Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2015., 09:12   #1601
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
U Bosanski Brod je 1992.g. došlo"izaslanstvo" iz Hercegovine koje je tražilo da se svi muslimani u HVO-u pohapse i stave u "sabirne centre", što je vrlo žestoko odbijeno. Eto jedan primjer.
92-ge? Pa. Tada još ne poostoje nigdje sabirni centri za muslimane.


Drugi put bar se potrudi proučiti kronologiju događaja da ne lažeš tako nesuvislo.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 18:46   #1602
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
....dakle tu dolazimo da zakljucka da su ipak HVO i ABiH mogli surađivati i izbjeci sukobe da se htjelo...i jos nesto..surađivalo se tamo gdje nisu bili glavni svercerski koridori...bas mi ej pricao prije par godina jedan musliman iz travnika koji ej rekao da tek sad vidi da je taj rat između HVO-a i ABiH bio sasma nepotreban i da se vodio iz nekih sasma drugih razloga a ne kako su kovorili za 'bosnu' ili 'herceg-bosnu'...prica on kako su se vise tukli za ceste i neke koridore nego za neka sela...kaze da je manje borbenih djelovanja i sukoba bilo u zabacenijim selima gdje je bila linija nego uz prometnice gdje se tuklo na mrtvo...jos prica osobno su im dolazili neki zapovjednici ABiH da ne smiju pucati i napadati recimo kamione s hrvatskim registarskim oznakama ili onih herceg-bosne...ni metka se nije smjelo opaliti tako ej bilo i suprotno...kad su prosli kamioni onda se moglo tuci....cak u se dobijale zapovijedi da se određeni kamioni i vozila ne smiju pretresati nego pustit ih jednostavno da prođu....s vremenom kako ej rat između hravta i bosnjaka odmicao ljudi su bili svjesniji da se ovaj rat vodi poradi nekih drugi a ne ono sto im je propaganda utuvljavala u glavu
Sverc je bio nus pojava, glavni razlog sukoba je pokusaj Franje i kruga oko njega da pripoji Hrvatskoj direktno ili indirektno dio Bosne i Hercegovine. TACKA.

Toje dokazano na nekoliko odvojenih sudjenja tako da je to cinjenica a ne neko msiljenje.

I taj sto ti je pricao da su se sukobi vodili oko puteva...pa oko cega ce se inace voditi ? I u Hrvatskoj ili bilo kojem sukobu u svijetu sukobi se vode oko i zbog puteva pa da li se onda slazes da je sukob i u Hrvatskoj bio zbog sverca ?

I vidim da spominjes da su Bosnjaci bili vecina u Sanskom Mostu i Prijedoru, odakle ti te informacije ? Volio bi da vidim te brojke pa da vidimo kakva je bila ta vecina ?

Ako vec pricamo o vecini u Hrvatskoj je bilo Hrvata 9 puta vise nego Srba a opet im Srbi klepise blizu 30 % teritorije ...odkud to ako se samo vecina gleda ?
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 18:54   #1603
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
ma kakvom mentalitetu. To su bajke.

Stvar je samo procjene. Što bi dobio 5-ti korpus da je napao slabašni HVO tamo. Ništa. Ionako su kontrolirali teritorij. HVO im nije bio nikakva opasnost a riskirali bi podršku Hrvatske koja im je trebala ko žednome vode u pustinji.

Muslimani Orašja ne bi ništa dobili da su otkazali poslušnost HVO-u jer je HVO tamo bio jači. Ista stvar za Brčko gdje je Armija bila jača ali trebao joj je HVO. Bili su u nezavidnoj poziciji.

Jedini mi je mjisterij zašto Armija nije napala HVO Usore. Možda zato jer je Tešanj bio u opasnosti od Srba pa i Maglaj.

Muslimanima je trebao teritorij kojeg kontroliraju a to je tada bila Srednja Bosna i sjeverna hercegovina i zato su napali HVO kojeg su smatrali lakim plijenom što se u većini i ostvarilo tek su se neke enklave tipa Vitez, Busovača, Kiseljak, Kreševo održale. Ostalo su sve zauzeli.
Vec je nekoliko puta sudski dokazano da je tadasnja vlast u Zagrebu planirala i pokrenula agresiju na Bosnu i Hercegovinu kao dio UZP u cilju direktnog ili idnirektog pripajanja Hrvatskoj dijela teritorije Bosne i Hercegovine tako da ovo sto ti tvrdis nema nikakve temelje na cinjenicama vec samo u propagandi Smiljka Sagolja.

U jednom od postova spominjes da se 17 Krajiska " istekla " protiv hvo i to nije istina. 17 Krajiska je imala vise iskustva do 1993 u borbi protv srba nego citav hvo iz Srednje Bosne do tada ..to sto su tada a vidim i danas Sagoljevi bojovnici vjerovali u njegovu propagandu kako se " muslimani sakrivaju po podrumima dok ih hvo brani " to je njihov problem...koji im se odbio od glavu

I da postavim isto pitanje tebi kao i kolegi ti : ako je vecina stanovnista tako odlucujuci faktor kako to da su Srbi u Hrvatskoj kojih je bilo 9 puta manje nego hrvata mogli da im uzmu blizu 30 % teritorije ?
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 21:50   #1604
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
ma kakvom mentalitetu. To su bajke.

Stvar je samo procjene. Što bi dobio 5-ti korpus da je napao slabašni HVO tamo. Ništa. Ionako su kontrolirali teritorij. HVO im nije bio nikakva opasnost a riskirali bi podršku Hrvatske koja im je trebala ko žednome vode u pustinji.

Muslimani Orašja ne bi ništa dobili da su otkazali poslušnost HVO-u jer je HVO tamo bio jači. Ista stvar za Brčko gdje je Armija bila jača ali trebao joj je HVO. Bili su u nezavidnoj poziciji.

Jedini mi je mjisterij zašto Armija nije napala HVO Usore. Možda zato jer je Tešanj bio u opasnosti od Srba pa i Maglaj.

Muslimanima je trebao teritorij kojeg kontroliraju a to je tada bila Srednja Bosna i sjeverna hercegovina i zato su napali HVO kojeg su smatrali lakim plijenom što se u većini i ostvarilo tek su se neke enklave tipa Vitez, Busovača, Kiseljak, Kreševo održale. Ostalo su sve zauzeli.
možda su mislili da su ovi zajebani ko Bušići ili npr. Kažnjenička . Pa onda bolje ne imati posla sa takvima .Ne znamšto bi moglo biti drugo
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 22:16   #1605
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
....

Toje dokazano na nekoliko odvojenih sudjenja tako da je to cinjenica a ne neko msiljenje.

....

Kojih sudenja?
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 08:23   #1606
..da objasnim nesto ovdje....srbi su drzali 30% teritorije u hrvatskoj zato sto su taj teritorij jos osvojili ili zacementirali 1990 u balvan-revoluciji...recimo tada 20%...ostalih 10% su osvojili u ljeto 1991.....najvecim dijelom jer smo tad imali qurtza oruzja a na njihovoj strani jna i gomila oruzja...nakon 9 mjeseca 1991..su qurtza osvojili osim vukovara..dakle kad smo se mi docepali oruzja...dašace u 11 i 12 mjesecu 1991 oslobodili smo 70% zapadne slavonije...te jedan dio okupiranog teritorija u lici....posli pada vukovara srbi vise nisu nista osvojili vec gubili..zakljucno s olujom
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 16:40   #1607
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
..da objasnim nesto ovdje....srbi su drzali 30% teritorije u hrvatskoj zato sto su taj teritorij jos osvojili ili zacementirali 1990 u balvan-revoluciji...recimo tada 20%...ostalih 10% su osvojili u ljeto 1991.....najvecim dijelom jer smo tad imali qurtza oruzja a na njihovoj strani jna i gomila oruzja...nakon 9 mjeseca 1991..su qurtza osvojili osim vukovara..dakle kad smo se mi docepali oruzja...dašace u 11 i 12 mjesecu 1991 oslobodili smo 70% zapadne slavonije...te jedan dio okupiranog teritorija u lici....posli pada vukovara srbi vise nisu nista osvojili vec gubili..zakljucno s olujom
Tako znaci, vecina od 9:1 ne igra toliku ulogu vec se gleda naoruzanje, logistika,obuka...pa kako onda da samo u Bosni i Hercegovini to isto ne igra ulogu ? Koliko je bilo to oruzja na nasoj strani u Prijedoru i Sanskom Mostu a koliko na sprskoj strani pa je brojnost od nekoliko %, obrati paznju, ne nekoliko puta kao npr 9:1 vec nekoliko % imala takvu ulogu da se cudis sto je to palo srbima u ruke ? Pa vec 1991, u isto vrijeme kada su napadali na Hrvatsku su imali bas na tom podrucju rasporedjene jedinice i citavo to podrucje je bilo blokirano i sve komunikacije je kontrolisala JNA /srpske snage a poslije povlacenjenja JNA iz Hr jos i mnogo vecu gomilu oruzja nego sto su to do tada imali. Ako nisi znao tu je imao raspored korpus koji je bio najjaci u citavoj srpskoj vojsci zapadno od Drine, korpus koji je rasturio sve one jedinice koje je HV poslala 1992 u Posavinu i ti se cudis sto se nije moglo da odbrani Prijedor i Sanski Most ? Malo realnosti ili barem poznavanje situacije o kojoj se prica.

Zadnje uređivanje orbisb : 17.09.2015. at 17:05.
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 16:50   #1608
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Kojih sudenja?
Presuda Kordicu:
Quote:

Puno je dokaza, drži sudsko vijeće, o tome da se u Srednjoj Bosni provodila kampanja progona Bošnjaka - i to "najekstremniji oblik progona, od napada na gradove i sela, preko ubijanja, pljačkanja i zatočavanja – s namjerom da se podjarmi bošnjačko stanovništvo". "Radilo se o napadima koji su bili nemilosrdni i divljački", istaknuli su suci. K tome, konflikt u Srednjoj Bosni bio je međunarodnog karaktera zbog intervencija Hrvatske, zaključilo je vijeće.
Stoga su Kordić i Čerkez, uz zločine protiv čovječnosti i kršenje ratnih zakona i običaja, okrivljeni za kršenje Ženevskih konvencija koje se primjenjuju u sukobima međunarodnog karaktera.

Sudsko vijeće nalazi da je Hrvatska zajednica Herceg-Bosna, čiji je potpredsjednik bio optuženi Kordić, bila osnovana s namjerom da postane dio Hrvatske. HVO je 1992. započeo preuzimanje vlasti u više općina Srednje Bosne, a Kordić je u sukobima koji su uslijedili pokazao da ima i političku i vojnu vlast, zaključilo je Vijeće.


Imas isto to i u presudi Prlicu i ostalima , postavio sam je nekoliko puta na ovom forumu na razlicitim temama tako da se ne ponavljam.

Zadnje uređivanje orbisb : 17.09.2015. at 17:03.
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 22:31   #1609
Gdje tu stoji da je vlast RH pokrenula agresiju na BiH?

Nemoj se ponavljati
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 08:07   #1610
Quote:
orbisb kaže: Pogledaj post
Sverc je bio nus pojava, glavni razlog sukoba je pokusaj Franje i kruga oko njega da pripoji Hrvatskoj direktno ili indirektno dio Bosne i Hercegovine. TACKA.

Toje dokazano na nekoliko odvojenih sudjenja tako da je to cinjenica a ne neko msiljenje.

I taj sto ti je pricao da su se sukobi vodili oko puteva...pa oko cega ce se inace voditi ? I u Hrvatskoj ili bilo kojem sukobu u svijetu sukobi se vode oko i zbog puteva pa da li se onda slazes da je sukob i u Hrvatskoj bio zbog sverca ?

I vidim da spominjes da su Bosnjaci bili vecina u Sanskom Mostu i Prijedoru, odakle ti te informacije ? Volio bi da vidim te brojke pa da vidimo kakva je bila ta vecina ?

Ako vec pricamo o vecini u Hrvatskoj je bilo Hrvata 9 puta vise nego Srba a opet im Srbi klepise blizu 30 % teritorije ...odkud to ako se samo vecina gleda ?
..sto se tice bos.posavine tu je dvojaka uloga HV..ja sam direktni sudionik rata u bos.posavini kao dragovoljac od samog pocetka agresije na posavinu..dakle pocetkom 4 mjeseca 1992...gdje sam kao dragovoljac boravio na podrucju dervente..sve do akciej koridor..gdje sam treci dan bio ranjen...sve je tamo koliko toliko stimalo do kraja 5 mjeseca 1992 tj pocetka 6 mjeseca 1992....uspjesno se branila teritorija dapace neki djelovi su se oslobađali dok su drugdje po bh-a mjesta padala kao zrele kruske...HV se organizirano u bos.posavini pojavljuje tek negdje oko 10.5.1992 u akcijama oslobađanja bosanskobrodskog podrucja jer od tud se zestoko granatirao slav.brod i okolica...do dolaska HV-a domaci hvo i dragovoljci su uspjesno branili prostore bos.posavine...koje su napdale snage skoro nista manje nego one koje su sudjelovale u akciji 'koridor'..od pocetka agresije na bos.posavinu su napadale snage dva korpusa tzv.jna banjalucki i tuzlanski uz podrsku bezbroj paravojnih formacija...bitke koje su se vodiel za derventu i bos.brod tijekom 4.mjeseca 1992 nisu nista manjeg inteziteta bile nego kad je pocela akcija 'koridor'..i svi napadi manje vise su uspjesno odbijeni...dapace u nekim kontra akcijama cetnici su odbaceni iz nekih sela...iznimka je bila gubitak bos.samca polovicom 4 mjeseca 1992 i pad brckog pocetkom 5 mjeseca 1992..ali tu je obrana bila slabo organizirana zbog naivnosti lokalnog pucanstva koej ej mislilo 'nece nas'...do kraja 4 mjeseca 1992 derventa je skoro izgledala kao vukovar....nesto slicno i dobar dio bos.broda...i uspjeli su ta dva grada obraniti iskljucivo domace snage hvo-a i civilne dragovoljacke skupine...razlog-dobra organiziranost obrane bez obzira na nedostatak oruzja poglavito...problem nastaje od polovice 5 mjeseca 1992 kad ulaze vece snage HV_a...i ljudi koji su do tad uspjesno branili te prostore poceli su previse pouzdavati u snage HV-a.. pocelo je opustanje...poceli su se razvijati neke druge 'aktivnosti' koej prate ratna događanaj..poput sverca,nelegalnog bogacenja i politickih trzavica...istovremeno dolaskom HV-a ulaze i dio postrojbi ciji borci nisu bili motivirani za rat u drugoj drzavi....a nemotiviran borac je samo problem...jer onda linije obrane postaju nesigurne....poanta je u tome....sto ti hocu rec...da taj korpus koji ti navodis koji je 'razbio' postrojbe HV-a...u biti je taj isti korpus koji je bezuspjesno napadao gotovo istim snagama te prostore do kraja petog mjeseca 1992...dok su ga branile vecinom domace postrojbe HVO-a i s jos manje oruzja prije nego sto je dosao HV_a...dakle kako rekoh poanta je u voljnom momentu a ne toliko u snazi protivnika istina i to igra ulogu ali ne toliko presudno
svatoljub is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 21:21   #1611
Ako vas zanima o Posavini onda https://www.forum.hr/showthread.php?t=511348

__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 21:10   #1612
Quote:
Grugru kaže: Pogledaj post
Ako vas zanima o Posavini onda https://www.forum.hr/showthread.php?t=511348

Slažem se,ali kapa do poda postrojbama iz SL. Broda.Dali su maksimum i mnogi nažalost i živote.O logistici je suvišno trošiti riječi jer da je nije bilo iz Slavonije imali bi Srebrenicu puno prije prave Srebrenice.Nadam se da se moderator neće ljutiti ali neke stvari ne mogu prešutjeti.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 21:33   #1613
Quote:
svatoljub kaže: Pogledaj post
..sto se tice bos.posavine tu je dvojaka uloga HV..ja sam direktni sudionik rata u bos.posavini kao dragovoljac od samog pocetka agresije na posavinu..dakle pocetkom 4 mjeseca 1992...gdje sam kao dragovoljac boravio na podrucju dervente..sve do akciej koridor..gdje sam treci dan bio ranjen...sve je tamo koliko toliko stimalo do kraja 5 mjeseca 1992 tj pocetka 6 mjeseca 1992....uspjesno se branila teritorija dapace neki djelovi su se oslobađali dok su drugdje po bh-a mjesta padala kao zrele kruske...HV se organizirano u bos.posavini pojavljuje tek negdje oko 10.5.1992 u akcijama oslobađanja bosanskobrodskog podrucja jer od tud se zestoko granatirao slav.brod i okolica...do dolaska HV-a domaci hvo i dragovoljci su uspjesno branili prostore bos.posavine...koje su napdale snage skoro nista manje nego one koje su sudjelovale u akciji 'koridor'..od pocetka agresije na bos.posavinu su napadale snage dva korpusa tzv.jna banjalucki i tuzlanski uz podrsku bezbroj paravojnih formacija...bitke koje su se vodiel za derventu i bos.brod tijekom 4.mjeseca 1992 nisu nista manjeg inteziteta bile nego kad je pocela akcija 'koridor'..i svi napadi manje vise su uspjesno odbijeni...dapace u nekim kontra akcijama cetnici su odbaceni iz nekih sela...iznimka je bila gubitak bos.samca polovicom 4 mjeseca 1992 i pad brckog pocetkom 5 mjeseca 1992..ali tu je obrana bila slabo organizirana zbog naivnosti lokalnog pucanstva koej ej mislilo 'nece nas'...do kraja 4 mjeseca 1992 derventa je skoro izgledala kao vukovar....nesto slicno i dobar dio bos.broda...i uspjeli su ta dva grada obraniti iskljucivo domace snage hvo-a i civilne dragovoljacke skupine...razlog-dobra organiziranost obrane bez obzira na nedostatak oruzja poglavito...problem nastaje od polovice 5 mjeseca 1992 kad ulaze vece snage HV_a...i ljudi koji su do tad uspjesno branili te prostore poceli su previse pouzdavati u snage HV-a.. pocelo je opustanje...poceli su se razvijati neke druge 'aktivnosti' koej prate ratna događanaj..poput sverca,nelegalnog bogacenja i politickih trzavica...istovremeno dolaskom HV-a ulaze i dio postrojbi ciji borci nisu bili motivirani za rat u drugoj drzavi....a nemotiviran borac je samo problem...jer onda linije obrane postaju nesigurne....poanta je u tome....sto ti hocu rec...da taj korpus koji ti navodis koji je 'razbio' postrojbe HV-a...u biti je taj isti korpus koji je bezuspjesno napadao gotovo istim snagama te prostore do kraja petog mjeseca 1992...dok su ga branile vecinom domace postrojbe HVO-a i s jos manje oruzja prije nego sto je dosao HV_a...dakle kako rekoh poanta je u voljnom momentu a ne toliko u snazi protivnika istina i to igra ulogu ali ne toliko presudno
Ovo podebljano nije istina, korpus o kojem pricamo , 1 Krajiski, nije mogao da skupi snage aprila-maja koje je imao na raspolaganju za takvu akciju kao sto je "koridor " jer su snage korpusa bila angazovane za " lokalna " podrucja, npr brigade iz Prijedora su bile angazovane na tom podrucju, Sanski Most na tom lokalnom podrucju itd,itd. Znaci snage sa kojim ste se sreli aprila-maja nisu bile skoncentrisane snage 1 Korpusa vec " lokalne".
Srbi su u to vrijeme jos bili angazovani na "lokalna" podrucja i nisu skoncentrisali svoje snage kao sto su to radili u slucaju " Koridora" i poslije. Ali ipak sve receno 1 Korpus je bio taj koji je ponio najveci dio posla u toku te operracije. Ne znam da li ce se @diverzant vratiti, on ti sigurno moze dati vise detalja o tome.
Ali dobro , ako se ne smije o Posavini ovdje postujem pa necu dalje ali ti meni objasni za Posavinu ali mi ne odgovori koliko je to bilo Bosnjaka vise od Srba u Prijedoru i Sanskom Mostu da je tu vecina mogla da odigra ulogu jer si sam objasnio zasto nije odigralo 9:1 za Hrvate u Hrvatskoj ?
Polazim od toga da ti namjera nije da provociras i da siris onu Sagoljevu propagandu " muslimani se krili po podrumima dok su ih Hrvati branili " ali onda barem pitaj sta je bilo a ne da dajes izjave " sapatom palo a bilo ih vise ".
orbisb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 22:21   #1614
Dobra večer svima! Čitala sam cijelu temu i vidim da ovdje ima mnogo aktivnih pripadnika HVO.
Otac mi je ranjen u 8.mj.'93. baš u gornjem Vakufu ( pripadnik 5. gardijske Sokolovi ), a kako više nije živ mnogo bi mi značilo da mi se javi netko tko je eventualno bio ondje, u istoj brigadi.
.
Lijep pozdrav svim forumasima
__________________
summum ius, summa iniuria
prodanovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2019., 21:56   #1615
jeeno pitanje
koliko je ukupno hrvata iz hrvatske poginulo u uskoplju za vrijeme rata
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2020., 01:04   #1616
Nigdje nema nekog grafičkog prikaza. Sve je nekako misaono. Jesu li barem Bošnjaci objavili koji zemljovid?
Sokolić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 04:15   #1617
Evo sta Tudjman kaze u „Stenogrami o podjeli Bosne“,

No, tačno mjesec kasnije, 23. novembra 1993. godine, uspjesi HVO-a su zaustavljeni, a nekoliko ofanziva slomljeno je u srednjoj Bosni, naročito u Gornjem Vakufu. Tražeći detaljan izvještaj o "stanju na ratištima u BiH", Tuđman kod Šuška Bobetka protestira.– Gospodine ministre i gospodine generale, mi smo tu s Gornjim Vakufom doživjeli i politički i vojni neuspjeh. Ministre, ti znaš i sam da je danas i jedan od supredsjedatelja pitao, u tom sklopu, da li smo kadri i da li ćemo ovladati Gornjim Vakufom, i ja sam vama dao zadaću, to nije izvršeno i na taj način smo se i politički i vojnički kompromitirali i dali smo, potvrdili smo na taj način, te prosudbe da vojnički nismo dorasli čak ni Muslimanima na tom području. To je jedan fijasko… – uzvikivao je Tuđman.
alanalan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 08:39   #1618
Quote:
alanalan kaže: Pogledaj post
Evo sta Tudjman kaze u „Stenogrami o podjeli Bosne“,

No, tačno mjesec kasnije, 23. novembra 1993. godine, uspjesi HVO-a su zaustavljeni, a nekoliko ofanziva slomljeno je u srednjoj Bosni, naročito u Gornjem Vakufu.[/B]
kakve su to ofanzive vršene na području Uskoplja?
osim što su kotrljali burad sa eksplozivom niz brdo i tu i tamo neke diverzantske akcije vršili u jačini voda ili max satnije?
bošnjačkoj mitomaniji nema kraja
penkalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 17:15   #1619
Quote:
alanalan kaže: Pogledaj post
Evo sta Tudjman kaze u „Stenogrami o podjeli Bosne“,

No, tačno mjesec kasnije, 23. novembra 1993. godine, uspjesi HVO-a su zaustavljeni, a nekoliko ofanziva slomljeno je u srednjoj Bosni, naročito u Gornjem Vakufu. Tražeći detaljan izvještaj o "stanju na ratištima u BiH", Tuđman kod Šuška Bobetka protestira.– Gospodine ministre i gospodine generale, mi smo tu s Gornjim Vakufom doživjeli i politički i vojni neuspjeh. Ministre, ti znaš i sam da je danas i jedan od supredsjedatelja pitao, u tom sklopu, da li smo kadri i da li ćemo ovladati Gornjim Vakufom, i ja sam vama dao zadaću, to nije izvršeno i na taj način smo se i politički i vojnički kompromitirali i dali smo, potvrdili smo na taj način, te prosudbe da vojnički nismo dorasli čak ni Muslimanima na tom području. To je jedan fijasko… – uzvikivao je Tuđman.
Znači ranije iste godine kod Kašića i Novigrada, HV porazila Vukove S Vucjaka, Crvene Beretke, Arkanovce, Knindže itd a kao nisu mogli slomit vas, dali vi iskreno vjerujete u to, i sam The Worm je rekao da nisu ni jednu ofanzivu napravil, a kad ste vi probali nešto u Dobrošinu dobili ste po nosu od 2 Gardijske HV
Gronk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 17:25   #1620
Quote:
penkalaa kaže: Pogledaj post
kakve su to ofanzive vršene na području Uskoplja?
osim što su kotrljali burad sa eksplozivom niz brdo i tu i tamo neke diverzantske akcije vršili u jačini voda ili max satnije?
bošnjačkoj mitomaniji nema kraja
Ofenziva koja je zaustavljena je bila muslimanska.
Evo imamo tu Worma koji će to potvrditi

Ovaj stenogram se nikako ne uklapa u ostale, zvuči kao nešto što je umetnuto, sklepano sa strane.
Da je HV želio, zauzeli bi i Uskoplje i Bugojno u poprilično malo vremena.

Oko Uskoplja HVO nije imao ofenzivnih djelovanja, na početku je HVO držao sve do Sebešića, kasnije se povlači sa sjevernih kota oko grada.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.