Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 06:47   #1001
Quote:
Zeleni kaže: Pogledaj post
[COLOR="Green"]
1. jel postoji način da u roku 5 dana dobijem leće? Znači da negdje obavim pregled i kupim leće, da nema nekog čekanja? Ne mora biti džabe.
postoji-ako potrefiš na ljekarnu koja ima leće koje želiš sa diptrijom koju trebaš-na lageru.
ja takvu sreću imam s jednom optikom u rijeci-leće dobijem odmah, čim dođem.
extreme is offline  
Old 31.07.2007., 14:31   #1002
Naručim ja u jednoj zagrebačkoj optici leće, gdje ih i inače uzimam i pošalju mi oni to uredno poštom. Kada sam otvorila kovertu sa kutijicama na jednoj rok trajanja leća 2006/09. Deveti mjesec do 2006.
Ok....vraćam ih danas natrag i sve to....ali mislim stvarno?! Sad još moram i njih kontrolirati?! Pa u kakvoj mi to zemlji Tunguzija živimo.........
__________________
L'Amore e un' erba spontanea, non una pianta da giardino.....
Angels of God, my guardian dear, to whom God's love commits me here. Ever this day be at my side, to light and guard, tu rule and guide.
agnessa is offline  
Old 31.07.2007., 23:59   #1003
[QUOTE=Annie1;1462547]Moje su CHOICE AB, mjesecne, koštaju 300 kn 6 kom (znači za mene 3 mj. jer imam istu dioptriju na oba oka). Znači godišnje ispada 1.200 kn. Možeš kupit i po komadu, ali onda te dvije koštaju 120,00 kn - znači kad kupiš paket uštediš kojih 60 kn

ja sam nosio choice ab i placao sam ga 180 kn kutijicu sa 6 komada,evo i adrese http://optikaonline.hr/choiceAB.htm. narucivao bi po 2 kutije i doslo bi me 360 kn ,nebi placao postarinu jer se za 2 ne placa
lensman is offline  
Old 01.08.2007., 17:48   #1004
Quote:
Pussy Cat kaže: Pogledaj post
Inače, kakve su to "mjesečne" leće? Ja imam Surevue od J&J i uvjeravaju me da su to "dnevne" leće, "jer se nose svaki dan", tj, ne skidam ih svako veče, nego stalno nosim Btw, one isto traju mjesec dana, ali sa čišćenjem jednom tjedno.
surevue os johnsona su mjesečne, znači da ih nosiš mjesec dana-ujutro stavljaš-navečer vadiš.

ja sam nedavno probala te leće i nikako mi nisu pasale, pa ih sad prodajem: dva neotvorena para -3,75. ako netko hoće kupit nek se javi. žao mi da propadnu, a nisu ni otvorene.

inače nosim nove od johnsona-oasys-za suhe oči; i te su mi predobre. bed je što su dvotjedne-a u pakiranju dobijem 6 leća-što bi trebalo trajati mjesec i pol. iako ja uvijek navučem na bar 2,5 mjeseca....

i koštaju u rijeci 210 kuna.. ne znam , jel ima netko informaciju koliko te oasys koštaju u italiji??

vi koji leće kupujete u trstu-da li naručite leće, pa se nakon nekog vremena vratite po njih-ili idete na sreću pa kupite ak ih imaju taj tren na lageru???

može preporuka neke ljekarne u trstu koja ih drži na lageru????
extreme is offline  
Old 01.08.2007., 17:50   #1005
Quote:
Herogljifica kaže: Pogledaj post
Koristim meke Bausch & Lomb tromjesečne. Dođu me cca 500 kn za godinu dana. Pregled jednom godišnje cca 150 kn. (cijena varira zavisno od optike). Prezadovoljna sam sa njima.
ja sam probala B&L i godišnje i kvartalne, i nažalost mi nijedne nisu pasale.

sa johnsonicama sam se spasila.....
extreme is offline  
Old 01.08.2007., 17:51   #1006
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ja svoje (1 day Acuvue, J&J) takodjer kupujem u Italiji. U Rijeci ih uopce nemaju osim preko jedne poliklinike koja ih naplacuje kao suho zlato. U Zagrebu ih ima, ali rijetko se potrefi da na lageru imaju moju dioptriju Pa se onda tu i tamo zaletim do Trsta, uvijek imaju i nesto su jeftinije (nije bas neka drasticna razlika, ali bar znam da ne trosim benzin uzalud i da ce ih imati na lageru).
jesi gledala u RA-VU optici?? iza kontija...

tamo uvijek imaju johnsonice na lageru, pa možda imaju i te dnevne....

imaju i doktoricu tamo-pa možeš besplatno obavit pregled...
extreme is offline  
Old 01.08.2007., 21:47   #1007
Kako funkcionira ono sa lećama za dioptrije preko 5 preko HZZO-a? Jel moram ići u kabinet za leće(HZZO-ov) po dioptrijski nalaz, pa mi onda refundiraju dio novca za leće, ili što?
JPK is offline  
Old 02.08.2007., 01:02   #1008
ja bih isto nabavila lece, samo da mi ih neko drugi stavlja
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 02.08.2007., 09:52   #1009
Svoje sam lece bacio u smece,strasno su me iritirale,i nisam se mogao naviknuti na njih..
black000 is offline  
Old 02.08.2007., 10:35   #1010
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Kako funkcionira ono sa lećama za dioptrije preko 5 preko HZZO-a? Jel moram ići u kabinet za leće(HZZO-ov) po dioptrijski nalaz, pa mi onda refundiraju dio novca za leće, ili što?
bilo je govora na televiziji da za leće preko hzzo-a posotje ovlaštene ordinacije
kako ih nema u svakom mjestu, bunili su se ljudi da onda moraju putovati pa na kraju su im te leće veći trošak nego da ih sami plate

nazovi hzzo i pitaj, tako će biti najbolje
polly is offline  
Old 02.08.2007., 17:58   #1011
Quote:
black000 kaže: Pogledaj post
Svoje sam lece bacio u smece,strasno su me iritirale,i nisam se mogao naviknuti na njih..
a koje si leće imao?
extreme is offline  
Old 02.08.2007., 18:09   #1012
Koristim polutvrde, sad imam kao neke malo bolje, nisam sigurna kako se zovu i plaćam ih 730 kn...jedino me malo nervira što imam osjećaj da se nekako brzo osuše pa mi se znala desiti da su mi se izmakle i završile na vanjskoj strani kapka....

Koristi li netko od vas umjetne suze u kombinaciji s lećama?
Gorriot is offline  
Old 02.08.2007., 19:00   #1013
Quote:
Gorriot kaže: Pogledaj post
Koristim polutvrde, sad imam kao neke malo bolje, nisam sigurna kako se zovu i plaćam ih 730 kn...jedino me malo nervira što imam osjećaj da se nekako brzo osuše pa mi se znala desiti da su mi se izmakle i završile na vanjskoj strani kapka....

Koristi li netko od vas umjetne suze u kombinaciji s lećama?
priča mi sestra da sada imaju neke nove umjetne suze koje je dovoljno staviti samo jednom dnevno, a poslije toga se one same tijekom dana obnavljaju..
ne znam kak se zovu, pitaj u ljekarni. a čula sam da koštaju oko 80 kuna.

možda bi ti to pomoglo...?
extreme is offline  
Old 02.08.2007., 19:31   #1014
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
priča mi sestra da sada imaju neke nove umjetne suze koje je dovoljno staviti samo jednom dnevno, a poslije toga se one same tijekom dana obnavljaju..
ne znam kak se zovu, pitaj u ljekarni. a čula sam da koštaju oko 80 kuna.

možda bi ti to pomoglo...?
GRAZIE....bum pitala.
Gorriot is offline  
Old 02.08.2007., 19:43   #1015
ja ima veliku dioptriju (-8), od pocetka nosim tvrde lece, svake dvije godine ih mijenjam, hzzo mi ih skoro potpuno plati i peri deri su. opce ne kuzim zasto ljudi prelaze na meke, uvijek imaju neke probleme s njima, ja sa svojima nikakve. masu frendica mi nosi meke i stalno nesto grintaju: standardno - cijena, pa im neke nekad ne pasu, pa umjetne suze, pa ih skidaju... moje tvrde stavim ujutro kad se dignem, skinem ih kad idem lec i nasa simbioza traje kucnimo o drvo vec 11 godina.
shtrumpfeta is offline  
Old 02.08.2007., 20:42   #1016
Evo od nedavno koristim meke leće jer sam cula da su bolje od

polutvrdih.kupila sam one šta traju po mjesec dana za cijelu godinu. do

nedavno sam koristila tekućinu Complete moisture plus koja se pokazala da

nije baš najbolja i povukli su je s tržišta ( sam proizvoač) mada sam ja vidjela u
nekim trgovinama da ju još prodaju mirne savjesti onda sam promjenila

tekućinu , uzela sam RENU od proizvođača Bausch & Lomb, neznam zašto al

danas kad sam stavljala leće u oči užasno me je peklo..dal je još nekome

tako? onda sam stavila na njih refresh kapi za sve vrste leća i bilo je bolje

danas sam kupila "novu" tekućinu čiji je isti proizvođač od ove complete koju

su povukli s tržišta al dobro... zove se Oxysept Comfort , i 100 kn za tu je....

tekućinu.S njom sam dobila pakirano tablete za neutralizaciju i posudicu za

čuvanje. E sad ja normalno pročitam upute i piše da jednom tjednom trebam

prati s tabletama ( koje moram naknadno kupiti ) za uklanjanje proteina, +

tekućinu Lens Plus Ocupurez za ispiranje leća, i posudice, komplicirano. Znači

ova tekućina mi traje mjesec dana tablete moram svakodnevno koristit s tekućinom jer ih

onda ne smijem stavljat u oči, tableta sam dobila za mjesec dana, dal se to isplati????

ima li itko kakvih iskustva s tom tekućinom.
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Old 02.08.2007., 20:49   #1017
Quote:
nirv@na kaže: Pogledaj post
Evo od nedavno koristim meke leće .....
ako nosiš mjesečne leće- NE TREBAJU ti nikakve tabletice, neutralizacija i slično.
na mjesečnim lećama se ne stignu napraviti naslage proteina da bi ih trebala tako čistiti..

i mene su pekle oči od B&L tekućine.

sad koristim opti free expres, i jako mi je dobra- pogotovo jer može ići drito u oči.

od oxysepta sam poludila koliko me to sranje peklo...
extreme is offline  
Old 02.08.2007., 20:53   #1018
Quote:
shtrumpfeta kaže: Pogledaj post
ja ima veliku dioptriju (-8), od pocetka nosim tvrde lece, svake dvije godine ih mijenjam, hzzo mi ih skoro potpuno plati i peri deri su. opce ne kuzim zasto ljudi prelaze na meke, uvijek imaju neke probleme s njima, ja sa svojima nikakve. masu frendica mi nosi meke i stalno nesto grintaju: standardno - cijena, pa im neke nekad ne pasu, pa umjetne suze, pa ih skidaju... moje tvrde stavim ujutro kad se dignem, skinem ih kad idem lec i nasa simbioza traje kucnimo o drvo vec 11 godina.
i moja sestra ima pozitivna iskustva o polutvrdim lećama. al kad vidim kako joj to svako malo ispadne, kako "prošeta" po oku, i koliko su tvrde- ne bih hvala.

al i ona isto ima jako visoku dioptriju (-10,5) pa i mora nositi takve leće.
ja ne moram pa se i ne želim patiti sa njima.
meni su meke super udobne, s njima ronim, bez problema izdržim cijeli dan i pred kompom.... i sve skipa sam se na njih navikavala nekih ..ono.. 5 minuta .. max...

a moja sestra je sa polutvrdima dva mjeseca ustajala sat vremena prije svih-i taj sat koristila da stavi leće u oko.... ja bih odustala davnih dana....
extreme is offline  
Old 02.08.2007., 20:55   #1019
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ako nosiš mjesečne leće- NE TREBAJU ti nikakve tabletice, neutralizacija i slično.
na mjesečnim lećama se ne stignu napraviti naslage proteina da bi ih trebala tako čistiti..

i mene su pekle oči od B&L tekućine.

sad koristim opti free expres, i jako mi je dobra- pogotovo jer može ići drito u oči.

od oxysepta sam poludila koliko me to sranje peklo...


Stvarno?? A baš nemam sreće s tim tekućinama !!!! pa piše da je ta tekućina za meke leće zašto onda treba te tabletice dodatne za proteine i to...?
pa šta da sad radim ako sam vec dobila s tekučinom i te tabletice ? onda ću iskoristit tu tekućinu u tih mjesec dana na te mjesecne leće, a stvarno mi se ne isplati to VELIKO SRANJE!
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Old 02.08.2007., 20:57   #1020
Quote:
nirv@na kaže: Pogledaj post
[/B]

Stvarno?? A baš nemam sreće s tim tekućinama !!!! pa piše da je ta tekućina za meke leće zašto onda treba te tabletice dodatne za proteine i to...?
pa šta da sad radim ako sam vec dobila s tekučinom i te tabletice ? onda ću iskoristit tu tekućinu u tih mjesec dana na te mjesecne leće, a stvarno mi se ne isplati to VELIKO SRANJE!
čuj, ako ti tekućina paše-iskoristi je.
a moj savjet je da poslije probaš opti free express tekućinu.

a ovo sam sigurna sam ti pokušali u optici uvalitit samo da više potrošiš-al to ti zaista ne treba.

meni su (nažalost ) isto u optici RA-VU (iza kontija) uspjeli uvaliti tu oxysept tekućinu koju sam bacila čim sam ju jednom probala.
kad sam se glupača dala navući... za mene veliki
extreme is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:13.