Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2004., 15:30   #1
Gyros u Zagrebu

Oću ih, prave, fine, delikatesne - gyrose

Di ih ima?
Znam za jedno mjesto u Dugavama, no to mi je suprotni kvart pa mi neće dostavit doma

Gdje ih još ima?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2004., 20:24   #2
E sad, gyros bi trebao ici u onu deblju palacinku a doner kebap u somun. Na placu u zapresicu ima tip kaj radi doner. Ne znam kolko ti je to blize. Meni osobno je doner bolji. Ovo u Zapresicu nije tak lose iako u njemackoj su sto puta bolji kod turcina ili grka. Odlican mi je onaj ljuti sos kod turaka na doneru.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 02:04   #3
U Ozaljskoj, na križanju s Nehajskom; imaju i kebab i gyros.
Sad, kakav je, pojma nemam, nis probal.
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 12:47   #4
Quote:
dražen34 kaže:
U Ozaljskoj, na križanju s Nehajskom; imaju i kebab i gyros.
Sad, kakav je, pojma nemam, nis probal.
Sta nisu kebab i gyros ista stvar, samo im je porijeklo razlicito? Jedno 100 m dalje od te pecenjare prema Tresnjevackom placu ima pecenjara s gyrosom.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 12:48   #5
Quote:
dražen34 kaže:
U Ozaljskoj, na križanju s Nehajskom; imaju i kebab i gyros.
Sad, kakav je, pojma nemam, nis probal.
Odvratno nesto, nema nikakve veze sa grckim gyrosom. Ja otisla tamo i skoro
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 14:43   #6
Ne znam narode kakvo je, ja ne konzumiram takve stvari.
Samo fina papica !
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 15:01   #7
Quote:
dražen34 kaže:
Ne znam narode kakvo je, ja ne konzumiram takve stvari.
Samo fina papica !
Definiraj "takve stvari".
Definiraj "fina papica".
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 15:29   #8
Post Gdje mozete naci opremu za gastronomiju!!!

SENZACIONALNO POVOLJNO!!!! ELEKTRO-APARATI ZA GASTRONOMIJU-7.500 ARTIKLA
-nove Gyros-kabap-masine od 499 EUR
-Fritese od 199 EUR
-grill-ploce od 299 EUR
-posude za umake i salate od 199 EUR
-rostilj na ugalj od 249 EUR
-vitrina za zagrevanje tanjira od 449 EUR
-mikrotalasna pecnica od 799 EUR
-pizza-pecnice od 999 EUR
-masine za pravljenje leda
-razne sorte posuda za gastronomiju....

-KOMPLETAN RESTORAN-IMBIS I HOTELSKA OPREMA
I JOS MNOGO TOGA.....

Tel:+43/732-375702
Fax:+43/732-37570220
e-mail: [email protected]
Sva roba se direktno transportuje iz Austrije za Hrvatsku!!!!!!
Troskovi prevoza se utvrdjuju po dogovoru!!!
 
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 23:09   #9
Quote:
MadVlad kaže:
Definiraj "takve stvari".
Definiraj "fina papica".
"Takve stvari" - bilo koji oblik hrane neukusan, nemaštovito pripremljen, kuhano ili pečeno samo da se može reći da nije sirovo. Takve stvari su uglavnom karakteristične ( čast rijetkim, ali zaista rijetkim izuzetcima ) za hranu masovnog tipa kao npr ćevapi, pljeske, pizze , fast foodovi i slično. Za to ne dam lovu. Radije sam kuham.

"Fina papica" - bilo koja hrana, ukusna, pripremljena maštovito i pažljivo, kuhano s dušom i srcem, umjetničko djelo za sva osjetila. Fina papica je kod nas Hrvata, nažalost, još uvijek sporadična pojava. Uvalit ću se za račun s guštom.

Između ta dva pojma bih smjestio ono što ja nazivam "hrana (restoran) za prehranu". To je kvalitetna hrana, solidno pripremljena, ukusna, standardna, dobra. U ovu kategoriju stavljam i izuzetke iz one prve. Za takvu hranu ću rado potrošiti koju kunicu, samo ako nije precijenjeno, što je dosta česta pojava.
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 02:05   #10
Ima neki Donner u Dubravi, Jel bio Tko? Iskustvo? Pozitivno? Pozitivnije? Ono suprotno od Pozitivno?
__________________
Mrzim te, glup si :(
dukat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 18:35   #11
Quote:
dražen34 kaže:
"Takve stvari" - bilo koji oblik hrane neukusan, nemaštovito pripremljen, kuhano ili pečeno samo da se može reći da nije sirovo. Takve stvari su uglavnom karakteristične ( čast rijetkim, ali zaista rijetkim izuzetcima ) za hranu masovnog tipa kao npr ćevapi, pljeske, pizze , fast foodovi i slično. Za to ne dam lovu. Radije sam kuham.

"Fina papica" - bilo koja hrana, ukusna, pripremljena maštovito i pažljivo, kuhano s dušom i srcem, umjetničko djelo za sva osjetila. Fina papica je kod nas Hrvata, nažalost, još uvijek sporadična pojava. Uvalit ću se za račun s guštom.

Između ta dva pojma bih smjestio ono što ja nazivam "hrana (restoran) za prehranu". To je kvalitetna hrana, solidno pripremljena, ukusna, standardna, dobra. U ovu kategoriju stavljam i izuzetke iz one prve. Za takvu hranu ću rado potrošiti koju kunicu, samo ako nije precijenjeno, što je dosta česta pojava.
Ovaj upis je nevjerojatan:
Takve stvari - neukusne a fine stvari - ukusne, fantasticna logika.
Ne volim cevape, pljeskavicu i pizzu pa su odmah napravljene bez duse. Umjetnicko djelo za sva osjetila??????
Ipak se sve na kraju svodi na lovicu. Sto vise platim mora biti bolje, eeeee snobizmu, snobizmu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 23:37   #12
Re: Gdje u Zagrebu ima gyrosa?

Nisam 100% ziher, al mislim da ih ima u Tkalči... Negdje na pol puta.
I preko puta Cibone.
I na placu u Utrini.
Kakvi su - pojma nemam. Jela sam ih samo jednom u Pragu.
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 10:31   #13
mislim da ima jedan u Maksimirkoj prije križanja sa Sveticama.
hator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 14:18   #14
Quote:
kumek kaže:
Ovaj upis je nevjerojatan:
Takve stvari - neukusne a fine stvari - ukusne, fantasticna logika.
Ne volim cevape, pljeskavicu i pizzu pa su odmah napravljene bez duse. Umjetnicko djelo za sva osjetila??????
Ipak se sve na kraju svodi na lovicu. Sto vise platim mora biti bolje, eeeee snobizmu, snobizmu.
Ne znam što je tu nelogično. Naravno da biram što ću jesti prema tome jeli ukusno ili ne.
Volim ćevape, pljesku i pizzu, ali dobre i kvalitetne. Nažalost, u 90% lokala ih jednostavno loše pripremaju. I to je jednostavno to.
Evo, ako želim tako nešto pojesti odem u Kotač u Prečkom ili u Plešivičku klet .
Na lovu se zaista sve i svodi. Samo onaj tko zna za svoju lovu dobije pravu vrijednost, a onaj tko ne zna misli da dobija pravu vrijednost.
Uglavnom, kvaliteta uvijek košta.
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 15:52   #15
O.K. slazem se s time, ja istu stvar uvijek osjecam kad narucim ribu u restoranu. Nikad nemam dojam da ona zaista i vrijedi koliko kosta.
Fast food je ono kaj i sama rijec kaze ali to ne znaci da nema uistinu odlicnih cevapa i u obicnim pecenjarnama. Kotac je O.K. ali plesivicka se pokvarila barem prema mojem ukusu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 16:46   #16
Dođite u Samobor na gyros u "Dar-Mar". Cijena 16 kuna.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 17:33   #17
ja sam jeo u Grckoj Gyros i nije ni blizu turskom Kebabu pogotovo iskender kebabu pecenom ne na elektrici neg na ugljenu okomito postavljenom.

najgore mi je bilo kad su u Gyros Grci natrpali pomfrit a sve masno pliva u ulju
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 02:57   #18
Kumek,kušaj ribu u Baltazaru, odnosno mislim da se taj dio Gašpar zove , uvijek je svježa i solidno pripremljena.
A ako želiš nešto gurmansko, a iz mora, najtoplije preporučam hlapa u Marcellinu, "Suvenir sa Sicilije" se zove.
Izvrsno!
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2004., 05:44   #19
Quote:
Roko kaže:
ja sam jeo u Grckoj Gyros i nije ni blizu turskom Kebabu pogotovo iskender kebabu pecenom ne na elektrici neg na ugljenu okomito postavljenom.

najgore mi je bilo kad su u Gyros Grci natrpali pomfrit a sve masno pliva u ulju
meni isto pomfri taj nutra ne valja, kebab je bolji
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 01:08   #20
Restoran 'Paprika' u Luckom... Nesto savrseno

Ne znam do kud dostavljaju, ali se za to isplati otici i tamo!
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.