Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2003., 12:46   #21
Quote:
Bluegirl kaže:
MOja baka ima Vuceticku jos od kad je isla u srednju skolu! Bila ima je ucbenik u srednjoj uciteljskoj skoli .

E, da...i moja Vuceticka je isto od bake...



*****, kuham pomalo, (ob)liz(uj)em puno!
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 12:48   #22
lijepo
****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 15:44   #23
***

Imam ih puno, a sestra mi ih cak i skuplja.
Nemam neku posebnu, iz svake ponesto koristim.
Dosta recepata sam dobila, neke nasla po casopisima, neke na Forumu , pa ih zapisem u svoju posebnu teku za recepte.
Planiram kupiti od Zlate Nanic (Zrno) njezinu knjigu o zimnicama bez secera i zdravoj hrani.

Dobre su mi i Talijanska skola kuhanja u tri toma. Isto imas brdo recepata, sa slikama, brojem kalorija, svim objasnjenjima.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 09:56   #24
Thumbs up

A kod mene je samo jedna kuharica: Internet. Odem na Google, ubacim ime jela, i dobijem hrpu recepata, sa razlicitim verzijama i sastojcima. Moja mater, koja inace bjezi od kompjutera, se sokirala kad je vidila laptop pokraj kuhala, ali kad je shvatila odma je trazila uputstva za upotrebu.
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 10:52   #25
super je kuharica od Branke Vlahović Hrvatska domaća jela, a njene recepte možete skidati s HThineta bez pol muke
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 12:45   #26
Goli kuhar

Posudila sam u knjiznici Goli kuhar-moji sretni dani.
Puna je krasnih slicica od kuhara, a recepte sam mnoge odbacila, npr. sve s lososom, bakalarom, skoljkama, ...
Neki su mi se svidjeli, ali manje sam odusevljena nakon sto sam imala prilike drzati tu kuharicu u rukama.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2003., 12:48   #27
Meni je Jamie super, premda su mi njegovi recepti skoro skroz neupotrebljivi jer sam vegetarijanka; ali mi ga je super gledati na TV, baš se vidi da zna s hranom i da ima onako spretne ruke za kuhanje. Recepti mi djeluju dobro, premda za mene više manje neiskoristivi - recimo ovi ravioli koje je radio zadnju puta baš djeluju yummy; i svaka čast kako je super napravio tijesto.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 00:05   #28
Često posegnem za udžbenikom za srednju školu. Udžbenik se zove Kuharstvo i ima više autora (imam izdanje od 1979. g.) i jako mi je pomogla ne samo zbog raznovrsnih recepata već sadrži i neke osnove kuharstva (pribor, zdjele, sječenje i rezanje, pa čak i posluživanje hrane).
__________________
back to the Forum
MaSanYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 00:36   #29
Veliki narodni kuhar mi je biblija, dosta koristim internet, za kolace imam more knjiga i knjizica ali su sve na engleskom. Recepti su bezveze, ali imaju super ideje za ukrasavanje torti i keksica pa ih zato koristim.
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 15:51   #30
?

Quote:
verica kazˇe:
Meni je Jamie super, premda su mi njegovi recepti skoro skroz neupotrebljivi jer sam vegetarijanka; ali mi ga je super gledati na TV, basˇ se vidi da zna s hranom i da ima onako spretne ruke za kuhanje. Recepti mi djeluju dobro, premda za mene visˇe manje neiskoristivi - recimo ovi ravioli koje je radio zadnju puta basˇ djeluju yummy; i svaka cˇast kako je super napravio tijesto.
Kada bi radili tijesto da li bi stavili kao i on 2 cijela jaja i 8 zumanjaka?
Malo mi je to bilo cudno na pola kg brasna.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2003., 16:01   #31
Iskreno rečeno - ne znam. Ja ne znam raditi tijesto; zato me valjda i fascinira kad je netko tako spretan kao Jamie. Doduše, i moja baka je bez problema radila rezance, široke i za juhu, i to bez one spravice koju je Jamie koristio.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 23:15   #32
Post Najbolje knjige "Kuharice"

Molim preporuke - koje su "Kuharice" po vašem mišljenju najbolje napisane, koje su najrazumljivije i najdetaljnije, koje imaju fotografije i slično. Može "opće" kuharice, može specijalizirane (jela od mesa; tjestenina; kolači; nacionalne kuhinje...) Bilo bi poželjno da su domaće (domaći autori) jer takve sadrže sastojke koje je kod nas lako nabaviti.

Hvala.

(Ako je ova tema već bila, slobodno zatvorite ili izbrišite topic.)
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 23:27   #33
daj si truda i proguglaj, uhiti se arhiviranja i/ili printanja i eto ti naaaj kuharice na svitu.
e, da, bud redovita na "šta ste danas imali za..."; neki imaju stvarno dobrih ideja.
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 23:30   #34
najbolja knjiga s kolačima meni je Dolcelina knjiga. divni recepti, slike, odlično objašnjeno i prava mjera za sve mama i ja radile već dosta kolača po njoj, po mjerama koje stoje i svaki je ispao savršeno. slijedeći podvig nam je tzv. kolač "Pijani Izidor" taj mora biti cool

inače sam strastvena skupljačica recepata i imam dosta knjiga ali i baksu izrezanih iz časopisa. nikada ih se ne držim "slijepo" jer mi jelo ne ispadne dobro nego često sama određujem mjerice i ponekad sastojke.
jedino znam da one koje ima za kupiti u knjižarama, sa nazivom "talijanska kuhinja", "jela s tjesteninom" "jela s rižom" "mediteranska kuhinja" i sl. po 80-90 kn nisu dobre. radila sam po njima, loši su omjeri namirnica i kombinacije ne funkcioniraju baš

imam isprintatno dosta strana sa foruma, bili su topici samo s receptima pronađi.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 23:41   #35
"Pijani Izidor" :klap:
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 23:41   #36
od domacih, meni je zakon "Dalmatinska kuhinja" autor Dika Marjanovic - Radica
nedavno sam je odlucila nabaviti i moram priznati da sam se dobrano namucila da je nadjem (nabavila je u Splitu za 300 kn)
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 23:42   #37
Quote:
just Sandy kaže:
"Pijani Izidor" :klap:
jel' da da je super? ako ništa napravit ću ga da vidim kol'ko je pijan
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2004., 23:44   #38
Quote:
Prolaznica kaže:
od domacih, meni je zakon "Dalmatinska kuhinja" autor Dika Marjanovic - Radica
nedavno sam je odlucila nabaviti i moram priznati da sam se dobrano namucila da je nadjem (nabavila je u Splitu za 300 kn)
eeeeee ja je imam slažem se, to je "mama" svim kuharicama.


moja mama ju je dobila za 2.godišnjicu braka 1977 ja ću je dobiti u dotu
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 02:40   #39
Quote:
Prolaznica kaže:
od domacih, meni je zakon "Dalmatinska kuhinja" autor Dika Marjanovic - Radica
nedavno sam je odlucila nabaviti i moram priznati da sam se dobrano namucila da je nadjem (nabavila je u Splitu za 300 kn)

jedna i jedina - dika, carica.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2004., 09:10   #40
Quote:
LadyInRed kaže:
moja mama ju je dobila za 2.godišnjicu braka 1977 ja ću je dobiti u dotu
aha. meni je isto obecana u naslijedstvo - izdanje iz 1951., sa autogramom moje bake. izgleda kao totalna kupusara, ali ne bih je mijenjala za 'prezentabilnije' izdanje ni za zivu glavu.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.