Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2010., 09:51   #161
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ak vam se svidja "black cod in miso", onda morate probati silver cod u champaigne-honey sauce u hakkasanu (takodjer 1 michelin star). cisti gastronomski orgazam
Misliš na londonski Hakkasan? Stajao pred njim i mjerkao da li da rezerviram ili ne. Hakkasan, Zuma i Nobu su mi bili u najužem izboru egzotike prilikom zadnjeg posjeta u Londonu. Završio u Nobu-u. Slijedeći puta idem u Hakkasan. Jel komplicirana rezervacija?
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:55   #162
da, na londonski. nisam ni znala da ih ima jos

ma nije komplicirana, pogotovo sada vise nije, kao ni za nobu. to je nekad bilo kad su se ti restorani tek otvorili. no moj dobar friend je radio kao manager u nobu pa smo bez problema uvijek mogli dobiti rezervaciju

ja bas sutra idem u umu. to je jos jedan japanese s michelinom. javim dojmove
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 13:58   #163
zuma mi inace ima odlicnu klopu, ali nemrem probaviti onu ljigavu ekipu koja se tam skuplja. bolja mi je roka u tom slucaju.

ak volis dim sum, onda probaj yauatcha. isto jedan michelin, i isti vlasnici kao od hakkasana. btw, njihov je i wagamama chain.
__________________
Kradljivac pogleda

Zadnje uređivanje PaleBlueEyes : 14.03.2010. at 14:04.
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 22:39   #164
moram li uopce napominjati koliko vas mrzim?



samo vi uzivajte, ja zapisujem u tekicu
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 06:19   #165
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
P
Ja nisam dobila ni žgaravicu ni hemeroide ni čir na želucu od tog ručka, a i bio mi je zasitan. Očito nemamo isti ukus.
Ne bi niti ja dobila zgaravicu od jednog rucka. Medjutim ti i ja smo razgovarale o restoranu za svakodnvevnu prehranu. (Tako da ne moram kuhati....)
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 16:14   #166
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
da, na londonski. nisam ni znala da ih ima jos

ma nije komplicirana, pogotovo sada vise nije, kao ni za nobu. to je nekad bilo kad su se ti restorani tek otvorili. no moj dobar friend je radio kao manager u nobu pa smo bez problema uvijek mogli dobiti rezervaciju

ja bas sutra idem u umu. to je jos jedan japanese s michelinom. javim dojmove
Mislim da Hakkasan postoji u Miamiu. Isti lik drži.

LOL izgleda da svi imaju frenda managera u Nobu-u. Meni je kompa davao podatke o nekom crnogorcu, manageru Nobu-a na Park Lane. Navodno vrlo ljubazan čovjek. Nisam trebao.

Što se fine klope tiče, u Londonu (zapravo predgrađu) mi je primarno da odem u Fat Duck, to bih svakako želio probati. Pogotovo nakon što su me odkantali sa rezervacijom za El Bulli.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:54   #167
Je li ima kakav dobar prijedlog za Stockholm?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 18:03   #168
Quote:
One & only kaže: Pogledaj post
Mislim da Hakkasan postoji u Miamiu. Isti lik drži.

LOL izgleda da svi imaju frenda managera u Nobu-u. Meni je kompa davao podatke o nekom crnogorcu, manageru Nobu-a na Park Lane. Navodno vrlo ljubazan čovjek. Nisam trebao.

Što se fine klope tiče, u Londonu (zapravo predgrađu) mi je primarno da odem u Fat Duck, to bih svakako želio probati. Pogotovo nakon što su me odkantali sa rezervacijom za El Bulli.
ovaj moj friend je ustvari general manager svih nobua on je i suvlasnik bond st. sushi u NY-u.

i ja se spremam u fat duck. bila frendica, koja nije gdje nije jela po svijetu, i kaze da iako ona preferira vise oriental i fusion, da je najbolje jela u fat duck-u.

btw, fat duck nije u predgradju londona. on je u berkshire-u. to ti je kao da kazes da ides klopati u karlovac, koji je predgradje zagreba

mi sinoc klopali u yauatchi. i dalje su odlicni. i yauatcha i hakkasan izgledaju kao da si usetao u wong kar-waiev film

ak volis fusion, onda bi ti se i "asia de cuba" svidjela. fusion japanske i kubanske. i imaju ogromne porcije, sto je dosta cudno za takve restorane.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:09   #169
Dodijeljene nove Michelinove zvjezdice

Evo, drustvo, novog vrhunskog restorana...

"L'Auberge du Vieux Puits" i chef Gilles Goujon
dobili su tri zvjezdice.
Restoran se nalazi u jugozapadnoj Francuskoj u selu Fontjoncouse, blizu grada Narbonne.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 22:20   #170
Zar se ne objavljuje tek sutra? Ako ima vec veceras, mozes li mi dati link???
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 23:57   #171
Sandwich & Salad Bar Cafe 127, Nikozija, Cipar
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 01:06   #172
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Zar se ne objavljuje tek sutra? Ako ima vec veceras, mozes li mi dati link???
Pa ne znam, ovo je kod "nas" objavljeno vec prije dva tjedna.

Clanak u Le Pointu
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 01:12   #173
Quote:
Pour les autres réjouissances, 10 restaurants font leur entrée dans le rang des deux étoiles : Du Castellet à Castellet (Var), Les Airelles à Courchevel (Savoie), Le Cheval Blanc à Courchevel (Savoie), Sa.Qua.Na à Honfleur (Calvados), La Bigarrade dans le 17e arrondissement à Paris, Anne de Bretagne à La Plaine-sur-Mer (Loire-Atlantique), L'auberge des Glazicks à Plomodiern (Finistère), La résidence de la Pinède à Saint-Tropez (Var), L'Oxalys à Val-Thorens (Savoie), Le Château Saint-Martin et Spa à Vence (Alpes-Maritimes).

Par ailleurs, 26 maisons obtiennent leur première étoile parmi lesquelles Le Palm Beach à Ajaccio (Corse du Sud), Le Pavillon au Cap d'Antibes (Alpes-Maritimes), Loiseau des Vignes à Beaune (Côte d'Or), Yam'Tcha dans le 1er arrondissement à Paris, Le Passage 53 dans le 2e arrondissement à Paris, Serge Vieira à Chaudes-Aigues (Cantal), La Table de Sébastien à Istres (Bouche-du-Rhône) et Le Coquillage à Cancale (Ile-et-Vilaine) dont le chef Olivier Roellinger avait rendu ses trois étoiles en novembre 2008 .
U prvom paragrafu su novi dvozvjezdicni (10 komada), a u drugom frisko ovjencani prvom zvjezdicom (26 komada). U zagradama su nazivi departmana u kojima se nalaze restorani, npr. La Table de Sébastien u gradu Istres u departmanu Bouches-du-Rhône (znaci, blizu Marseillea).
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 00:24   #174
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Evo, drustvo, novog vrhunskog restorana...

"L'Auberge du Vieux Puits" i chef Gilles Goujon
dobili su tri zvjezdice.
Restoran se nalazi u jugozapadnoj Francuskoj u selu Fontjoncouse, blizu grada Narbonne.
Impresivan napredak. Prije 2009. Michelin za njih nije ni znao, prošle godine dobili 2 zvjezdice i sada treća. Zbilja velik uspjeh, pogotovo kada gledam legendarni Le Cinq (Four Seasons,George V, Paris) koji već godinama ne može dobiti tu treću zvjezdicu.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 08:56   #175
Meni baš njihovi kroteriji nisu posve jasni. Kad uporedim FF u Berlinu i Nomu u Kph, Isuse, Noma bi bez dvojbe trebala imati tri. A u poredjenju s nekim francuskim koji imaju zvjezdicu, mnogi su je zaslužili i ovdje, a nemaju je.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 19:40   #176
UMU je jedini kyoto style rastoran u londonu. ima jednu michelinku, i nalazi se na mayfairu. restoran je prilicno mali, i moram priznati da je service bio odlican za razliku od recimo, hakkasana gdje je staff prepotentan i bahat. hrana je prebozanstvena. osim tradicionalnog sushija, imaju i netradicionalni, koji u sebi sadrzi npr, majonezu, foie gras, mango etc... griled skill fish teriyaki je nesto bozanstveno, topi se ustima. ali ono sto me nerviralo je cekanje izmedju svakog jebenog sushija ili coursa. mogla sam si cekajuci svaki put novo jelo, partiju saha odigrati porcije su inace mikroskopske. tak da se prezderati sigurno necete a da ne kazem kak sam se zagrcnula kad je dosao racun. barem je recimo, 2.5 skuplji od hakkasana i zume. tak da sumnjam da cu tam skoro
__________________
Kradljivac pogleda

Zadnje uređivanje PaleBlueEyes : 17.03.2010. at 19:51.
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 21:24   #177
Quote:
One & only kaže: Pogledaj post

Što se fine klope tiče, u Londonu (zapravo predgrađu) mi je primarno da odem u Fat Duck, to bih svakako želio probati. Pogotovo nakon što su me odkantali sa rezervacijom za El Bulli.
kak su te otkantali za El Bulli ? Ako se ne varam tamo je sve jako demokratski- u decembru izvlace iz internet prijava one sretnike koji sljedece godine mogu dobiti rezervaciju..
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 17:11   #178
Quote:
TigerLilly kaže: Pogledaj post
kak su te otkantali za El Bulli ? Ako se ne varam tamo je sve jako demokratski- u decembru izvlace iz internet prijava one sretnike koji sljedece godine mogu dobiti rezervaciju..
Prijave za 2010. su bile u vremenu od Nove godine do 15. 01. Poslao prijavu i tokom veljače dobio odgovor da imaju ogroman broj prijava pa nažalost neće moći udovoljiti mojoj zamolbi. Vjerojatno primaju one koje su otkantavali ranijih godina. Navodno imaju 350.000 zahtjeva za rezervacijama.
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 18:36   #179
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Je li ima kakav dobar prijedlog za Stockholm?
Mi smo lani u Stocholmu odlično jeli u jednom restoranu u marini na dokovima na Gamla Stanu. Zaboravila sam kako se zove. Znam da vlasnik ima i drugi restoran ovjenčan zvjezdicom( društvo nije baš bilo gastronomski raspoloženo pa smo taj preskočili).
Restoran je predivan, usluga odlična, hrana odlična, a cijene i više nego umjerene za Stocholm.
Ugl, sjećam se da izađeš iz podzemne na Gamla Stanu i ideš desno, uz obalu do dokova i naiđeš na rest.
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:07   #180
Zvuci kao da se radi o F12 grupi, oni imaju nekoliko restorana, izmedju ostalog i jedan sa Michelin zvjezdicom.
Sjecas li se koje je vrste kuhinja bila?

Ja sam upravo zavrsila trodnevni posjet Göteborgu, gdje sam vecerala u tri restorana s Michelin zvjezdicom, Fond, Koch och Vin, 28+. Od sva tri me je jedino Koch och Vin istinski odusevio. Sve je bilo na visokom nivou. Hrana (inovativna sa svedskim izvorima i namirnicama, a modernim francuskim "touchom"), izvrstan sommelier, koji kao da je odlucio to biti jos u majcinoj utrobi (poslije sam saznala da je nekoliko puta odnio prestizne nagrade), interijer itd.
Fond je servirao klasicna jela bez ijedne greske, bez velikih iznenadjenja i wow efekata, ali je odusevio interijerom i ugodjajem.
28+ je bio najvece razocarenje sto se tice jela. Bez mnogo individualnosti, jela za pamcenje. Dobra vina, pomalo iritantni i ne bza zainteresirani konobari, dobar, no pomalo stresan sommelier i fin klasican interijer jednog starog podruma, uredjen antickim namjerstajem.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.