Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 20:32   #1
Matična mliječ i med

da li ju je netko koristio, od kojeg proizvođača i kakva su vam iskustva?

koliko sam saznao, odlična je za masu toga; jačanje imunološkog sustava, ima antibakterijska i antivirusna svojstva, za alergiju i astmu, reguliranje rada kompletnog organizma...
Sven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:38   #2
Quote:
Sven81 kaže: Pogledaj post
da li ju je netko koristio, od kojeg proizvođača i kakva su vam iskustva?

koliko sam saznao, odlična je za masu toga; jačanje imunološkog sustava, ima antibakterijska i antivirusna svojstva, za alergiju i astmu, reguliranje rada kompletnog organizma...
Po mom osobnom misljenju precijenjen proizvod. Bolji je nas domaci med i visestruko jeftiniji
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 01:59   #3
Quote:
mad max 04 kaže: Pogledaj post
Po mom osobnom misljenju precijenjen proizvod. Bolji je nas domaci med i visestruko jeftiniji
Ovako, maticna mlijec je zdravija od meda. S time da ja mislim na maticnu mlijec, proizvedenu iz kosnice, a ne komercijalni proizvod koji mozda ima veze s njom.

Isto tako treba znati da je jos ljekovitije ako se u isto vrijeme s maticnom mlijeci uzima i med.

Problem s maticnom mlijeci je sto je ona izuzetno nestabilna, drugim rijecima, brzo se kvari. Pa se zbog toga razvijaju razne metode, ne bi li se sacuvala ljekovita svojstva. I mislim da nije problem u maticnoj mlijeci, vec u metodama. Da li neka metoda djeluje, zaista uspijeva sacuvati maticnu mlijec da bude dovoljno dugo stabilnda da se moze skladistiti i prodavati na komercijalnoj bazi? E to je pravo pitanje i ja za sad ne znam tvrtku koja to radi. Probao sam Revitin proizvod, nekako me nije uvjerilo (iako, nisam ga dovoljno dugo koristio, naletio sam na MMS prije toga).

U svakom slucaju, tko misli koristiti maticnu mlijec, neka nade lokalnog pcelara koji ju proizvodi i neka se od njega direktno snabdijeva mlijeci i trosi odmah.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:17   #4
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ovako, maticna mlijec je zdravija od meda. S time da ja mislim na maticnu mlijec, proizvedenu iz kosnice, a ne komercijalni proizvod koji mozda ima veze s njom.

Isto tako treba znati da je jos ljekovitije ako se u isto vrijeme s maticnom mlijeci uzima i med.

Problem s maticnom mlijeci je sto je ona izuzetno nestabilna, drugim rijecima, brzo se kvari. Pa se zbog toga razvijaju razne metode, ne bi li se sacuvala ljekovita svojstva. I mislim da nije problem u maticnoj mlijeci, vec u metodama. Da li neka metoda djeluje, zaista uspijeva sacuvati maticnu mlijec da bude dovoljno dugo stabilnda da se moze skladistiti i prodavati na komercijalnoj bazi? E to je pravo pitanje i ja za sad ne znam tvrtku koja to radi. Probao sam Revitin proizvod, nekako me nije uvjerilo (iako, nisam ga dovoljno dugo koristio, naletio sam na MMS prije toga).

U svakom slucaju, tko misli koristiti maticnu mlijec, neka nade lokalnog pcelara koji ju proizvodi i neka se od njega direktno snabdijeva mlijeci i trosi odmah.

Ja sam mislio na komercijalne proizvode koji se mogu naci na nasem trzistu. Ni jedan nije vrijedan tih novaca.Ponavljam precijenjeni proizvod.
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:17   #5
Quote:
mad max 04 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio na komercijalne proizvode koji se mogu naci na nasem trzistu. Ni jedan nije vrijedan tih novaca.Ponavljam precijenjeni proizvod.
Slazem se, a pogotovo sto je upitno koliko je u pitanju prava maticna mlijec. Uostalom, mozete pogledati net, prepun je oglasa (Royal Jelly).

Ali, maticna mlijec je odlicna stvar i djeluje.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:32   #6
Pozdrav!

Quote:
Sven81 kaže: Pogledaj post
da li ju je netko koristio, od kojeg proizvođača i kakva su vam iskustva?

koliko sam saznao, odlična je za masu toga; jačanje imunološkog sustava, ima antibakterijska i antivirusna svojstva, za alergiju i astmu, reguliranje rada kompletnog organizma...
Matična mliječ je jako dobra stvar ali direktno nabavljena kod pčelara,no vrlo ju je teško dobiti i zato je jako skupa.Prava matična mliječ se mora čuvati na minus temperaturi i zato ne nasjedajte na razne dehidrirane i ekstrahirane proizvode jer to je puno toga ostaloga a jako malo ili nimalo matične mliječi.Isto kao i kod tableta ginka ako ste pratili istraživanja u kojima skoro da i nije bio zastupljen ginko.Veliki je problem što mi nemamo laboratorij za ispitivanje takvih stvari pa nam nude svašta a izmedju ostaloga upitne vitamine ih uvoza koji uopće nisu provjereni na koncetraciju tih istih.Lijep pozdrav.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:40   #7
neki iz moje obitelji su baš nedavno nakon viroza i sl. stvari uzimali matičnu mliječ u tabletama koje se otapaju u ustima (medo-flor) i kažu da se bolje osjećaju. vidim da pišete da su takve stvari u tabletama bullshit, pa ne znam.

matična mliječ navodno djeluje baš na poboljšanje imunuteta, a kod upalnih stanja i sl. navodno je bolji propolis.

imate dobrih pčelara (iz cijele hrvatske) na dolcu, ako ste iz zagreba, pa odite nekoga pitati oko matične mliječi.

i u staroj vlaškoj ona biljna ljekarna bio-terra (ili tako nešto ) ima provjerene proizvode što se toga tiče.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 01:03   #8
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
neki iz moje obitelji su baš nedavno nakon viroza i sl. stvari uzimali matičnu mliječ u tabletama koje se otapaju u ustima (medo-flor) i kažu da se bolje osjećaju. vidim da pišete da su takve stvari u tabletama bullshit, pa ne znam.
Ok, da se razumijemo, maticna mlijec, kao prirodni proizvod kojim se hrane pcelinje matice je jako nestabilan. Ne moze dugo stajati, jer se kvari i samim tim, gubi i ljekovito djelovanje.

Zbog toga, da bi se komercijalno prodavalo (duga vremena skladistenja, transporta i slicno), obicno se primjenjuju razni postupci koji mijenjaju maticnu mlijec, da bi bila stabilna sto duze. E sad, problem nije u maticnoj mlijeci kad do nje dodes direktno od pcelara i u kratkom roku ju potrosis. No, koliko industrijski proizvod jeste maticna mlijec, to je upitno. Mozda je nesto ljekovitosti i sacuvano. Ja to ne znam, ovisi o proizvodu, ali u svakom slucaju, s jednim proizovodom (Revita, trosi se kao Cedevita) bas i nisam vidio neki uspjeh. Sto ne znaci da niti jedan drugi postupak nije uspjesan. Ili pak da netko drugi s Revitom ne bi vidio uspjeha.

Uostalom, procitaj malo sto je maticna mlijec i o njoj i vidjeti ces da je "problematican" proizvod, jer jednostavno, ne mozes ju skladistiti dugo. I zatu ju mijenjaju. A svaka promjena je potencijalno negativna.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 01:25   #9
a propolis?
možeš mi reći koja bi bila razlika u namjeni između matične mliječi i propolisa i je li propolis "stabilniji" (ne znam u kojem sve obliku njega prodaju, u kapima i čemu još)...

šta bi ti preporučio, matičnu mliječ ili propolis, šta je bolje i šta je za koju namjenu?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:25   #10
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
a propolis?
možeš mi reći koja bi bila razlika u namjeni između matične mliječi i propolisa i je li propolis "stabilniji" (ne znam u kojem sve obliku njega prodaju, u kapima i čemu još)...

šta bi ti preporučio, matičnu mliječ ili propolis, šta je bolje i šta je za koju namjenu?
Propolis je materijal kojim pcele zatvaraju sitne rupe, cime postizu da je kosnica bolje zatvorena, sto naravno znaci da je teze za neprijatelje prodrijeti unutra, a ujedno i toplije.

Maticna mlijec je hrana za matice.

Samim time, maticna mlijec je zdravija, puna energije i vitamina, minerala, ukratko hrane koja omogucava matici da neprestano izbacije jajasca, a jasno je da to zahtijeva puno energije, hranjivih tvari koje omogucavaju konstantno stvaranje novih jaja u matici.

Sad, to ne znaci da propolis ne treba uzimati, da je beskoristan ili tako sto. On ima i svojstva koja omogucavaju da ubija patogene, sto je bitno (pogledaj moj post o MMSu), dok maticna mlijec radi to i puno vise.

Ako moras birati izmedu samo jednog, onda maticna mlijec, koja je jaca, ali nestabilnija (propolis je stabilan). A naravno, najbolje je uvijek uzeti oboje, ako mozes. I med uz to pride. Pravi, prirodni sirovi med (koji nikako ne treba izlagati visokim temperaturama, inace odose mnoge tvari).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 15:59   #11
thanks!
baš je lijepo u to se razumjeti.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 18:46   #12
matična mliječ

Kako se bavim proizvodnjom svih pčelinjih proizvoda pa tako i matične mliječi želim istaći da ne stoji tvrdnja o nemogućnosti čuvanja na duži rok. Matična mliječ se proizvodi nekoliko mjeseci u godini pa je razvijeno nekoliko načina za njeno čuvanje.

Najstariji način je čuvanje umješavanjem u med koji ima svojstva prirodnog konzervansa. Pri tome ističem da se ne može mješati sa bilo kojim i kakvim medom.

Poznati način je postupak liofilizacije gdje se u biti radi o procesu sušenja u posebnim uvijetima. Tim postupkom matična mliječ gubi dio svojim pozitivnih svojstava.

Matična mliječ se može i u kućnim uvijetima očuvati na duži rok i to čuvanjem u zamrzivaču. Potvrđeno je da se hranjenjem ličinke sa mliječi koja je čuvana pet godina u zamrzivaču može proizvesti matica dok sa liofiliziranom mliječi to nikome nije uspjelo što ukazuje da je izgubila dio pozitivnih svojstava. Zbog toga je moja preporuka da se koristi matična mliječ u prirodnom obliku (svježa ili zamrznuta) kao i u pripravcima sa drugim pčelinjim proizvodima.

U hrvatskoj je slabo razvijena proizvodnja matične mliječi, tek nekoliko pčelara bavi se time. Razlog tomu je konkurencija Kine koja proizvodi 90% svjetske proizvodnje. U poslijednje vrijeme povećava se interes kupaca za domaću matičnu mliječ, koja je veće cijene, zbog gubitka povjerenja u kineske proizvode uzrokovanog aferama sa melaminom u mlijeku u prahu i dr.

Ukoliko želite saznati više posjetite http://www.inet.hr/~zvonbabi/pcelarstvo
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 21:08   #13
..nije potrebno imati pcelara za susjeda,te svako jutro skocit do njega i grebnuti malo svjeze m.m. jer u protivnom se kvari...moze se drzati u frizideru,ali time gubi na kvaliteti..(e sad,ne znam koliko dugo)..ali znam,da se moze konzervirati na prirodan nacin.,tj.,umjesa se u med.. to je mala caka.,naime,ona je prilicno jaka u odnosu na med,pa je bitan omjer sa medom i kolicina koja se konzumira na dan(najbolje ujutro natasce i ne jesti poslije toga bar pola sata)
.takva mjesavina se moze piti i tri mjeseca.,i stvarno sljaka.,(bar je meni)..jako dobro..
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:30   #14
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
..nije potrebno imati pcelara za susjeda,te svako jutro skocit do njega i grebnuti malo svjeze m.m. jer u protivnom se kvari...moze se drzati u frizideru,ali time gubi na kvaliteti..(e sad,ne znam koliko dugo)..ali znam,da se moze konzervirati na prirodan nacin.,tj.,umjesa se u med.. to je mala caka.,naime,ona je prilicno jaka u odnosu na med,pa je bitan omjer sa medom i kolicina koja se konzumira na dan(najbolje ujutro natasce i ne jesti poslije toga bar pola sata)
.takva mjesavina se moze piti i tri mjeseca.,i stvarno sljaka.,(bar je meni)..jako dobro..
Na koji način ti je pomogla? I koji bi trebao biti omjer?

I još nešto: ima li neke veze ako je čovjek alergičan na pelud - takvi ne bi smjeli uzimati matičnu mliječ i propolis ili to nema veze?
Allegria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 22:54   #15
Quote:
Allegria kaže: Pogledaj post
I još nešto: ima li neke veze ako je čovjek alergičan na pelud - takvi ne bi smjeli uzimati matičnu mliječ i propolis ili to nema veze?
Sto se tice alergije, ne nuzno, ali posto postoje alergije, tj. oslabljen je imunloski sistem, svakako mozes testirati prije nego sto navalis na bilo sto. Dakle, stavis malo toga sto te zanima (maticna mlijec, propolis, polen...) na kozu i gledas. Ako dode do alergijske reakcije, izbjegavas...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:27   #16
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Sto se tice alergije, ne nuzno, ali posto postoje alergije, tj. oslabljen je imunloski sistem, svakako mozes testirati prije nego sto navalis na bilo sto. Dakle, stavis malo toga sto te zanima (maticna mlijec, propolis, polen...) na kozu i gledas. Ako dode do alergijske reakcije, izbjegavas...
Hvala, probat ću.
__________________
Early morning's bright sun shine, it seems a bit different today... open the window, hear the seagulls, spring is finally here...
Allegria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 00:23   #17
Matična mliječ pomaže kod alergija. Kontraindikacija za upotrebu matične mliječi može biti alergičnost na nju ali je vrlo rijetka.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 10:24   #18
Matica4, ima li razlike između medovine i "gvirca", tj. jesu li to različita pića ili se radi o različitim nazivima?
Sorry svima za OT.
Slažeš li se s time da bi se MM trebala uzimati tako da je se drži pod jezikom kako bi se sastojci aprorbirali u tijelo putem jezičnih folikula?
sinkezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:11   #19
Medovina i gvirc nisu ista pića. Pogledajte na gastronomija tema rakija i med.

Matična mliječ se uzima tako da se stavlja pod jezik i drži što duže kako bi podjezične žlijezde usvojile što više korisnih sastojaka. Tako se uzima zbog toga što želučane kiseline dijelom umanjuju pozitivna svojstva matične mliječi.

Ukoliko želite saznati više pogledajte na:
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 23:56   #20
Quote:
Matica4 kaže: Pogledaj post
Ukoliko želite saznati više pogledajte na:
Pogledao, nema cijena. Shvacam da se ovdje ne moze reklamirati i pricati o cijenama, ali bi na svom siteu mogli staviti cijene. Znam da mogu i zvati, ali zasto posjetiti internetsku stranicu, kad tamo nema svih relevantnih informacija?

Sto se tice interneta, osobno preferiram da je on koristan i informativan, tj. da daje sto vise informacija...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.