Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2014., 20:43   #61
držim se dubravice. nekad raženi kupim kod veronike.

sinoć sam u kauflandu kupila jako fini švicarski kruh, na opće iznenađenje
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 23:29   #62
Ljudi,najvise mislim na vas sto zivite u vecim gradovima..nemate pojma koju srecu imate sto mozete biragi kruh.mi iz ruralnih krajeva..to je nepodnosljivo. Osudjen sam na lokalnu pekaru koja naplacuje obicnu krafnu 5 kuna vjerovali il ne..no nema veze.zabrinjava me Studenac ducan lokalni i njegov kruh.taj kruh smrdi na NAFTU i s time se ne zezam.donja kora kruha.to nije ni za svinje a o svjezini ne treba ni pricat.kome se obratit za prituzbu, da ne padne zalba jadnim radnicama u ducanu?

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 00:53   #63
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Ljudi,najvise mislim na vas sto zivite u vecim gradovima..nemate pojma koju srecu imate sto mozete biragi kruh.mi iz ruralnih krajeva..to je nepodnosljivo. Osudjen sam na lokalnu pekaru koja naplacuje obicnu krafnu 5 kuna vjerovali il ne..
nisi osudjen, vec lijen. kupi pekac za kruh
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 01:09   #64
Nisam ni rekao da nemam kruha iz kucne radinosti..al nemam ga svaki dan.a lijenost nema veze s kruhom koji ni za svinje nije a naplacuje se.

Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 16:03   #65
Dakle, kruh iz Babića u Primoštenu (čiji kruh doduše dolazi iz njihove splitske pekare) bi mi obično dan nakon što ga kupim već bio tvrd. S druge strane, sad otkad studiram u Zagrebu, kupovao sam kruh na par mjesta, i uvijek bi mi ostao mekan i po 3-4 dana nakon što sam ga kupio. Je li to do toga što kruh držim u vrećici i u mikrovalnoj (doma mater obično ostavi u posudi u ormariću), ili je to do nekih aditiva?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:58   #66
Evo da malo obnovim temu
Ljudi ne mozete ni zamisliti čega sve ima u tom kruhu...svega osim pravog brašna i pravih kvalitetnih sastojaka....prisustvovao sam otvorenju jedne pekarice i tehnolog koji je došao ljude naučiti kako peći vadi materijale....kruh izgledom predivan....ali sastojci živa kemija...nažalost to mi jedemo!!!
Toni-zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 12:02   #67
Quote:
Toni-zd kaže: Pogledaj post
Evo da malo obnovim temu
Ljudi ne mozete ni zamisliti čega sve ima u tom kruhu...svega osim pravog brašna i pravih kvalitetnih sastojaka....prisustvovao sam otvorenju jedne pekarice i tehnolog koji je došao ljude naučiti kako peći vadi materijale....kruh izgledom predivan....ali sastojci živa kemija...nažalost to mi jedemo!!!
kakvo je to nepravo brasno?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 00:21   #68
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
Kvaliteta kruha u RH - Zabrinjavajuča.
99% kupujem Šestinski u Klari, iole valja i sutradan nije za bacit
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Čudim se ljudima koji u raznoraznim pekarama kupuju tzv. raženi, domaći, lovački...bla,bla kruh, smeđ do bola i strukture poput najfinije spužve.
taj Šestinski se čini ok, nije ofarbana spužva.

imate li još koji kruh u hr a da nije aditivska spužva?
jumpbyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 06:44   #69
Quote:
jumpbyte kaže: Pogledaj post
taj Šestinski se čini ok, nije ofarbana spužva.

imate li još koji kruh u hr a da nije aditivska spužva?
Sve vrste u pekarni "Mario-mar" na tržnici Savica, jedna od boljih pekarni u Zg.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 09:46   #70
Quote:
Toni-zd kaže: Pogledaj post
Evo da malo obnovim temu
Ljudi ne mozete ni zamisliti čega sve ima u tom kruhu...svega osim pravog brašna i pravih kvalitetnih sastojaka....prisustvovao sam otvorenju jedne pekarice i tehnolog koji je došao ljude naučiti kako peći vadi materijale....kruh izgledom predivan....ali sastojci živa kemija...nažalost to mi jedemo!!!
Post je iz 6 godina star; no eto tek je par postova u rikverc, pa mogu komentirati.

Najbolje volim kada tako nesto netko napise, tko ocito zna sto je tehnolog pokazivao jer je bio tamo, pa umjesto da napise sitne detalje on samo "sastojci ziva kemija".

Tko je radio sam doma kruh, zna da se moze napraviti odlican kruh za nista vremena i truda. Ako se stavi zlica ulja/masti kruh i nesto duze traje. Takodjer snita tog kruha dulje drzi nego snita iz pekare. No kolika je cijena? Pa cak i da kupujes na veliko kao pekare pa ti je po kg niza cijena sirovina. Tako da zasto se cuditi da bijeli/polubijeli iz pekare kosta 4-5 kuna a zelimo da je pravi kruh. E nece ici...naravno u tome jos imas i zaradu pekare i PDV. Pa ti vidi po kojoj cijeni on mora proizvoditi kao trosak da bi bio u plusu.

A za integralne/razene itd - napravi ga doma. Puno ljudi ti ga nece jesti jer nisu navikli na takav kruh. A iz pekare ga jedu jer je sve fejk sa dodatcima da im bude ukusno.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2020., 20:49   #71
Ne znam gdje da ovo stavim pa cu ovdje, Korica i Bread club. Imaju li oni bilo kakav proizvod cija korica nije toliko ostra i tvrda? Toliko im je tvrda korica da si ostetim desni. Imate kakvu preporuku? Srednji dio je pun zraka i budu velike rupe i doslovno sav sadrzaj kruha je korica koja je neupotrebljiv. Ne kuzim ih.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2020., 21:36   #72
Pa specijaliziraju se za sourdough kruh, ako to nije tvoj dir zaobidji ih, ne kuzim di je problem
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2020., 21:44   #73
Quote:
bLah. kaže: Pogledaj post
Pa specijaliziraju se za sourdough kruh, ako to nije tvoj dir zaobidji ih, ne kuzim di je problem
Kakve to veze ima s tvrdocom kore? Zasto odgovaras ako nemas odgovor na pitanje?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2020., 22:19   #74
Pa to i je odgovor na pitanje, to sto ti ne razumijes o kakvom se proizvodu radi i zasto se to nekome svidja je tvoj problem, a ne njihov ili moj. Tehnika kojom se radi takav kruh, kiselo tijesto, visoka hidratacija i temperatura pecenja ce dati takvu koricu i ocito ima dovoljno ljudi koji to zele, ti uzmi focacciu, brioche, nesto trece ili produzi u drugu pekaru koja ima proizvode primjerenije tvom ukusu.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2020., 22:19   #75
@medo, pa valjda znas kakav kruh volis a uvijek mozes pitati prodavaca u pekari da ti da neki kruh koji nema tvrdu koru... ja skoro nikad ne uzimam bagette osim ako je tek ispecen i ako ce se pojesti u roku sat vremena jer poslije bude tvrd i suh
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2020., 08:06   #76
Quote:
bLah. kaže: Pogledaj post
Pa to i je odgovor na pitanje, to sto ti ne razumijes o kakvom se proizvodu radi i zasto se to nekome svidja je tvoj problem, a ne njihov ili moj. Tehnika kojom se radi takav kruh, kiselo tijesto, visoka hidratacija i temperatura pecenja ce dati takvu koricu i ocito ima dovoljno ljudi koji to zele, ti uzmi focacciu, brioche, nesto trece ili produzi u drugu pekaru koja ima proizvode primjerenije tvom ukusu.
Nisi mi odgovorio kakve veze ima kiselo tijesto s tvrdocom kore. Volim kiselo i mokro tijesto, ali sve te varijable koje si naveo ne povlace nuzno i ostru koru.

Krkimir, a prodavaci obicno ne znaju takve stvari. Preostaje mi jedino eksperimentirati.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2020., 09:14   #77
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Nisi mi odgovorio kakve veze ima kiselo tijesto s tvrdocom kore. Volim kiselo i mokro tijesto, ali sve te varijable koje si naveo ne povlace nuzno i ostru koru.

Krkimir, a prodavaci obicno ne znaju takve stvari. Preostaje mi jedino eksperimentirati.
A mozes i par mjeseci koristiti Parodontax ako ti se desni ostete dok jedes taj kruh.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2020., 09:32   #78
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A mozes i par mjeseci koristiti Parodontax ako ti se desni ostete dok jedes taj kruh.
Joj. Boze.

Drugi dan je ta kora tvrda kao kamen. Citas li s razumijevanjem ili procitas 2 rijeci pa odgovaras? Kao Pavlovljev refleks.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2020., 09:57   #79
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Krkimir, a prodavaci obicno ne znaju takve stvari. Preostaje mi jedino eksperimentirati.
u bread clubu znaju fino preporučiti tako da drugi put njih možeš slobodno pitati za preporuku...
čini mi se da su i pain au chocolat i kroasani i jako fini i nemaju tvrdu koricu
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2020., 10:00   #80
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Joj. Boze.

Drugi dan je ta kora tvrda kao kamen. Citas li s razumijevanjem ili procitas 2 rijeci pa odgovaras? Kao Pavlovljev refleks.
Dok sam bio u USA i dalje dok posjecujem uredno jedem sourdough jer kod nas nije bilo. Korica nije kao u nasim "pekarama" no ne ostetim si desni jbga...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:42.