Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 16:05   #1
Škoda Fabia 1.9sdi

Pozdrav svim forumasima pre svega!

Interesuje me vase misljenje o ovom autu. Ako ga neko ima puno bi mi znacilo da napise kakav je, sta su mu dobre, a sta lose strane, koji delovi su posebno kvarljive prirode, kakav je taj motor 1.9sdi koji se nalazi u skodi, koliko je izdrzljiv, koliko moze da predje taj motor.

Ja trenutno imam opel zafiru 1.6 16v 2002.god i ugradjen plinski sistem stag 400 plus, ali bih presao na dizelasa koji ne kosta previse i koji nije preskup za odrzavanje. Prijatelj mi je preporucio ovu skodu jer je mali potrosac i zbog toga sto nema turbinu i plivajuci zamajac.

Hvala unapred!

Gledao sam neke oglase u Nemackoj i Austiji, a evo nekih od tih oglasa. Izvinjavam se ako je zabranjeno kacenje oglasa i u tom slicaju cu ih obrisati

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...9&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...9&pageNumber=1

Zadnje uređivanje toda81 : 25.02.2017. at 16:24.
toda81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:15   #2
Za te novca se mogu naci bolji auti u Njemačkoj. Jedina prednost je sto malo trosi ali zato ne ide i jednostavan motor.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:31   #3
Mogu ja i u Nemackoj da odem da pazarim auto, to nije problem. Sta mi ti predlazes tu do 1500e da bude tamo cena? Vec duze vreme razmisljam i nikako da nadjem nesto sto bi mi odgovaralo. Bitno je da nije skup za odrzavanje i da bude ili mini van ili karavan jer mi je potreban veci prtljazni prostor. Zato imam zafiru. Gledao sam mazdu premacy 2.0 dizel. Cujem da je motor odlican i da nije "kvarljiv", ali zato ima uzasnu karoseriju. Gledao sam neke oglase u Austriji i Nemackoj i mnogo je automobila koji su skroz zardjali i progledali ako mogu tako da kazem od rdje i to me je odbilo od nje. Doduse bilo je i primeraka koji lepo izgledaju i nigde nisu pokazali rdju, ali se bojim da ce za par godina i oni pokazati
toda81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:46   #4
Ta Škoda nije za preporučiti. Neudobna je i slabo ide. Nije nekvalitetna. Mazde si sam okarakterisao i kao polovne se ne isplate jer ih korozija jede. Izbor je širok, zavisi za šta ti auto treba i prelazak sa velike Zafire na malu Fabiu je iz jedne klase u drugu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:22   #5
Za svoju klasu fabia nije neudobna ..troši ko upaljač a i potegne do 160. Putnu brzinu nije problem održavati do 120.
Jedino ako nema previše uspona.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:31   #6
Quote:
toda81 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumasima pre svega!

. Prijatelj mi je preporucio ovu skodu jer je mali potrosac i zbog toga sto nema turbinu i plivajuci zamajac.

]
Dobro ti nije biciklu preporučio. Nema registracije, nema goriva, nema turbine, nema plivajućeg zamajca.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:24   #7
ovdje na ovom forumu auto koji ima manje od 150 konja ne ide nikam, svi ga prestižu, stiže zadnji u koloni na semaforu (pa nekad treba i 3 ciklusa da uvati zeleno)...

ta škoda ima zastajelu tehnologiju, al zato ima jeftino održavanje i malu potrošnju (oko5l)...gradski promet prati ko i svaki drugi auto, za duži put bučna i ipak spora...
pa ti sad vidi - moderni turbak sa velikom vjerojatnošču kvara da uzimaš kredit i skupljim održavanjem il ovo...

sam si napravi računicu. najlakše se zadužit kreditom pa kasnije krpat samo da auto ide...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:39   #8
Primjerci koje si linkao su školski primjer auta koje treba u širokom luku zaobići.

Auto je dobar izbor ako te zanima isključivo kako se za male novce dokotrljati od A do B, a ne smeta te što je auto spor i neudoban. Mana im je mjenjač, znaju se sasuti ležajevi. Ostalo ok. Pogledaj i Ibizu, mehanika je identična, a auto je dosta udobniji, i u Hrvatskoj barem se može naći za manje novaca.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:15   #9
to dok unese tj uvezes pojest ce te carina....i davanja...

po pisanju si bih ili srbija pa neznam kako tamo ide uvoz...nisam upucen...

a ovo sa zamasnjakom i turbinom....toliko miliona auta se vozi pa sta,,,,

to su potrosni dijelovi i niti jedan auto nije napravljen da vjecno traje...
pa proizvodjaci zive od dijelova ne od prodanih auta...

a taj sdi je dobar kao radna mazga....nesto kao golf 2....
vole motori popit ulje i mjenjac im je slaba tocka...


vidim linkao si jedan auto iz Italije(tj torino)
uvoz iz Italije nije bas najsretniji ako ga zelis dovest po cesti...
ako je na slepi onda je druga stvar
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:51   #10
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
ovdje na ovom forumu auto koji ima manje od 150 konja ne ide nikam, svi ga prestižu, stiže zadnji u koloni na semaforu (pa nekad treba i 3 ciklusa da uvati zeleno)...

ta škoda ima zastajelu tehnologiju, al zato ima jeftino održavanje i malu potrošnju (oko5l)...gradski promet prati ko i svaki drugi auto, za duži put bučna i ipak spora...
pa ti sad vidi - moderni turbak sa velikom vjerojatnošču kvara da uzimaš kredit i skupljim održavanjem il ovo...

sam si napravi računicu. najlakše se zadužit kreditom pa kasnije krpat samo da auto ide...
Jebiga, ljudi voze kredite da bi pokazali ključe.

Ja bih za razliku od drndavog i presporog SDI-a preporučio Yarisa 1.3 prve generacije, auto koji je mehanički neuništiv, pogotovo ako je model prije Facelifta koji se proizvodio u Japanu, troši kao upaljač, praktičan je i živahan.
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 00:15   #11
Godisnje prelazim sigurno preko 20.000 km, a treba mi malo veci auto, karavan ili minivan kao sto je zafira jer nosim puno stvari kada putujem u tazbinu ili kod mljih pa mi je zato prostor koji pruza zafira fantastican, ali nisam bas nesto posebno zadovoljna ovom kombinacijom benzin-gas, a cini mi se da na opelu bas puno stvari crkava kao ludo.
Ja sam iz Srbije, a slucajno sam okacio tog italijana, tj ne bih od njih kupio ni cokoladu jer sam cuo da su veliki prevaranti. Auto planiram da kupim iz Austrije, Nemacke ili Svajcarske jer imam prijatelja koji uvozi auta otuda pa bismo zajedno skoknuli do tamo da ih kupimo. Kod nas u Srbiji je takvo stanje da nas uvoznici zezaju kako stugnu kada je u pitanju kilometraza tako da ne zelim da im dam ni istu kolicinu novca kao sto bih dao sam da je uvezem jer je svaki polovni auto u nasim oglasima, a npr 2002.god je presao od 150.000-180.000 km sto je smesno jer sam gledao ista ta auta u gore navedenim zemljama i plus Holandiji i da svuda imaju ogromnu kilometrazu koju su gospoda uvoznici spustili za po 100.000-200.000km. Njima se najvise isplati da kupe neki auto koji je presao u inostranstvu po 350.000 km jer su takvi najjeftiniji i onda mu ovde lepo spuste km i malo ga srede i onda uvale nekome. Verujem janda toga ima i u ostalim zemljama, ali nekako bi me mnogo menje bolelo da mi Svaba spusti km nego Srbin.
Nisam nacionalista, Srbin sam, ali me uzasno nervira nepravda.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
toda81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 00:41   #12
Ja ne znam kako je odrzavana ta zafira i ne znam koliko se kvare. Moj stari ima Astru G 1.7TD staru 18 godina i od kvarova je samo crkla brava za paljenje i to je bilo nekih 500kn za popraviti(ne racunam standardne stvari koje se mjenjaju). Realno ta fabia je nikakav auto i za 1500€ se nade boljih auta.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 00:48   #13
Od kada je kod mene, ja je redovno odrzavam, tj redovno menjam ulje na 10.000km, sipam kvalitetna ulja tako da mi je potrosnja ulja minimalna u odnosu na to koliko ovaj 1.6 i 1.8 motor trosi, tj trose od 2-3 litra ulja od zamene do zamene ulja. Upravo sam odradio i veliki servis i sredio kocnice i sajlu za rucnu kocnicu, mada mi je auspuh totalno truo, srednji i zadnji lonac, uskoro cu morati da menjam spanere na pk kaisu jer majstor kaze da su dotrajali, alternator je pri kraju, sto se tice plina sada me ceka atest, mozda cak i zamena boce... Pitanje je kako je odrzavana ova zafira pre nego sto je dosla kod mene. Da sam je ja imao kao novu ona bi bila maksimalno ocuvana i uvek na vreme servisirana jer volim da ispostujem sve onako kako treba da se radi. Sta mi predlazete da tako malo vece tipa zafire ili nekog karavana koji nije preskup za odrzavanje? Planiram auto da kupim u Austriji, Nemackoj ili Svajcarskoj i ne bih da dam preko 1500e tamo.
toda81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 01:44   #14
Za 1300€ se nade Astra G Karavan sa 2.0DTI motorom koji treba prijeci 500k km bez problema, jedina mana je el. Bosch pumpe ali ako je već mjenjao sto vjerovatno da je onda nebi trebalo biti problema posto ima lanac, turbina je nisko tlacna tako da dosta dugo traju. Karoserija je pocincana tako nebi trebao imat vecih problema sa hrđom, ovjes je solidan i izdrzljiv, svakih 50-100k km zna otici stabilizator koje dode nekih 10€. Posto radis velike km ne bih trebao imati problema sa EGR ventilom. Dijelova ima na svakom cosku posto tih astri ima kao golf dvojki.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 01:51   #15
Hvala na savetu. Mozes li mi reci kakva je zafira koja ima isti taj 2.0 dti motor za odrzavanje posto vec imam zafiru i puno sam razmisljao o toj dizel avrijanti jer mi se ne dopada ova kombinacija plin i benzin koju sada imam.
toda81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 06:49   #16
Zafira ti je ista za odrzavati kao Astra G zato sto su to jedno te ista auta samo zafira ima drugi tip karoserije.
2.0 DI(82hp) i DTI(101hp) su najjeftiniji za odrzavati i malo se kvare.
Oba motora trose ulje tvornicki, DTI malo više. Imas jos i 1.7DTI od isuzua.

Zadnje uređivanje ISB123 : 26.02.2017. at 07:08.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 08:11   #17
@toda81 Prvo se odluci jesi musko ili zensko, malo si razmisljao pa razmisljala. Kupujes dizela i ocekujes za ispod 2k eur da nema puno km? Samo napred draga/i.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 09:42   #18
Održavanje fabije nije ništa jeftinije od ostalih auti. Sve to više manje dođe na isto.
A kupit u današnje vrijeme sdi fabiju je stvarno koma. Em je grda i penzionerska a unutrašnjost plastična da te Bože sačuvaj.

Vidi sjedala ko 4 wc školjke:



Vozit se u njoj ko da se voziš u nekom propuhu.
Ima za 2000 eur+uvoz puno boljih auti.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:06   #19
zacetniku teme---do koliko para mislis ici?

jel imas zafiru s plinom?
ako si zadovoljan onda uzmi zafiru s dizel motorom i mirna bosna( u tvom slucaju srbija)

a a ko imas prijatelja koji dovozi auta on ce ti najbolje uvaliti( tj naci ce ti najbolji auto za te pare)

za sto tocno ti treba auto-za prijevoz tereta ili cega?

bolje gledaj golfa 4 karavana za te pare...ili octaviu...

a te price turbina i zamasnjak---vec sam ti gore napisao...
i sta ocekujes od auta koji kmosta 1500eu?
to je kod svabe vec odavno u otpisu...
pa onda nasi balkanci kupuju-srbi,bosanci,hrvati,bugari,rumuni,poljaci....(nast avi niz)

a da ces imati troska i njoj-imat ces....
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:09   #20
Ne znam zašto svi pišu gluposti, a nemaju pojma. Striča mi ima taj auto. Reći ću jedno-prošao je 395 tisuća km, redovno servisiran u Zubaku, zato i je u kolko tolko dobrom stanju (s takvim km ne može bit odlično stanje). Prošo je hard core vožnje, penzionerske, svakakve, mijenjano jedino servo kočnica, ništa od drugih kvarova, turbine nema, motor do 100 ide sasvim solidno, ima 2 bitne stvari, klima i servo, motor je doslovno nepoderiv, malo više ulja sad troši ,to je opet jasno zbog kilometara. Imam same riječi hvale za njega. Nije neudobna, to je notorna laž, recimo novi polo u kojem sam se vozio, na istim grabama je potres u njemu dok fabia prođe da se ne osjeti. Pričam o 1.9 SDI.
Auto je dosta prostran jer je karavan, ne može sad bit ne znam što, ali je prostran za svoje dimenzije. Vozi na nekim 14 cola gumama, ali kaže da nisu one s kojima ju je kupio nego malo veći profil i da auto prekrasno na njima ide tj da je zbog toga udoban. Ovjes kolko je rupetina prešo tamo di vozi i slično pa je sve u najboljem redu, seleni mijenjani itd. Potrošnja 6l ako ga gaziš ko vrag svoju mater u uzbrdicu od 25% pun da šibica ne stane. A ako voziš normalno onda 5l. Ako voziš 80 po staroj do mora s klimom 3.9 nam je pokazivalo . Sretno
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.