Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2006., 22:31   #61
ma onaj moj kolesterol je 6,2, vjerujem da ću to skinuti, a po nekim referentnim vrijednostimaje tak i tak na granici

uspjela sam ne pušiti tjedan dana!!! grom i pakao!

e, išla sam u bio&bio, i otkrila gurmanske bio vegi paštete - kako je to dobro!!!
vegi salame su mi užas, seitan u obliku salame tak-tak, miso juha okej, ali te paštetice su mrak!
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 23:25   #62
Quote:
Martinn kaže:
Jednom tjedno biciklom na Sljeme i možeš jesti kaj god hoćeš
A onda je svizac zamotao čokoladu u omot...

Pazim što jedem, redovito rolam kilometre po Jarunu, pa kolesterol opada vrlo sporo... da se ne pridržavam pravila, nikada ga ne bih skinula samo tjelesnom aktivnošću...
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 23:26   #63
Quote:
Kent kaže:
ma onaj moj kolesterol je 6,2, vjerujem da ću to skinuti, a po nekim referentnim vrijednostimaje tak i tak na granici

uspjela sam ne pušiti tjedan dana!!! grom i pakao!

e, išla sam u bio&bio, i otkrila gurmanske bio vegi paštete - kako je to dobro!!!
vegi salame su mi užas, seitan u obliku salame tak-tak, miso juha okej, ali te paštetice su mrak!
Probaj Demetrine bio-kroasane... s rogačem i ječmenim sladom (samo oprezno, veliki su, pa imaju i dosta kalorija )
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 01:14   #64
fala, budem ako je pristojna cijena
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 12:07   #65
Quote:
Kent kaže: Pogledaj post
Evo šta mi se dogodilo. Meni, kojoj je hrana bila broj jedan! Ništa finije od meseka, pržene i pohane hrane, začina. Pa sendvič sa majonezom i zimskom. Ćevapi i to...Uf, čobanac. Špek, kulen...

No, ispalo je da mi je povišen kolesterol,
postoji mogućnost da ga skinem (bez lijeka), ali dijetom. Što uopće smijem jesti? I imate li kakve zgodne recepte - ukusna papica, a nemasna?
hvala unaprijed
da li si dobila kakve ukusne recepte? Ja imam malo veći problem: moj 12godišnji sin ima kolesterol...otkrili mu to na sistematskom...nije da jedemo masno ali ubismo se ugljikohidratima...dijete na pragu puberteta..pa zabrani mu ti sada salamu i čips...uostalom nitko nikada u mojoj blizini nije imao kolesterol pa ni neznam koliko je normalna vrijednost..uglavnom doktori nas jaaaaako uplašili...
TOMIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 17:33   #66
meni pred tijedan dana herc popidio i počeo lupat ko lud i neka slabljina me uhvatila i dobrano se preznojio,a kako su bili ovi blagdani tek u utorak sam ošo kod doktora i kažem mu šta me mući...
ajde vaditi krv kad danas nalaz i kolesterol 7,44... halooo ja ima 27 godina i sada naravno da vidim šta brača forumaši govore o tome...pa vidim ima temica i o tome.
i naravno dobio sam papir s popisom šta smijem a šta nesmijem jesti i piti i kaže doktor toga se drži i za 2 mjeseca ponovi testiranje ufuf...
boom1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:19   #67
ja sam cula da je jako dobro ujutro pojesti posni sir s lanenim uljem - nije fino, ali dobro za skidanje loseg kolesterola
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:28   #68
Rižoto si često napravi, po mogućnosti s integralnom rižom, fino je..

ako trebaš manjit meso, a vjerojatno trebaš, i ako ti nsiu mrski sojini medaljoni ( meni je to fino ), možeš i to..

intergralna tjestenina paradajz sosom i komadićina tofua ( ako ti nije preskupo) isto je ok

riba ( npr. srdele) s masl. ulje, češnjakom i peršinom

bitno je da fino papaš, tako da izdržiš, mučenje ne donosi ništa dobro
Nessadha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 18:31   #69
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ja sam cula da je jako dobro ujutro pojesti posni sir s lanenim uljem - nije fino, ali dobro za skidanje loseg kolesterola
ja sam si unutra urezala komad paprike i koju rotkvicu pa mi je bilo fino
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 22:03   #70
Pročitala sam super knjigu "Laž o kolesterolu" od prof.dr.med. W. Hartenbacha, koji se i znanstveno i klinički već godinama bavi bolestima krvožilnog sustava. Ukratko, kolesterol uopće nije potrebno snižavati, posebno ne lijekovima. Prosječna vrijednost kolesterola u krvi odrasle svjetske populacije iznosi 6.5 mmol/l, a ispod 5.0 ima samo 20% populacije, što znači da se ta preporučena granica spušta samo da bi se prodavali lijekovi za snižavanje kolesterola, dokazano štetni. S druge strane, uopće nije dokazano da kolesterol iznad 5.0 ima štetne poslijedice po zdravlje.

Osobno ga nikad nisam imala iznad 5 mmol/l, no i da imam, ne bih ga išla snižavati.

Zadnje uređivanje Brijana : 13.04.2012. at 22:42.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 09:54   #71
Quote:
TOMIV kaže: Pogledaj post
da li si dobila kakve ukusne recepte? Ja imam malo veći problem: moj 12godišnji sin ima kolesterol...otkrili mu to na sistematskom...nije da jedemo masno ali ubismo se ugljikohidratima...dijete na pragu puberteta..pa zabrani mu ti sada salamu i čips...uostalom nitko nikada u mojoj blizini nije imao kolesterol pa ni neznam koliko je normalna vrijednost..uglavnom doktori nas jaaaaako uplašili...
upravo su ugljikohidrati krivi za kolesterol,njih treba smanjiti i naravno ne jesti margarine i koje kakve gluposti na bazi biljne masti...
imala sam kolesterol a nisam jela ništa masno,ali sam jela uh-iće(riža,tjestenina,dosta voća,kruh-integralni i sa sjemenkama ali je ipak kruh,margarin-jer je maslac masnooooo)skoro sam bila vegeterijanac....
promijenila prehranu,smanjila koliko god sam mogla uh-iće i danas mi je kolesterol ispod 5....
meni je moja dr(a to mi je školska kolegica)rekla-počmi jesti masno
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ja sam cula da je jako dobro ujutro pojesti posni sir s lanenim uljem - nije fino, ali dobro za skidanje loseg kolesterola
je,to je odlično,u svako doba dana...ja to uglavnom na večer jedem kao večeru
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Pročitala sam super knjigu "Laž o kolesterolu" od prof.dr.med. W. Hartenbacha, koji se i znanstveno i klinički već godinama bavi bolestima krvožilnog sustava. Ukratko, kolesterol uopće nije potrebno snižavati, posebno ne lijekovima. Prosječna vrijednost kolesterola u krvi odrasle svjetske populacije iznosi 6.5 mmol/l, a ispod 5.0 ima samo 20% populacije, što znači da se ta preporučena granica spušta samo da bi se prodavali lijekovi za snižavanje kolesterola, dokazano štetni. S druge strane, uopće nije dokazano da kolesterol iznad 5.0 ima štetne poslijedice po zdravlje.

Osobno ga nikad nisam imala iznad 5 mmol/l, no i da imam, ne bih ga išla snižavati.
i to je velika istina samo što ljudi uglavnom vjeruju doktorima i drže se onoga što im on kaže,ali puno mogu i sami napraviti za sebe....
važan je omjer dobrog i lošeg kolesterola i to je zapravo pravi pokazatelj
ekatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 11:25   #72
Kolesterol

Nisam neki ekspert za zdravu hranu, i donedavno nisam razlikovala kalorije, masnoće i kolesterol u hrani, tj. sve mi je zvučalo jednako loše.
Onda sam izvadila krvnu sliku i saznala da imam kolesterol iako dosta pazim da ne jedem masnu hranu, nemam problema s težinom i ne hranim se ne znam kako nezdravo.

I neki dan uđem u žestoku raspravu s prijateljicom jer sam reagirala na njeno: "Počinjem se hraniti zdravo, za doručak jedem jaja na oko."
Meni to nikako nije primjer zdrave hrane, jer em jaja imaju hrpu kolesterola, em su pečena na ulju, em uz njih jede kruh.

Zakačile smo se pošteno, kako to samo babe znaju , da bi na kraju se sve svelo na pitanje: moj doručak vs. njen doručak, što je zdravije.

Ja sam taj dan jela doslovno:
3 šnite kulena (oko 30 g)
jedna šnita kruha
sirni namaz (<30 g)

Da vas čujem!

Inače, malo sam kasnije guglala i našla neke omjere, da na 100 grama hrane
jaja imaju 400-500 mg kolesterola
kulen 40-50 grama

jel to moguće ili sam ja nešto pobrkala?
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 16:47   #73
http://istineilaziohrani.blogspot.co...bel/kolesterol

eto citaj o kolesterolu pa sama ocijeni
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:13   #74
Nit jaje nit kulen ne podižu kolesterol u krvi...već ta šnita il šnite kruha
Pennylane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:50   #75
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
http://istineilaziohrani.blogspot.co...bel/kolesterol

eto citaj o kolesterolu pa sama ocijeni
Hm... svako toliko se pojavi novo istraživanje o ovom ili onom, sad da li netko vjeruje da je kolesterol naš najveći neprijatelj ili saveznik manje je bitno.

Ja se vraćam na svoja primarna dva pitanja:
1. da li manje kolesterola ima jaje ili kulen?
2. koji je doručak zdraviji? (ok, znam, ovo "zdraviji" se može protumačiti na sto načina, za početak reci mi svoje mišljenje)


Quote:
Pennylane kaže: Pogledaj post
Nit jaje nit kulen ne podižu kolesterol u krvi...već ta šnita il šnite kruha
vidiš, to je jako zanimljivo, jer o tome priznajem uopće nisam razmišljala. znam da kruh ima dosta kalorija, da nije toliko zdrav, itd. itd., ai uopće nisam razmišljala da kruh ima kolesterol!
Idem se baciti na guglanje (iako i to je dosta riskantno, jer svaka druga stranica ima svoje istraživanje i mišljenje o hrani)

edit: naravno, prva rečenica u svim tekstovima na temu Kako smanjiti kolesterol je : Izbacite bijeli kruh, u potpunosti si u pravu, no, svejedno ostaju ova moja dva pitanja, neovisno o kruhu

Zadnje uređivanje Stickers : 16.01.2013. at 17:56.
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 17:59   #76
Zaboga, nema kruh kolesterola. Bitnije je što diže kolesterol u krvi, ne što ga ima. Šećer diže kolesterol u krvi. Kruh sadrži šećer.

Kulen sa sirnim namazaom i kruhom nije ogledni primjer zdravog doručka, zapravo, jako je daleko od istog. Jaja možeš peći bez ulja i jesti bez kruha. Jaja će te duže držati sitom. Biram jaja.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 18:08   #77
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Hm... svako toliko se pojavi novo istraživanje o ovom ili onom, sad da li netko vjeruje da je kolesterol naš najveći neprijatelj ili saveznik manje je bitno.

Ja se vraćam na svoja primarna dva pitanja:
1. da li manje kolesterola ima jaje ili kulen?
2. koji je doručak zdraviji? (ok, znam, ovo "zdraviji" se može protumačiti na sto načina, za početak reci mi svoje mišljenje)




vidiš, to je jako zanimljivo, jer o tome priznajem uopće nisam razmišljala. znam da kruh ima dosta kalorija, da nije toliko zdrav, itd. itd., ai uopće nisam razmišljala da kruh ima kolesterol!
Idem se baciti na guglanje (iako i to je dosta riskantno, jer svaka druga stranica ima svoje istraživanje i mišljenje o hrani)

edit: naravno, prva rečenica u svim tekstovima na temu Kako smanjiti kolesterol je : Izbacite bijeli kruh, u potpunosti si u pravu, no, svejedno ostaju ova moja dva pitanja, neovisno o kruhu
zato sam ti i dala gornji link da citas, imas ne znam ni ja koliko clanaka koji se baziraju na znanstvenim istrazivanjima, i jako puno doktora i znanstvenika se lagano priklanja teorijama navedenim u blogu.
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:16   #78
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Zaboga, nema kruh kolesterola. Bitnije je što diže kolesterol u krvi, ne što ga ima. Šećer diže kolesterol u krvi. Kruh sadrži šećer.

Kulen sa sirnim namazaom i kruhom nije ogledni primjer zdravog doručka, zapravo, jako je daleko od istog. Jaja možeš peći bez ulja i jesti bez kruha. Jaja će te duže držati sitom. Biram jaja.
Ma znam da nijedno nije savršen doručak, ali kad već uspoređujemo ta dva.
Ista količina kruha. Jaja pečena na ulju.

A što bi uopće bilo zdravo za pojesti ujutro a da me drži dobrih 4 sata?
Pahuljice,musli i slična sra.. volim, ali kad doista moram nešto raditi taj dan, želim pojesti nešto pošteno, što će me držati na životu neko vrijeme!
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:19   #79
definitivno jaja, jos kad ih ispeces na svinjskoj masti, mozda malo sira uz to...mene to drzi i vise od 4 sata
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 19:21   #80
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
definitivno jaja, jos kad ih ispeces na svinjskoj masti, mozda malo sira uz to...mene to drzi i vise od 4 sata
Divno, ja ne volim jaja!
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.