Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2007., 19:44   #1
Kako smiriti živčane, histerične ljude?

Imala sam danas jednu situaciju gdje sam shvatila da uopce nemam talenta za smirit zivcanu osobu.
Uopce ne znam kako se treba postavit prema nekom tko place, panicari, glasno vristi nad svojom sudbinom.
I tko je totalno negativan, ubjedjen da ce mu nesto sto pocinje poc lose.

Jeste imali nekad takve situacije i kako ste ih hendlali?
Kako da osoba u tom trenutku ima u tebe beskonacno povjerenje i povjeruje u tvoje pozitivne misli?
Jeli im treba govorit tiho? Ili vikat glasnije nego sto oni vicu?
__________________
* obviously, will lose 8kgs. Number two: will find nice sensible boyfriend and not continue to form romantic attachments to alcoholics, workaholics, peeping-toms, megalomaniacs, emotional fuckwits or perverts.
Loose Pants Diet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 19:49   #2
Odustat odmah.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 22:46   #3
i mene to zanima, zbog mlađeg brata koji je stalno živčan, ko da je osoba koja vodi tvrtku sa 100 000 zaposlenih, i mala pogreška može sve upropastiti. ma, niti takve osobe nisu tako živčane. ali, kaj god pita, svaki početak razgovora, svako otvaranje usta i titranje glasnica je obavezno deranje. rijetko kad ga čujem da normalno govori, ili da nešto radi smireno, ili da ne psuje. užasno je bezobrazan i skoro ga je nemoguće smiriti. prestrašno je to, zato jer je i užasno razmažen i sve hoće dobiti dernjavom. ako ima neki pametan savjet kako ga smiriti, super. iako mislim da takve osobe nije moguće smiriti...
i da, ima 7 godina. a danas je većina djece takva...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:13   #4
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Odustat odmah.
opizdit mu/joj šamar
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 23:22   #5
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
opizdit mu/joj šamar
kod djece ne pali.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 14:24   #6
poslat ga na profi razgovor ili jednostavno

Kaj te muči njofra ?
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 15:29   #7
To je teško

Sve podosta ovisi o konkretnoj situaciji, ali čini mi se da je važno na bilo koji način zadobiti pažnju te osobe i onda joj reći što misliš.

Pri tome je važno da ti taosoba vjeruje, a vjerovat će ti samo ako joj do sada nisi lagala oko stvari koje su njoj bitne.

Mislim da je ponekad dobro odrješito i jasno reći što misliš, bolje nego nekakvo kenjkavo tješenje.
__________________
live and let live
malakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 15:33   #8
I mene bi zanimao odgovor na ovo pitanje, samo se zbog dugogodišnjeg iskustva sa jednom takvom osobom, bojim da ne postoji. Ali kako je moguće da neke osobe baš uvijek sve gledaju negativno, uvijek njima ništa ne ide, i kako se zaštiti da to ne utječe na tebe???
valavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 16:47   #9
Quote:
Loose Pants Diet kaže: Pogledaj post
Imala sam danas jednu situaciju gdje sam shvatila da uopce nemam talenta za smirit zivcanu osobu.
Uopce ne znam kako se treba postavit prema nekom tko place, panicari, glasno vristi nad svojom sudbinom.
I tko je totalno negativan, ubjedjen da ce mu nesto sto pocinje poc lose.

Jeste imali nekad takve situacije i kako ste ih hendlali?
Kako da osoba u tom trenutku ima u tebe beskonacno povjerenje i povjeruje u tvoje pozitivne misli?
Jeli im treba govorit tiho? Ili vikat glasnije nego sto oni vicu?
obično je takve najbolje pustit na miru dok se malo ispušu pa im reć kad se smire da dođu razgovarati... reć im da histerijom ništa neće riješit. reći da ćete se zajedno obratiti po pomoć, da si uz tu osobu...
u najgorem slučaju im uvalit praxiten ako misliš da će skočit kroz prozor il napravit neko sranje.
__________________
Humor može postojati samo tamo gdje ljudi još raspoznaju neku granicu između važnog i nevažnog. A ta je granica danas postala neraspoznatljiva.
arai is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:02   #10
S njima najbolje totalno suprotno.
Mirnim i hladnim tonom odgovarat i ostat skuliran.
To ih obično slomi (iako možda neće pokazat).
Oni uglavnom istinski razumiju samo reakcije poputi njihovih vlastitih. I njih očekuju, na njih su spremni i napadat će dok ne pobijede.
Kad naiđu na zid tj. na kul sugovornika od njih ostaju uglavnom krhotine.
Naravno, to je ok samo ako si ti u pravu a oni pretjeruju. Ako histeričar histerizira s razlogom e onda ga treba pustit, budući da ne zna drugačije.
Takve osobe u afektu svašta kažu, pocrvene i rigaju vatru a nakon 5 minuta su opet mile i pune ljubavi. Nije to ništa bolesno, jednostavno tako funkcioniraju. Teško da se to može promijeniti, eventualno ublažiti.

Well, ja sam histeričar, doduše ne na način na koji si opisala ali jesam (nedo bog da mi staneš na žulj a ja nabrijanog raspoloženja). Ne uvijek, al često.
I znam
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:04   #11
samarom, ili ju polit hladnom vodom.

ako se radi o djetetu, pustit ga da histerizira i ne obracat paznju, ili mu, ako izaziva preveliku buku i sablazan, jako stati na nogu, ali tako da nitko ne skuzi.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 21:32   #12
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
i mene to zanima, zbog mlađeg brata koji je stalno živčan, ko da je osoba koja vodi tvrtku sa 100 000 zaposlenih, i mala pogreška može sve upropastiti. ma, niti takve osobe nisu tako živčane. ali, kaj god pita, svaki početak razgovora, svako otvaranje usta i titranje glasnica je obavezno deranje. rijetko kad ga čujem da normalno govori, ili da nešto radi smireno, ili da ne psuje. užasno je bezobrazan i skoro ga je nemoguće smiriti. prestrašno je to, zato jer je i užasno razmažen i sve hoće dobiti dernjavom. ako ima neki pametan savjet kako ga smiriti, super. iako mislim da takve osobe nije moguće smiriti...
i da, ima 7 godina. a danas je većina djece takva...
polij ga hladnom vodom prije nego otvori usta da se šokira to je bolje nego nego udarac.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:31   #13
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
samarom, ili ju polit hladnom vodom.

ako se radi o djetetu, pustit ga da histerizira i ne obracat paznju, ili mu, ako izaziva preveliku buku i sablazan, jako stati na nogu, ali tako da nitko ne skuzi.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:57   #14
ja nisam više baš dijete al se ponašam ko malo razmaženo derište koje kad ne dobije što hoće histerizira a budući da mi život u zadnje vrijeme nije baš prijatelj onda su moje histerije prečeste..e nema tu baš pomoći najbolje ignorirat il prebacit na zajebanciju i smijeh jer ako uz svoju živčanost iznerviraš i druge onda gotovo histerija rules.. ,a dobro je i ovo za prolit hladnom vodom i stat na nogu..
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 00:50   #15
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
i mene to zanima, zbog mlađeg brata koji je stalno živčan, ko da je osoba koja vodi tvrtku sa 100 000 zaposlenih, i mala pogreška može sve upropastiti. ma, niti takve osobe nisu tako živčane. ali, kaj god pita, svaki početak razgovora, svako otvaranje usta i titranje glasnica je obavezno deranje. rijetko kad ga čujem da normalno govori, ili da nešto radi smireno, ili da ne psuje. užasno je bezobrazan i skoro ga je nemoguće smiriti. prestrašno je to, zato jer je i užasno razmažen i sve hoće dobiti dernjavom. ako ima neki pametan savjet kako ga smiriti, super. iako mislim da takve osobe nije moguće smiriti...
i da, ima 7 godina. a danas je većina djece takva...
Fenomen razmaženog derišta treba riješit batinama, pogotovo sa 7 godina. Inače će postat jako debilna odrasla osoba.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 01:56   #16
Quote:
Kex Doomlich kaže: Pogledaj post
Fenomen razmaženog derišta treba riješit batinama, pogotovo sa 7 godina. Inače će postat jako debilna odrasla osoba.
Dobiva ih kad ih zasluži, a to je nažalost često, a ipak ne pomaže. Najgora kazna mu je ako ne dobije ono što želi. Npr. dobil je mobitel, pa ga je izgubil nakon tjedan dana, i svako malo poludi zbog toga, i počne histerizirat i derat se, a kad ga pitam na koga se on dere, i tko je to točno kriv, onda se zamisli, ali ipak nastavlja...
Ne znam, mislim da će nažalost postati loša osoba s kojom se neće moći baš normalno komunicirati, i koja će sve pokušati dobiti nasiljem.
A kad se pokuša nekaj mu reći, obično vele: Pusti ga, još je dijete i sl.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 02:35   #17
Nasilje malo toga rješavaju... osim što nauče dijete da je nasilje prihvatljiva metoda nametanja autoriteta slabijima...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 02:37   #18
Inače... odgovor na pitanje... meni obično upali odmak... pustim ih da se ispušu par minuta... onda fino polako i smireno. Nikako se ne dati uvuči u svađu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 07:37   #19
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
i mene to zanima, zbog mlađeg brata koji je stalno živčan, ko da je osoba koja vodi tvrtku sa 100 000 zaposlenih, i mala pogreška može sve upropastiti. ma, niti takve osobe nisu tako živčane. ali, kaj god pita, svaki početak razgovora, svako otvaranje usta i titranje glasnica je obavezno deranje. rijetko kad ga čujem da normalno govori, ili da nešto radi smireno, ili da ne psuje. užasno je bezobrazan i skoro ga je nemoguće smiriti. prestrašno je to, zato jer je i užasno razmažen i sve hoće dobiti dernjavom. ako ima neki pametan savjet kako ga smiriti, super. iako mislim da takve osobe nije moguće smiriti...
i da, ima 7 godina. a danas je većina djece takva...
jedno pitanje. gdje su roditelji i koliko vremena posvećuju vama-njemu?
nisu sva djeca takva.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 01:26   #20
Nisam stručnjak ni psiholog .Pretpostavljm da je bitno znati sebe kontrolirati da bi se moglo djecu kontrolirati(odnosno druge ljude,ako se radi i odraslima) . Deranje ne pomaže ako je osoba histerična,ali teško je izdržati i ne izgubiti živce.Uglavnom treba znati koga imaš pred sobom. Meni nisu problem histerični ljudi sa kojima dolazim u kontakt na poslu i u sl. situacijama .Tu se iskuliram bez problema.Djeca mi isto tako nisu problem. Bar što se tiče moje djece kad počne galama.Kako kad,nekad moram vikati jer me inače ni nečuju,a nekad ih pitam da li misle doživjeti infarkt prije trinaeste.Zavisi od situacije. Najveći mi je problem moja majka.Ona me zna izbaciti iz takta.A pesimiste ne volim. Njih treba prekinuti čim zinu,odmah skrenuti temu.U njihovom slučaju ne vrijedi ona teorija o pažljivom slušaču.
blesica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.