Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2009., 03:01   #81
hvala Bogu na forumu inace ne znam kad bih saznala da se otvorio Vapiano u Zagrebu
jela sam u njemu mnogo puta u Berlinu i odusevio me...lijepo uredjen interijer + raznovrstan izbor tjestenina i pizza....Ako su cijene kao sto su i tamo (pizza cca 5 eura), onda ga preporucujem kao jeftin i dobar rucak
Samo sto ga prvo moram i sama provjerit u Zagrebu
simonica1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 06:30   #82
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
što to nije od berbera?
Koliko znam, to je bivše Zagrebačko slastičarsko poduzeće. Preuzeo ga je Škegrin Quaestus fond i u njegovim bivšim kafićima otvara Daily Fresh 'restorane'. Što je za svaku pohvalu, uz sve rezerve koje mnogi ljudi imaju prema Daily Fresh-u, jer su ti kafići stvarno bili rupetine, a bili su na vrhunskim mjestima u gradu. Daily Fresh je vrlo civiliziran i pruža neusporedivo bolju i širu uslugu. Mogao bi vrlo lako biti i bolji, ali jebiga, možda ne treba tražiti kruha preko pogače. Već je ovo strašan napredak.

Meni je žao što tako nešto nismo u stanju napraviti s onime u čemi smo navodno odlični, a to je jednostavna morska hrana. Da je Quaestus bar podržao, recimo, projekt Srdela Snack. To uopće nije bila loša stvar, ali je krenula bez novaca, što je pomalo bizarno za ambicioznu komercijalnu ideju. I sad smo na onome na čemu jesmo -- u Zagrebu na Mimici, na primjer.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:06   #83
Quote:
simonica1709 kaže: Pogledaj post
hvala Bogu na forumu inace ne znam kad bih saznala da se otvorio Vapiano u Zagrebu
jela sam u njemu mnogo puta u Berlinu i odusevio me...lijepo uredjen interijer + raznovrstan izbor tjestenina i pizza....Ako su cijene kao sto su i tamo (pizza cca 5 eura), onda ga preporucujem kao jeftin i dobar rucak
Samo sto ga prvo moram i sama provjerit u Zagrebu
simonica, mislim da ćeš morati otpjevat hit: Meni treba lova... za odlazak tamo:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=441526

Pizze su prije 6-8 €, negoli 5. Evo pa čitaj..
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:59   #84
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni je žao što tako nešto nismo u stanju napraviti s onime u čemi smo navodno odlični, a to je jednostavna morska hrana. Da je Quaestus bar podržao, recimo, projekt Srdela Snack. To uopće nije bila loša stvar, ali je krenula bez novaca, što je pomalo bizarno za ambicioznu komercijalnu ideju. I sad smo na onome na čemu jesmo -- u Zagrebu na Mimici, na primjer.
Ma nije sa Srdelom samo lova bila problem, nekak je sve to bilo i malo nemušto izvedeno. Ja sam bila oduševljena idejom, ali u startu su trebali krenuti s malo jasnijom vizijom. Postoji toliko načina da se srdela pripremi- a oni čuli za dva i odlučili otvoriti srdelu snack.( uz dodatak onih nemuštih salata od morskih plodova) Nekako mene uopće ne čudi što su propali. Bila sam veliki fan na početku al vrlo brzo su me razočarali. Šteta Nadam se da če se pojaviti netko tko će malo uspješnije realizirati tu genijalnu ideju
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 15:16   #85
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Koliko znam, to je bivše Zagrebačko slastičarsko poduzeće. Preuzeo ga je Škegrin Quaestus fond i u njegovim bivšim kafićima otvara Daily Fresh 'restorane'. Što je za svaku pohvalu, uz sve rezerve koje mnogi ljudi imaju prema Daily Fresh-u, jer su ti kafići stvarno bili rupetine, a bili su na vrhunskim mjestima u gradu. Daily Fresh je vrlo civiliziran i pruža neusporedivo bolju i širu uslugu. Mogao bi vrlo lako biti i bolji, ali jebiga, možda ne treba tražiti kruha preko pogače. Već je ovo strašan napredak.
ha, viš viš. ne ulazim u daily f. jer sam brijala da je od berbera.
znam koje su to rupe bile, ali ovo što vidim izvanka mi se ne sviđa. istina, trebala bi jest, pa tek onda izbjegavati, ali jače je od mene. idem sad kod forumašice koja mi je otkrila jeftin restoran kojem ne znam ime - pa napišem kasnije.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 17:12   #86
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
ha, viš viš. ne ulazim u daily f. jer sam brijala da je od berbera.
znam koje su to rupe bile, ali ovo što vidim izvanka mi se ne sviđa. istina, trebala bi jest, pa tek onda izbjegavati, ali jače je od mene. idem sad kod forumašice koja mi je otkrila jeftin restoran kojem ne znam ime - pa napišem kasnije.
Da je Daily Fresh bio otvoren pred deset godina, bio bi revolucija. Sad je OK, ali ne više od toga. Relativno pristojno, ništa posebno. Kava im je dobra i spretno ju pakiraju za van. Croissanti su im dobri. Brownies isto pristojni. Ima i nekakva fajita s piletinom i povrćem koja je sasvim solidna. Drugo nisam probao, jer me nije izgledom privuklo, pa ne znam. Cijede sok iz naranče, ponekad pred tobom, što je civilizirano. Spori su, pa ih treba izbjegavati kad su gužve.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 18:46   #87
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Da je Daily Fresh bio otvoren pred deset godina, bio bi revolucija. Sad je OK, ali ne više od toga. Relativno pristojno, ništa posebno. Kava im je dobra i spretno ju pakiraju za van. Croissanti su im dobri. Brownies isto pristojni. Ima i nekakva fajita s piletinom i povrćem koja je sasvim solidna. Drugo nisam probao, jer me nije izgledom privuklo, pa ne znam. Cijede sok iz naranče, ponekad pred tobom, što je civilizirano. Spori su, pa ih treba izbjegavati kad su gužve.
dobro, uvjerio si me, ne idem.

super truper jeftina klopa u zg se nalazi u restoranu poštarica.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 19:10   #88
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
dobro, uvjerio si me, ne idem.
Ja pijem tamo kavu s croissantom svaki dan uz jutarnje novine

super truper jeftina klopa u zg se nalazi u restoranu poštarica. [/QUOTE]

Ajme, Poštarica... na to sam mjesto zaboravio. Nekad legenda. Je l' još uvijek dobro tamo?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 19:18   #89
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ja pijem tamo kavu s croissantom svaki dan uz jutarnje novine

super truper jeftina klopa u zg se nalazi u restoranu poštarica.
Ajme, Poštarica... na to sam mjesto zaboravio. Nekad legenda. Je l' još uvijek dobro tamo?[/QUOTE]

ne doručkujem.

poštarica rula. jeftino, fino, a "raspametim" se kad vidim dnevno tipkani meni i onda križaju kako jela nestaju.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 19:21   #90
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
poštarica rula. jeftino, fino, a "raspametim" se kad vidim dnevno tipkani meni i onda križaju kako jela nestaju.
Hvala što si me podsjetila, kompletno sam na nju zaboravio.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 19:22   #91
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Hvala što si me podsjetila, kompletno sam na nju zaboravio.
nema na čem.
sve vrijedi tamo vidjeti. i pojest, ofc.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:44   #92
Gdje je Poštarica?
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 20:46   #93
kranjčevićeva, s druge strane ceste od karijole.

nemam riječi za one koji misle da je klopa tamo dobra osim onog smajlića koji se ovdje ne smije stavljati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 21:52   #94
Nocturno- medaljoni u umaku od šampinjona + tjestenina

Baschiera - sve

Stefano - tjestenine

ŠRC jelenovac - šopska salata od pola kg za 15 kn...to mi je dovoljno već za ručak
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 23:18   #95
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kranjčevićeva, s druge strane ceste od karijole.

nemam riječi za one koji misle da je klopa tamo dobra osim onog smajlića koji se ovdje ne smije stavljati
napiši. objasni. meni su kobasice super. i kiselo zelje i sve što sam jela.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:03   #96
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
napiši. objasni. meni su kobasice super. i kiselo zelje i sve što sam jela.
Pari na tešku 'ranu!

Ali po zimi to paše (nekom, ja baš nisam kobasičar)


Jeste bili u Selskoj (preko puta kazališta Trešnja) pa kojih 30tak metara prema Ozaljskoj u restoranu koji se zove..... Selski kutak! Tamo sam vazda znao (a pogotovo nedjeljom, kad sam radio u blizini) odlaziti na ručak i menije od 40 do 60 kn (tu spada: juha, gl. jelo, prilog i slata, desert i kruh). Ugl neko meso, pečenje (svinjetina ili teletina, ok i piletina, neka riba)... Ukusno i friško. Rijetko znali imati i hobu. Ali znali.
Nisam bio već godinu dana...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:33   #97
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
a jel to isto Skoljka samo preuredjena ili ce bit neki skroz novi vlasnik tj. novi restoran?
Koliko znam preuređena je trebala pod istim imenom početi raditi 15.05., e sad, nisam 100% sigurna ali mislim da je i novi vlasnik, prije je bila u vlasništvu Zagrebačkih plavih.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:43   #98
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Ma nije sa Srdelom samo lova bila problem, nekak je sve to bilo i malo nemušto izvedeno. Ja sam bila oduševljena idejom, ali u startu su trebali krenuti s malo jasnijom vizijom. Postoji toliko načina da se srdela pripremi- a oni čuli za dva i odlučili otvoriti srdelu snack.( uz dodatak onih nemuštih salata od morskih plodova) Nekako mene uopće ne čudi što su propali. Bila sam veliki fan na početku al vrlo brzo su me razočarali. Šteta Nadam se da če se pojaviti netko tko će malo uspješnije realizirati tu genijalnu ideju
Imali su oni dobru viziju ali su prvenstveno s lovom bili kratki a i gazda mora biti ful u tome, a nije bio.
Šteta , jer su promovirali hrvatski proizvod, riba se dobavljala iz okolice Zadra, transport i skladištenje pod najboljim uvjetima, vino domaće, fritule se radile svaki dan.
Ideja i početni entuzijazam su bili dobri ali škripalo je sa lovom,a ni sa prostorom nisu uvijek imali sreće tak da je na žalost završilo tako kako je.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 18:33   #99
Quote:
JBV kaže: Pogledaj post
Koliko znam preuređena je trebala pod istim imenom početi raditi 15.05., e sad, nisam 100% sigurna ali mislim da je i novi vlasnik, prije je bila u vlasništvu Zagrebačkih plavih.
vidin da se usminkao unutra..jel to znaci da ce biti skup?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 09:58   #100
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
vidin da se usminkao unutra..jel to znaci da ce biti skup?
E to znam ali s obzirom da nisu nešto specijalno namjeravali proširivati ponudu, mislim da ne .Najbolje provjeriti na licu mjesta, a i baš me zanima kakvog su kuhara uspjeli dobiti za tu sitnu lovu
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.