Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2015., 21:00   #201
Pravu šunku,gdje je kupiti?sad se nitko ne javlja više,a puno ih je probalo
ajde ekipa,trebala bi jedna do 30.01.
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:42   #202
Na vrh Zlatibora proizvode Dalmatinski pršut
stric99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:59   #203
Ovaj vikend je sajam prsuta u Tinjanu da nebi bilo da nisam javila
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:29   #204
Kad se kupi cijeli prsut, koliki postotak otpada na kost i neupotrebljive dijelove? Tko zna?
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 09:24   #205
Svi sute. Rekla bih cca 50%.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:23   #206
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Svi sute. Rekla bih cca 50%.
45% do 50% kod dalmatinskog. Do 60% kod istarskog, zbog kostiju zdjelice.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 03:08   #207
postoji li u rijeci ijedna pršutarna? preporuke za neko mjesto gdje kupiti dobar pršut? istarski, drniški, stvarno mi je svejedno... samo da nije uobičajena ponuda
anneb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 05:51   #208
Možda ovdje.. Ne znam imaju li ga i u Rijeci u ponudi ali u Zagrebu su definitivno poznati po odličnom pršutu..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2020., 23:19   #209
Gdje kupiti dobrog narezanog pršuta?

Koji je narezani pršut dobar, što preporučujete, a da je što prihvatljivije cijene?

Ja sam po inerciji kupila u Kauflandu onu nekakvu Wiener šunku kakti pršut, to se ne da jesti! Prestrašno! Ja mislim da je tome dodan neki umjetni okus dima, ogavno nešto. Da mi ju daju džabe ne bih ju više nikad uzela.

Vidim da to isto prodaju u Šparu. Tamo doduše prodaju i neke narezane pršute koji su na pola crni, nisam sigurna jel to uopće higijenski ispravno, čudne su mi boje. I tako.

Sjećam se da sam svojevremeno kupila Kplus pršut pakiran u onu plastiku od 100 grama i da nije bio loš, ali kako je Konzum zapao u probleme to poslije nisam viđala.

Što vi kupujete, preporučujete DA VALJA, ustvari mi cijena postaje sve manje važna...najbolje bi bilo kupit cijeli pršut na selu, ali budimo realni
cvarkusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2020., 23:36   #210
Blato u Selskoj ima dobre pršute
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 06:01   #211
Koja je bitna karakteristika koja razlikuje pršut i npr slavonsku šunku?

Dimljenje pretpostavljam nije, jer ima i pršuta koji se dime. Ili pak je, i to se ne bi trebalo zvati pršut?
Vrijeme sušenja nije, jer oboje je barem godinu dana? Iako, šunka je u pravilu dvije godine, pršut možda ne, jer bude često obrezan od kože i suši se u "povoljnijim" uvjetima?
Porijeklo buta nije, jer pršutari ni nemaju svoje svinje već uvoze.

Da li ovi zaštićeni pršuti imaju zahtjev za npr pasminom svinje?

Ili da li kod nas ima neki premium pršut/šunka di je npr određena pasmina, postupak i vrijeme sušenja i sl kao što španjolci rade sa iberico?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 07:21   #212
Slavonska šunka nije suha kao drvo kao pršut, to mi jedino pada na pamet, mekša je.
__________________
𝙸𝚐𝚗𝚘𝚛𝚎: 𝚓𝚞𝚍𝚘𝚕𝚒𝚗𝚘!
Kunguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 08:37   #213
Razlika je u tome da je slavonska sunka puno bolja
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2021., 10:07   #214
znam da otkrivam toplu vodu... maran prsut, frisko narezan - divan
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2021., 22:11   #215
Barić pršut odličan. Ima ga kupit u Konzumu.
ninanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 18:32   #216
Slažem se, meni daleko najbolji od svih tih narezanih i vakumiranih.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 20:17   #217
Realno, svi ti narezanu prsuti bili vakumirani ili ne daj boze nevakumirani nisu u rangu onih koji se rezu rukom, vjerujem da to znaju svi (ili bar mnogi).
Ok, pricamo o prsutu iste kategorije. Los prsut je los, bio rezan rukom ili masinom.

Ali svjeze rezan prsut nozem, rucno... to je to. Desert.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2021., 21:59   #218
moje iskustvo je sljedeće
- ni pod razno uzimati nešto narezano u trg.centrima. I najbolji pršut na zraku izgubi svoj okus, što više vremena prođe to ogavniji.
- ono što nema naziv pršut u trgovini nemoj ni kupovati kao pršut; postoji neko pravilo što može nositi ime pršut u trgovini
- ako jedete puno pršuta nije loša opcija naručiti cijeli, dati ga narezati i vakumirati u pršutoreznici. Nije kao rukom narezano, ali ako je pršut dobar - vakum ga očuva.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 12:46   #219
Ne bih sad rekao da ne treba nikad i niposto kupovati nesto sto nema naziv prsut, ali treba imati i realna ocekivanja.

Cak i od onog sto se zove prsut a zbrzano je zgotovljen i losiji je i od susenih sunki i sl. proizvoda.

Alo da, slazem se s postom.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 13:36   #220
Je, i kad ti se jede jabuka najbolje je otic u vocnjak i ubrat si svjezu. Mislim na tom rangu su usporedbe i rucno rezanih prsuta sa onim u supermarketu. Svaki proizvod ce biti losiji ako nije u optimalnom formatu, i hrana iz dostave ce biti losija nego kad sjednes na licu mjesta jest itd.itd. Kad udjes u konzum ne trazis prsut za natjecanje nego za sklepat sendvic, kad planiras slozit vrhunsku platu otic ces u ducan s delikatesama i uzet svjeze, ne vidim di je zabuna i kako bi se niti cemu uopce direktno usporedjivalo, a kamoli nesto kategoricki izbjegavalo.
bLah. is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.