Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2014., 20:47   #1781
Quote:
golf lover kaže: Pogledaj post
ima on igrački kojei pište kad ih grize isvakakvih,samo što je jako svojeglav neće sluašat kad nešta vidi gotovo možeš ga zvat ali nema šanse da će te pogledat a ne doć i mora bit sve po njegovom ako nije odma cvili ili laje neznam što da radim
hihihihi kako ti isprobava granice, pritiska ti sve gumbiće da vidi dokle moze ici ne daj mu da to radi! jasno postavi ti svoje granice preko kojih se ne ide!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 10:15   #1782
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ustraješ? Moja Bella i danas nakon godine i pol kad si nešto zamisli, jako teško će pristati na drugo. To su ti polarci, zato sam ti i bila napisala da trebaš razviti dobar odnos s njim.
ma jesam ja razvio dobar odnos možda malo preblag jer me neće slušat sad al valda stignem još popravit još je mal
golf lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 18:12   #1783
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ustraješ? Moja Bella i danas nakon godine i pol kad si nešto zamisli, jako teško će pristati na drugo. To su ti polarci, zato sam ti i bila napisala da trebaš razviti dobar odnos s njim.
ma dobar je on ovako ali kad prolazi pokraj trećeg dvorišta di je đubre onda poludi i oče se otrgnit a inaće kad nije na povodcu onda skaće po vratima tim i grebe i cvili oće na đubre ić al me strah ga pustit da nepojede šta nebi trebo
golf lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 12:40   #1784
Quote:
No22 kaže: Pogledaj post
Moja prijateljica ima Haskija starog godinu i pol dana i on uopce ne laje. Sada nas zanima dali oni uopce nikad ne laju ili netko od vas ima drugacija iskustva.
ja imam haskija ženku i ona stalno laje, još ju nisam čula kako zavija
AZRAhaski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 14:33   #1785
Haskiji su inace svojeglavi,odmalena mu treba postaviti granice.
Emil Silic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:11   #1786
Moja kujica je danas imala prvo tjeranje, mene zanima mogu li je ja sad odvesti na parenje.
AZRAhaski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:39   #1787
Ako nemaš papire, nemoj ni razmišljati o tome. Ako imaš, onda kontaktiraj HKS.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:57   #1788
i ako imaš papire, kuja se ne pari na prvom tjeranju
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 14:06   #1789
Quote:
AZRAhaski kaže: Pogledaj post
ja imam haskija ženku i ona stalno laje, još ju nisam čula kako zavija
Mi imali dvije haskice, i nisu nikad lajale, a jedna je ponekad malo zavijala.
Z4_M is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 22:08   #1790
Bok,evo ja san novi pa iman par pitanja
1. Iz splita san,oce to huskyu bit problem,dosta ih vidan po gradu
2.kolika kucica i koliki box
3. Uzmen li haskia od nekih 2-3 miseci i drzin ga ustanu 2 miseca, oce bit problem pribacit ga u box?
gunnerst is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 19:01   #1791
Quote:
gunnerst kaže: Pogledaj post
Bok,evo ja san novi pa iman par pitanja
1. Iz splita san,oce to huskyu bit problem,dosta ih vidan po gradu
2.kolika kucica i koliki box
3. Uzmen li haskia od nekih 2-3 miseci i drzin ga ustanu 2 miseca, oce bit problem pribacit ga u box?
Ja sam iz Splita i imam haskija, nije nikakav problem, dapace.
Za vrijeme vrucina se olinjaju a vrate krzno kada zahladi (kolicina krzna zimi ovisi da li je pas u stanu ili vanka)
za haskija boks treba biti minimalno 3x4 metra, to je aktivna pasmina i skuceni prostori nisu za njih!
Problem prebacivanja u boks nece biti ukoliko to psica ucis od malena i naucis ga da je boks mjesto za odmaranje i uzivanje, dakle samo pozitivno, nista naglo
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 21:27   #1792
Quote:
rock_lady kaže: Pogledaj post
Ja sam iz Splita i imam haskija, nije nikakav problem, dapace.
Za vrijeme vrucina se olinjaju a vrate krzno kada zahladi (kolicina krzna zimi ovisi da li je pas u stanu ili vanka)
za haskija boks treba biti minimalno 3x4 metra, to je aktivna pasmina i skuceni prostori nisu za njih!
Problem prebacivanja u boks nece biti ukoliko to psica ucis od malena i naucis ga da je boks mjesto za odmaranje i uzivanje, dakle samo pozitivno, nista naglo
odlično puno hvala
gunnerst is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 21:18   #1793
Pozdrav ljudi, imam par pitanja (i onda još par) ako mi padnu napamet...
Možda najbitnije pitanje, sudeći po onome što svatko priča - kako haskiji podnose dalmatinsko podneblje? Vidim, ima vas Splićana s haskijima, pa me zanima kako izgleda jedan prosječan ljetni pseći dan?
Vole li se kupati? Kakvi su kao plivači?

Dalje, dlaka, odnosno linjanje - koliko puno? Ljeti je puno više? Koliko često ih treba četkat?

Di ih držite? Mogu li se naviknut na to da su nekad vani (u boxu, jel?) al i i povremeno u kući u kojoj su ujedno i apartmani za goste?

Kako se ponašaju u blizini drugih pasa, a kako u blizini drugih životinja (konji, kokoše, patke, mačke)? Može li se desit da pobjegne za vukovima (prije par godina su se vukovi spustili do naselja, nekoliko pasa je otišlo za njima, vjerojatno zbog vučje ženke, te su nastradali)?

Čime ih hranite? Mogu li se hraniti ostatcima iz restorana (ako da, kojima)? Što treba izbjegavat?
Koliki vam je mjesečni trošak na hranu (i ostale potrepštine)?

Koliko vremena dnevno zahtijevaju? Čitam da je to oko 2-3 sata? Bavim se turizmom pa ljeti nisam baš svaki dan slobodan.

Kako se snalaze po kršu, ako bih psa vodio sa sobom na neko planinarenje?

Kao vrsta su uglavnom zdraviji od većine ostalih? Imaju li ipak nekih problema, npr. s kukovima?

I, gdje se mogu kupit štenci? Po Njuškalu ima svakakvih, od oko 500kn pa do 2000kn po štencu, bez papira i s papirima, ovakvi-onakvi...

Eto, mislim da je to dovoljno za početak
Nije baš da ne znam ništa o psima, nego želim detaljno ispitat sve prije nabavke psa, pa cijenim svaku pomoć

Zadnje uređivanje bmarasovic : 21.08.2014. at 21:48.
bmarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 08:45   #1794
bmarasovic - na stranicama ove teme ima dosta informacija koje trazis... huskyji u većini se vole kupati u moru, u svako godišnje doba, i to je super da se rashlade od vrućine. Imaju dlaku i poddlaku, linjaju se 2x godišnje i to nenormalno Ja mog dlakavca četkam 1 tjedno, jede dehidriranu hranu za pse (košta me oko 300kn/mj) - nikakve ostatke.
Izuzetno su pametni i inteligentni psi, dobro se prilagođavaju, ali su majstori za bježanje i nametanje svoje volje, potrebno je puno raditi s njima, nisu nikakvi čuvari...ali ono kaj je najbitnije - oni su psi čopora, točnije tvom 'budućem' huskyju ćeš ti biti dio njegovog čopora (i naravno ostali ukućani) i jako su usamljeni kad su prepušteni sami sebi, dosadno im je, i tad su spremni raditi svakojaku štetu tj sami sebi pronađu neku zanimaciju koju mi ljudi kasnije okarakteriziramo kao štetu
Moj husky je super sa ženkama, s muškima se hoće svaditi, to je bilo izraženije dok ga nismo kastrirali. Što se kokoši i ostalog tiče, tu ih vodi njihov predatorski instinkt - koljači su samo takvi... Poprilično su zdrava pasmina, nemaju problema s kukovima kao npr njemački ovčari i slično.

Moj bi ti savjet bio, s obzirom na ovo što si napisao, ako bi ti ovo bio prvi pas, i s obzirom da si i sam napisao da za vrijeme sezone ne bi imao puno vremena za njega - razmisli o nekoj drugoj pasmini/mješancu za početak. S ovom pasminom se baš treba baviti, korigirati ponašanje, i slično. Pišem ti to u najboljoj namjeri, da nebi kroz neko vrijeme shvatio da ti je pas postao teret i da ga moraš dati nekome...
I da, kojeg god psa uzeo hrani ga isključivo dehidriranom hranom za pse. Nije skupo, praktično je, a u toj hrani pas dobiva sve što mu je potrebno. Hrana u restoranima je često puna aditiva (tipa vegete, raznih konzervansa) koji nisu za životinje. Naravno da možeš dati malo tijesta/riže sa kuhanim mesom, povrćem (opet bez vegete), ali to bi trebala biti iznimka, a ne pravilo.

Nadam se da sam pomogla...
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 11:03   #1795
evo da ti redom odgovorim..
prosjecan ljetni pseci dan ti izgleda tako da se dignes sto ranije, cca 6.30-7.30 i tada obavis jutarnju setnju dok jos nije upeklo sunce.. po danu ce pas odmarati u hladovini, ako imas dvoriste sa puno hlada onda super, jer ga mozes i tokom dana pustiti da se olaksa i proseta, ako ne onda izlazis tek kasno navecer kada padne sunce i asfalt se malo ohladi

kupanje kako koji, vjerojatno ovisi i o psu samom i o tome da li ga naucis na to, ima ih od onih koji ne ulaze uopce dalje sapa do onih koji plivaju na poprilicne udaljenosti

linjaju se 2 puta godisnje, s tim da ti to linjanje traje cca 3 mjeseca, znaci pola godine ispustaju dlaku u vecim kolicinama i tada bi ga trebao cetkati cesto

moze se naviknuti da je u boxu, ali ako ga mislis drzati cijeli dan u boksu zavijati ce, glasno i cesto, i imati ces problema zbog toga.. znaci boks moze, ali uz redovne 3 setnje dnevno

u blizini drugih pasa su kao svaki drugi psi, ovisi o karakteru i tvom odgoju
a u blizini drugih zivotinja ih nije pozeljno ostavljati, pogotovo domacih jer ce ih zaklati, kokose, tj. bilo koja perad, ovce, janjci..itd

moze se dogoditi da pobjegne za bilo cim ne samo za vukovima, moze pobjeci iz dosade, jer ga nisi cijeli dan izveo vani pa se odluci sam prosetati..

ostacima iz restorana i ostacima svog rucka ga nemoj hraniti jer to nije hrana za pse nego ostaci kako im i ime kaze.. osim toga takvi ostaci su zacinjeni i koristeno razno rafinirano ulje sto za pse nije zdravo
najbolja hrana kojom ga mozes hraniti jer sirovo meso/iznutrica/riba.. vise o tome imas na temi o sirovoj prehrani
to ti je najbolja hrana opcenito za sve vrste pasa, a pogotovo za ovu koja je stoljecima zivjela iskljucivo na takvoj vrsti prehrane
za manje od 300kn/mjesecno mozes hraniti psa sa sirovim mesom/ribom

zahtjevaju poprilicno vremena i to aktivnog, a ne setkanja.. znaci kada odraste morati ces ga istrcavati na bicikli ili sam trceci sa njim.. njemu je 1 sat trcanja uz biciklu tek zagrijavanje
ljeti je puno manje aktivan, ali obavezne setnje rano ujutro i kasno navecer

po krsu se snalaze odlicno i planinarenje im je isto odlicna aktivnost u kojoj uzivaju

relativno su zdrava vrsta, nekada znaju imati nekih problema sa ocima, sa kukovima rijetko

stene kupi kod provjerenog uzgajivaca, preporucio bi ti da ga kupis van hrvatske
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 00:32   #1796
Hvala vam!

E, sad, uzet mužjaka ili ženku?
bmarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 09:10   #1797
Quote:
bmarasovic kaže: Pogledaj post
Hvala vam!

E, sad, uzet mužjaka ili ženku?
Moja topla preporuka - ženku!
Puno su smirenije i fokusiranije na vlasnika od mužjaka...
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 06:17   #1798
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
evo da ti redom odgovorim..
prosjecan ljetni pseci dan ti izgleda tako da se dignes sto ranije, cca 6.30-7.30 i tada obavis jutarnju setnju dok jos nije upeklo sunce.. po danu ce pas odmarati u hladovini, ako imas dvoriste sa puno hlada onda super, jer ga mozes i tokom dana pustiti da se olaksa i proseta, ako ne onda izlazis tek kasno navecer kada padne sunce i asfalt se malo ohladi

kupanje kako koji, vjerojatno ovisi i o psu samom i o tome da li ga naucis na to, ima ih od onih koji ne ulaze uopce dalje sapa do onih koji plivaju na poprilicne udaljenosti

linjaju se 2 puta godisnje, s tim da ti to linjanje traje cca 3 mjeseca, znaci pola godine ispustaju dlaku u vecim kolicinama i tada bi ga trebao cetkati cesto

moze se naviknuti da je u boxu, ali ako ga mislis drzati cijeli dan u boksu zavijati ce, glasno i cesto, i imati ces problema zbog toga.. znaci boks moze, ali uz redovne 3 setnje dnevno

u blizini drugih pasa su kao svaki drugi psi, ovisi o karakteru i tvom odgoju
a u blizini drugih zivotinja ih nije pozeljno ostavljati, pogotovo domacih jer ce ih zaklati, kokose, tj. bilo koja perad, ovce, janjci..itd

moze se dogoditi da pobjegne za bilo cim ne samo za vukovima, moze pobjeci iz dosade, jer ga nisi cijeli dan izveo vani pa se odluci sam prosetati..

ostacima iz restorana i ostacima svog rucka ga nemoj hraniti jer to nije hrana za pse nego ostaci kako im i ime kaze.. osim toga takvi ostaci su zacinjeni i koristeno razno rafinirano ulje sto za pse nije zdravo
najbolja hrana kojom ga mozes hraniti jer sirovo meso/iznutrica/riba.. vise o tome imas na temi o sirovoj prehrani
to ti je najbolja hrana opcenito za sve vrste pasa, a pogotovo za ovu koja je stoljecima zivjela iskljucivo na takvoj vrsti prehrane
za manje od 300kn/mjesecno mozes hraniti psa sa sirovim mesom/ribom

zahtjevaju poprilicno vremena i to aktivnog, a ne setkanja.. znaci kada odraste morati ces ga istrcavati na bicikli ili sam trceci sa njim.. njemu je 1 sat trcanja uz biciklu tek zagrijavanje
ljeti je puno manje aktivan, ali obavezne setnje rano ujutro i kasno navecer

po krsu se snalaze odlicno i planinarenje im je isto odlicna aktivnost u kojoj uzivaju

relativno su zdrava vrsta, nekada znaju imati nekih problema sa ocima, sa kukovima rijetko

stene kupi kod provjerenog uzgajivaca, preporucio bi ti da ga kupis van hrvatske
Lijepo sroceno Farc, lijepo napisano i objasnjeno, al me zanima zasto da traži van hrvatske? U HR isto ima dobrih i kvalitetnih uzgajivačnica haskija. Sad ako osoba želi psa isključivo za ljubimca nema potrebe da se maltretira uvozom psa, ipak je to malo kompliciranija procedura (osim ukoliko osoba želi baš psa određenih roditelja ili linije koje nema u HR). Ako pak želi izložbenu/uzgojnu jedinku, ako u HR ne pronađe ono čemu teži, onda neka posegne za psima van granica HR
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 10:34   #1799
hvala rock lady, razlog za kupnju vani je po meni zbog toga sto kod nas nema kvalitetnih uzgajvacnica.. evo trenutno od prijavljenih legla ima samo jedna uzgajivacnica, koja ionako uvijek ima prijavljena legla, i kod kod koje nebi preporucio da uzima psa
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:48   #1800
Quote:
farc kaže: Pogledaj post
hvala rock lady, razlog za kupnju vani je po meni zbog toga sto kod nas nema kvalitetnih uzgajvacnica.. evo trenutno od prijavljenih legla ima samo jedna uzgajivacnica, koja ionako uvijek ima prijavljena legla, i kod kod koje nebi preporucio da uzima psa
Evo ja od nedavno imam uzgajivacnicu i sva moja 3 psa su uvezena iz Poljske. Takoder poznam dvije zene, gospode, koje imaju uzgajivacnicu haskija, Inyabu i Discworld. Jbga, kod njih se ceka leglo po godinu - dvije dana, al bar znas da dobijes zdravog i njegovanog psa, cije je leglo pomno i pazljivo kombinirano i othranjeno.
A ta legla koja su stalno prijavljena od jedne te iste osobe, svake godine po 3 legla, stalno stenci dostupni, to necemo komentirati jer znamo o cemu se radi
Dakle buducim vlasnicima haskija - pametni i strpljivo! Nigdje ne zuriti, trazite ljubimca za cijeli zivot, dakle trazite zdravo stene!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
rock_lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.