Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 14:15   #1
Krvavice

Dovraga i bestraga,Fiolić mi se zatvorio. Po meni br1 krvavice imao,kad ih peko prvo iscjedio ulje,ostale rahle sa hrskavom koricom....i valjda čoek skup sa Sanaderom propao. Gdje ih vi uzimate,i gdje bi mi preporučili uzeti ako vam je ukus za njih isti kao i moj?

Probavam svagdje al sve je to nja nja...navika je gadna stvar.

(btw,priča se da radi još jedan fiolić u ZG pa ako neko zna....)
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:42   #2
Otkad sam našla Vajdine, ne tražim dalje. Okus najbliži onome što sam navikla u djetinstvu doma kad smo sami radili. Baš fine, pristojno sočne (pazi da ih ne prepečeš).

u Zgbu ti je najjeftiniji otići direktno u dućan od Vajde tamo na...jesu li to Srednjaci? Uglavnom, ulica koja ide paralelno sa Savskom tamo kod Lidla (križanje sa Zagrebačkom avenijom/Ljubljanskom, više se ne snalazim sa nazivima). Bliže Aveniji na početku ulice je zgrada sa Zgb bankom/bankomatom, tu je u nizu i par kafića. Ma mogu je naći na karti ako me ne shvatiš ovako

Samo što Vajda dućan ima nezgodno radno vrijeme pa si to provjeri, subotom rade negdje do podneva.

Cijena je malo povoljnija nego u dućanima okolo koji drže njihove krvavice.
A i meso bi im trebalo biti navodno svježe i dobro jer imaju vlastite klaonice, ali nekako čujem od obitelji da se govori kako više to nije pravilo kod njih, da se događalo da koriste odmrznuto. Nije provjerena informacija.

Nego, ja bih bijele krvavice (bijele čurke) ali to nitko komercijalno ne radi

Edit: pobrkala Srednjake i Središće.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:13   #3
Ce da probamo
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 20:41   #4
Quote:
ahnu kaže: Pogledaj post

Edit: pobrkala Srednjake i Središće.
pričaš o Vajdinom dućanu u Ul.braće Cvijića na Knežiji?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 21:49   #5
i meni su vajdine oke
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 23:39   #6
Vajda je otvorila veliku mesnicu sa suhim i svježim mesnim proizvodima na placu na Kvatriću. Bivša Gavrilovićeva mesnica. Krvavice su za pohvalu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 23:40   #7
I meni su Vajdine krvavice dobre, doduše ne ko one koje rade moji roditelji.
A s Vajdinim mesom sam jako zadovoljan
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:11   #8
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
pričaš o Vajdinom dućanu u Ul.braće Cvijića na Knežiji?
Ovaj, da. Gdje je onaj smajli za pokrit se po ušima?
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:14   #9
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Ce da probamo
Cijena ako dobro pamtim oko 32kn za kilu.

Ja kupim 3-4 para pa jedan ostane u frižideru za ručak a ostali idu u zamrzivač za emergency situacije kad treba skuhati nešto fino, brzo i bez puno muke Ubacim u protvan u pečnicu na otprilike pol sata na malo masti i ispadne savršeno.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:15   #10
Quote:
ahnu kaže: Pogledaj post
Otkad sam našla Vajdine, ne tražim dalje. Okus najbliži onome što sam navikla u djetinstvu doma kad smo sami radili. Baš fine, pristojno sočne (pazi da ih ne prepečeš).

u Zgbu ti je najjeftiniji otići direktno u dućan od Vajde tamo na...jesu li to Srednjaci? Uglavnom, ulica koja ide paralelno sa Savskom tamo kod Lidla (križanje sa Zagrebačkom avenijom/Ljubljanskom, više se ne snalazim sa nazivima). Bliže Aveniji na početku ulice je zgrada sa Zgb bankom/bankomatom, tu je u nizu i par kafića. Ma mogu je naći na karti ako me ne shvatiš ovako

Samo što Vajda dućan ima nezgodno radno vrijeme pa si to provjeri, subotom rade negdje do podneva.

Cijena je malo povoljnija nego u dućanima okolo koji drže njihove krvavice.
A i meso bi im trebalo biti navodno svježe i dobro jer imaju vlastite klaonice, ali nekako čujem od obitelji da se govori kako više to nije pravilo kod njih, da se događalo da koriste odmrznuto. Nije provjerena informacija.

Nego, ja bih bijele krvavice (bijele čurke) ali to nitko komercijalno ne radi

Edit: pobrkala Srednjake i Središće.
Nisu ni Srednjaci ni Središće, nego Knežija, ul. braće Cvijića (ali u svakom slučaju, puno bliže Srednjacima)!
Sad vidim da je već i Kladi komentirala. U svakom slučaju hvala za info, to mi je skoro pa pod nosom, nisam ih nikad kupila tamo, a jako ih volim! Trčim u jutro!
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 13:38   #11
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Vajda je otvorila veliku mesnicu sa suhim i svježim mesnim proizvodima na placu na Kvatriću. Bivša Gavrilovićeva mesnica. Krvavice su za pohvalu.
Ideš...to mi kvart. Znam ručak za sutra
Havoc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 13:41   #12
Koji prikriveni marketing, kao ne zna koji je kvart a zapravo je nafukala cijeli forum da ide na Knežiju kupovat krvavice

(sorry, ahnu, zezam malo )

Meni su izvrsne krvavice u mesnici na Trešnjevačkom, mislim da niej Fiolić ali sad se ne mogu sjetiti kako se zove, godinu dana već nisam bila tamo po krvavice. A sad ću morat i ja put Knežije

Hoćemo imati neki znak prepoznavanja tamo
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 13:47   #13
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Koji prikriveni marketing, kao ne zna koji je kvart a zapravo je nafukala cijeli forum da ide na Knežiju kupovat krvavice

(sorry, ahnu, zezam malo )

Meni su izvrsne krvavice u mesnici na Trešnjevačkom, mislim da niej Fiolić ali sad se ne mogu sjetiti kako se zove, godinu dana već nisam bila tamo po krvavice. A sad ću morat i ja put Knežije

Hoćemo imati neki znak prepoznavanja tamo
Kao i za natječaj - naljepnicu sa natpisom Forum.hr!

E da, sad sam ih zvala - radno vrijeme od pon-pet do 15,00 a subotom do 14,00 sati.
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 14:29   #14
vajdinih ima u kauflandu i u metrou
i još negdi od dućana ali pojma nemam u kojem

na trešnjevačkom ima dobrih stvari u mesnici kudelić no ne znam jel su krvavice dobre
kupili smo kod njih buncek i bil je jako fini, a zver si zna ponekad uzet slaninsku kad ga oplahne nostalgija za davnim danima i veli da je fina
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:10   #15
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Koji prikriveni marketing, kao ne zna koji je kvart a zapravo je nafukala cijeli forum da ide na Knežiju kupovat krvavice
:
Zažalit ću vjerojatno, ionak se brzo prodaju, a sad kad svi navale pitanje je što će mi preostati
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:20   #16
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
na trešnjevačkom ima dobrih stvari u mesnici kudelić no ne znam jel su krvavice dobre
kupili smo kod njih buncek i bil je jako fini, a zver si zna ponekad uzet slaninsku kad ga oplahne nostalgija za davnim danima i veli da je fina
e, e, e, to!

podsjeti me da te cmoknem što si se sjetila kak se zove mesnica.

izvrsne su im krvavice. daleko najbolje kupovne koje sam ikad probala
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:29   #17
kak su nam krenuli iznenadni susreti bumo se uskoro cmoknule
ja bum tebe za info da su im krvavice fine
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 19:54   #18
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Vajda je otvorila veliku mesnicu sa suhim i svježim mesnim proizvodima na placu na Kvatriću. Bivša Gavrilovićeva mesnica. Krvavice su za pohvalu.
Oho! Onda moram i ja probati.


Izgleda da nam je skoro svima blizu ta mesnica.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 23:50   #19
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post

izvrsne su im krvavice. daleko najbolje kupovne koje sam ikad probala
nikad nisam kupila krvavice, ne sviđa mi se ta ideja. ak imam domićih dobro, ak ne - onda niš

kuma se kune u Igo-mat, u sve njihove proizvode i meso. ne znam rade li oni krvavice, jel zna netko?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 00:13   #20
a gle, ja doslovno nikad nemam domaćih tak da, ono, nije mi baš neki izbor, moram kupiti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.