Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2014., 22:20   #21
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
@Pellaprat može link na tvoj blogovski post o Dolcu i ako imaš za još neki plac?
Uspjela sam naći samo Kvatrić i Branimirac
Trešnjevka, Dolac to je već nekakav plac, a onaj Branimirov i Britanski trg to su jako slabi placevi po meni gotovo nemaš kaj tražiti samo su par aktivnih štandova u radnim danima, a za vikend nemam pojma.

Još ajde Gajnice kome nije daleko imaš dosta dobru ponudu, a plac u Vrapču isto nije bog zna što kao i Britanski.



A ovo kupnja od direktnog proizvođača to je upitno jer ovisi gdje je njegova plantaža, ak je npr. proizvođač tam Bogu iza nogu od Zagreba tipa Jastrebarsko, Ivanić grad, Bjelovar, zagorje itd. To krajnjem kupcu se neisplati ići tako daleko, bolje mu se isplati ići na zelenu tržnicu pa tam neš kupiti.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:30   #22
Quote:
črni kaže: Pogledaj post

Grah u hladnjači od 10kn šareni. Zelenček oko 17
grah po 10?? znaš li porijeklo? to mi ne miriše na domaći
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:16   #23
Argentina.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:47   #24
Gajnice imaju lošiju ponudu od npr Jaruna ili Španskog.
Ali meni su isto nekako Trešnjevka i Dolac favoriti. A i Kvatrić kad sam u prolazu, makar i samo zbog najdražeg mljekomata
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:23   #25
Kakve su cijene kod vas u Zg fažola/graha? Na placi/tržnici! Kod nas u Rijeci 30 kuna kilo! A nekad je to bila siromaška hrana!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 23:43   #26
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Kakve su cijene kod vas u Zg fažola/graha? Na placi/tržnici! Kod nas u Rijeci 30 kuna kilo! A nekad je to bila siromaška hrana!
Domaći je od 30 do 50 kn/kg.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 13:19   #27
Pozdrav, dragi gastronomi. Malo dižem temu jer se selimo u Zagreb i pojma nemam gdje/kako/zašto/kod koga na tržnicu. Bit ćemo na području Savica/Trnje, vidjela sam da ima i tamo tržnica pa me zanima ima li netko iskustva kod koga da idem.

Molila bih općenite savjete, posebno me zanima svježi sir, povrće i neka dobra mesnica. Ne mora biti to područje, ali budući da fakat ništa ne znam, bilo kakav savjet je dobrodošao. Može i na PM. Hvala.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:11   #28
Ja ti mogu preporuciti mlince i kore. Pokraj placa, zapadna strana, ulica Ljerke Sram...ducan je u velikoj stambenoj zgradi, ne znam kako se zove, ali ne mozes promasiti. Firma je Rafajac
U podrumu placa imas mesnicu Pesun, mi smo imali prije na kvartu ali su ju zatvorili. Bili smo zadovoljni. Znam da su ljudi kod njih uzimali kosti i salame za pse, no pretpostavljam da tvoj jede nesto kvalitetnije, pa samo za info.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:21   #29
Oh, hvala za početak! Mlinci, njam.

Najviše me zapravo zanima svježi domaći sir. Lako za voće i povrće, sir ipak mora biti kak spada...

Već sam mislila da si negdje u susjedstvu pa da ćemo se upoznati i da ćeš vidjeti naše flafno čudovište.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:48   #30
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Domaći je od 30 do 50 kn/kg.
da, samo što skoro na svakom piše domaći

ja sam recimo domaćica u godinama pa opet ne znam od tri ponuđene hrpe graha prepoznati koja je domaća i od ove godine

dobro, s godinama je došlo i iskustvo pa grah kupujem isključivo kod moje tete za zelenjavu...ali bi voljela znati jel ima neka caka da se isključivo vizualnim putem može zaključiti jel grah ok

najgori mi je domaći grah u kojem je izmješan prošlogodišnji i ovogodišnji pa se pol graha raskuha, a pol ostane tvrdo


Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Najviše me zapravo zanima svježi domaći sir. Lako za voće i povrće, sir ipak mora biti kak spada...
svaki sir na placu možeš probati pa odabrati koji ti paše...vjerujem da na svakom placu u zg ima bar jedna dobra mljekarica
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:14   #31
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Već sam mislila da si negdje u susjedstvu pa da ćemo se upoznati i da ćeš vidjeti naše flafno čudovište.
U kojoj si ulici, negdje blizu nasipa?
Ne stanujem tamo, ali nije iskljuceno da se sretnemo...mozda u liftu.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 16:50   #32
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
ali bi voljela znati jel ima neka caka da se isključivo vizualnim putem može zaključiti jel grah ok
Ne može se vizualno baš puno vidjeti,pogotovo kad je ovak kišna godina i sav grah ima mat boju...trebalo bi ga ipak zagristi i onda vidiš jel svjež ili nije...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 05:05   #33
"Uskoro se u Zagrebu otvara ekološka zelena tržnica, gdje će kupci po pristupačnim cijenama moći nabaviti hranu iz organskog uzgoja direktno od proizvođača.

Ljubitelji zdrave hrane u Zagrebu konačno će doći na svoje. Uskoro se otvara ekološka zelena tržnica u Sigetu, koja će raditi svakog dana do 21 sat i gdje će se direktno od malih proizvođača moći nabaviti organski proizvodi po prihvatljivim cijenama. "

http://www.4dportal.com/hr/aktivizam...jveca-prednost
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 11:47   #34
zvuči super!
jedva čekam.

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Najviše me zapravo zanima svježi domaći sir. Lako za voće i povrće, sir ipak mora biti kak spada...
Veronika svježi i posni sir su
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 18:34   #35
Pozdrav svima! Može li mi netko reći postoji li kakva tržnica u blizini Poljanica i okretišta Dubec (Zagreb)? Tržnica s voćem, povrćem, mesnicom i slično? :ZG n00b:
Aurora93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 11:51   #36
http://www.trznice-zg.hr/default.aspx?id=313
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 11:39   #37
http://plavakamenica.hr/2016/08/02/o...ica-iza-dolca/
oivlis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 16:27   #38
Trešnjevački mi je najdraži. I vizualno valjda najružniji
Volim taj 'šljakerski' štih na njoj bez previše fensi kerefeka.
Konkretna Kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 20:24   #39
Malo sam u stisci s vremenom, pa ako netko ima info.
Kukuruz, ne secerac, nego onaj neki iz davnina, mirisljavi i fini, valjda osmerac (osmerored) ili neki slican, starinski domaci, ima li sada na Kvatricu? (znala sam ih naci, bila sam, ali prije desetak dana, mozda sada ima)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 20:54   #40
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Malo sam u stisci s vremenom, pa ako netko ima info.
Kukuruz, ne secerac, nego onaj neki iz davnina, mirisljavi i fini, valjda osmerac (osmerored) ili neki slican, starinski domaci, ima li sada na Kvatricu? (znala sam ih naci, bila sam, ali prije desetak dana, mozda sada ima)
Još je prerano za osmoredac. Za oko 2-3 tjedna. Inače osmoredac na Kvatriću drži gđa koja prodaje proseno, heljdino i raženo brašno, u redu tezgi paralelnim s Martićevom, odmah ispred rashladnih vitrina s jajima.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.