Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2012., 15:01   #41
Mislim da se to sa fenom skida, al ne ovim za kosu nek imaš baš kupiti npr. u bauhausu među bušilicama i sl. ili probaj navratiti do firma koje lijepe folije, vjerojatno rade i obrnuti proces, imaš jednu u zagrebačkoj prek puta benzinske mislim da se zove dajfolije il tak nekak
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 15:08   #42
fen na vruci zrak (<100kn šrot iz bauhausa i sl., pazi da ne spalis boju!!!) i ostatak sa nitro razredjivacem ocistit (od ljepila)
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 15:17   #43
Dobar je i fen za sušiti kosu, jer ak ne znaš delati sa pravim fenom za to, skuriš si prste, idu do 600 celzijevaca, a o farbi da ni ne govorimo. Zakaj fen? Pa zato jer ta ljepila na folijama reagiraju na toplinu, pod toplinom se ravnaju sa "čvrstim a mekanim priborom" da se čvrsto prime i izgube mjehurići zraka. A na isti princip i idu dolje, dovoljna je samo toplina. Za primjer, ja sam u sadašnjoj firmi nakeljil naljepnice na kombi uz pomoć zippa. Trebat će ti i nešto oštro za načet rubove slova, ili ak imaš duge nokte...... Al čistiti ostatke ljepila je bolje sa uljanim razrjeđivaćem, ak kreneš sa nitrom postoji šansa da skineš i boju.......

Ah da, ja sam i radil u firmi koja se tim bavi, pa dakle, znam nekaj o tome.....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 16:33   #44
hvala na savjetima, prokužio sam ga i sam, uzeo običan fen za kosu i špahtlu za led i deri.

ljepilo sam polirkom poskidao, te poslije još benzinom prebrisao, 2 sata posla total
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 23:00   #45
Jebote, ak je tak ja si ostavljam reklamu na autu!
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 17:17   #46
ja skidao prije mjesec dana, 2 naljepnice 50 x 50 cm i 30-tak slova.
Wd-40 i krpica, otislo sve ko od šale, a bilo je 5 godina na autu.
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 19:38   #47
Quote:
hektordog kaže: Pogledaj post
ja skidao prije mjesec dana, 2 naljepnice 50 x 50 cm i 30-tak slova.
Wd-40 i krpica, otislo sve ko od šale, a bilo je 5 godina na autu.
kaj, naspricas sa wd-40 prek naljepnice i pobrises sa krpom ili ?

ja isto tak imam naljepnicu jedno 50x50, nije bas da me smeta, al cisto da znam.
nebih si htio spalit lak, il na neku drugu foru sjebat auto.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 06:29   #48
Ja skidao prošlo ljeto i ide bez problema;
auto na suncu, +35C, treba ti samo strpljenja i dvije hladne radler pive.
imandaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 07:45   #49
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
kaj, naspricas sa wd-40 prek naljepnice i pobrises sa krpom ili ?

ja isto tak imam naljepnicu jedno 50x50, nije bas da me smeta, al cisto da znam.
nebih si htio spalit lak, il na neku drugu foru sjebat auto.
nije problem skinut naljepnicu, nego ljepilo koje ostane, a za to sluzi wd40
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 22:00   #50
ljudi moji ja bih bio kruha gladan kad bi to tom brzinom išlo,
obavezno se grije fenom, i opet proces ovisi od naljepnice do naljepnice, ako je tanka i nekvalitetna onda malo jače griješ pa pustiš da malo ohladi i tek onda skidaš, ako je kvalitetnija zagriješ da ti je topla (cca 50 stupnjeva) nikakve špahtle i slične stvari ne dolaze u obzir, jedino što smiješ je nokat i to jako pažljivo da nečneš, potom polako vuci pod kute od 90 stupnjeva u odnosu na lim jer jedino pod tim kutem ne ostaje ljepilo na boji, i kad povlačiš uvijek ujednačeno bez trzaja, ako i ostane nešto ljepila obavezno MF krpa i čistač laka ili benzin, nikako razređivač
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 09:21   #51
Najbolje rješenje je imati onaj tanki široki skalper sto imaju poneki majstori, malo pritisnes i ide,a ljepilo skines nitro raz. ili wd.,inace auto zna biti toliko ruzan sa divovskim naljepnicama da ljudi uniste dizajn auta,i sada se usudi skidati to na autu starom par godina prakticki novom a tek si ga kupio i pazis na svaki detalj!
-Maranello is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:49   #52
ako imaš viška love onda struži skalperima i i strugačima za led,
naljepnice se skidaju isključivo prstima, zagriješ i vučeš, potom ljepilo opereš benzinom nikako razređivačem i pod obavezno koristiti mekanu mikrofibra krpu
__________________
https://www.facebook.com/Dr.KukoCarDetailing
a touch of perfection
dr.kuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:31   #53
Možete meni, neukom, pojasnit otkuda vam uopće ogromne naljepnice na autima? Onak, škvadra ide gradom i iz zajebancije ih lijepi ili kaj?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:47   #54
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Možete meni, neukom, pojasnit otkuda vam uopće ogromne naljepnice na autima? Onak, škvadra ide gradom i iz zajebancije ih lijepi ili kaj?
Reklame možda? Ili kupi rabljeni auto od firme pa hoće maknuti njihove oznake?
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 23:52   #55
To mi je još veći misterij. Tko bi išao kupovat službenjaka po kojem je drkalo tucet nadrkanih terenaca? Okej, treba ti auto da se iz zajebancije zabiješ u zid, ali koji vrag ti onda smetaju naljepnice? Ne kužim ja to, da ga jebeš.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 01:18   #56
Loctite 7200 sprej: http://www.henkel.hr/cps/rde/xchg/he...UID=000001FHEL


3M 8908: http://www.montroy.com/catalog/main/...p?item_no=8908


To su 2 spreja s kojima se skidaju naljepnice s aviona. Sprej se pošprica na naljepnicu i pričeka se 3-4 min. Nakon toga samo s rukom skinete naljepnicu.
Treba malo pretraziti net, sigurno ima kod nas za kupiti.
0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 01:20   #57
Sad smo već i na avionima.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 06:32   #58
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ne kužim ja to, da ga jebeš.
A heb ga ak ti ne kužiš kuže neki drugi...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 07:04   #59
E ajde da se nadovezem htio bih skinuti onu HR naljepnicu, al nema Boga da to dole ide, 3 godine je vec i sva se fec ofucala i izbljedila, s cime da to skinem?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 07:14   #60
Imaš gore ove sprejeve, u nedostatuku toga možeš probat WD-om pošpricat, naravno poslje ti ne gine pranje i voskanje...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.