Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2006., 10:41   #21
Quote:
legolas1 kaže:
pitanje je možda malo bedasto koncipirano ali zanima me što je sa poslom turističkog pratitelja koji prati naše grupe u inozemstvo, tipa u beč, budimpeštu, prag itd...ne kužim kakav tu strani jezik moram znati, to su naši ljudi pa se njima na našem jeziku objašnjava povijesti, znamenitosti itd itd...valjda kužite kaj oću reći, jel to onda isto spada pod turističkog pratitelja ili kaj?

Vodić je tecaj koji se upisuje u radnu knjizicu... a pratitelj nije.... pratitelj se postaje lako i jeftino... a vodić sa 5000 kn ..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 13:17   #22
e pa to me zanima onda....kako se postaje pratitelj, ima kakav tecaj za to, koliko kosta, kakvo znanje jezika je potrebno, plaća, koje su mogucnosti zaposljavanja itd?
legolas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 17:40   #23
Quote:
kako se postaje pratitelj, ima kakav tecaj za to, koliko kosta, kakvo znanje jezika je potrebno, plaća, koje su mogucnosti zaposljavanja itd?
pa napisano ti je.svaka turisticka agencija moze organizirati tecaj za pratitelja.seminar.whatever.cijena ovisi o tome sta ti probaju uvalit.neke agencije ce ti probat uvalit i nekoliko prakticnih tura koje moras platit a nisi siguran da ces dobit posao.naravno.nista nije sigurno.
znanje jezika?napisao sam ti i to.ovisi sto ces raditi.
pratitelj mozes biti npr. u busu.e onda se od tebe ocekuje solidno znanje jezika na kojem se vodi ili barem sablonski nauceno sve o krajoliku i kulturi podneblja kojim prolazis.
isto tako i pratitelj na brodovima.pratitelj na biciklistickim turama ne mora toliko dobro znati jezik iako je pozeljno.na pjesackim turama vec mora znati dosta a posebno o biljkama i to.na to se furaju ti pjesaci.

placa kao i uvjeti ovisi za koga ces radit.oni koji te prijave obicno daju i manju placu.iako ne mora biti.elite daje solidne uvjete.id riva takodjer.venezialines,fortuna,gulliver...neces radit dzaba.

samo...hebacki je to poso.ja npr 2005. nisam imao ni jedan slobodan dan punih 145 dana.i jos racunaj da ako si recimo na biciklistickim 7dnevnim turama na brodu,tesko ces uvatiti i koji slobodan sat.a tu ti se ne placa po satu nego po tjednu u eurima po kursu na dan isplate.i ako te zadesi tura pijanaca moraces bogami s njima i po gradu...
ali barem ces vidjet svega,i usparat solidnu sumu za zimu.
to sto imas tecaj za turistickog pratitelja ne mora znaciti ama bas NISTA.bitno je da imas nekog iskustva u turizmu da govoris par jezika(a ne samo engleski) i da si fleksibilan.

da bi postao vodic moras zavrsiti SKOLU za vodica.to moze trajati i pol godine i dobro se plati.znam za jednu takvu skolu u splitu pri ekonomskom fakultetu.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 17:43   #24
Quote:
ima kod nas svega...
__________________
da.ima i obratnih slucajeva.da stranci rade kod nas.recimo ja znam neke njemce i svedjane.i ti vode grupe kod nas.ne znam kako je to moguce.licencu za vodjenje nemaju sigurno.vjerojatno je to ista fora na koju nasi vode po veneciji.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 18:26   #25
Quote:
goldietrickz kaže:
pa napisano ti je.svaka turisticka agencija moze organizirati tecaj za pratitelja.seminar.whatever.cijena ovisi o tome sta ti probaju uvalit.neke agencije ce ti probat uvalit i nekoliko prakticnih tura koje moras platit a nisi siguran da ces dobit posao.naravno.nista nije sigurno.
znanje jezika?napisao sam ti i to.ovisi sto ces raditi.
pratitelj mozes biti npr. u busu.e onda se od tebe ocekuje solidno znanje jezika na kojem se vodi ili barem sablonski nauceno sve o krajoliku i kulturi podneblja kojim prolazis.
.

e na to sam mislio, pratitelj u busu koji vodi nase ljude u prag, bec i sl destinacije...jezik koji se govori je valjda hrvatski, necu našim ljudima valjda na kineskom pričat o gradu pizdamumaterina ...znanje o gradu i svemu popratnom sto ide uz taj put se podrazumjeva..biciklisticke, pješačke i ine ture me ne zanimaju, nego pratitelj na putovanju busom u inozemne gradove, za to pitam?...i jel možeš biti iskljucivo za to ili to ovisi o agenciji di te bace?
legolas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 18:34   #26
Quote:
nego pratitelj na putovanju busom u inozemne gradove, za to pitam?...i jel možeš biti iskljucivo za to ili to ovisi o agenciji di te bace?
e vidis sve sam radio ali to nikad,nit me nesto zanimalo...neam pojma.
ako vec radis za neku agenciju(na ugovor o radu ili slicno) onda ne mozes birati gdje ces i sto raditi.
mozda ces biti i predstavnik u nekom od tih gradova.radit ces sve sto ti kazu.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 18:57   #27
e da...kod vecine agencija tecaj(seminar),ako ga uopce bude,je besplatan.tako je kod id rive.seminar traje 3 dana,dobije se plaketa na njemackom na kojoj pise da si pohadjao taj seminar i to je to.postao si reiseleiter.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 23:02   #28
Quote:
alabrale kaže:
u dalmaciji dosta se trazi pratitelja je grupa od 40 ljudi mora imati zakonski jednoga agrupa od 60 dvojicu.... nije bas nesto placeno dobro .... no ako ste iz kontinenta dode vam ko radni godisnji odmor uz dobar deparac .... Elite travel trazi pratitelje
Oni ponavljaju ovaj natjecaj drugi put, a mozda i vise ........
Damir62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 03:53   #29
stalno ide to.elite ti kolko sam ja skonto najvise trazi francuski jezik.ja sam prosle godine htio za njih radit ali sam izvisio.meni je inace svedski dobar.navodno su svedjani odustali od nekih ugovora.ako znas francuski radis sto posto.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 20:29   #30
ucite skandinAVSKI.... pogotovo norveški...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 21:39   #31
skoro isti su svedski i norveski.tko stvarno zna svedski lako ce se sporazumit s norvezanima.a da su dobri gosti i strashno dobri ljudi,jesu.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 15:54   #32
Smile petros.hr

Bok ljudi,

24.02 pocinje mi tecaj za t.pratitelja koji organizira petros.hr agencija za 1200kn.
tecaj traje mjesec dana s tim da se odrzava tijekom 4 subote.Navodno najbolji kandidati dobivaju posao. Dali itko ima iskustva s ovom agencijom?
I jos nesto; ako imam uvjerenje t.pratitelja kojeg sam dobio u odredjenoj agenciji dali to uvjerenje vrijedi za bilo koju drugu agenciju ili svaki put kad mijenjam agenciju moram ponovno polagat novi tecaj?

Hvala
damir_andrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 01:53   #33
Quote:
damir_andrada kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

24.02 pocinje mi tecaj za t.pratitelja koji organizira petros.hr agencija za 1200kn.
tecaj traje mjesec dana s tim da se odrzava tijekom 4 subote.Navodno najbolji kandidati dobivaju posao. Dali itko ima iskustva s ovom agencijom?
I jos nesto; ako imam uvjerenje t.pratitelja kojeg sam dobio u odredjenoj agenciji dali to uvjerenje vrijedi za bilo koju drugu agenciju ili svaki put kad mijenjam agenciju moram ponovno polagat novi tecaj?

Hvala
Podižem.

http://petros.hr/htm/pratitelj1.htm

Iskustva? Netko? Bilo tko?
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:10   #34
Mene je jucer puklo da odem na taj tecaj.
I naravno, nakon prekapanja po www, ustanovila sam da sam zakasnila na sve moguće tečajeve, seminare i šta ja znam kaj se tiče ove godine.
Dala sam si zadatak do slj. jeseni naučiti još jedan jezik, pa da ne bi bilo da se previše žalim radi rupe od godine dana

Nego recite mi vi koji ste prošli takve tečajeve i koji to radite, kako to izgleda?
Da li su tečajevi korisni, jesu li teški, malo o tom poslu mi napišite (i za vodiča i za pratitelja)?

Hvala
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 14:47   #35
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
Vodič je tecaj koji se upisuje u radnu knjizicu... a pratitelj nije.... pratitelj se postaje lako i jeftino... a vodič sa 5000 kn ..
Tečaj za vodiče npr. Zagreba organizira Ekonomski fakultet u Zagrebu, sve informacije su na njihovim stranicama, pod Katedrom za turizam. Tečaj košta 3500 kn + 300 kn za svaki dodatni jezik.
mademoiselle_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 16:43   #36
Diskusiju možete nastaviti na temi Informacije o zapošljavanju i uvjetima rada u hrvatskim firmama. Hvala na razumijevanju.
Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 20:20   #37
Tečajevi za turističke pratitelje/vodiče

Vidjela sam da sam zakasnila sto se tice svih tecajeva za ovu godinu, pa cu onda druge godine to rijesiti, ali molim vas da mi netko nesto kaze malo vise o tim tecajevima, kako to izgleda i zasto jedan traje mjesec dana, a drugi 6 mjeseci i sl.
Takodjer da mi nesto kazete o poslu turistickog vodica ili pratitelja.
Znam da vodic moze biti pratitelj, a pratitelj ne moze biti vodic, recimo.
__________________
Ptičica! :)

Zadnje uređivanje Blue : 22.11.2007. at 01:21. Reason: Izbrisao suvisno.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:48   #38
imas tecaj za tur.pratitelja početkom 2 mj, u zagrebu (ne mogu se sad sjetiti koja agencija). prosle godine je bio 1500 kn, trajao je 4 vikenda. sa tim papirom si dakle pratitelj, i ne možeš recimo radit obilaske gradova (jer to moraš ići pak na drugi tečaj - konkretno za zagreb - na ekonomski faks, to ti je bilo sad u 10 mj, mislim negdje oko 3500kn). po meni je bolji ovaj za pratitelja (imas agencija koje rade kroz cijelu godinu - ture - atlas, guliver, elite - vikend izleti i to).
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:53   #39
petros.hr -POGLEDAJ SI PROGRAM
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:42   #40
Vidjela sam program kod Petrosa, ali to je već finito za ovu godinu.
Pratit ću oko veljače, hvala
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.