Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2004., 18:27   #21
Quote:
beatrice kaže:

meni se nekako ne da bavit sa mekanima, pare mi puno osjetljivije od ovih mojih silikonskih. Jel bi me neko razuvjerio?
tnx...
Stavi samo jednom mekanu leću u oko, i nitko te neće morat uvjeravat. Kad jednom probaš...
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 11.04.2004., 01:46   #22
HZZO pokriva leće ako ej dioptrija veća od +/-5, ili astigmatizam veći od 1 (ne znam jel tu ima -/+ )


Inače, kakve su to "mjesečne" leće? Ja imam Surevue od J&J i uvjeravaju me da su to "dnevne" leće, "jer se nose svaki dan", tj, ne skidam ih svako veče, nego stalno nosim Btw, one isto traju mjesec dana, ali sa čišćenjem jednom tjedno.
Pussy Cat is offline  
Old 11.04.2004., 03:32   #23
Quote:
Pussy Cat kaže:
Inače, kakve su to "mjesečne" leće? Ja imam Surevue od J&J i uvjeravaju me da su to "dnevne" leće, "jer se nose svaki dan", tj, ne skidam ih svako veče, nego stalno nosim Btw, one isto traju mjesec dana, ali sa čišćenjem jednom tjedno.
ako traju mjesec dana, onda su mjesečne iako mi baš nije prejasna ta finta s konstantnim nošenjem... mislim, koliko je to zdravo, ne vaditi leću po mjesec dana?

dnevne bi bile one koje ujutro staviš i navečer frkneš u smeće..

btw, ja kupujem u nekoj optici u king crossu mjesečne (6 kom pakiranje) za 340 kn 2 paketa (bar je tako bilo kad sam ih zadnji put kupovala ).. mislim da je jedan paket 180 ili 190 kn, a što ih više uzimate, to se povećava popust.. ja nemam istu dioptriju pa mi ionako trebaju 2 paketa
meni su te leće čisto ok (bolje npr. od nekih johnsonovih acuvue koje sam imala) a i fakat su povoljne..
326 is offline  
Old 11.04.2004., 11:34   #24
Koristim Acuvue i odlicne su mi, ali su mi skupe 270 kn 3 para, a par traje 14 dana. Oftalmolog mi je rekao da slobodno mogu produziti nošenje na 20-25 dana, ako nemam problema. Sad mi se cini da ih se mogla prebaciti na neke jeftinije

Na netu je cijena daleko manja, pa cak i u sloveniji, pa planiram ubuduće ići negdje vani u shopping.
Dustflower is offline  
Old 11.04.2004., 14:07   #25
Ja sam zadovoljna sa mojim mekanim lecama, smoram ih mjenjat svakih od 10 do 12 mjeseci i svaka kosta 400 kuna ali su "peri deri"
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Old 11.04.2004., 20:48   #26
A da nam kazes koje?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 12.04.2004., 01:44   #27
Quote:
326 kaže:
ako traju mjesec dana, onda su mjesečne iako mi baš nije prejasna ta finta s konstantnim nošenjem... mislim, koliko je to zdravo, ne vaditi leću po mjesec dana?

dnevne bi bile one koje ujutro staviš i navečer frkneš u smeće..
E pa to je i meni logično, ali sam dobila deseto objašnjenje od doktorice/optičara.
Inače, leće vadim jednom tjedno da ih očistim.
Ono svakodnevno vađenje i čišćenje mi je jednostavno bljak i ne vidim previeš koristi od nošenja leća, ako me opet ograničavaju - 16 sati nošenja, mučenje ujutro/naveče, i sl.

Jel uopće ima leća koje se nose duže od tjedan dana bez vađenja?
Pussy Cat is offline  
Old 12.04.2004., 14:18   #28
Quote:
Pussy Cat kaže:
Jel uopće ima leća koje se nose duže od tjedan dana bez vađenja?
Ti imas lece u ocima tjedan dana - STALNO? 24/7? I kad spavas?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 12.04.2004., 14:28   #29
Ja oduvijek nosim J&J ACUVUE. Prejebene su, nosim ih cijeli dan, a ko da ih nema i jos imaju UV filter . Meke, šest leća u pakiranju 200 kn. Mislim da je to pristojno (skupo, ali ipak u granicama). Traju 14 dana ja ih nacicam na mjesec dana. Imam razlicite dioptrije stoga 400kn za 6 mjeseci. Ok. Nabavljam ih u LCL optici Ilica 37. Kontrolu radim kod stare u bolnici.
Austin is offline  
Old 13.04.2004., 10:41   #30
Bok, svima!

Moze li mi netko preporuciti dobrog lijecnika oftamologa u Zagrebu?
Moram priznati, stvarno sam vec frustrirana! Odem kod njih 5 i svaki mi kaze drugu stvar! Vise nikome nista ne vjerujem!
Vec duze vremena pokusavam naci nekog pouzdanog, pa ako netko ima pozitivnih iskustava....molim vas, javite!

Unaprijed hvala!

Pozdrav!
__________________
Druuna
Druuna is offline  
Old 13.04.2004., 14:41   #31
Quote:
Austin kaže:
Traju 14 dana ja ih nacicam na mjesec dana. Imam razlicite dioptrije stoga 400kn za 6 mjeseci. Ok. Nabavljam ih u LCL optici Ilica 37.
I ja isto. A idem kod njihovog doktora na kontorle, tako da Druuna, evo ti preporuka, vidi gore adresu (ako hoces broj telefona, javi mi na PM). Koju dioptriju imas (pitam jer mi se cini da ih ja nesto skuplje placam - mozda zbog dioptrije?)
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 13.04.2004., 15:25   #32
Quote:
Desirée kaže:
I ja isto. A idem kod njihovog doktora na kontorle, tako da Druuna, evo ti preporuka, vidi gore adresu (ako hoces broj telefona, javi mi na PM). Koju dioptriju imas (pitam jer mi se cini da ih ja nesto skuplje placam - mozda zbog dioptrije?)
Moze! Pliz, posalji na PM broj telefona i ime doktora. Unaprijed hvala!
Inace, nosim meke lece, dioptrija -2.5.

Pozdrav!
__________________
Druuna
Druuna is offline  
Old 30.06.2004., 18:56   #33
problemi s lećama

Molim pomoć.
Nosim leće deset godina. Posljednjih pet nosim Bausch & Lomb i nikad nisam imala s njima problema. U zadnjih pola godine čini mi se da nešto nije u redu ili s lećama ili s mojim očima. Desna leća mi se svako malo zamagljuje pa je moram skidati i onda nosim naočale jer mi je to jednostavnije... Kad sam to rekla ženi kod koje inače kupujem tekućinu za leće ona mi je preporučila da uzmem tekućinu što navlažuje oko, pa da će biti bolje.
Kupila ja tekućinu ali ista priča. Kad mi se zamagli, ja nakapam oko, sve je OK, i za 15-tak minuta ista priča.
Ne znam je li problem u lošoj kvaliteti leća (moje leće se trebaju mijenjati svaka tri mjeseca ali ja sam ih znala nositi i po četiri mjeseca bez problema a sad su prošla tek dva - prošle leće sam isto promijenila nakon samo dva mjeseca nošenja, isto zbog zamagljivanja), ili imam neku groznu pritajenu bolest očiju

Zanimalo bi me kakva su iskustva drugih lećonosaca, i je li se nekad nekome dogodilo nešto slično.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Old 30.06.2004., 21:13   #34
ja nosim Actisoft mjesecne i odlicne su.
koju otopinu koristis?
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Old 30.06.2004., 22:33   #35
Otopina se zove Renu, i inače je super, sve je u jednoj bočici. Nekad davno sam imala 3 različite otopine u kojima su se leće morale u jednom danu spremati, čistiti i otapati. Bijela bočica s plavom naljepnicom.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Old 30.06.2004., 22:58   #36
kakve su to lece? meke, tvrde...?
xxGaladrielxx is offline  
Old 30.06.2004., 23:06   #37
Meke, i mijenjaju se svaka tri mjeseca. Kupiš kutiju u kojoj su četiri para, i to je za godinu dana.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Old 01.07.2004., 00:10   #38
ja sam koristila isto tu tekućinu i super mi je bila

leće sam imala one neke koje traju 2 godine, stvarno se ne sjećam kako se zovu, ali proizvođač je bio RayBan

prije nego što sam prestala nositi leće, imala sam slične probleme, najvećim dijelom neka čudna zamagljenost

meni su tada dijagnosticirali astigmatizam zbog kojeg su mi se oči jako naprezale i zbog toga je, nakon određenog vremena, došlo do umora očiju. Uz to su mi oči bile jako suhe (što može biti uzrojkovano različitim faktorima, najčešće problemima sa štitnjačom!), tako da sam u prvo vrijeme imala preporuku nošenja naočara i stavljanja kapi. Ništa komplicirano, umjetne suze tri puta dnevno par mjeseci

mislim da ti zamagljenost može upućivati i na povišen očni tlak

S obzirom da se problem ponavlja i traje, a nisi mijenjala vrstu leća niti dućan u kojem ih kupuješ, otiđi kod okulista
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Old 01.07.2004., 00:12   #39
moje su npr. polutvrde i znaju s vremena na vrijeme tako ludjacki zuljati da to uopce ne mozes izdrzati
kapi ne pomazu apsolutno nista... sta bi to moglo biti?

(sorry sto ti se ubacujem u temu ali da ne otvaram skoro pa identicni... )
__________________
Ali gospođo, jedan somun izmeđ dvi kifle ne može da balansira, on ne može da balansira
Jack of all trades is offline  
Old 01.07.2004., 00:14   #40
u stvari, čini mi se da je Bausch & Lomb firma RayBan-a i da sam imala upravo njihove leće

ta ReNu tekućina je od istog proizvođača

još jedna stvar. Ja sam godinama nosila leće, išla na preglede kod okulista itd, da bi mi na kraju rekli kako su moje oči hiper osjetljive i kako uopće ne bih smjela nositi leće. Kad sam prešla na naočare, puno problema s očima je nestalo (konjuktivitisi, više mi oči ne djeluju stalno umorno, pogled je općenito bistriji ....). Tako da možda možeš potražiti i liječničko drugo mišljenje, jer prava lova u tom biznisu leži upravo u pomagalima kakve su leće (objasnio mi moj doktor)
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:45.