vraća se u dućanu, dobije se puno više nego kad se digne u našoj pošti. Evo primjerice pred nekoliko dana sam obavila shopping, potrošila 117€, ako se povrat uzima kod nas, dobije se natrag 4.5€, a tamo više od 12€. Meni više nego dovoljno razloga da odlazim tamo.
Isto tako, kod njih je skuplje povrće i voće (uglavnom) te kruh. To ipak kupujem kod nas.
Moj je đir Spar i Mueller, u druge dućane ne idem jer nisam navikla, ali vjerujem da i tamo ima vrlo zanimljivih stvari.
Jednom sam pred nekoliko godna uspoređivala cijene u njihovom i našem Lidlu, kod nas je ista stvar (npr. jogurt, Mascarpone) bilo 30% skuplje.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 06:36   #79
jel moze nfo sto ne mogu tamo kupiti tj sto ne smijem prenositi prekog granice i koliko ima kn od Zg do Brezica

hvala
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:25   #80
km ti ima oko 30 i koji,stigneš za čas
a ne bi se smjelo prenositi mlijeko i m. proizvodi (mislim) i meso (koje ni ne kupujem) no nitko ni ne gleda
idi na malu Breganu
mene carinik pitao je li se isplati ići baš po to
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.