Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 00:46   #1701
Mene zanima hoce li itko u Zagrebu otvoriti Buffet menu kineske i japanske hrane?
Tesko je odvest nekoga prvi put u takav restac pa mu savjetovati sto naruci ili naruciti platu sushija pa da se toj osobi ne svidi....
I ja sam vani prvi put jela u buffetu i svasta sam probala i naucila vec sto mi se svidja...a ovako imas jedno, poprilicno skupo jelo za probati i to je to alacdolje:
__________________
...da usne tvoje poljubim, i nježno da te zagrlim, da ti priznam ljubavi, da si moje sve...<3<3<3
carrie_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 00:48   #1702
Quote:
carrie_ kaže: Pogledaj post
Mene zanima hoce li itko u Zagrebu otvoriti Buffet menu kineske i japanske hrane?
imas running sushi u westgateu
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 01:00   #1703
Quote:
carrie_ kaže: Pogledaj post
Mene zanima hoce li itko u Zagrebu otvoriti Buffet menu kineske i japanske hrane?
Tesko je odvest nekoga prvi put u takav restac pa mu savjetovati sto naruci ili naruciti platu sushija pa da se toj osobi ne svidi....
I ja sam vani prvi put jela u buffetu i svasta sam probala i naucila vec sto mi se svidja...a ovako imas jedno, poprilicno skupo jelo za probati i to je to alacdolje:
pa dobro sad skupo...
rezanci s 3 vrste mesa su ispod 40 kn;
neke juhice upola od te cijene;
i još jedno jelo.
Za stotinjak kn dobiješ 2 glavna jela i 2 juhe. Ne čini mi se kao skupa verzija


Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
imas running sushi u westgateu
Kad sam jednom bio tamo to mi je više izgledao na running s**t nego na neki užitak, tanko rezane rolade kupovne koje u dućanu koštaju 4 kn cijele. Wtf
ananas iz konzerve oš kockice oš šnita.
wtf
sushija uopće nije bilo. Pitam se jesam bio negdje drugdje ili koji se vrag tamo dogodio.
Bilo nešto malo odmrznutih sitnih kozica vonabi dinstanih i ne znam što još... čips. Žali bože. Radi li to još uopće? kakva su tvoja iskustva?



Nekako si mislim kad bi se kod nas otvorio All u can eat kako bi ljudi dolazili s plastičnim posudama i kriomice pretakali

Općenito tog koncepta kod nas baš i nema (izuzev rijetkih iznimaka, ali ne čajniz)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 01:09   #1704
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kad sam jednom bio tamo to mi je više izgledao na running s**t nego na neki užitak, tanko rezane rolade kupovne koje u dućanu koštaju 4 kn cijele. Wtf
ananas iz konzerve oš kockice oš šnita.
wtf
sushija uopće nije bilo. Pitam se jesam bio negdje drugdje ili koji se vrag tamo dogodio.
Bilo nešto malo odmrznutih sitnih kozica vonabi dinstanih i ne znam što još... čips. Žali bože. Radi li to još uopće? kakva su tvoja iskustva?
samo sam htio ukazati da postoji to sto trazi, ne i da je dobro

uglavnom, u prvih mjesec dana nakon otvorenja, kad je bilo dosta dobro posjeceno, bilo je sasvim ok

nakon toga je opala potraznja i tak je kak si opisao. nisam bio sigurno 2-3 godine, niti vise ne namjeravam


Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nekako si mislim kad bi se kod nas otvorio All u can eat kako bi ljudi dolazili s plastičnim posudama i kriomice pretakali
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 09:52   #1705
U Running Sushi odem par puta godišnje, zadnji puta prije cca. mjesec dana, obično vikendom iza 18h. Za 99 kn čovjek se tamo može ozbiljno najesti azijske hrane prosječne kvalitete, ja ne odlazim bez min. 50 praznih tanjurića (1,5h boravka), tko ne vjeruje slobodno me počasti. E sad, problem je varirajuća ponuda hrane tj. nekad se zna dogoditi da je ponuda odlična - wok kozice, lignjuni, dagnje, patka, a nekada je u ponudi samo piletina i svinjetina. Zadnji puta je bila vrlo loša ponuda, jelo je bilo mlačno, bijah sam u cijelom restoranu, a pretprošli put je bilo super - svega i sve toplo i fino. Otkad ja dolazim, uvijek ima nigiri sushi i maki, zadnji puta je bilo i california rolla, wasabi i đumbir konobarica donese na zahtjev.

Zaključno, ako je netko kapacitet, za 99 kn se svakako isplati otići tamo. Može se otići tamo i pogledati ponudu par minuta pa onda odlučiti, ali ja to ne radim jer kad se odlučim da idem tamo, onda nema povratka. :-)
Generalno je bolje ići tamo kada je veća gužva, zato ja idem vikendom jer pretpostavljam da je tada tako.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 10:58   #1706
moja iskustva s running sushijem su slična kao i od BigDaddya. mi odemo jednom ili dvaput godišnje, uvijek vikendom, al ranije oko 13h recimo pa nam je uvijek sve svježe i toplo. nije to ne znam kakav sad gastro užitak, ali nekakva prosječna kineska hrana, to jest. meni su super spring rollsi, ona neka kuglica sa sezamom, kozice... i tako, par toga. za otići jednom u godinu dana taman da se opet za godinu dana poželimo te klope...
a i momak je kapacitet pa se njemu ta cijena itekako isplati.
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 11:26   #1707
Ako se pogodi tako vikendom, onda je stvarno ok za isprobavanje svega pomalo.
Nama je zadnji put bilo svega od patke na dalje.

Za jednom godišnje sasvim ok
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 14:31   #1708
Quote:
carrie_ kaže: Pogledaj post
Mene zanima hoce li itko u Zagrebu otvoriti Buffet menu kineske i japanske hrane?
Tesko je odvest nekoga prvi put u takav restac pa mu savjetovati sto naruci ili naruciti platu sushija pa da se toj osobi ne svidi....
I ja sam vani prvi put jela u buffetu i svasta sam probala i naucila vec sto mi se svidja...a ovako imas jedno, poprilicno skupo jelo za probati i to je to alacdolje:
na Žitnjaku prekoputa City centra 1 ima kineski restoran Kun-lun koji do 3 popodne nudi menije za 30-40 kuna pa ako se dođe do tada onda bi se moglo uzeti 2 menija pola-pola (4 različita jela), objasniš konobaru da hoćeš probati više jela pa da možeš vidjeti što ti se najviše sviđa
mada je ponuda u svim kineskim restoranima u gradu uglavnom ista... riža s povrćem i malo mesa i tjestenina s povrćem i malo mesa,
neke egzotičnije stvari bome koštaju kao svetog petra kajgana
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 14:33   #1709
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nekako si mislim kad bi se kod nas otvorio All u can eat kako bi ljudi dolazili s plastičnim posudama i kriomice pretakali
nažalost točno... prije kojih pola godine je blizu Kvaternikovog trga otvoren jedan all you can eat (ne-kineski) i od onda nisam čuo ništa o tome... vjerojatno su ga ekspresno zatvorili da nemaju još veće gubitke
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:17   #1710
Preporuka za posjetit.
Kineski restoran Wok One na Jankomiru u sklopu Solidum centra po principu "All you can eat".
Imaju gablece već od 35 kn.

http://wokone.eu/naslovnica/
wanabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 10:13   #1711
I to treba požuriti jer se doista isplati.
Što se kvalitete tiče, odlična su zamjena za (meni neprežaljeni!) Running Sushi restoran u Westgateu, ali tamo mi je bilo "elegantnije" jer samo sjediš i hrana kruži oko tebe, a ovdje se ipak moraš ustajati.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:30   #1712
Quote:
wanabu kaže: Pogledaj post
Preporuka za posjetit.
Kineski restoran Wok One na Jankomiru u sklopu Solidum centra po principu "All you can eat".
Imaju gablece već od 35 kn.

http://wokone.eu/naslovnica/
Samo gablece tipa 3-4 menua na izbor ili?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:33   #1713
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Samo gablece tipa 3-4 menua na izbor ili?
Za gablec od 35 kuna nude, juhu (zdjelice su male), dva glavna jela i dva priloga po izboru na jednom tanjuru.

Za 69 kuna nude ručak i opciju "jedi koliko možeš". Imaju 5-6 raznih jela, sushi, plodove mora....
To nisam probao, samo sam vidio. Uzeo sam gablec, drugi put ću probati ručak.
wanabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:25   #1714
69kn im je jedi koliko možeš. Uff, too much.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:43   #1715
Pa s obzirom na broj jela koji nude (stvarno puno) meni nije. Plus imaš stol sa sirovim stvarima koje ti onda kuhar na licu mjesta priprema
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:47   #1716
Koliko vi ljudi želudaca imate? Naravno da je puno, kad pogledaš da se za 69 kuna možeš najesti bilo gdje u Zagrebu. Možda je jedino zgodno jer se može probati po malo od više raznih jela. E, sad, ako netko u sebe utrpa trostruku porciju i ako misli da to ima smisla, skidam kapu...
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:24   #1717
Vani je cijena oko 5eura, cca 35-36kn.
Uz to su još na kraju grada, tako da im je cijena najma prostora sigurno manja nego negdje više centarski. Ne kužim taj princip da 9e platiš tu opciju. To bi onda trebale biti ajnc A namirnice u što duboko sumnjam. All you can eat opcija u pravilu predstavlja najjeftinije namirnice, zato je i cijena takva. Za malo dobivaš puno.

Od bruke je nebi ni uvodio ako nije konkurentna, tj. ako gazda računa na domaći krkanluk koji bi mu stvorio potencijalni gubitak. Vjerojatno u svega 1 od možda 10 gostiju...nadam se da se narod bar donekle upristojio.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:10   #1718
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Koliko vi ljudi želudaca imate? Naravno da je puno, kad pogledaš da se za 69 kuna možeš najesti bilo gdje u Zagrebu.
osim u kineskim restoranima jer je kod nas kinez ekskluziva za razliku od cijelog svijeta
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:11   #1719
Jel ima neki fajn kineski s dostavom u istocnom dijelu Zagreba/Ravnice?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:13   #1720
eventualno Panda u Crnčićevoj
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.