Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2007., 21:33   #21
Quote:
PTomislav kaže: Pogledaj post
DEBELKURAC, odakle si ti? Po tvom su SVI krivi. Još se nezna prava istina. Ono SLUŽBENO izvješće "EKSPERTNE" skupine mogu prodati samo mojoj mami i baki, nitkome tko imalo zna nešto o vatri NE!

Ja sam vatrogasac, i to ovdje pišem po 100-ti put, NEMA TE VATRE koja može nanjeti te opekotine kojima su podlegli ti nesretni vatrogasci?!?!?!?! Oni su morali biti zaliveni ili gorivom iz helića, ili gorivimo iz kanistera koji/koje su nosili. Od vatre koju su išli gasiti NISU MOGLI tako nastradati?!?!?!?
Mislin da je tocnije rec "nema te vatre na otvorenom koja..."

Nego kad si vec vatrogasac daj molim te objasni mi koji su k...c nosili kante benzina u pozariste i za sta im je trebalo to gorivo? Mislin zanima me procedura.
Zasto nisu kante itnili u pizdu materinu kad je pozar doletija do njih? Koliko mi se cini nisu se svi poginuli i nastradali nalazili jedan kraj drugoga tako da mi ne drzi vodu prica da ih je zalila ta benzina. Mislin ako je kruska bacena od njih 500 metri zadnje sta im triba je benzina.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 21:38   #22
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post

Predlažen da in odma organiziramo prijeki sud u 24sata ili u Feralu, evo OrangeC će sve to začas dokazat ka tužitelj, a čitatelji će moć telefonski glasat krivi/nisu krivi.
Pa da ih ritualno pribijemo na križ na šibenskoj rivi.

Za razliku od nekih sta su za prijeki sud i pribijanje na kriz, sta citirani autor ocito smatra vrlo krscanskim i pozeljnim, ja eto nisam za takve metode, nego za trezvenu analizu. Koju sam i prilozio. To ne mora znaciti da je tocna, tek da se to moze zakljuciti na osnovu dostupnih podataka o "cudnom" kretanju helikoptera. Cilje je stvoriti pritisak da se objave tocni podaci o kretnaju helikoptera i snimke njegova stanja nakon nesrece, kao i podaci o tome da li se ostali helikopteri doista nalaze na remontu, zbog predstojece vjezbe NATOa. Samo ime pilota je nebitno, i nema ga svrhe objavljivati.
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 21:41   #23
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Mislin da je tocnije rec "nema te vatre na otvorenom koja..."

Nego kad si vec vatrogasac daj molim te objasni mi koji su k...c nosili kante benzina u pozariste i za sta im je trebalo to gorivo? Mislin zanima me procedura.
Zasto nisu kante itnili u pizdu materinu kad je pozar doletija do njih? Koliko mi se cini nisu se svi poginuli i nastradali nalazili jedan kraj drugoga tako da mi ne drzi vodu prica da ih je zalila ta benzina. Mislin ako je kruska bacena od njih 500 metri zadnje sta im triba je benzina.
Po onome sta se da zakljuciti, postojala je samo jedna kanta benzina, ca 20l, i nju je nosio zapovjednik Klaric. Cini se da je trebala sluziti za eventualno palnjeje protuvatre kojom bi se sprijecilo sirenje glavnog pozara. Nadjena je na pozaristu, neeksplodirana, ali niej jasno da li se u njoj JOS nalazio benzin, ili je benzin proliven (znaci i izgorio).

Spoimnjao se i benzin u brentacama, ali tu je dosta nejasno.
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 21:47   #24
Quote:
PTomislav kaže: Pogledaj post
DEBELKURAC, odakle si ti? Po tvom su SVI krivi. Još se nezna prava istina. Ono SLUŽBENO izvješće "EKSPERTNE" skupine mogu prodati samo mojoj mami i baki, nitkome tko imalo zna nešto o vatri NE!

Ja sam vatrogasac, i to ovdje pišem po 100-ti put, NEMA TE VATRE koja može nanjeti te opekotine kojima su podlegli ti nesretni vatrogasci?!?!?!?! Oni su morali biti zaliveni ili gorivom iz helića, ili gorivimo iz kanistera koji/koje su nosili. Od vatre koju su išli gasiti NISU MOGLI tako nastradati?!?!?!?
Onakve vatrice sam ja gole guzice preskakao na svetog ivana. Slavica je kriv. Kao i ostali. Nije se odupro naredbi Jurine. Kornat nije trebalo niti se moglo ugasit. Trebalo je osigurat vrijednu imovinu na kućama. Slanjem ljudi u pustaru se ugrozilo i vatrogasce koji su branili kuće, samim tim sta su ostavljeni malobrojni i također bez vode. More je bilo predaleko.
Kriv je za maloljetnike. Vidjev tu protuzakonitu radnju, trebao je dati ostavku ako to nije mogao sprovesti. Bio je na ukrcaju malodobnika u helikopter. Poznavao ih je osobno. Kriv je.

Iz Splita sam.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 21:56   #25
Quote:
OrangeC kaže: Pogledaj post
Po onome sta se da zakljuciti, postojala je samo jedna kanta benzina, ca 20l, i nju je nosio zapovjednik Klaric. Cini se da je trebala sluziti za eventualno palnjeje protuvatre kojom bi se sprijecilo sirenje glavnog pozara. Nadjena je na pozaristu, neeksplodirana, ali niej jasno da li se u njoj JOS nalazio benzin, ili je benzin proliven (znaci i izgorio).

Spoimnjao se i benzin u brentacama, ali tu je dosta nejasno.
Benzin je trebao služiti za pogon pumpi. Prvo se voze vatrogasci. Helikopter ima ograničenu težinu nošenja. Kad se iskrcaju vatrogasci, helikopter ide s kruškom po vodu. More je relativno blizu. Požar je na udaljenoj lokaciji. Ako bi prvo donio krušku, morao bi se vraćat jako daleko po vatrogasce. Po vodu je bilo blizu jer je more blizu, zato su prvo išli vatrogasci.

Zašto nisu dali slike iz helikoptera? Zašto? Jer su šaljivo opremljeni?
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 22:49   #26
Quote:
PTomislav kaže: Pogledaj post

Ja sam vatrogasac, i to ovdje pišem po 100-ti put, NEMA TE VATRE koja može nanjeti te opekotine kojima su podlegli ti nesretni vatrogasci?!?!?!?! Oni su morali biti zaliveni ili gorivom iz helića, ili gorivimo iz kanistera koji/koje su nosili. Od vatre koju su išli gasiti NISU MOGLI tako nastradati?!?!?!?
A ja sam rafinerac i ja ti kazem da ima te vatre koja moze nezalivene ljude tako ispeci. Sad, os' ti meni vjerovati, to je druga stvar.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 22:51   #27
postoje satelitske snimke
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 22:51   #28
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post

Vidin da je svjetina i dalje žedna krvi.
Nije ni čudo kad rvacki novinari svim silama podupiru sve moguće teorije zavjere.
No eto, da vam čestitam, pobrali ste prvu žrtvu.
Tajnik vodičkog DVD-a počinija je samoubojstvo.
Očekujem daljnje žrtve vaše rabote.
Potpisujem. I samo bih jos dodao da nisu samo novinari krivi. Ima tu i nepotrebnih avanturista.
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 22:53   #29
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
A ja sam rafinerac i ja ti kazem da ima te vatre koja moze nezalivene ljude tako ispeci. Sad, os' ti meni vjerovati, to je druga stvar.

imali su vatrogasna odjela,maske i kacige. za vatricu koja se vidi na slikama to je više nego dovoljna zaštita.
radilo se o malo većem plamenu tipa kerozin.

sada bi valjalo roditeljima onog vatrogasca što je srećom preživio skloniti ga iz splitske bolnice negdje na sigurno u inozemstvo.
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 22:57   #30
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post

Vidin da je svjetina i dalje žedna krvi.
Nije ni čudo kad rvacki novinari svim silama podupiru sve moguće teorije zavjere.
No eto, da vam čestitam, pobrali ste prvu žrtvu.
Tajnik vodičkog DVD-a počinija je samoubojstvo.Očekujem daljnje žrtve vaše rabote.

možda je,a možda mu je netko pomogao.tek su ga našli,a već naši stručnjaci iz MUP-a znaju da je samoubojstvo.
Ger0nimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 23:13   #31
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
imali su vatrogasna odjela,maske i kacige. za vatricu koja se vidi na slikama to je više nego dovoljna zaštita.
radilo se o malo većem plamenu tipa kerozin.
Gle, ak je curio kerozin iz helica ( sto je isto jako suplja teorija, helic bi se srusio, ili prisilno sletio da iscuri znacajna kolicina goriva) , on je vec bio rasprsen u sitne, jako sitne kapljice po jako velikoj površini. Pol bi ga (po toj vrucini) isparilo do zemlje, a onaj dio koj bi pao na raslinje i ljude bio bi zanemariv.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 00:52   #32
Nad Kornatima se odvijao opasni eksperiment, koji se oteo kontroli. Prije ove tragedije na Kornatima je vladala nezapamćena suša, ovce su krepavale i flora nacionalnog parka je odumirala. Kao pripremu za predstojeću vježbu NATO-a u Jadranu, predložen je eksperiment koji bi pokazao moć NATO pakta nad prirodom. Radi se o kemijskim mlazovima (chemtrails) aerosola koji su ispuštani nad Kornatima radi izazivanja kiše. SAD su koristile kemijski agens nazvan Olive Oil (Maslinovo ulje) tijekom Operation Popeye (Operacija Popaj) kako bi stvorila dugotrajne kiše u Vijetnamu još prije 40 godina. Dokument zrakoplovstva pod imenom: “Vrijeme kao umnoživač snage: Vlast nad vremenskim prilikama do 2025.”, popisuje svoju oružanu namjeru da stvori nagle klimatske promjene uključujući: stvaranje i modificiranje oluja, stvaranje magle i oblaka, pojačavanje padalina, uskraćivanje padalina, induciranje suše i umjetno stvaranje “svemirskog vremena”. Ovaj dokument također tvrdi da će vojni cilj radikalnog modificiranja vremena “postati dio politike nacionalne sigurnosti sa primjenom na domaćem tlu i u inozemstvu.” Vremenska oružja se sada rutinirano koriste u ratnim zonama. Građanin koji je izvještavao iz Srbije primjetio je tijekom NATO operacija na Balkanu, crne oblake koji su se odjednom stvorili iz vedra neba, tuču veličine jaja, surealnu grmljavinu i munje koje su prestravile ljude.

Naši vatrogasci su potpuno nepotrebne žrtve suludih eksperimenata.
Wetiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 08:31   #33
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Mislin da je tocnije rec "nema te vatre na otvorenom koja..."

Nego kad si vec vatrogasac daj molim te objasni mi koji su k...c nosili kante benzina u pozariste i za sta im je trebalo to gorivo? Mislin zanima me procedura.
Zasto nisu kante itnili u pizdu materinu kad je pozar doletija do njih? Koliko mi se cini nisu se svi poginuli i nastradali nalazili jedan kraj drugoga tako da mi ne drzi vodu prica da ih je zalila ta benzina. Mislin ako je kruska bacena od njih 500 metri zadnje sta im triba je benzina.
Da, upravu si sa navodnicima

Kanta ili kante, nebitno, sa benzinom može služiti za protu vatru i/ili za pogon pumpi koje se montiraju na krušku ili za plutajuče pumpe koje se stavljaju u more. Koliko sam ja skontao oni/on je odbacio kanister sa gorivom.
__________________
Tomislav
www.freegeneralgotovina.com
PTomislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 08:42   #34
Quote:
DEBELKURAC kaže: Pogledaj post
Onakve vatrice sam ja gole guzice preskakao na svetog ivana. Slavica je kriv. Kao i ostali. Nije se odupro naredbi Jurine. Kornat nije trebalo niti se moglo ugasit. Trebalo je osigurat vrijednu imovinu na kućama. Slanjem ljudi u pustaru se ugrozilo i vatrogasce koji su branili kuće, samim tim sta su ostavljeni malobrojni i također bez vode. More je bilo predaleko.
Kriv je za maloljetnike. Vidjev tu protuzakonitu radnju, trebao je dati ostavku ako to nije mogao sprovesti. Bio je na ukrcaju malodobnika u helikopter. Poznavao ih je osobno. Kriv je.

Iz Splita sam.
Dali si ti vidio SLAVICU na ukrcaju maloljetnika u helić. Nikoga nebranom. Ja osobno čak nikoga i nekrivim radi maloljetnika, i sam znaš da večina klinaca koja ima dodira sa DVD-im od 15 ili 16 (a neki i ranije) idu na požare uz dopuštenje roditelja (da mu je čača zabranio nebi otišao). Desila se tragedija i sada ubija mi je sina. Suosiječam sa obiteljima poginulih, ali i ti koji su optuženi i linčovani imaju svoju obitelj
__________________
Tomislav
www.freegeneralgotovina.com
PTomislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 08:43   #35
Quote:
DEBELKURAC kaže: Pogledaj post
Benzin je trebao služiti za pogon pumpi. Prvo se voze vatrogasci. Helikopter ima ograničenu težinu nošenja. Kad se iskrcaju vatrogasci, helikopter ide s kruškom po vodu. More je relativno blizu. Požar je na udaljenoj lokaciji. Ako bi prvo donio krušku, morao bi se vraćat jako daleko po vatrogasce. Po vodu je bilo blizu jer je more blizu, zato su prvo išli vatrogasci.

Zašto nisu dali slike iz helikoptera? Zašto? Jer su šaljivo opremljeni?
Mene svaki put kada su desantirali išli smo MI i KRUŠKA zajedno
__________________
Tomislav
www.freegeneralgotovina.com
PTomislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 08:46   #36
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
A ja sam rafinerac i ja ti kazem da ima te vatre koja moze nezalivene ljude tako ispeci. Sad, os' ti meni vjerovati, to je druga stvar.
Netko me ispravio pa da se i ja ispravim: Mislio sam na vatru otvorenog požara pri kojemu gori drveče, makija trava itd. Nisam mislio na plinove, tekučine i takove stvari
__________________
Tomislav
www.freegeneralgotovina.com
PTomislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:04   #37
rupe na helikopteru, gorivo koje curi? ma dajte molim vas. cim se promijeni pritisak u tanku instrumenti to pokazuju, i to ne samo elektronika. glupost je da je helikopter letio do tamo i nazad bez da je itko primjetio da benzin curi.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:13   #38
Quote:
Ger0nimo kaže: Pogledaj post
imali su vatrogasna odjela,maske i kacige. za vatricu koja se vidi na slikama to je više nego dovoljna zaštita.
radilo se o malo većem plamenu tipa kerozin.

sada bi valjalo roditeljima onog vatrogasca što je srećom preživio skloniti ga iz splitske bolnice negdje na sigurno u inozemstvo.
I ja sam toga mišljenja. ili bi bilo dovoljno da njegovi kolege dežuraju 24h uz njega
__________________
Tomislav
www.freegeneralgotovina.com
PTomislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:26   #39
Quote:
Wetiko kaže: Pogledaj post
Nad Kornatima se odvijao opasni eksperiment, koji se oteo kontroli. Prije ove tragedije na Kornatima je vladala nezapamćena suša, ovce su krepavale i flora nacionalnog parka je odumirala. Kao pripremu za predstojeću vježbu NATO-a u Jadranu, predložen je eksperiment koji bi pokazao moć NATO pakta nad prirodom. Radi se o kemijskim mlazovima (chemtrails) aerosola koji su ispuštani nad Kornatima radi izazivanja kiše. SAD su koristile kemijski agens nazvan Olive Oil (Maslinovo ulje) tijekom Operation Popeye (Operacija Popaj) kako bi stvorila dugotrajne kiše u Vijetnamu još prije 40 godina. Dokument zrakoplovstva pod imenom: “Vrijeme kao umnoživač snage: Vlast nad vremenskim prilikama do 2025.”, popisuje svoju oružanu namjeru da stvori nagle klimatske promjene uključujući: stvaranje i modificiranje oluja, stvaranje magle i oblaka, pojačavanje padalina, uskraćivanje padalina, induciranje suše i umjetno stvaranje “svemirskog vremena”. Ovaj dokument također tvrdi da će vojni cilj radikalnog modificiranja vremena “postati dio politike nacionalne sigurnosti sa primjenom na domaćem tlu i u inozemstvu.” Vremenska oružja se sada rutinirano koriste u ratnim zonama. Građanin koji je izvještavao iz Srbije primjetio je tijekom NATO operacija na Balkanu, crne oblake koji su se odjednom stvorili iz vedra neba, tuču veličine jaja, surealnu grmljavinu i munje koje su prestravile ljude.

Naši vatrogasci su potpuno nepotrebne žrtve suludih eksperimenata.

U potpunosti se slažem sa vama cijenjeni forumašu.
Samo vaša teorija ima jednu jedinu malu greškicu - pa čouče nemamo se kome napit krvi! Sve nešto impersonalno, NATO, Ameri, vojska...
Amo pokušat nešto di ima bar nečije osobne krivice. Makar u naznakama, ne triba bit ništa dokazivo. Pa da koljemo.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 09:27   #40
Ajmo ovako
VATROGASCI definitivno nisu nastradali samo od vatre koju su išli gasiti to je čista činjenica. Vidio sam jednom požarnu oluju i vatra je prešla preko nas i nitkome nije falila dlaka sa glave a brzina je cca (nisam 100% siguran) 180-230 Km/h. Tragično je to što se desilo na kornatu, a još tragičnije ovo što se danas dečava (ČAČIĆ, Rončević, MESIĆ i ostala najkrivija banda)
__________________
Tomislav
www.freegeneralgotovina.com
PTomislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.