Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2007., 21:31   #61
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
I ja sam zapazila da dosta potiskujem svog Škorpiona i u poslednje vreme polako počinjem da ga 'oslobađam'. Ta je energija mnogo jača, teža, zahtevnija, komplikovanija u odnosu na bezbrižnu vodolijsku energiju sa kojom je lako i sa kojom sam u 'dobrim odnosima'. Škorpiona sam sklona da potisnem ili naprosto prekrijem Vodolijom kada se pojavi, pa tako zapravo i ne koristim sve njegove resurse. Više ga srećem u nagoveštajima. A mislim da je šteta, jer Škorpion ima mnogo snage, mnogo dubine koju čovek može kreativno iskoristiti u sebi. No, mene škorpionska energija dosta plaši. Nisam sa njom baš 'na ti'. Ali radim na tome.
E tako nekako i ja
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:10   #62
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Ako te to teši - većina bolesnika po psihijatrijskim klinikama su Vodolije. Doduše i većina genija takođe.
jesu, zato što se škorpionsi sami izvuku ili crknu na cesti ne tražeći pomoć
Quote:
(Konstatujem da na osnovu znaka i podznaka imam odlične predispozicije da se razvijem u alkoholičara/narkomana ludaka. )
nećeš, ti si profinjena dušica, koja zna kanalizirati negativnu enerđiju
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:19   #63
A, što bi je bez škorpija ..,bila sretna

Sve ženske osobe sa kojima sam bliska su mahom škorpionke, nije lako sa njima ali je još teže bez
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:21   #64
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
e da, Soulmax je zaboravio da naš znak može biti jako autodestruktivan.

puno je narkomana, alkoholičara, samoubojica rođeno pod tim znakom i da bi vam dokazao kako je u pravu skočiti će iz aviona s vama bez padobrana (tj. vi ćete misliti da Škorpion nema padobran)
ja srećom nisam ni jedan od navedenih ... osjećam se ok

a to da ću/ćemo dokazati da je netko u krivu to stoji
Soulmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:23   #65
Quote:
Dajana7 kaže: Pogledaj post
A, što bi je bez škorpija ..,bila sretna

Sve ženske osobe sa kojima sam bliska su mahom škorpionke, nije lako sa njima ali je još teže bez
naravno da je tesko bez nas, kad smo tako intenzivni.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:43   #66
bome nitko ko vi nezna zasladiti i zagorčati život :cerak: drugima
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 01:04   #67
Ja sam čitala da je većina psihijatrijskih bolesnika rođeno u znaku ribe a ne vodenjaka. Al, vjerojatno su tu negdje, posebno ako je prisutna baš ta kombinacija.
Nisu škorpioni najluđi, iako imam dojam da to silno žele biti
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 01:22   #68
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
Ja sam čitala da je većina psihijatrijskih bolesnika rođeno u znaku ribe a ne vodenjaka. Al, vjerojatno su tu negdje, posebno ako je prisutna baš ta kombinacija.
Nisu škorpioni najluđi, iako imam dojam da to silno žele biti
ma o čemu ti pričaš

mi nismo najluđi nego smo najbolji ma koliko vi šutjeli o tome
Soulmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 14:27   #69
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
jesu, zato što se škorpionsi sami izvuku ili crknu na cesti ne tražeći pomoć
Nikada mi nije bio jasan taj škorpionski moto: "Sve mogu sam". Zar nije bolje: "Sve što možeš sam - prebaci na drugoga"?


Quote:
nećeš, ti si profinjena dušica, koja zna kanalizirati negativnu enerđiju
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 17:02   #70
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Nikada mi nije bio jasan taj škorpionski moto: "Sve mogu sam". Zar nije bolje: "Sve što možeš sam - prebaci na drugoga"?
he-he, mozda samo skorpioni nisu pravi balkanci...
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 17:13   #71
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
he-he, mozda samo skorpioni nisu pravi balkanci...
I teško im pada prilagođavanje ovom lako-ćemo, smuvam-gde-stignem, zaobiđem-šta-mogu mentalitetu.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 20:55   #72
Quote:
Aberzeiah kaže: Pogledaj post
a znate kaj nam ljudi najviše zamjeraju? prodornost i iskrenost.. al onu bezpoštednu iskrenost..
Hmm, nisam sigurna. Tajnovitost i želja za moći ne idu baš ruku pod ruku s iskrenošću. Svi oni silni škorpionski političari, ivići pašalići, bandići... nisu baš poznati po svojoj iskrenosti, više nekak po silnoj, neutaživoj želji za moći.
Iskrenost više u smislu da neće prešutjeti komentar o drugome da ga ne bi povrijedili - da tu su iskreni. Kad su u pitanju oni sami i njihove namjere - i ne baš pretjerano iskreni
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 22:26   #73
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Hmm, nisam sigurna. Tajnovitost i želja za moći ne idu baš ruku pod ruku s iskrenošću. Svi oni silni škorpionski političari, ivići pašalići, bandići... nisu baš poznati po svojoj iskrenosti, više nekak po silnoj, neutaživoj želji za moći.
Iskrenost više u smislu da neće prešutjeti komentar o drugome da ga ne bi povrijedili - da tu su iskreni. Kad su u pitanju oni sami i njihove namjere - i ne baš pretjerano iskreni
Nemoj sad i na ovoj temi politiku dovodit

Ovdje pričamo o osobinama horoskopskih znakova . Naravno da nisu svi isti ma koji god znak bili ali sad govorit da nismo pretjerano iskreni kad se radi o nama samima je obična glupost
Soulmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 01:28   #74
Quote:
Soulmax kaže: Pogledaj post
Nemoj sad i na ovoj temi politiku dovodit

Ovdje pričamo o osobinama horoskopskih znakova . Naravno da nisu svi isti ma koji god znak bili ali sad govorit da nismo pretjerano iskreni kad se radi o nama samima je obična glupost
Ma nije to politika, već me je ova "bezpoštedna iskrenost" odmah podsjetila na ta dva simpatična Škorpiončeka .
Nije mi namjera ikoga uvrijediti. Nadam se da se ne poistovjećuješ samo s jednim zodijačkim znakom (osim ako nemaš neki opak Škorpionski stelij u 8. kući - onda OK ).
Jednostavno, Škorpion vrlo tajanstven i teži kontroli - a kako je sve kod Škorpiona ekstremno, tako eto i to. Te osobine nisu u skladu s neselektivnom iskrenošću, zar ne? (Ako pretpostavimo da "bezpoštedno" znači neselektivno. Ako "bezpoštedno" znači "druge ne štedim, o sebi ne pričam" - onda su "bezpoštedno" iskreni, priznajem ).
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 01:57   #75
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Ma nije to politika, već me je ova "bezpoštedna iskrenost" odmah podsjetila na ta dva simpatična Škorpiončeka .
Nije mi namjera ikoga uvrijediti. Nadam se da se ne poistovjećuješ samo s jednim zodijačkim znakom (osim ako nemaš neki opak Škorpionski stelij u 8. kući - onda OK ).
Jednostavno, Škorpion vrlo tajanstven i teži kontroli - a kako je sve kod Škorpiona ekstremno, tako eto i to. Te osobine nisu u skladu s neselektivnom iskrenošću, zar ne? (Ako pretpostavimo da "bezpoštedno" znači neselektivno. Ako "bezpoštedno" znači "druge ne štedim, o sebi ne pričam" - onda su "bezpoštedno" iskreni, priznajem ).
E vidiš ja sam recimo skroz iskren ali kao što sam i ranije rekao ... ako ću tom iskrenošću povrijeditit nekoga (posebno one do kojih mi je stalo) onda to malo zamaskiram ali opet dođe gotovo na isto . Sad ti nije ništa jasno , jel ? Nešto negativno možeš reći i u pozitivnom smislu . Pitanje je samo tvoje sposobnosti i volje

U nekim slučajevima moraš i kalkulirati ... kao i svaki normalan čovjek Nemoj sve te izraze i fraze doslovno shvaćati ... to je u globalu tako ali Bože moj da uvijek ima iznimke . Po svemu tome bi ispalo da su Škorpioni hladni , proračunati ljudi što uopće nije istina . Znam još 5-6 Škorpiona jako dobro i to su sve fantastični ljudi . Sigurno ima i onih koji su u tom znaku a totalna suprotnost

Nisam uopće tajanstven ali da mnogi ne kuže neke stvari to stoji . Što ćemo , nemožemo biti svi isti

Bespoštedan sam u ljubavi , prijateljstvu i inače sam spreman dati sve za one koji daju bar mrvicu za uzvrat tj. koji se pokažu vrijednima
Soulmax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:31   #76
Za mene je ovo krajnje problematično i vrlo radikalno. Određenost u stavovima za tebe je fiksnost, nepromjenjivost (Škorpion i Vodenjak nasuprot Ribama). A zatim cjelokupnu osobu ("imanje sebe") svodiš na stavove. Netko ima više ili manje "ja" ovisno o čvrstoći (nepromjenjivosti u vremenu) njegovih stavova.
Po toj logici, najviše sebe i najveći rizik od psihičkih bolesti imaju Bikovi (fiksna zemlja), za razliku od Blizanaca (promjenjivi zrak) koji imaju najmanje sebe, pa će se najrjeđe razboljeti.
(Uopće ne želim ulaziti sada u problematičnost koncepta "ja", i tvoju ideju da mi taj "ja" posjedujemo.)
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:24   #77
Evo čitam vas i zaključujem da svi škorpioni više-manje jesu svjesni svojih škorpionskih karakteristika. Ima nešto u svemu tome, ma, ne da ima nešto, nego postaje pravilo, previše škorpiona sam u životu intuitivno prepoznala, da bi poricala posjedovanje tih nekih tipičnih zajedničkih osobina. Mislim da bih umrla od dosade da sam kojim slučajem rođena u nekom drugom znaku
Nitko, naime, ne umije tako temeljito, i tako jednostavno, sam sebi od života napraviti dramu, kao škorpion

manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:22   #78
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ovo si jako lijepo napisala.

Inače, ja sam Škorpion u znaku, a u podznaku Vaga pa recimo da Vaga čini svoje i da me 'umiruje' u nekim stvarima iako, pitanje je koliko je i ona dobra.
i ja
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:33   #79
Quote:
Soulmax kaže: Pogledaj post
Iskrenost je vrlina a ne mana Naravno da se nekad u situaciji možeš prilagodit pa reći malo iskrivljenu istinu da ne povrijediš osobu do koje ti je stalo . Kontrola misli i osjećaja ... ako mi to nemožemo , nemože nitko
Žao mi je,ali mislim da iskrenost nije vrlina. Iskrenost je biti dovoljno glup/lud ! Zašto? Jer te nakraju ljudi prema kojima si iskren odje.. ili kažu da si bezobrazan ! Ja osobno,laž ne podnosim i gade mi se ljudi koji neprestano nešto lažu i muljaju,ali vidjela sam isto tako puno ljudi kojima je lakše živjet u laži nego se suočit s istinom. Pa ti sad takvima budi iskren.. no way..
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 11:37   #80
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
Nitko, naime, ne umije tako temeljito, i tako jednostavno, sam sebi od života napraviti dramu, kao škorpion


Ovo je istina,ali da nadodam nešto.. Mislim da škorpije ne dramatiziraju namjerno,već njima cijeli život jest jedna velika drama,osjetljivi smo na male stvari i kad nađemo nekog tko nije-razočarani smo i počnemo histerizirati! Meni osobno najviše digne tlak kad vidim da je netko ravnodušan prema nečem što je meni jako važno.. Onda počnem dramatizirat,jer jednostavno drugačije neznam reagirati!
Npr. sitacija.. Vidim neku žensku koja nešto radi,a to što ona radi je meni osobno bezobrazno,pokvareno i onda kad to prokomentiram a netko mi kaže: joj daj,kaj se ti živciraš oko toga,pusti je..
A meni tlak na 250.. KAD SE JA ŽIVCIRAM IMA DA SI TI ŽIVCIRAŠ..
uglavnom,strašno pesimističan znak...
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.