Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 18:46   #1401
Quote:
Uzurpatorica kaže: Pogledaj post
Neko općenito pravilo bi bilo do 5 cm, dva sata dnevno u prva dva tjedna nošenja,
ali količina utezanja ovisi o građi, što znači ako ti je torzo mišićaviji vjerojatno ćeš se moći vrlo malo utegnuti u početku.
hvala ti na odgovoru.
prva 2 tjedna bi trebala par h dnevno, a nakon toga? postepeno uvoditi sve više?
za koliko se otprilike vide rezultati? htjela bih oblikovati rebreni luk samo. struk mi je uzak, ali mi je donji dio prsnog koša dosta širi.
jussty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 00:32   #1402
Quote:
jussty kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru.
prva 2 tjedna bi trebala par h dnevno, a nakon toga? postepeno uvoditi sve više?
za koliko se otprilike vide rezultati? htjela bih oblikovati rebreni luk samo. struk mi je uzak, ali mi je donji dio prsnog koša dosta širi.
Jel to moguće oblikovati nošenjem korzeta za neke duže rezultate?
Na hrpi članaka sam pročitala da se struk vrlo brzo vrati u svoje prvobitno stanje nakon prestanka nošenja korzeta, pa makar ga nosila godinama.
Imaš li možda neke before/after slike?
Doll Fetish is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 16:07   #1403
Quote:
jussty kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru.
prva 2 tjedna bi trebala par h dnevno, a nakon toga? postepeno uvoditi sve više?
za koliko se otprilike vide rezultati? htjela bih oblikovati rebreni luk samo. struk mi je uzak, ali mi je donji dio prsnog koša dosta širi.
Quote:
Doll Fetish kaže: Pogledaj post
Jel to moguće oblikovati nošenjem korzeta za neke duže rezultate?
Na hrpi članaka sam pročitala da se struk vrlo brzo vrati u svoje prvobitno stanje nakon prestanka nošenja korzeta, pa makar ga nosila godinama.
Imaš li možda neke before/after slike?
Nakon ta dva tjedna možeš polako malo više utezati, i nositi ga puno duže, svakako ga nakon nošenja stavi na vješalicu ili preko nekog naslona da se 'izrači'.

Za rezultate vam nitko ne može reći koliko će trebati vremena i hoće li uopće biti trajnih rezultata. Sve je individualno i ovisi kako je tko građen.
Čak i nakon nekog postigutog cilja, u većini slučajeva je potrebno održavati rezultat , ali manjim intenzitetom...

Ako govorimo o waist-treningu, moramo uzeti u obzir i korzet koji mora biti napravljen od kvalitetnih materijala, metalnih kostiju, nekoliko slojeva tkanine, u najboljem slučaju od coutila. Korzeti od Aždaje (osim ako nisu custom-made iako sumnjam da ima razlike) nisu namijenjeni za waist-training (preslaba i loša konstrukcija). Općenito govoreći, da bi se dobili neki trajni/značajniji rezultati korzet bi se trebao nositi minimalno 6-12h, 5-6 puta tjedno što ne može podnijeti svaki korzet.
Struk se može oblikovati i bez pomicanja zadnjih rebara, već i 'raspoređivanjem' masnog tkiva, organa i oblikovanjem mišića. Za pomicanje rebara je potrebno jaaako puno vremena, truda, ali i novaca jer za takve rezultate je potreban korzet izrađen po mjeri! Ukoliko se koristi korzet koji nije adekvatan može doći do ozljeda i nepotrebnih bolova.

Jako dobar izvor informacija na temu waist-treninga - http://straitlaceddame.com/living-in-a-corset.html

Zadnje uređivanje Uzurpatorica : 19.07.2014. at 16:26.
Uzurpatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 18:38   #1404
Quote:
Uzurpatorica kaže: Pogledaj post
Nakon ta dva tjedna možeš polako malo više utezati, i nositi ga puno duže, svakako ga nakon nošenja stavi na vješalicu ili preko nekog naslona da se 'izrači'.

Za rezultate vam nitko ne može reći koliko će trebati vremena i hoće li uopće biti trajnih rezultata. Sve je individualno i ovisi kako je tko građen.
Čak i nakon nekog postigutog cilja, u većini slučajeva je potrebno održavati rezultat , ali manjim intenzitetom...

Ako govorimo o waist-treningu, moramo uzeti u obzir i korzet koji mora biti napravljen od kvalitetnih materijala, metalnih kostiju, nekoliko slojeva tkanine, u najboljem slučaju od coutila. Korzeti od Aždaje (osim ako nisu custom-made iako sumnjam da ima razlike) nisu namijenjeni za waist-training (preslaba i loša konstrukcija). Općenito govoreći, da bi se dobili neki trajni/značajniji rezultati korzet bi se trebao nositi minimalno 6-12h, 5-6 puta tjedno što ne može podnijeti svaki korzet.
Struk se može oblikovati i bez pomicanja zadnjih rebara, već i 'raspoređivanjem' masnog tkiva, organa i oblikovanjem mišića. Za pomicanje rebara je potrebno jaaako puno vremena, truda, ali i novaca jer za takve rezultate je potreban korzet izrađen po mjeri! Ukoliko se koristi korzet koji nije adekvatan može doći do ozljeda i nepotrebnih bolova.

Jako dobar izvor informacija na temu waist-treninga - http://straitlaceddame.com/living-in-a-corset.html
cure, hvala vam puno na odgovoru.
kupila sam Aždajin korzet, ali nije po mojoj mjeri nego sam ga kupila od jedne cure. s metalnim je šipkama, izuzetno čvrst. Korzet koji sam ja kupila je za utezanje struka od 65-75 cm. Moj je trenutno 73 cm.

Možeš mi preporučiti kakve vježbe za jačanje tih mišića sa strane? Htjela bih kombinirati vježbe s korzetom.

btw može li se sa korzetom spavati? zvuči kao dosta neudobna i nemoguća misija, a negdje sam čak pročitala da se to ne smije. koji je razlog?

Zadnje uređivanje jussty : 21.07.2014. at 18:44.
jussty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 14:57   #1405
Što se vježbi tiče,umjesto klasičnih i bočnih trbušnjaka radim ovakve stvari https://www.youtube.com/watch?v=VzufAGXCWfE
Kino ima još ovakvih videa, uglavnom - plenk/bočni plenk i sve njegove varijacije su jako dobre.
I obavezno istezanje nakon

Mnogima je nemoguće pojmiti da korzet uopće može biti udoban

Može se spavati u korzetu, i sama to prakticiram pogotovo sada po ovim vrućinama kada ga je teško nositi preko dana. Kao i kad ga prvi put staviš, prvo spavanje će biti čudno i neudobno, ja sam se već navikla, zapravo to 'navikla' bi moglo zvučati kao da sam se navikla na bol ili sl. što, naravno nije slučaj. Kad sam tek počela, trebalo mi je vremena da skužim kakav mi položaj paše, u tome su jako pomogli jastuci koje bih stavila sa strana. Već nakon dvije-tri noći sam se prilagodila i sada spavam jednako udobno kao i bez, odnosno zaboravim na njega
U početku se svakako preporuča korzet utegnuti manje nego danju, i postupno. No, postoji mogućnosti da se ne navikneš ni nakon dužeg vremena i ne treba se forsirati, pogotovo ne u neadekvatnom korzetu.
Ne bih preporučila spavanje u korzetu ako je to jedini koji imaš jer se tkanina trlja o plahte i brže 'troši'.
Jedini razlog koji mi pada na pamet zašto se ne bih smjelo spavati u korzetu je ako osoba ima visok tlak.

Definitivno nam fali slika na ovoj temi!


i korzet u jednoj kežual kombinaciji
Uzurpatorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 17:46   #1406
Hvala na odgovoru!
Super mi izgledaju ove vježbice!Probat ću svakako
jussty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 21:16   #1407
Question Izrada korzeta u Zagrebu

Jel zna tko gdje se u Zagrebu može nabaviti korzet?
Ali ono, pravi čvrsti korzet za utezanje, a ne "korzet" iz Korzeti Gothic.

Neko vrijeme je bilo kod Aždaje, ali ona je sad propala. Dotična ih navodno i dalje izrađuje, ali je izrazito neodgovorna: dogovorim se s njom, nađemo se, izmjeri me i nakon tog susreta se više me javlja.
Istina korzeti joj nisu (bili?) ultrakvalitetni (navodno su joj znali biti lagano asimetrični, na moju sreću mene to nije zadesilo), ali su bili solidni i otprilike je bilo kolko para tolko muzike.

Zadnji Aždajin korzet mi je pred raspadom pa me zanima dal ima koga (odgovornog) u Zagrebu ili bližoj okolici da izrađuje korzete barem te kvalitete? Cijena može biti malo veća, ali da baš i ne ide iznad 2000kn za overbust.
Eria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 13:32   #1408
Quote:
Uzurpatorica kaže: Pogledaj post
Definitivno nam fali slika na ovoj temi!


i korzet u jednoj kežual kombinaciji
kakve su ovo spodobe
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 06:21   #1409
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
kakve su ovo spodobe
Nisu spodobe nego cure utegnute u prave* korzete!

*Za razliku od raznih topića koji se prodaju pod korzete.

Nego, ima li koga da zna gdje se u Zagrebu (može i bliža okolica) može naručiti izrada kvalitetnog korzeta, a da mu cijena ne prelazi 2000kn?
Eria is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 21:48   #1410
Smile

Cure, znate gdje bi u Zg mogla nac korzet za ispod haljine, nije pretjerano uska i ne bude se nis vidjeo, stvar je da trebam velike kosarice a haljina je na jedno rame, pa sam najsigurnija da curke stoje ak ih utegnem u korzet¿
plava90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 11:28   #1411
Quote:
plava90 kaže: Pogledaj post
Cure, znate gdje bi u Zg mogla nac korzet za ispod haljine, nije pretjerano uska i ne bude se nis vidjeo, stvar je da trebam velike kosarice a haljina je na jedno rame, pa sam najsigurnija da curke stoje ak ih utegnem u korzet¿
mene isto zanima dali ima klasicnih korzeta koji se vezu,imam jedan al sam se udebljala i nemogu ga vise obuci...dala bi do 400 kn,al da ima negdje u osijeku ili slicno....bila sam u sisley, u lisci i lady di, i nisam nista nasla....
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2020., 23:04   #1412
Pozdravljam! Jel netko naručivao korzet iz Glamorous corset-a? Nekak ne sumnjam u kvalitetu jer imaju jako puno pozitivnih feedbacka po netu,ali me brine da mi ne lupe bijesnu carinu pošto ide iz Amerike a cijena bi bila oko 600 kn. Iskustva?
__________________
"Mišljenje je ko šupak,svako ga ima."
attention whore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2021., 13:49   #1413
Bok, jel' netko probao Maskateer? Zanimaju me veličine...Hvala
little15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.