Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2009., 12:10   #1221
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ajde molim te pricaj to nekom drugom... koliko su voljene postovane i cijenjene se vidi iz svakog posta muslimana na ovom forumu

sovinizam, sovinizam.... pa dugo nista nakon toga... pa opet sovinizam


a da ne govorim koliko volite generalizirati..cudo jedno


uskogrudnost, skucenost uma i zatvorenost srca definitivno nisu hvale vrijedne osobine.... a vidimo ih u svakom postu skoro

naravno, sve zacinjeno osudjivanjem i gledanjem s visine


u kojoj od tih stvari tocno ti nazires to postivanje zena?

izvini, al ti pravo vulgariziraš ovu temu. svodiš je na "žena je kod muslimana krpa za brisanje, a kod drugih .... šta?"

evo ti jedan primjer prednosti muškarca nad ženom:

https://genographic.nationalgeograph...rticipate.html

Choose Your Test


We run only ONE test per Genographic Participation Kit. You will be able to choose which test you would like to receive by marking the consent form included in your participation kit.

Kits that are marked "maternal lineage" receive the mitochondrial DNA (mtDNA) test to reveal direct maternal ancestry. We test the Hypervariable Region 1 (HVR1: 16001 to 16569) and compares your results to the Cambridge Reference Sequence.

Kits marked "paternal" receive the Y-chromosome test to reveal direct paternal ancestry. (Males only.) This is a 12-marker test. Additional testing such as a SNP test may be run on a Y-chromosome sample if analysis of the 12 STR values does not conclusively indicate a Haplogroup assignment.

Females do not possess a Y-chromosome and therefore can only receive the mitochondrial DNA (maternal) test. However, if you are a female and would like to learn about your paternal lineage, then a male relative—such as a father, a brother, or a paternal blood relative of your father's, such as his brother—can test his Y-chromosome DNA. The results will reveal a female's paternal lineage.

Males possess both a Y-chromosome and mitochondrial DNA, so they may choose either maternal or paternal on their consent form and the lab will run the corresponding test.

If you are a male and would like to test both of your lineages, you can do so. For example, if you have already tested your paternal line and would also like to test your mitochondrial DNA to learn about your direct maternal lineage you can either:



eto, sad se bori da se i ženama radi Y hromosom, i da se određuje njihovo potomstvo po ocu, a ne samo po majci. i toliko bih samo rekao o mogućnosti "višemužstva" i prirodnosti toga.



"Zovite ih po očevima njihovim, to je kod Allaha ispravnije. A ako ne znate imena očeva njihovih, pa, braća su vaša po vjeri i štićenici su vaši. Nije grijeh ako u tome pogriješite, grijeh je ako to namjerno učinite; a Allah prašta i samilostan je." sura Al-Ahzab


However, if you are a female and would like to learn about your paternal lineage, then a male relative—such as a father, a brother, or a paternal blood relative of your father's, such as his brother—can test his Y-chromosome DNA. The results will reveal a female's paternal lineage.

"Zovite ih po očevima njihovim, to je kod Allaha ispravnije".
Rufaija is offline  
Old 13.08.2009., 12:20   #1222
Quote:
pa kak onda u muslimanskom svijetu reklamiraju e tuš gleovi, depilacijske kreme..boje z akosu, pa onda pjene za kosu..a ono gusta crna kosa se raspje po ekranu ....mašala...
tako da se sise ne vide, kako uostalom rade i iskreni kršćanski vjernici i vjernice - čuvaju čednost. a uvijek i kod svake vjere se tako činilo.

nego da te ja pitam kad si tako iskrena, kad bi izišla časna sestra u mini suknji, sa dekolteom, i gola reklamirala gel za tuširanje, rasplela svoju gustu sjajnu crnu kosu, pa mahala trovremenskim taftom, izlazila zamamno iz poslovnog avionćića i prolazila kroz špalir muškaraca, bi li je ti tada zvala "časna sestra"? ima li kod kršćana takva "časna sestra" a da je zovete tako?

ili takve nazivate "poslovna žena" a časnim sestrama smatrate one pokrivene, u crno obučene, tihe, neugledne, žene što mirno prođu (svaki dan sretnem po nekoliko), niti ih ko gleda u Sarajevu niti uznemirava - upravo zbog marame i načina ponašanja koji ide uz maramu.

i još samo jedno pitanje, ako imate časne sestre nije li to diskriminacija i ukazuje da su neke druge sestre nečasne? jesi li ti "časna" ili "nečasna" sestra?

hajde mi sad odgovori.


na kojoj slici je časna sestra:

A.



B.


Zadnje uređivanje Rufaija : 13.08.2009. at 12:36.
Rufaija is offline  
Old 13.08.2009., 12:34   #1223
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ma gle ti ne kuzis... pa jesu ti fino objasnili da postoje samo zamotane i drolje... nema nista izmedju.... to je vec toliko puta ponovljeno da bi se vec trebalo poceti uzimati kao cinjenicu

jedne se satro postuje i gleda kao nadnaravna bica a druge se slobodno siluje jer su i tako roba na sajmu
ovo je stvarno krajnje nisko. ljudi koji na sav glas viču koliko su kulturni raspravljaju o tome kako se drugi oblače. a onda izvlače zaključak tipa "imaju samo drolje i zamotane". ovo je stvarno van svake pameti. niko nije rekao da imaju samo zamotane i drolje već da ako žena hoće da nosi maramu da se to nije nikoga briga, a kontrateza u koju nas se ubjeđuje je da je to retrogradni odjevni predmet koji je zapadna žena odbacila jer ne štiti ni od vrućine ni prašine. mislim fuj, stvarno
Rufaija is offline  
Old 13.08.2009., 13:28   #1224
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
... mislim, da padme zna ...
Nemoj ti moju poturicu dirat!!!
Deniz is offline  
Old 13.08.2009., 13:33   #1225
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
ovo je stvarno krajnje nisko. ljudi koji na sav glas viču koliko su kulturni raspravljaju o tome kako se drugi oblače. a onda izvlače zaključak tipa "imaju samo drolje i zamotane". ovo je stvarno van svake pameti. niko nije rekao da imaju samo zamotane i drolje već da ako žena hoće da nosi maramu da se to nije nikoga briga, a kontrateza u koju nas se ubjeđuje je da je to retrogradni odjevni predmet koji je zapadna žena odbacila jer ne štiti ni od vrućine ni prašine. mislim fuj, stvarno
ono sto je fuj je to sto svaki put kad se postavi pitanje funkcionalnost, diskriminacije i smisla zenskog umotavanja vi potezete minicu i dekolte i one divne argumente o prostitutkama kao da nista izmedju ne postoji

vi ste ti koji satro padate na koljena pred zamotanom (to vise dramaticnog efekta na forumu radi) a ove ostale su vam fuj i bljak i smatrate ih neduhovnim i nevrijednim na osnovu odjece koju nose


ako mene pitas, vrednovanje covjeka po odjeci koju ima na sebi je van svake pameti, a vi ste na tome izgradili cijelu jednu civilizaciju (o tome koliko je civilizirana necu)
povrsnost, materijalizam i zanemarivanje svega ostaloga je ono na cemu bazirate svoje "argumente"
i onda se cudimo da muslimanke ne dolaze na ovakve teme... vide da ce ih njihovi vlastiti ispljuvati cim zucnu

moze vas biti sram , nista drugo
satori is offline  
Old 13.08.2009., 13:49   #1226
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
ono sto je fuj je to sto svaki put kad se postavi pitanje funkcionalnost, diskriminacije i smisla zenskog umotavanja vi potezete minicu i dekolte i one divne argumente o prostitutkama kao da nista izmedju ne postoji

vi ste ti koji satro padate na koljena pred zamotanom (to vise dramaticnog efekta na forumu radi) a ove ostale su vam fuj i bljak i smatrate ih neduhovnim i nevrijednim na osnovu odjece koju nose


ako mene pitas, vrednovanje covjeka po odjeci koju ima na sebi je van svake pameti, a vi ste na tome izgradili cijelu jednu civilizaciju (o tome koliko je civilizirana necu)
povrsnost, materijalizam i zanemarivanje svega ostaloga je ono na cemu bazirate svoje "argumente"
i onda se cudimo da muslimanke ne dolaze na ovakve teme... vide da ce ih njihovi vlastiti ispljuvati cim zucnu

moze vas biti sram , nista drugo
Satori vidi se da nisi imala nikad kontakata sa muslimankama po ovom pitanju. Muslimanke su deset puta gore od muskaraca kad je ova tema u pitanju. Na facebook-u muslimanke cak imaju svoj stranicu koji poziva ostale muslimanke da se pokriju i svaki dan salju nove dokaze dok s druge strane muskarci o tome skoro nikako i ne pisu. Na toj stranici svi moderatori su zene i nema ni jednog muskarca. Meni licno su cesto puta i pretjerivale po nekim pitanjima jer neke od njih ne zalazu se samo za maramu vec i nikab. Lako je s muskarcima da raspravljas kad bi vecina njih voljela da ne postoji ta naredba pa da su i muslimanke otkrivene kao i nemuslimanke ali haj ti to raspravi sa muslimankama. Tvoje pisanje bi palo u vodu pred njima jer sva tvoja zenska argumentacija bi pala u vodu pred zidom zena koje cvrsto drze naredbu za pokrivanje. Muslimanka cvrsto vjeruje da je to Bozija naredba i naredba njegova Poslanika pa tako sva tvoja feministicka argumentacija pada u vodu jer da bi ti mogla ubjediti muslimanku u suprotno onda moras prvo da je ubjedis da nema Boga ili da islam nije prava vjera a to neces nikad uspjeti. Nas je Poslanik obavjestio prije 1430 god. da ce doci ovo vrijeme razgolicenih zena te da ce svaka koja se tada ne pokrije biti bacena u Pakao te kako ce biti rasireno vino (vino ar. hamr znaci ono sto opija pa se oid toga gubi pamet pa na osnovu tog znacenja moze se izvuci da se to odnosi na drogu), muzika (nikada muzika nije bila rasirena kao sada jer vise ne treba ici u kafanu da bi se slusalo vec se moze slusati na svakom mjestu sto je bilo nezamislivo prije 100 god.) i pjevacice (danas je najvise pjevacica koje su predstavnice za razgolicavanje zena posto sve djevojke se ugledaju na njih pa se oblace njihovim stilom). Moras znati da su muslimani znali za ovaj period vec stoljecima jer se to prenosi iz generacije u generaciju i da smo upozoravani da ce nam tada biti drzati se vjere isto kao drzati zeravicu u ruci, te da ce tada pridrzavanje desetine vjere biti nagradjivano kao sto je u vrijeme Poslanika bilo kaznjavano ako se napusti samo desetina vjere.
asad is offline  
Old 13.08.2009., 14:13   #1227
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
niti ih ko gleda u Sarajevu niti uznemirava - upravo zbog marame i načina ponašanja koji ide uz maramu.
Vidim da si odgovor na moj post preskočio (nisam samo sigurna je li namjerno ili nenamjerno), ali povodom ovoga da časne sestre niko u Sarajevu ne uznemirava upravo zato što su časne sestre: Je li iko uznemirava žene po Sarajevu koje nisu pokrivene, a pristojno su obučene? Ja ne vidjeh nigdje tako nešto. Čak i većinu djevojaka koje su "nepristojno" obučene po islamskim aršinima niko ne uznemirava niti je to ikad bio običaj u Sarajevu.
I da, što se tiče duhovnosti - mini suknja nije duhovna - to jeste tačno, ali ženska kosa itekako duhovno može izgledati. I također, žena pod tankom jemenijom na koju su prikačene isheklane kerice raznih boja mnogo ljepše i duhovnije izgleda nego ninja stil žena pod zarom. A ispod jemenije vidi se barem malo kose.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 13.08.2009., 14:21   #1228
Quote:
satori kaže: Pogledaj post

(o tome koliko je civilizirana necu)
toliko je necivilizirana da su svi ostali opstali u njoj, a ti si očito odrasla na pričama kako turci odnose djecu na mazgama u sepetima

i ako ćemo po tvom, onda su Isus i njegovi učenici i suvremenici bili zatucani isto ko muslimani a pošto se stalno implicira da smo mi sve prekopirali od jevreja, kršćana, zoroastrijanaca, hindusa, onda nismo mi ništa krivi - to smo mi samo zatekli da i drugi čine. mislim na pokrivanje - upravo kako je Marija pokrivena, sve časne sestre pokrivene, djevojke sa vaših sela kako su pokrivene, ...

a ova druga je toliko civilizirana da je najveći problem što neko stavi maramu, pa treba sage o tome raspredati
Rufaija is offline  
Old 13.08.2009., 14:26   #1229
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
toliko je necivilizirana da su svi ostali opstali u njoj, a ti si očito odrasla na pričama kako turci odnose djecu na mazgama u sepetima

i ako ćemo po tvom, onda su Isus i njegovi učenici i suvremenici bili zatucani isto ko muslimani a pošto se stalno implicira da smo mi sve prekopirali od jevreja, kršćana, zoroastrijanaca, hindusa, onda nismo mi ništa krivi - to smo mi samo zatekli da i drugi čine. mislim na pokrivanje - upravo kako je Marija pokrivena, sve časne sestre pokrivene, djevojke sa vaših sela kako su pokrivene, ...

a ova druga je toliko civilizirana da je najveći problem što neko stavi maramu, pa treba sage o tome raspredati
a kad sam ja ista govorila u prilog crkvi?
kad sam igdje rekla da biblija ne diskriminira zene?

ne mozes moj argument rusiti pozivanjem na bibliju jer o bibliji nemam nista bolje misljenje po tom pitanju


a protiv marame kao odjevnog predmeta nemam apsolutno nista, ali imam protiv marame kao simbola nejednakosti, potcinjavanja i diskriminacije... a to vec s oblacenjem nema nikakve veze

zamatanje je samo jedno od sredstava opresije nad zenama... i ono sto je vidljivo na prvi pogled
satori is offline  
Old 13.08.2009., 14:30   #1230
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Vidim da si odgovor na moj post preskočio (nisam samo sigurna je li namjerno ili nenamjerno), ali povodom ovoga da časne sestre niko u Sarajevu ne uznemirava upravo zato što su časne sestre: Je li iko uznemirava žene po Sarajevu koje nisu pokrivene, a pristojno su obučene? Ja ne vidjeh nigdje tako nešto. Čak i većinu djevojaka koje su "nepristojno" obučene po islamskim aršinima niko ne uznemirava niti je to ikad bio običaj u Sarajevu.
I da, što se tiče duhovnosti - mini suknja nije duhovna - to jeste tačno, ali ženska kosa itekako duhovno može izgledati. I također, žena pod tankom jemenijom na koju su prikačene isheklane kerice raznih boja mnogo ljepše i duhovnije izgleda nego ninja stil žena pod zarom. A ispod jemenije vidi se barem malo kose.
pa o tome ja govorim, ovdje nikoga nije briga kako je ko obučen, a imao sam priliku u USA da vidim da ni tamo nije nikoga briga, pokrivenih žena sam vidio više nego u Sarajevu. samo u Europi je to "problem" jer Europa funkcionira na toleranciji, dakle na trpljenju razlika, a USA na priznavanju razlika. i ovdje uvijek mora da bude neki neprijatelj i neka "univerzalna" ideologija. sama činjenica da postoje oponenti pokrivanja koji "spašavaju" muslimanke dovoljno govori. a o kulturi dijaloga ne bih, izjava "drolje i pokrivene" dovoljno govori. svaka vjera gleda na osobu kao na nekoga ko se može poboljšati, pa kad padne snijeg sve one što im se pupak vidi se zamotaju. kad je rat bio, odjednom nema nepristojno obučenih, a što. strah svaku ženu šta joj se može desiti, masa naoružanih živčanih muškaraca okolo. tako neke žene ne žele da privuku pažnju, nema ništa loše u tome.
Rufaija is offline  
Old 13.08.2009., 14:33   #1231
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
a kad sam ja ista govorila u prilog crkvi?
kad sam igdje rekla da biblija ne diskriminira zene?

ne mozes moj argument rusiti pozivanjem na bibliju jer o bibliji nemam nista bolje misljenje po tom pitanju


a protiv marame kao odjevnog predmeta nemam apsolutno nista, ali imam protiv marame kao simbola nejednakosti, potcinjavanja i diskriminacije... a to vec s oblacenjem nema nikakve veze

zamatanje je samo jedno od sredstava opresije nad zenama... i ono sto je vidljivo na prvi pogled
pa dobro, to je pošteno, ti imaš stav kontra svake vjere i sa tog stanovišta raspravljaš o pitanjima unutar jedne vjere. ti kažeš "ne priznajem te" pa onda hoćeš s nekim da razgovaraš. izvini, ali prema postulatima logike, razgovor na toj platformi nije moguć.

pozdrav, da se ne sukobimo dalje, ideš na moj ignore

ćao
Rufaija is offline  
Old 13.08.2009., 14:43   #1232
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
pa dobro, to je pošteno, ti imaš stav kontra svake vjere i sa tog stanovišta raspravljaš o pitanjima unutar jedne vjere. ti kažeš "ne priznajem te" pa onda hoćeš s nekim da razgovaraš. izvini, ali prema postulatima logike, razgovor na toj platformi nije moguć.

pozdrav, da se ne sukobimo dalje, ideš na moj ignore

ćao
ma da, najlakse je piknuti glavu u pijesak kad ponestane argumenata.. sretno ti u takvom zivotu

nemam nista protiv vjera, imam protiv diskriminacije u vjerama

a toga nema u svim vjerama, ali u nekima ima i prilicno prelazi svaku mjeru dobrog ukusa
satori is offline  
Old 13.08.2009., 14:56   #1233
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
pa o tome ja govorim, ovdje nikoga nije briga kako je ko obučen, a imao sam priliku u USA da vidim da ni tamo nije nikoga briga, pokrivenih žena sam vidio više nego u Sarajevu. samo u Europi je to "problem" jer Europa funkcionira na toleranciji, dakle na trpljenju razlika, a USA na priznavanju razlika. i ovdje uvijek mora da bude neki neprijatelj i neka "univerzalna" ideologija. sama činjenica da postoje oponenti pokrivanja koji "spašavaju" muslimanke dovoljno govori. a o kulturi dijaloga ne bih, izjava "drolje i pokrivene" dovoljno govori. svaka vjera gleda na osobu kao na nekoga ko se može poboljšati, pa kad padne snijeg sve one što im se pupak vidi se zamotaju. kad je rat bio, odjednom nema nepristojno obučenih, a što. strah svaku ženu šta joj se može desiti, masa naoružanih živčanih muškaraca okolo. tako neke žene ne žele da privuku pažnju, nema ništa loše u tome.
Uz dužno poštovanje, pretpostavljam da si stariji čovjek, izgleda da se ne razumijemo. Meni, kao ni većini ljudi u Sarajevu uopće ne smeta kada vidim pokrivenu ženu, kao ni kada vidim djevojku koja više pokazuje nego što skriva odjećom. To je njihov izbor, a ja imam svoj. Ono što se ovdje tvrdi od većine muslimana je da je opravdanost nošenja marame na ulici jedino iz razloga da ženu neko ne napadne, pa ja ponovo pitam: Kako je onda moguće da ni druge žene na ulici koje nisu pokrivene niko ne napada? Znači, ne referiram na to što piše u Kur`anu, već na realnu, svakodnevnu "opravdanost" nošenja marame na ulici. Po mom mišljenju takvo nešto ne postoji. U istoj su situaciji i pokrivena žena i ona koja nije pokrivena, a ničim ne izaziva da je se napadne. Uostalom, poznajem mnogo vjernika muslimana čije žene nisu pokrivene, pa se pitam jesu li na ovom forumu skoro sve fanatici koji samo teže tome da dokažu kako su samo oni u pravu? Ne ciljam na tebe, ali po čitanju onoga što većina piše ovdje, ponekad se zaista zgražam na to kakav dojam ostavljaju. Nije ni čudo što ljudi koji nisu bili u doticaju sa muslimanskom sredinom steknu pogrešan dojam.
__________________
.
Soul sister is offline  
Old 13.08.2009., 16:53   #1234
Vidim da tema ima puno odgovora i postova, a meni se iskreno neda tražiti pa ako bi mi netko mogao odgovoriti na pitanje.

Naime, zanima me jedno. Kako se gleda na muslimanke koje ne nose marame? Jesu li one manje vrijedne, manje religiozne...?
 
Old 14.08.2009., 00:46   #1235
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Uz dužno poštovanje, pretpostavljam da si stariji čovjek, izgleda da se ne razumijemo. Meni, kao ni većini ljudi u Sarajevu uopće ne smeta kada vidim pokrivenu ženu, kao ni kada vidim djevojku koja više pokazuje nego što skriva odjećom. To je njihov izbor, a ja imam svoj. Ono što se ovdje tvrdi od većine muslimana je da je opravdanost nošenja marame na ulici jedino iz razloga da ženu neko ne napadne, pa ja ponovo pitam: Kako je onda moguće da ni druge žene na ulici koje nisu pokrivene niko ne napada? Znači, ne referiram na to što piše u Kur`anu, već na realnu, svakodnevnu "opravdanost" nošenja marame na ulici. Po mom mišljenju takvo nešto ne postoji. U istoj su situaciji i pokrivena žena i ona koja nije pokrivena, a ničim ne izaziva da je se napadne. Uostalom, poznajem mnogo vjernika muslimana čije žene nisu pokrivene, pa se pitam jesu li na ovom forumu skoro sve fanatici koji samo teže tome da dokažu kako su samo oni u pravu? Ne ciljam na tebe, ali po čitanju onoga što većina piše ovdje, ponekad se zaista zgražam na to kakav dojam ostavljaju. Nije ni čudo što ljudi koji nisu bili u doticaju sa muslimanskom sredinom steknu pogrešan dojam.
Quote:
Ono što se ovdje tvrdi od većine muslimana je da je opravdanost nošenja marame na ulici jedino iz razloga da ženu neko ne napadne,
to nije jedini razlog, vec jedan u nizu razloga...
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 14.08.2009., 00:49   #1236
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Vidim da tema ima puno odgovora i postova, a meni se iskreno neda tražiti pa ako bi mi netko mogao odgovoriti na pitanje.

Naime, zanima me jedno. Kako se gleda na muslimanke koje ne nose marame? Jesu li one manje vrijedne, manje religiozne...?
muslimanke koje ne nose marame su manje religiozne, a komparacija vrijednosti je neodmjerena jer je vrijednost sirok pojam. ima puno nepokrivenih muslimanki koje doprinose vecu kolicinu nekih vrijednosti od nekih pokrivenih muslimanki.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 14.08.2009., 01:36   #1237
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
muslimanke koje ne nose marame su manje religiozne, a komparacija vrijednosti je neodmjerena jer je vrijednost sirok pojam. ima puno nepokrivenih muslimanki koje doprinose vecu kolicinu nekih vrijednosti od nekih pokrivenih muslimanki.
Možeš li mi objasniti zašto su manje religiozne?
 
Old 14.08.2009., 01:42   #1238
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Možeš li mi objasniti zašto su manje religiozne?
pa valjda zato sto je pokrivanje punoljetne muslimanke na javnom mjestu obavezni dio religije islama, a kad neko izostavljava obavezni dio necega onda je on u manjku istoga.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Old 14.08.2009., 02:15   #1239
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Šta je sa očima, Dervo?...
Ma ništa, dobro su, dioptrija malo varira ali i dalje ne nosim naočale.

Nego, enky ti je dala odgovor na to a ja ću to malo još začinit, da ne kažem zapaprit.

Naime, nama muškima je Allah dao mogućnost da oženimo još koju i sad, ta opcija ti golica mušku maštu ili da kažem, nikad ne gubimo nadu da će možda jednog dana...I sad zamisli naiđe taj dan. Ona otkrivena, prekrasne oči, kosa joj pada niz ramena a s njom i njegov pogled koji padajući hvata se za ono bitno. Ali, za čudo, spušta ga hitno. Ne zato što mu nije slatko , već zato što je to što vidi glatko, i pogled po tome klizi i pada, tone sve dublje do predjela gdje se rastaju dvije sfere, a on ko magare izmeđ dva plasta sjena, dal bi desnu il bi lijevu i osta gladan i u tome zvuk što podsjeća na ženski glas, trzne ga iz sna i on budeći se iznemogao ugleda njene oči i kaže:

-Gospođo, pogledao sam vaše kompletno biće,
vidio sam početak a i kraj naše priče.

Na početku bijaše riječ,
na kraju to pretvorilo se u kreč.


...nema dalje...

Zadnje uređivanje Derviš : 14.08.2009. at 03:18.
Derviš is offline  
Old 14.08.2009., 10:57   #1240
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Ma ništa, dobro su, dioptrija malo varira ali i dalje ne nosim naočale.

Nego, enky ti je dala odgovor na to a ja ću to malo još začinit, da ne kažem zapaprit.

Naime, nama muškima je Allah dao mogućnost da oženimo još koju i sad, ta opcija ti golica mušku maštu ili da kažem, nikad ne gubimo nadu da će možda jednog dana...I sad zamisli naiđe taj dan. Ona otkrivena, prekrasne oči, kosa joj pada niz ramena a s njom i njegov pogled koji padajući hvata se za ono bitno. Ali, za čudo, spušta ga hitno. Ne zato što mu nije slatko , već zato što je to što vidi glatko, i pogled po tome klizi i pada, tone sve dublje do predjela gdje se rastaju dvije sfere, a on ko magare izmeđ dva plasta sjena, dal bi desnu il bi lijevu i osta gladan i u tome zvuk što podsjeća na ženski glas, trzne ga iz sna i on budeći se iznemogao ugleda njene oči i kaže:

-Gospođo, pogledao sam vaše kompletno biće,
vidio sam početak a i kraj naše priče.

Na početku bijaše riječ,
na kraju to pretvorilo se u kreč.


...nema dalje...
Svaka čast, ni ja ovo ne bih bolje napisala. Svaka ti...ups, ne smijem to reći.
Najbolji dio mi je ovaj da je vama muškima Allah dao mogućnost da imate više žena. Ja sam nekako posesivna po tom pitanju, pa kad bi moj dragi odlučio da ima još koju, morala bih ga - sahraniti.
Inače, lijepo je sanjati, ali ima i ona: Pazi da ti se snovi ne ostvare.
__________________
.
Soul sister is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.