Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2014., 09:55   #221
Quote:
aelys kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za one koji su polagali TOEFL.
Mogu li se rezultati objavljeni na internetu koji budu dostupni 10-15 dana skinuti s accounta u PDF-u ili slično?

Nisam sigurna da će mi paper scores stići na vrijeme na sveučilište pa bih im, u slučaju da je moguće, poslala barem neku elektroničku verziju...

Bila bih zahvalna za iskustva/info o ovome.
Kada nema opcije za skidanje u pdf-u, može se sama stranica isprintati u pdf. Ako imaš instaliran "pdf printer".
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 12:49   #222
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
jel bolje CEA ili TOEFL?
zapravo, o tom TOEFL-u niš ne znam, a CEA ide po sistemu da me prvo testiraju dal sam uopće za tu razinu?
iako sam iz jezične, priznajem da mi je na faksu dosta zahrđala gramatika,a pogotovo spelling
Ovisi što želiš. Možeš se prijaviti na CAE, nitko te neće testirati prije. Prijaviš, platiš, polažeš i ako si dovoljno dobar/dobra dobiješ certifikat. Vrlo jednostavno.
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 13:31   #223
Je li ima itko iskustva sa TRKI/TORFL? Vidila sam da se može polagati u Zagrebu u Sputniku. http://www.sputnik-centar.hr/najave/...putnik-centru/
Die Young is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 18:57   #224
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Kada nema opcije za skidanje u pdf-u, može se sama stranica isprintati u pdf. Ako imaš instaliran "pdf printer".
Hvala. Nadala sam se nekoj online verziji certifikata, but this will have to do.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 19:01   #225
Jel itko položio CAE ispit za engleski jezik?
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 23:15   #226
Polozio sam DELE B2....ako nekome mogu biti od pomoci, neka mi se slobodno javi, rado cu pomoci....
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 18:45   #227
Quote:
Ružavjetrova kaže: Pogledaj post
Jel itko položio CAE ispit za engleski jezik?
Da, ja, prije 7 godina.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 00:40   #228
da li je netko polagao CPE i sl. kod algebre u rijeci? zanima me kako to sve skupa ide, malo mi prekomplicirano djeluje kad čitam online :/
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 19:24   #229
Quote:
RedBaron91 kaže: Pogledaj post
Polozio sam DELE B2....ako nekome mogu biti od pomoci, neka mi se slobodno javi, rado cu pomoci....
Zanima me Swedex.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 14:43   #230
Tražim neko najjeftinije polaganje , za jezike kao što su njemački, talijanski, češki?
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 23:00   #231
Jel netko polagao u Alijansi francuski B2, kako je bilo i slicno?
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 20:17   #232
pozdrav! imam par pitanja u vezi ESOL ispita
1. gledala sam po stranicama škola stranih jezika na kojima piše da je polaganje ispita razine B2 oko 400 kn. pa koja je onda razlika između ovih od 400 kn i onih od 1000kn? je li to isti ispit i kada se dobije diploma vrijedi li to u drugim državama?
2. gdje se točno polaže taj ispit? iz rijeke sam i kao što rekoh na tim stranicama škola stranih jezika piše da se kod njih održavaju ti ispiti?
rory1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 13:29   #233
Quote:
rory1 kaže: Pogledaj post
pozdrav! imam par pitanja u vezi ESOL ispita
1. gledala sam po stranicama škola stranih jezika na kojima piše da je polaganje ispita razine B2 oko 400 kn. pa koja je onda razlika između ovih od 400 kn i onih od 1000kn? je li to isti ispit i kada se dobije diploma vrijedi li to u drugim državama?
2. gdje se točno polaže taj ispit? iz rijeke sam i kao što rekoh na tim stranicama škola stranih jezika piše da se kod njih održavaju ti ispiti?
Ono za 1000 su viši stupnjevi C1 i C2. Vrijede u drugim državama. U British Councilu.
softwaremaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:29   #234
Pozdrav svima,

da li je netko polagao TOEFL u zadnje vrijeme? Zanima me tijek ispita, kako se odvija? Da li kad ide "reading" da li samo jedno puste snimku ili je imate i ispisanu? Kako uopće izgleda ispit?
Hvala svima unaprijed na konstruktivnim odgovorima.
franko_35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:32   #235
Pardon umjesto reading trebah napisati listening ali..heck.. :-/
franko_35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 22:03   #236
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Zanima me Swedex.
Sto te tocno zanima vezano za Swedex? Mene isto zanima. Htio bih u skoro vrijeme poloziti Swedex i Zertifikat Deutsch...
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:35   #237
Bio sam na testiranju iz engleskog jezika i rečeno mi je da sam po znanju razina otprilike B1 pa me sad zanima pošto bi mi za posao vani trebao B2stupanj,a nemam vremena polagati cijeli B1 stupanj (koji traje 4 semestra) da li je moguće odmah ići na pripreme za B2 i da li bi godina dana bila dovoljna da to uspješno savladam?Znači da u jednoj godini se dobro pripremim i položim B2(mislim da se to zove FCE).Jako mi dobro ide engleski i motiviran sam poprilično pa eto ako neko ima slična iskustva dobro bi došlo.
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 09:51   #238
Bok!
Gdje se najbolje pripremati za BEC Higher? Koja škola stranih jezika je najjača po tom pitanju?
MrsManiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 23:55   #239
Jesu li svugdje C1 i C2 ispiti toliko skupi ko na Goethe institutu? 1500 kn je..
pettra24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 11:24   #240
Da, to su te cijene. I u Njemačkoj su tolike, možda da pogledaš još cijenu u Sarajevu, Ljubljani, U Skopju je navodno oko 100€, ali dok uracunas put, ne isplati se.
Ako polazes izvan Njemačke prizna se Goethe i DAF, a unutar Njemačke ( ako je za vizu, posao ili nešto sl.), može bilo koji Institut za njem.j. Koji pojedinačno ocjenjuje dijelove ispita. Ali su ti cihene isto od 150€ pa najviše.
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.