Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2006., 11:22   #1
3D/4D ultrazvuk

malo sam si razmisljala, s ovim sitnim postotkom mozga kojeg mi G-hormon nije pozdrockao
ono moje glupo krvarenje, me malo zdrmalo i bacilo na koljena ili bolje reci u krevet i sad si razmisljam o tim UZVovima. Citala sam na netu da niti jedan uzv nije bas najsjajniji, ali kad mi se to vec dogodilo nekak bi ja to ipak napravila. Malo sam kopala i pronasla ovako:

1. Poliklinika Vili, Deželićeva, dr. Kos ili dr. Latin, svejedno. Uključen ginekološki pregled,testiranje mokraće, 3d ultrazvuk, color dopller, kazeta/DVD i slikice. I da, cijena je 400 kuna, naruci se oko 2 tjedna prije

2. dr. Radončić, isto Vili, kod njega nije tolika gužva, a jako je simpa i kosta 400kn

3. harni 500 kn i isto dobijes DVD, ali nema tocno specificiran doktor

4. na Svetom Duhu ima 4D, ali ne znam koliko kosta ni koji doc ga koristi

E sad, ko je bio? kak je bilo? kaj ste vidjeli? i preporuke za jos neke ako me ovi pocnu narucivat tek za mjesec-dva. thx!
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 19:07   #2
Ako već moraš ići idi kod dr. Kosa.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 19:26   #3
ma ne moram, pa nista se na ovim svijetu ne mora (osim umrijeti), ali mislim da je manje skodljivo u mom stanju ne uciniti ga, nego uciniti ga,
anyway, hvala za uputu na dr. A ti si isla? daj malo vise info. thx!
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 20:18   #4
Nemrem pomoc, nisam isla.

Ak netko zna: cisto zdravstveno gledano, je li 3d uzv bolji od obicnog?
Odnosno, jel se ista bitno (ne mislim na crte lica djeteta, nego gradja organa, srce, kicma...) vidi bolje na 3d?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:17   #5
Ne, nisam imala razloga ići na 3D ultrazvuk. A nisam nažalost išla niti kod dr. Kosa, ali mislim da je on najbolji ultrasoničar od ovih navedenih (osim dr. Latin možda, kod koje se valjda duže čeka). Mislim da se na 3D ultrazvuku mogu bolje nego na običnom vidjeti, npr., malformacije. Ne znam kakvo si ti magic blue imala krvarenje i kako bi ti uzv. koristio.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 13:29   #6
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Nemrem pomoc, nisam isla.

Ak netko zna: cisto zdravstveno gledano, je li 3d uzv bolji od obicnog?
Odnosno, jel se ista bitno (ne mislim na crte lica djeteta, nego gradja organa, srce, kicma...) vidi bolje na 3d?
zdravstveno gledano, pa bas i ne nazalost
ako te pregledava pro onda ti je jedno te isto, vidjet ce i znat ce
ali 3/4d, ljudi moji, vrijedi napraviti za svoju dusu, sve se vidi, prekrasno malo bice tako blizu a tako daleko
vise mi vrijede te slike nego ne znam sto, ako vam je puno skupo ustedite na necem drugom, second hand kolica bilo sto
i preporucam napraviti sto kasnije u trudnoci ali ne i posliije 33 34 tjedna bebe postanu prevelike za kadar

evo primjer cuda u malom bebe
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 13:36   #7
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
zdravstveno gledano, pa bas i ne nazalost
ako te pregledava pro onda ti je jedno te isto, vidjet ce i znat ce
ali 3/4d, ljudi moji, vrijedi napraviti za svoju dusu, sve se vidi, prekrasno malo bice tako blizu a tako daleko
vise mi vrijede te slike nego ne znam sto, ako vam je puno skupo ustedite na necem drugom, second hand kolica bilo sto
i preporucam napraviti sto kasnije u trudnoci ali ne i posliije 33 34 tjedna bebe postanu prevelike za kadar

evo primjer cuda u malom bebe

Baš tak! I mi smo htjeli te slikice baš za svoju dušu, da malo gledamo i uživamo, al eto, nije uspjelo jer smo se prekasno sjetili!
Inače, svi organi se jednako dobro mogu vidjeti i na 2D, tj. na običnom uzv-u!
Meni veli doc da u idućoj trudnoći on preporuča napraviti 3D negdje između 11-og i 13-og tjedna. Meni se to čini preeeeerano
Kaj vi velite?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 13:40   #8
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Meni veli doc da u idućoj trudnoći on preporuča napraviti 3D negdje između 11-og i 13-og tjedna. Meni se to čini preeeeerano
Kaj vi velite?
evo velim i ja
ipak je to dosta love, pa ako mislite to uciniti samo jednom onda ucinite sto kasnije moguce
kad se vec formira lice kad dobije male obrascice i tako
bubam npr. izmedju 20 i 30 tj
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 13:59   #9
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
evo velim i ja
ipak je to dosta love, pa ako mislite to uciniti samo jednom onda ucinite sto kasnije moguce
kad se vec formira lice kad dobije male obrascice i tako
bubam npr. izmedju 20 i 30 tj


Pa, da! I ja si mislim negdje između 16-og i 22-og tjedna, ali next time, za drugog bebolinca
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 18:44   #10
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
evo primjer cuda u malom bebe
Slatka je slikica , ali ja kad vidim te bebice kak su sfrkane u trbuhu odmah mi dodje da skocim s kauca i protegnem se . Pa muceki, kak mogu zdrzati toliko dugo u tom polozaju?
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 19:37   #11
mene zanima kada je idealno vrijeme za 3D. negdje sam pročitala između 20. i 25. tjedna a sad to više ne mogu naći. ja sam naručena kada ću biti 22+ par dana
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 19:39   #12
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
mene zanima kada je idealno vrijeme za 3D. negdje sam pročitala između 20. i 25. tjedna a sad to više ne mogu naći. ja sam naručena kada ću biti 22+ par dana
ja vas ne razmem...moj gin ima 4D i svaki put je svaka žena na tom uzv...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 09:40   #13
Quote:
stella24 kaže: Pogledaj post
mene zanima kada je idealno vrijeme za 3D. negdje sam pročitala između 20. i 25. tjedna a sad to više ne mogu naći. ja sam naručena kada ću biti 22+ par dana
Točno, najbolje je napraviti 3d uzv oko 20. tjedna... ja sam ga napravila oko 25. tjedna i još se relativno sve dobro vidjelo
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:19   #14
Quote:
magic blue kaže:
malo sam si razmisljala, s ovim sitnim postotkom mozga kojeg mi G-hormon nije pozdrockao
ono moje glupo krvarenje, me malo zdrmalo i bacilo na koljena ili bolje reci u krevet i sad si razmisljam o tim UZVovima. Citala sam na netu da niti jedan uzv nije bas najsjajniji, ali kad mi se to vec dogodilo nekak bi ja to ipak napravila. Malo sam kopala i pronasla ovako:

1. Poliklinika Vili, Deželićeva, dr. Kos ili dr. Latin, svejedno. Uključen ginekološki pregled,testiranje mokraće, 3d ultrazvuk, color dopller, kazeta/DVD i slikice. I da, cijena je 400 kuna, naruci se oko 2 tjedna prije

2. dr. Radončić, isto Vili, kod njega nije tolika gužva, a jako je simpa i kosta 400kn

3. harni 500 kn i isto dobijes DVD, ali nema tocno specificiran doktor

4. na Svetom Duhu ima 4D, ali ne znam koliko kosta ni koji doc ga koristi

E sad, ko je bio? kak je bilo? kaj ste vidjeli? i preporuke za jos neke ako me ovi pocnu narucivat tek za mjesec-dva. thx!
Ja sam bila prije tamo par dana na 3D kod dr Kosa. Cijena je 550 kuna. Btw. dr Kos je izvanredan. Najbolji ultrazvučni dijagnostičar u Zagrebu.
I ne dobiješ DVD već CD sa malim jpg i avi fajlovima. Dakle, fotke, bolje rečeno screen shootove uzv-a i po par filmića od 15 do 40 sekundi.

Razlika između 2D i 3D za nas laike je kao nebo i zemlja. Doslovce vidiš bebu kako ona izgleda, crte lice, ono - kako se mršti, trlja oči rukom...
"Skenirao" je sve žive organe - od srca, mozga, bubrega, mjehura do ono klasično - ruku, nogu, čak prstića na rukama i nogama.
Sve je na mjestu kako treba biti.

I da - vrijedi svaku lipu. Svaku,
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:20   #15
Quote:
te@ kaže:
I da - vrijedi svaku lipu. Svaku,
kaj je, te@, ipak je krenulo, ha?


__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 21:24   #16
Quote:
kemik kaže:
kaj je, te@, ipak je krenulo, ha?



Ponosni otac je već uokvirio prvu sliku.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 10:49   #17
Quote:
te@ kaže:
Ja sam bila prije tamo par dana na 3D kod dr Kosa.
Sam da čestitam
Dobro nam došla
A sad, marš! Barem se prijavi na trudnjače!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:00   #18
Quote:
te@ kaže:
Ja sam bila prije tamo par dana na 3D kod dr Kosa. Cijena je 550 kuna. Btw. dr Kos je izvanredan. Najbolji ultrazvučni dijagnostičar u Zagrebu.
I ne dobiješ DVD već CD sa malim jpg i avi fajlovima. Dakle, fotke, bolje rečeno screen shootove uzv-a i po par filmića od 15 do 40 sekundi.

Razlika između 2D i 3D za nas laike je kao nebo i zemlja. Doslovce vidiš bebu kako ona izgleda, crte lice, ono - kako se mršti, trlja oči rukom...
"Skenirao" je sve žive organe - od srca, mozga, bubrega, mjehura do ono klasično - ruku, nogu, čak prstića na rukama i nogama.
Sve je na mjestu kako treba biti.

I da - vrijedi svaku lipu. Svaku,


bila sam i ja kod njega (u onih 3 mjeseca trudnoce) i nista od toga nisam dobila,osim slikica.
pa zar to nije i 4D ultrazvuk?
istina da ti prikaze apsolutno svaki milimetar bebe iz svakog moguceg kuta.mene se posebno dojmio prikaz bebe u zutim tonovima imas osjecaj da je mozes dotaknuti.
al nisam bas bila odusevljena njegovim odnosom prema misljenju druga dva lijecnika kod kojih sam bila na pregledu.dobila sam dojam da pomalo ismijava njihovu profesionalnost a nisu bas bili lijecnici iz fusa vec jako priznati i poznati.
no dobro,dojmovi su razliciti.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:57   #19
Evo, da ne otvaram novu temu ja bi se malo ubacio ovamo. Pa evo doživljaja jednog uskoro novopečenog tate sa UZV-a.

Dakle, danas smo u 36 tjednu moja draga i ja bili na UZV. Njoj je to gotovo 6-7 po redu jer je imala mjesečne UZV kontrole zbog malih komplikacija, no meni je bio prvi. Danas sam prvi put vidio našeg bebača. Preciznije, s obzirom da čak do danas nismo vidjeli spol bebe, danas sam po prvi put vidio našu bebačicu. Običan ultrazvuk, crno bijela slika, color je samo doppler na pupkovini. Bebačica ima mrvicu manje od 3kg, sve je na svome mjestu, okrenuta je kako treba. Pregledali smo ruke, noge, prebrojili prstiće, vidjeli srce, mjegur, bubrege, nosić i naravno vidjeli smo da je curica. Dopplerom smo vidjeli kolanje krvi, pogledali pupkovinu i poslušali šumove i rad srca. Nešto fantastično i posebno što je teško riječima opisati. Još 3-4 tjedna dok se ne rodi, a onda će vjerojatno biti neopisivog veselja i sreće.

Pozdrav svim mamama, svim tatama i svim bebama.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:35   #20
Quote:
Veky kaže:
....Nešto fantastično i posebno što je teško riječima opisati. Još 3-4 tjedna dok se ne rodi, a onda će vjerojatno biti neopisivog veselja i sreće.
kak je ovo lijepo cuti iz usta jednog tate sva sam se raspekmezila
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.