Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2012., 00:43   #101
od doma moji susjedi imaju kampanju, pa uzgajaju ovce i koze za svoje potrebe, al i nama prodaju primjetila sam da u zg nema nigdje te vrste mesa za kupiti...meni jaretina, kozetina i ovčetina najbolje pečenje
a tek kad su sušeni na buri bolji i od pršuta

offtopic --> frendica i ja bile na kavi i pričamo što ima novoga...ona je taman bila doma preko vikenda, u zagorju, kad im je jedna ovca slomila kuk...zvali veterinara, nije se moglo ništa napraviti već zaklati...i nisu znali što će se mesom , jer oni ovce drže zbog sira...kaže veterinar da je to jedno od najboljih mesa i da mogu svašta s njim, a oni dali pola ovce veterinaru, a ostatak dijelili po selu tko hoće, a teško su našli tko hoće, jer tamo se baš i ne jede ovčetina idući put zna da treba donijet meni
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 00:55   #102
Lagao bih kad bih rekao da mi priča o kampanji i ostalo nije zanimljivo, ali pliz nemojmo se udaljiti s puno postova od teme, koja je ponuda hamburgera (ne od doma). Spomenuti se može- i jesmo, ali ne širimo temu s 20 postova offtopica, molim vas.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 22:53   #103
McDonalds mi je bljak
najbolji
e

hamburegre sam jel u Varaždinu u Žuja baru
http://www.facebook.com/zujabar
i u Washingtonu D. C u Cherkersu
!!!http://www.checkers.com/washington-dc
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 01:54   #104
Za najjaci ikad hamburger ako nije daleko potegnut do Zaboka je restoran Graso. Ubojica koliko je ogroman i cega sve ima. Cijena je 25-30 kn ako se ne varam al doslovce vrijedi svaku lipu. Velicine je velikog tanjura.

Inace su po zagorju pizze ogromne ali nisam mislila da ce i hamburger biti. Nadobudno sam narucila i pomfri jer sam mislila da se necu najest. Poslije su mi spremali i za doma

Uf... Prekasno je da pisem o hrani
miss-magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 09:16   #105
Quote:
miss-magic kaže: Pogledaj post
Uf... Prekasno je da pisem o hrani
nikad nije prekasno!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 22:54   #106
Jel itko od forumaša probao ovo?

http://www.oxbogrill.com/hr/sto_se_d...a-utorkom.oxbo
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 16:51   #107
Što mislite o izjavi tur-ministra (turističkog, da ne bi bilo kakvih zlehudih konotacija&insinuacija) o tzv."ličkom hamburgeru"?

Je li Darko Lorencin u funkciji ministra u aktualnoj Vladi osoba koja treba iskoristiti sve legitimne opcije kako bi stao na kraj takvom sramotno-razbojničkom postupku "ugostitelja" koji harače po nacinalnom parku Plitvička jezera?

Ili su svi koji pristanu platiti 30kn za tu sprdačinu jednostavno stoka sitnog zuba?

Konobar koji bi meni to donio za stol po cijeni od 30kn i pokušao to naplatiti, bi dobio uputnicu nek to odnese nekom od članova svoje familije.
Ili bi netko od nas dvojice završio u najbližem jezeru

Btw, sve mi se čini, kako smo uz sintagmu "lički pozdrav", usvojili i sintagmu "lički hamburger"
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:18   #108
A postoji li kakav propis,dakle točna specifikacija kako hamburger mora izgledat?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:21   #109
To može biti kvaka 22
I odgovor na to pitanje svrstava sve one koji to plate 30kn u stoku sitnog zuba a.k.a "legaliste"

No, budimo realni

Lički hamburger?

Btw, ti bi to legalistički platio?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:46   #110
Nemojmo pretjerivati. A ovo u vezi tog hamburgera je žešće pretjerivanje.
Zamisli ti, stavili su pljeskavicu u kruh umjesto u pecivo.. nevjerovatno !!!zločin!!!
Najstariji hamburger joint u Americi dan danas servira hamburgere kao pljeskavicu između dvije šnjite kruha... o strahote i užasa...

http://aht.seriouseats.com/archives/...hamburger.html
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 19:15   #111
Dakle, ti bi to isto krotko platio 30kn?
Bez i najmanjeg verbalnog pogovora?

Cijena od 30kn za takav pripravak nije pretjerivanje?

Hm, zanimljiv obrat
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 19:17   #112
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Nemojmo pretjerivati. A ovo u vezi tog hamburgera je žešće pretjerivanje.
Zamisli ti, stavili su pljeskavicu u kruh umjesto u pecivo.. nevjerovatno !!!zločin!!!
Najstariji hamburger joint u Americi dan danas servira hamburgere kao pljeskavicu između dvije šnjite kruha... o strahote i užasa...

http://aht.seriouseats.com/archives/...hamburger.html
A nedao ti bog da zatražiš ili doneseš kečap.. gledao san neki dokumentarac od tom mijestu. Dakle tostirani kruh, slično ovom ličkom.

ima gore Filozofiji Umberto Eco o internetu:

"Društveni mediji daju pravo govora legijama imbecila koji su dosad govorili samo u gostioni, nakon čaše vina, ne mogavši oštetiti zajednicu. Odmah bi ih se utišalo, dok danas imaju pravo govora kao neki dobitnik Nobelove nagrade. U tijeku je invazija imbecila/glupana"

Tako su ovi "novinari" "istražili" ovaj "slučaj".

Super je nama u našoj domovini kad imamo samo ovakvih problema.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 19:24   #113
bit svega je da oni tamo imaju jebeni monopol na posluživanje hrane i mogu radit što ih volja.

da neki privatnik to radi, svi bi ovdje pizdili. država nam je zaostala mentalno kao i oni koji je vode . političari i uhljebi.
kakva sramota? baš njih briga! nitko im ništa ne može.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 19:54   #114
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
To može biti kvaka 22
I odgovor na to pitanje svrstava sve one koji to plate 30kn u stoku sitnog zuba a.k.a "legaliste"

No, budimo realni

Lički hamburger?

Btw, ti bi to legalistički platio?
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Dakle, ti bi to isto krotko platio 30kn?
Bez i najmanjeg verbalnog pogovora?

Cijena od 30kn za takav pripravak nije pretjerivanje?

Hm, zanimljiv obrat
sa gledišta ugostitelja : konobar je trebao odmah gostima reći da nemaju više peciva za hamburgere i da mogu dobiti hamburger u kruhuako žele takav hamburger . tada ne bi bilo problema , gost bi uzeo takav hamburger ako bi želio , ako ne ne.
i kod mene na poslu dnevno napravimo 150 sendvića za studente . kad se potroše svi ti sendvići sa žemljama student može ako želi dobiti sendvić sa kruhom . ali mu to blagajnica odmah naglasi kad joj narući: možes dobiti sendvić sa kruhom ako želiš, žemlji više nemamo
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 20:41   #115
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Nemojmo pretjerivati. A ovo u vezi tog hamburgera je žešće pretjerivanje.
Zamisli ti, stavili su pljeskavicu u kruh umjesto u pecivo.. nevjerovatno !!!zločin!!!
Najstariji hamburger joint u Americi dan danas servira hamburgere kao pljeskavicu između dvije šnjite kruha... o strahote i užasa...

http://aht.seriouseats.com/archives/...hamburger.html
Ovo na linku izgleda jezivo.

A ovi na Plitvicama si dopuštaju uslugu ispod svakog nivoa zbog svog monopolističkog položaja.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 21:18   #116
A dobro neš ti, 30 kuna za nešto što liči na hamburger...nevjerovatna cijena, nevjerovatna...
Prevara stoljeća!Hrvatska je zlo, a Plitvice su ko Auschwitz.. strašno, strašno je to..možemo oprostiti ali nikad zaboraviti..

Sad bih molio red zgražavanja nad kavom na Stradunu, toga mi fali, dajte mi toga..
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 23:35   #117
Gost koji ovo plati 30 kn bez ikakvog prigovora nije ništa drugo ni zaslužio, a ministra turizma koji od razvidnog pljačkanja gostiju radi zajebanciju osudio bih da ga mjesec dana hrani Babunović.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 23:50   #118
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Gost koji ovo plati 30 kn bez ikakvog prigovora nije ništa drugo ni zaslužio, a ministra turizma koji od razvidnog pljačkanja gostiju radi zajebanciju osudio bih da ga mjesec dana hrani Babunović.
I to hamburgerom s Plitvica...

__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 00:02   #119
a čemu tolika priča oko običnog hamburgera neš ti vrhunske gastronomije, staviti pljeskavicu između dva komada kruha i dodati list salate, krastavac i paradajz... ne treba ni tanjur ni nož ni vilica, zadovoljna mušterija ga uzima u ruku i veselo odlazi dalje, a slijedeći gladuš odmah dolazi na red
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 00:18   #120
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Što mislite o izjavi tur-ministra (turističkog, da ne bi bilo kakvih zlehudih konotacija&insinuacija) o tzv."ličkom hamburgeru"?

Je li Darko Lorencin u funkciji ministra u aktualnoj Vladi osoba koja treba iskoristiti sve legitimne opcije kako bi stao na kraj takvom sramotno-razbojničkom postupku "ugostitelja" koji harače po nacinalnom parku Plitvička jezera?

Ili su svi koji pristanu platiti 30kn za tu sprdačinu jednostavno stoka sitnog zuba?

Konobar koji bi meni to donio za stol po cijeni od 30kn i pokušao to naplatiti, bi dobio uputnicu nek to odnese nekom od članova svoje familije.
Ili bi netko od nas dvojice završio u najbližem jezeru

Btw, sve mi se čini, kako smo uz sintagmu "lički pozdrav", usvojili i sintagmu "lički hamburger"
Tko ste "vi" i što te "vaše" sintagme govore o "vama"?

30 kn je zapravo jako malo za hamburger na Plitvicama, pa u Dubrovniku, Hvaru i sličnim mjestima puno više naplaćuju slaganje stola. I prodaju zamrznutu KPlus ribu.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.