Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2016., 13:43   #1261
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
...da li za slicne novce umjesto njega uzeti creekstone iz super konzuma, to je dilema koju svatko sam sa sobom mora rijesiti
Ja sam s Creekstone ribeye bio razočaran. Bio je fin ali žilaviji nego što sam očekivao za tako solidno mramorirano meso. Iskreno, ne vjerujem da je to crni angus, a možda su moja očekivanja bila previsoka

Koliko u Santoku košta ribeye ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 14:04   #1262
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ja sam s Creekstone ribeye bio razočaran. Bio je fin ali žilaviji nego što sam očekivao za tako solidno mramorirano meso. Iskreno, ne vjerujem da je to crni angus, a možda su moja očekivanja bila previsoka
ja sam ih dosta bio uzimao i znaju varirati, i okusom i mekanocom i mramoriranoscu i bojom


Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Koliko u Santoku košta ribeye ?
290kn/kg

ja sam uzeo najveci odrezak koji je bio; 450g
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 17:28   #1263
Lajkam lidlov stejk iz americkog tjedna.
Prosli tjedan sam kupio jedan paket koji je bio 30% snizen zbog isteka roka i bacio ga u ulje.
Danas ispekoh jedan pis na rostilju: jako fino

Poslano sa mog C6603 koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:56   #1264
Zamijenjen "mirisni" odojak u Igomatu. Čovjek je prihvatio reklamaciju i rekao neku nebulozu mužu u smislu da je moguće da je to od reza nožem na kojem je bilo nečega 😏. Doma je došlo drugo meso ali ovaj put ok.
Još ću razmisliti da li ću im dati još prilika iako se to, bojim se, svugdje može desiti.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 00:46   #1265
Samo bi glup mesar riskirao da mu ljuta musterija napravi skandal s komadom smrdljive prasetine, recimo da ju bubne na pult... Zamijeni ili vrati pare, ispricaj se i poklopi se usima...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 12:10   #1266
može preporuka za neku dobru mesnicu na pagu, po mogućnosti potez novalja- pag, ali može i šire ak je baš nužno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:16   #1267
drugi put beefshop, prvi put hondlova


nikako mi nije jasan taj novi prostor, ali je sasvim konzistentan u pretjeranosti i kicu, kao i ostatak njihove pojavnosti (umirem kad ih vidim u onim kutama s pecatima)

prodavacica simpa, ali dozlaboga spora i smotana

u skrinjama su izlozene kartonske vrecice s mesom koje se ne vidi (?!)

ovog puta isprobano, te rangirano po dojmu:
1. creekstone ribeye, suho odlezani
2. irish angus striploin, mokri
3. creekstone ribeye, mokri
4. australski sirloin, mokri

irski angus je vrlo interesantan, sa izrazenim aftertasteom po travama. mokri creekstone ok. australski je meh, posebno uzevsi u obzir cijenu.

meni je i dalje bez konkurencije suho odlezani creekstone ribeye i mislim da cu jedino njega nastaviti kupovati (i to u konzumu; iako tamo zna varirati kvalitetom, u beefshopu je preko 100kn/kg skuplji)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 13:09   #1268
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
meni je i dalje bez konkurencije suho odlezani creekstone ribeye i mislim da cu jedino njega nastaviti kupovati (i to u konzumu; iako tamo zna varirati kvalitetom, u beefshopu je preko 100kn/kg skuplji)
Jesu li to oni što se suše u komorama u konzumu?

Probao sam ponešto od svega toga, i od gotovih steakova izbor sveo na taj dry aged iz konzuma i wet aged iz igomata. Ti mi najmanje variraju kvalitetom, i svaki put su bili fini.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 13:33   #1269
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Jesu li to oni što se suše u komorama u konzumu?

Probao sam ponešto od svega toga, i od gotovih steakova izbor sveo na taj dry aged iz konzuma i wet aged iz igomata. Ti mi najmanje variraju kvalitetom, i svaki put su bili fini.
nisu; vrlo su korektni za svoju cijenu

creekstone je u radnickoj izlozen na lijevom boku mesnice. no, posljednji put kad sam bio, nisu ga imali (nadam se samo privremeno)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 13:51   #1270
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
... no, posljednji put kad sam bio, nisu ga imali (nadam se samo privremeno)
Do sredine rujna reče šef mesnice.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 23:36   #1271
Uzeo neki dan marinirani t-bone steak u igomatu. Opet nes novo u ponudi, nisam do sad vidio da imaju takve cutove mesa.



Nije neka fotka, al nemam bolju. Nisam bas zadovoljan. Nije fino meso. S manje strane T-kosti je finiji dio (biftek? tenderloin?) Veci dio s druge strane je bio zilaviji. Sve skupa prosjek. 129kn/kg.

Uzeo drugi dan ramstek da popravim okus, ramstek standardno izvrstan

Btw, imaju u ponudi i fiorentinski biftek, to me malo zbunjuje, kaj to ne bi trebao biti isti cut kao i t-bone?

Nikako da te cutove naucim...
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 06:01   #1272
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Uzeo neki dan marinirani t-bone steak u igomatu. Opet nes novo u ponudi, nisam do sad vidio da imaju takve cutove mesa.

https://s9.postimg.org/melwfu697/20160811_164914_1.jpg

Nije neka fotka, al nemam bolju. Nisam bas zadovoljan. Nije fino meso. S manje strane T-kosti je finiji dio (biftek? tenderloin?) Veci dio s druge strane je bio zilaviji. Sve skupa prosjek. 129kn/kg.

Uzeo drugi dan ramstek da popravim okus, ramstek standardno izvrstan

Btw, imaju u ponudi i fiorentinski biftek, to me malo zbunjuje, kaj to ne bi trebao biti isti cut kao i t-bone?

Nikako da te cutove naucim...
T kost u sredini odreska je kralježak iz lumbalnog dijela kralježnice. To je dio koji te boli kad te "presječe u križima". S jedne strane kosti je biftek, s druge ramstek.

T-bone, Fiorentina i Porterhouse su isto. Ako baš preciziramo do kraja, onda bi razlika bila u tome da bi se T-bone morao rezati od kranijalnog dijela lumbalne regije, tako da je udio bifteka manji, a Porterhouse od kaudalnog gdje je udio bifteka veći ali toga se ni bog ne drži. To je onako, teoretski. Kad ovako naletiš u istoj mesnici da ti je ramstek u T-bone steaku žilav, a drugi iskošteni ok onda se radi o dvije različite pasmine. Ovaj žilavi, najvjerojatnije je bio od nekog mliječnog, crno-šarog juneta, a ovaj drugi od simentalca.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 08:41   #1273
Hvala

Skuzio sam da bi s jesne strane trebao biti biftek, ali ovo drugo nisam skuzio, bas je bilo zilavo.

Ovaj drugi izrezani ramstek koji imaju je definitivno driga pasmina, vidi se na prvi pogled da je drugacije meso. Zato nisam na t-bonu skuzio da je ramstek
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 21:28   #1274
Uspio sam ne sjebat Tann-ov 21day Rumpsteak iz Interspara... Pa mogu reć da je prilično dobar..
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 21:55   #1275
@MisterNo007 nemaš gusanu tešku tavurinu za stejkove?
(jel' ovo neka tefljonača)

Inače moram reć da sam već dosta K-odležanih zajebo, jednostavno ih prepečem...
Evo sad u nedjelju je bio roštilj, frend je donio jednog tanjeg oko 2,5cm opet napravismo više medium well done, nego lagani medium. Ovo je zajebana materija moram reć.

Morat ću u nabavu kakvog termometra za meso, pa fino mjerit, nemoš više od sramote vako.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 08:27   #1276
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@MisterNo007 nemaš gusanu tešku tavurinu za stejkove?
(jel' ovo neka tefljonača)

Inače moram reć da sam već dosta K-odležanih zajebo, jednostavno ih prepečem...
Evo sad u nedjelju je bio roštilj, frend je donio jednog tanjeg oko 2,5cm opet napravismo više medium well done, nego lagani medium. Ovo je zajebana materija moram reć.

Morat ću u nabavu kakvog termometra za meso, pa fino mjerit, nemoš više od sramote vako.
Pa, ne treba ti termometar. Kako veli jedan moj prijatelj, Amerikanac, kad više ne čuješ "mooo" iz tave, pečen je.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 21:22   #1277
Kupio sam spare ribs u don vitu 45 kn/kg





vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 21:31   #1278
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@MisterNo007 nemaš gusanu tešku tavurinu za stejkove?
(jel' ovo neka tefljonača)

Inače moram reć da sam već dosta K-odležanih zajebo, jednostavno ih prepečem...
Evo sad u nedjelju je bio roštilj, frend je donio jednog tanjeg oko 2,5cm opet napravismo više medium well done, nego lagani medium. Ovo je zajebana materija moram reć.

Morat ću u nabavu kakvog termometra za meso, pa fino mjerit, nemoš više od sramote vako.
Ne treba ti gusana. Rostilj tava ili ovalva obicnjaca sasvim dosta. Nikada ni jednog nisam prepekel, a najcesce radim u debeloj rostiljki.

Stovise ovaj ramstek iz igomata koji sam gore spomenul je bil toliko rare da nisam mogao vjerovati, cak malo previse rare i za mene. Ali htel sam probati tak i bil je fini, pojel sam ga s gustom

Inace meni najbolje pase medium rare. Zena me danas iznenadila finim steakom, ali sam si ga sam.moral speci da bi bil medium rare

Spraksirao sam s valjda, ne mjerim nikak vec po izgledu i zvuku, onak odokativno.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 20:18   #1279
santoku

otkosteno zarolano pile


porchetta punjena pastom badema, pistacija i zacina


pljeske od creske janjetine s koricom od papra



iako nitko vise ne pise o santoku, jos nije propao! dapace, cini se dosta posjecen (bar u subotu), te imaju dosta toga novog u ponudi

pile je pravi hit i svakako best buy tamo (75kn/kg). vrlo socno i ukusno

kod porchette sam morao prekinuti zapecanje na kraju (pretpostavljam da postoji bolja rijec, al mi se ne da razmisljati) jer je pasta koja je malo iscurila pocela gorjeti. no, nakon pet sati na 130 stupnjeva i pet minuta na 220, bila je - savrsena. hrskava, masna i prefina.

pljeske. najvise ocekivao, donekle razocaran. dva su problema - s obzirom na cijene janjetine u hr, cijena mora biti visoka. korica od papra potpuno je promasena. nije ljuto, gorko je i potpuno preuzme okus janjetini. nakon struganja dolje bilo je fino, al nikako ne 220kn/kg fino.
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 22:57   #1280
Gmit, odlicno, sjeo mi ovaj review ko budali samar

Taman danas gledam njihov fejs i htjedoh ovdje pitati sta ima u ponudi, no nekaj me omelo i zaboravil sam. Planiram otici iduci tjedan i upravo su mi ovo pile i porcheta zapeli za oko kao nesto sto bih mogao.prvo probati. Mozda oni neki raznjici u azijskoj marinadi.

Stejkovi su mi najbolji bez puno mariniranja i prtljanja pa me to kod njih ne interesira. Pljeske mi neprivlacno izgledaju.

Thanks

Kolko su veliki/teski ovi komadi pileta i porkete?
Ono na prvoj slici, sto si jos stavio uz krumpir i batat?
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.