Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2014., 16:22   #241
meni su ti od piletine(buredžik i običan motani s piletinom i šampinjonima) u baš bureku jedini mesni bureci od kojih ne dobim žgaravicu i fakat mi vrijede svake lipe iako nisu nešto veliki niti jeftini :/
sto ljudi sto čudi, sto šiptara, malo dobrih bureka
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 17:34   #242
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
dakle, isti takav koji je toliko još da je tip u najgorim pekarama jeo bolji, samo ovaj je preliven vrhnjastom smjesom sa češnjakom?
Ne
Osim ako nisam zabrijao
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 11:01   #243
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Buredžik nije običan burek

Buredžik je u globalu običan burek, samo mali. Sastav je isti kao i za burek, razlika je samo u oblikovanju. Burek je u jednom komadu (ili motani ili trokut), dok su buredžici mali četvrtasti komadi pečeni zajedno.

Preljev možeš dobiti u bašburek i s burekom i s buredžikom, nije uopće stvar u tome. Kolko vidim oni buredžike skuplje prodaju kao neki premium class, jer ih pune kvalitetnijim mesom (navodno).

Moja koelgica recimo buredžike radi tako da burek prije pečenja razreže na male komade i tak peče.
MisterNo007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 13:38   #244
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Buredžik je u globalu običan burek, samo mali. Sastav je isti kao i za burek, razlika je samo u oblikovanju.
Kolko vidim oni buredžike skuplje prodaju kao neki premium class, jer ih pune kvalitetnijim mesom (navodno).
navodno
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 15:28   #245
Vrlo navodno

Taman pojeo buredžik s junetinom u baš bureku u Dubravi.
Katastrofa! Tijesto gnjecavo i bezokusno, meso... pa ne znam uopće jel to bilo meso, koma okus. To što sam dobio za 15 kn sam sasvim sigurno preplatio.


Uglavnom, hvalio sam ih još prije par mjeseci, ali nakon zadnjih iskustava teško da me budu opet vidli tam
MisterNo007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 15:55   #246
heh, a ja prije par dana prolazio Tkalčićevom i nešto sam si mislio da odem u Baš burek, na kraju sam produžio u Obelix na kebab i vidim da sam dobro napravio
meni je i dalje najbolji Mlinarev sa sirom, a od mesa još uvijek nisam probao na polukatu od Dolca jer uvijek dođem prekasno
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:09   #247
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
A kad se spominje trešnjefka treba spomenuti Romaju. Kad je sirnica topla onda joj skoro nema premca u zoni 2km od centra. Čak i Dolče burek dobije mali minus u tekicu, ponajviše zbog manjka sira u istom.
Romaja nije ni sjena onoga sto je bila pred par godina, jedini burek sa mesom kojeg nisam mogao pojesti, prefin, puno mesa, osjeti se luk. I rade 0-24.
Prije jedno pol godine ulazim unutra i generalno uzmem pizzu ako nisam jako gladan, kad vidim, debela kora, suhonjava, malo saftica, 4 snite kulena gore, (znam kak je prije bila, mast se cijedi sa nje, socna, puna svega, fenomenalna) i pitam zensku, jesu mjenjali kuhara u zadnje vrijeme?
Kaze ona, da, kak sam znao.
Reko vidim da je pizza drugacija, nema veze, daj burek, to je uvijek bilo dobro. I tako sam se razocarao, odvratno nesto, prazno, tanko, ne hrska, ko da ga je kuhao a ne pekao, uzas jedan. Burek od sira, slicno, valjda stede ili koji bog, od onda ne kupujem vise tamo. A uvijek sam se veselio kad sam se vracao iz vana da cu u 3 ujutro pojesti jedan socan burek u Romaji, sad stvarno radje odem gladan u krevet.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:27   #248
kakav je burek u Mostovima u Radničkoj?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:02   #249
Meni je dobar u buregžinici Dario na placu Dubrava.
Nisam neko vrijeme bio, pa ne znam dali su se pokvarili..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 10:40   #250
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
jedini burek sa mesom kojeg nisam mogao pojesti,
Otkrio sam takav. U Dafini u Ozaljskoj nisam nikad uzeo burek jer su mi prefine druge stvari. Rekoh, da probam. Trećina bureka visi preko ruba mog najvećeg tanjura. Mastan kao pravi bosanski, ukusan, što reći dalje. :klap:
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 22:01   #251
Oprobao sam u Baš Bureku pileći sa šampinjonima.
Nije me se baš dojmio: puno mi je bolji u Dubravici.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 01:15   #252
Početak Domjanićeve povrh Kvatrića....burek kojeg mi popularno zovemo Kod Jonče...sad je pečenjara Antonio. Stari Makedonac(baš makedonac,ne šiptar) već 30+ godina radi tamo...burek mi je vrh.
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 01:48   #253
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Početak Domjanićeve povrh Kvatrića....burek kojeg mi popularno zovemo Kod Jonče...sad je pečenjara Antonio
Jednom sam tamo jeo burek (od mesa) koji je bio katastrofalno loš,
tvrd, "meso" nije bilo slano i nisam mogao odrediti jel to krava ili svinja, masno... koji sat poslije sam dobio i išao sam na zahod svakih pola sata
mislim da od onda uopće nisam nigdje više jeo burek (s mesom)
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 10:12   #254
E jbiga...mazno ga u subotu,sasvim fino slan,ljutkast...meso sasvim OK. Da nisi ti 2m dalje kod Đanija bio?
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 12:03   #255
koji Đani?
prvo je frizer, pa ta burekdžinica, pa onda slastičarna i poslije ćevabdžinica
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 02:47   #256
Đani je čevabdžinica i tamo je bilo od kremšnita,šampita do ćevapa i bureka
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 14:24   #257
bio u Mostovima u Radničkoj, jednom je bio jako dobar a drugi put je meso bilo žilavo
ima posebni dio lokala gdje se samo jede burek, sa desne strane... 6,7 vrsta
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:25   #258
da li netko zna gdje bi mogao nauciti radit burek? radio sam u pekari, sve mi je to poznato ali trebam probat... gazda nije nikad dao da probam da nebi naucio pa negdje radio za vecu placu ako znate za neki tecaj ili ima netko da bi me naucio(platio bi naravno) molim da se javi. hvala
vilenjak91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:35   #259
Vrlo jednostavno, nadji curu bosanku :-) Boljeg nacina nema :-)
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 22:34   #260
kakav je burek ako netko zna u ćevabdžinici koja se nalazi na Dolcu, točnije ulica Pod zidom - nasuprot prolaza Oktogon? unaprijed hvala
stBoni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.